Back to list

Results

National Bank of Egypt World Cup
EGY Cairo
February 25, 2022 - February 27, 2022

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
3 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
3 N FILIPPI Davide 1998 M ITA AS Padova (ITA)
5 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
6 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
7 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
8 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
9 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
10 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
11 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
12 N EMMER Chase 2004 M USA
13 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
14 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
15 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
16 N IM Cheolwoo 1993 M KOR
17 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
18 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
19 N ITKIN Nick 1999 M USA
20 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
21 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
22 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
23 N MINUTO Martino 1988 M TUR
24 N HA Taegyu 1989 M KOR
24 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
26 N CHUNG Jyae Gyu 1989 M KOR
27 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
28 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
29 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
30 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
31 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
32 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
33 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
34 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
35 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
36 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
37 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
38 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
39 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
40 N KIM Dongsu 1992 M KOR
41 N BIRCH Jai 1996 M GBR Newham Swords (GBR)
42 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
42 N DI TOMMASO Alessio 2001 M ITA
44 N DANIEL Ashton 2001 M USA
45 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
46 N HEO Jun 1988 M KOR
47 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
48 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
49 N EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
50 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
51 N CUK Veljko 2000 M SRB MK Vojvodina (SRB)
52 N ELICE Meddy 1996 M FRA TEAM FLEURET (FRA)
53 N SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
54 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
55 N LI Brandon 2004 M USA
56 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
57 N YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
58 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
59 N ARCHER Kristjan 1994 M GBR Newham Swords (GBR)
60 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
61 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
62 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
63 N BRAUN Fabian 1997 M GER FSV Klarenthal (GER)
64 N ZHANG Daniel 2004 M USA
65 N DAVIS James-Andrew 1991 M GBR
66 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
67 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
68 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
69 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
70 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
71 N FRUHAUF Benjamin 1998 M HUN Torekves (HUN)
72 N MATHIEU Adam 1994 M USA
73 N ITO Takuma 1998 M JPN
74 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
75 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
76 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
77 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
78 N NEMETH Andras 1995 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
78 N ARSLANOV Timur 1991 M RUS
80 N UENO Yuto 1999 M JPN
81 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
82 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
83 N HAYASHI Shoren 2003 M JPN
84 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
85 N TURKI OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
86 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
87 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
88 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
89 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
90 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
91 N MIYAKE Ryoto 1990 M JPN
92 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
93 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
94 N YUNO Elisha 1997 M NED Holland Schermen (NED)
95 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
96 N GASSNER Ethan 2001 M USA
97 N KOZAK Mateusz 1999 M POL
98 N GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
99 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
100 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
101 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
102 N KIM Tae Hwan 2001 M KOR
103 N CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
104 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
105 N HAY Gavin 2000 M CAN
106 N KAHL Alexander 1993 M GER TG Hanau (GER)
107 N LEUNG Chin Yu 2004 M HKG
108 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
109 N CHEUNG Ngo Chun 2000 M HKG
110 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
111 N CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
112 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
113 N HAMILTON Bogdan 2004 M CAN
114 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
115 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
116 N ESSAM Mohamed 1994 M EGY
116 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
118 N MADER Joffrey 1998 M FRA NICE OGC (FRA)
119 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
120 N NAKAMURA Taro 2000 M JPN
121 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
122 N HEROUI Salim 1999 M ALG
123 N BORONTOV Pavel 1993 M GEO
124 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
125 N CHAN Kyle 1990 M HKG
126 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
126 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
128 N LIM Jonathan Tzien Yih 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
129 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
130 N 1st round KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
131 N 1st round BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
132 N 1st round SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
133 N 1st round BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
133 N 1st round KLEIN Felix 1995 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
135 N 1st round MADI Youcef 1998 M ALG DRBEE Alger Centre (ALG)
136 N 1st round CHIU Man To 2000 M HKG
136 N 1st round ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
138 N 1st round BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
139 N 1st round GUENNOU Louis 2001 M GBR
140 N 1st round NAGLE Christopher 1993 M CYP BOURG LA REINE (FRA)
141 N 1st round DZHUS Yurii 1997 M UKR Lviv (UKR)
142 N 1st round KUMBLA Sidarth 1998 M USA
143 N 1st round NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE Budapest (HUN)
144 N 1st round WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
144 N 1st round RASTEGAR Rastin Linus 1999 M AUT Dynamo Wien (AUT)
146 N 1st round MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
147 N 1st round GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
148 N 1st round PEGGS Benjamin 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
149 N 1st round CHOY Lucas Brendan 2004 M HKG
149 N 1st round SERRI Cedrik 1991 M SVK
151 N 1st round ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
152 N 1st round LOCK Kieren 2001 M SGP
153 N 1st round WEE Lionel Yit Hui 2001 M SGP Z Fencing (SGP)
154 N 1st round RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
155 N 1st round CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
156 N 1st round PNIVCHUK Bohdan 2001 M UKR
157 N 1st round NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
158 N 1st round SOUZA Pierre 1990 M BRA CAP Paulistano (BRA)
158 N 1st round MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
160 N 1st round ALSHATTI Yaqoub 1998 M KUW
161 N 1st round SCHENKEL Joseph 1990 M CAN
162 N 1st round LI Jiaan 2004 M CAN
163 N 1st round HAFFOUR Abdelrahman 2000 M EGY Bani Yas SCC (UAE)
164 N 1st round ELMIKATY Mazen 1998 M EGY
165 N 1st round ZEIN ELABEDIN Tamer 1970 M EGY
165 N 1st round SALEH Saleh 2000 M EGY
167 N 1st round CETINEL Baha Baykal 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
167 N 1st round LI Edward 2001 M CAN
169 N 1st round MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
169 N 1st round TOMINO Rafael 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
171 N 1st round SCHERBA Andrii 1996 M UKR KIEW (UKR)
172 N 1st round MANOLIKAS Georgios 2001 M GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
173 N 1st round CHEN Charlie 2008 M CAN
173 N 1st round KORKMAZ Alp Tuna 2004 M TUR
173 N 1st round LEE Yat Long 2000 M HKG
176 N 1st round CHOUALI Abderrahmane 2001 M ALG Mouloudia Club d'Alger (ALG)
176 N 1st round PARK Jason B 2007 M CAN