Back to list

Results

2022 European Championships
SRB Novi Sad
February 26, 2022 - March 2, 2022

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
2 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
3 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
3 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
5 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
6 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
7 N KAPPUS Bastian 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
9 N ANANE Anas 2004 M FRA
10 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
11 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
12 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
13 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
14 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
14 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
16 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
17 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
18 N NAGIMOV Marsel 2004 M RUS
19 N ALKIS Can 2003 M TUR
20 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
21 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
22 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
23 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
24 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
25 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
26 N LEMBERGER Eitan 2008 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
27 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
28 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
29 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
30 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
31 N DIAZ ESCALONA Mario 2002 M ESP CCC-M (ESP)
32 N DIAZ HIGUERAS Luis 2003 M ESP
33 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
34 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
35 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
36 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
37 N PIRK Akos 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
38 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
39 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
40 N BALINT Almos 2005 M HUN
41 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
41 N JARVIE Lachlan 2003 M GBR Eltham College FC (GBR)
43 N GRASSO Kei Lorenz 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
44 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
45 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
46 N DONAGHUE Joe 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
46 N ELIAZ Adam 2005 M ISR
48 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
49 N BROBERG Marcus 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
49 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
51 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
52 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO
53 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
54 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
55 N RAMIREZ LARENA Alejandro 2002 M ESP
56 N LEONARD Alexandre 2003 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
57 N NAWAR Suhayl 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
58 N MENEZES Duarte 2004 M POR
59 N PERESSINI TORREGROSA Esteban 2002 M ESP
60 N TERTIPIS Konstantinos 2003 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
61 N KWIATKOWSKI Mateusz 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
62 N MCGILLION-MOORE Jake 2002 M IRL
63 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
64 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
65 N GHERMAN Nikitas 2004 M MDA
66 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
67 N DAHAN Yali Eliyahu 2004 M ISR
68 N BAICEAN Vladislav 2006 M MDA
69 N POSTOVAN Alex 2004 M MDA
70 N KUCEBA Nikita 2004 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
71 N 1st round SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
72 N 1st round DRAGHICI Sebastian 2005 M ROU
73 N 1st round ARDEBILI Emad Seyed 2003 M SLO SS Tabor Ljubljana (SLO)
74 N 1st round LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
75 N 1st round ROSU Vlad 2003 M ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
75 N 1st round HASÍK Jáchym 2005 M CZE TJ Slezan Opava (CZE)
77 N 1st round ZELJKOVIC Dusan 2004 M SRB
78 N 1st round MCMULLAN Finn 2002 M IRL Fence Like An Olympian (GBR)
79 N 1st round STOYCHEV Velin 2004 M BUL Escalibur (BUL)
80 N 1st round PROSOLI Lovro 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
81 N 1st round CIGANEK Jan 2004 M CZE Serm Ostrava (CZE)
82 N 1st round HRGOVIC Milos 2003 M SRB
83 N 1st round PIRES Goncalo 2003 M POR
84 N 1st round BONCHEV Preslav 2004 M BUL Escalibur (BUL)
85 N 1st round CECET Nikita 2005 M MDA
85 N 1st round LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
87 N 1st round HOLEMY Vojtech 2004 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
88 N 1st round POPOVIC Pavle 2006 M SRB
89 N 1st round URBAS Jurij 2004 M SLO
A 1st round HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
A 1st round NESIC Stefan 2004 M SRB