Back to list

Results

World Cup
GEO Tbilisi
January 14, 2022 - January 16, 2022

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
2 N IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
3 N APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
3 N KIM Junghwan 1983 M KOR
5 N OH Sanguk 1996 M KOR
6 N SZATMARI Andras 1993 M HUN MTK (HUN)
7 N MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
8 N REPETTI Giovanni 1988 M ITA
9 N CURATOLI Luca 1994 M ITA
10 N GU Bongil 1989 M KOR
11 N KIM Junho 1994 M KOR
12 N SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
13 N ELSISSY Ziad 1994 M EGY
14 N PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
15 N BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
16 N DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
17 N DERSHWITZ Eli 1995 M USA
18 N BERRE' Enrico 1992 M ITA
19 N FERJANI Fares 1997 M TUN
20 N HOMER Daryl 1990 M USA
21 N CHUNG Hojin 1994 M KOR
22 N KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
23 N TYULYUKOV Kirill 2001 M RUS
24 N NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
25 N LOW Ho Tin 1992 M HKG
26 N SKEETE Kamar 2001 M USA
26 N CAVALIERE Dario 1997 M ITA A.O. PERSEAS (GRE)
26 N GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
29 N KINDLER Frederic 1998 M GER TSG Eislingen (GER)
30 N DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
31 N BOUREAU Paco 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
32 N FOSCHINI Gabriele 1990 M ITA
33 N PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
34 N AMER Mohamed 1997 M EGY
35 N DO Gyeongdong 1999 M KOR
36 N LIM Jaeyoon 2000 M KOR
37 N HRYCIUK Szymon 2002 M POL Palac Mlodziezy Katowice (POL)
38 N BONAH Raoul 1998 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
39 N MAMUTOV Sherzod 2002 M UZB
40 N FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
41 N STOYCHEV Todor 2003 M BUL Svechnikov (BUL)
42 N GALLO Michele 2001 M ITA
43 N RABB Krisztian 2001 M HUN VASAS Budapest (HUN)
44 N TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
45 N TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
46 N COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
47 N FERJANI Ahmed 2000 M TUN
48 N ILIASZ Nicolas 1991 M HUN MTK (HUN)
49 N SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
50 N BOHOVIN Bohdan 2001 M UKR Nikolaev (UKR)
51 N FIORETTO Luca 2000 M ITA
52 N YOSHIDA Kento 1992 M JPN
53 N STANESCU Razvan 2000 M ROU CSS Slobozia (ROU)
54 N LEE Jonghyun 1995 M KOR
55 N BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
56 N MOTORIN Ilya 1991 M RUS
57 N HOSHINO Kento 1998 M JPN
58 N KOKUBO Mao 2003 M JPN
59 N THOMPSON Khalil 1997 M USA
60 N DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
61 N PETROVSKIY Oleg 1997 M RUS
62 N YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
63 N BRAVO Inaki 1998 M ESP CE-M (ESP)
64 N CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
65 N EFTIMIE Sorin 1995 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
66 N RETCHIA Vazha 1999 M GEO FC Kutaisi (GEO)
67 N TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
68 N DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
69 N TE VELDE Noah 2001 M USA
70 N GIRAULT Evann Jean Abba 2004 M NIG
71 N AYMAN Mostafa 1998 M EGY
72 N SZCZEPANIK Piotr 2000 M POL MUKS VICTOR (POL)
73 N KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
74 N GALGOCZY Tamas 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
75 N SATTARKHAN Nazarbay 1998 M KAZ
76 N COHEN Josef 1998 M USA
77 N DODDO Andrew 1998 M USA
78 N KOVAL Stepan 2003 M BLR
79 N SCHLAFFER Leon 2000 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
80 N KODIROV Zuhriddin 2006 M UZB
81 N YOSHIDA Tamon 2000 M JPN
82 N TSUMORI Shido 2003 M JPN
83 N YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
84 N RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
85 N NERI Matteo 1999 M ITA
86 N HIWATASHI Reo 2003 M JPN
87 N SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
88 N DADAEV Alexey 1996 M RUS
89 N SMITH Jared 2000 M USA
90 N KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
91 N HEATHCOCK Colin 2005 M GER TSG Eislingen (GER)
92 N EMURA Ryohei 2001 M JPN
93 N KALTER Felix 2001 M GER CTG Koblenz (GER)
94 N PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
95 N FERNANDEZ BLANCO Oscar 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
96 N PLATONOV Bogdan 1996 M UKR Nikolaev (UKR)
97 N LUCCHETTI Stefano Ivan 1997 M ARG Svechnikov (BUL)
98 N MOATAZ Medhat 2000 M EGY
99 N HEATHCOCK Antonio 2002 M GER TSG Eislingen (GER)
100 N SINGH Karan Singh 1999 M IND
100 N SARON Mitchell 2000 M USA
102 N MANCHENO Guillermo 1990 M ESP CEL-M (ESP)
103 A DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
104 N MIGNUZZI Giacomo 1999 M ITA
105 N KUTCHUKHIDZE Lasha 2004 M GEO
106 N CHAN Cheuk Him 1997 M HKG
106 N NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
108 N BARLOY Edouard 1990 M FRA ROUBAIX CE (FRA)
109 N TCHEISHVILI Nikoloz 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
110 N OLLIVIER Leandre 1999 M FRA PARIS USM (FRA)
111 N BAHER ARASBARAN Farzad 1993 M IRI
112 N MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
113 N ANASIZ Muhammed 1999 M TUR
114 N ZEA Gibran 1997 M MEX
115 N HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
116 N URSACHI Razvan 1998 M ROU
117 N ROUSSET Nicolas 1988 M GEO DIJON CE (FRA)
118 N RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
119 N PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
119 N SCHNEIDER Benno 1994 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
121 N PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
122 N BONAH Luis 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
123 N DE RIDDER Arne 2000 M BEL SG de Klauwaerts (BEL)
124 N KAKAURIDZE Goga 2000 M GEO FC Tbilisi (GEO)
125 N ABDAZOV Islambek 2005 M UZB
126 N KARAKAI Oleksandr 1996 M UKR Cherkasy (UKR)
127 N MCBRIDE Jackson 2001 M USA
128 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
129 N NASONOV Dmitriy 2003 M RUS
130 N AYMURATOV Musa 2005 M UZB
131 N PRINCE Prince 2002 M IND
132 N GENJEBAEV Pazilbek 2003 M UZB
133 N BERKAY Deniz 1995 M TUR
134 N TSELYSHEV Artem 1999 M RUS
135 N STREETS Kaito 1994 M JPN
136 N WILLIAMS Nolan 2003 M USA
137 N STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
138 N SHINDE Abhay Krishna 2002 M IND
139 N LIPINSKI Marcin 2000 M POL Zaglebiowski Klub Szerm (POL)
139 N CORREA VILA Luis 1996 M COL
141 N TANISHITA Naoya 2000 M JPN
142 N SARKISSYAN Artyom 1999 M KAZ
143 N KALDYBEKULY Tolebi 1999 M KAZ
144 N ARCHVADZE Vakhtangi 2002 M GEO FC Tbilisi (GEO)
145 N MOATAZ Adham 2003 M EGY
146 N RIKITAKE Yuto 2002 M JPN
147 N PEZZI Enrico 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
148 N HO Ian 2003 M GBR Brentwood School Fencing Club (GBR)
148 N ALMUTAIRI Adel 1998 M KSA
150 N GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
151 N VIGH Benedek 2004 M HUN VASAS Budapest (HUN)
151 N D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
153 N ABZHAL Bexultan 2004 M KAZ
154 N FLOREZ Carlos 2001 M ESP
154 N RASULOV Bobirjon 2002 M UZB
156 N 1st round WENNEMAR Bas 1999 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
156 N 1st round BIALECKI Cezary 1999 M POL MUKS VICTOR (POL)
158 N 1st round NABIYEV Zhanat 2001 M KAZ
158 N 1st round ALAMR Mohammed 2004 M KSA
160 N 1st round KHORKHOMELIDZE Aleksandre 2003 M GEO
161 N 1st round HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
162 N 1st round TAFLAN Ahmet Turgut 2003 M TUR Visnelik Tenis Eskrim SK (TUR)
163 N 1st round YOUNG Nash 2004 M TPE TSG Eislingen (GER)
163 N 1st round KHALIMBEKOV Magamed 2001 M RUS
165 N 1st round ANDREONE Alexandre 2001 M FRA PAU SECTION (FRA)
166 N 1st round LOPEZ DE GUERENU Jorge 2000 M ESP SAMA-M (ESP)
167 N 1st round STASIAK Olaf 2002 M POL KKSz Konin (POL)
167 N 1st round YAKO George 1993 M AUS
167 N 1st round DUSHAMBOEV Jaloliddin 2002 M UZB
170 N 1st round LOMINADZE Luka 2003 M GEO
171 N 1st round TAVARTKILADZE Davit 2004 M GEO
172 N 1st round CHUPRAKOV Artur 2002 M KAZ
173 N 1st round ABDUKARIMBEKOV Sardor 2007 M UZB
174 N 1st round ALBAQAMI Saad 2000 M KSA
175 N 1st round LILLO Gerardo 2000 M ESP CEB-M (ESP)
176 N 1st round ALQUDIHI Ahmed 1998 M KSA
176 N 1st round BOUNABI Akram 1999 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
178 N 1st round MESSICA Lucas Maurice Andre 1996 M TUN CHARENTON (FRA)
179 N 1st round ELARABY Mazen 2001 M EGY
180 N 1st round SCHICKELE Florian 2000 M FRA TARBES ATE (FRA)
181 N 1st round KUTCHUKHIDZE Luka 2003 M GEO
182 N 1st round MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
183 N 1st round DAULETNAZAROV Azizbek 2004 M UZB
184 N 1st round GIRAULT Elias Andre Mahaman 2002 M NIG ORLEANS CE (FRA)
185 N 1st round BONIFACIO Gustavo 1990 M POR
186 N 1st round AITMYRZA Nursat 2003 M KAZ
186 N 1st round ALISTRAKHOVI Temo 2004 M GEO
188 N 1st round TAVARTKILADZE Aleksandre 2006 M GEO
A 1st round KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi 1993 M IND