Back to list

Results

World Cup
POL Leszno
December 4, 2021 - December 5, 2021

Foil Men's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRANCE       FRA
1 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
1 N ANANE Anas 2004 M FRA
1 N CHAGNON Eliot 2004 M FRA MEUNG LOIRE (FRA)
1 N GUILLAUME Jean 2002 M FRA MENNECY (FRA)
2 N USA       USA
2 N EMMER Chase 2004 M USA
2 N CHEN James 2003 M USA
2 N LOUIE Bryce 2002 M USA
2 N NDIAYE Edriss 2002 M USA
3 N RUSSIA       RUS
3 N BARANNIKOV Egor 2002 M RUS
3 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
3 N OSIPOV Dmitrii 2003 M RUS
3 N KRAVTSOV Daniil 2002 M RUS
4 N GERMANY       GER
4 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
4 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
4 N LIEBSCHER David 2002 M GER OFC Bonn (GER)
4 N FAUL Paul Luca 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 N ITALY       ITA
5 N BONATO Jacopo 2002 M ITA
5 N DI VEROLI Damiano 2003 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
5 N MARTINI Tommaso 2002 M ITA
5 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
6 N DENMARK       DEN
6 N KARLSEN Jonas Benjamin 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N HORN NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N HUNGARY       HUN
7 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
7 N BALINT Almos 2005 M HUN
7 N BAGDANY Albert 2005 M HUN Szigetszentmiklosi Tor Egylet (HUN)
7 N MIHÁLYI Andor Istvan 2002 M HUN Torekves (HUN)
8 N GREAT BRITAIN       GBR
8 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
8 N COOK Jaimie 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
8 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
8 N LONSDALE William 2002 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
9 N POLAND       POL
9 N KOTEK Jakub 2004 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
9 N KASKOW Piotr 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
9 N JAKUBOWSKI Adam 2003 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
9 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 N SLOVAKIAN REPUBLIC       SVK
10 N GYÖRGY Bendeguz 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
10 N FAZEKAS Arpad 2004 M SVK KS Samorin (SVK)
10 N SARMANY Zoltan 2002 M SVK KS Samorin (SVK)
10 N KUCHTA Leopold Marc 2003 M SVK KS Samorin (SVK)
11 N SWEDEN       SWE
11 N BROBERG Marcus 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
11 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
11 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
11 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 N THE NETHERLANDS       NED KNAS (NED)
12 N NAWAR Suhayl 2004 M EGY SC Amsterdam (NED)
12 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
12 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
12 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
13 N UKRAINE       UKR
13 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
13 N LAZARENKO Ievgen 2003 M UKR KIEW (UKR)
13 N MALYNOVSKYI Mykyta 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
13 N KOKOROVETS Oleh 2003 M UKR KIEW (UKR)
14 N TURKEY       TUR
14 N EYUPOGLU Alp 2002 M TUR Altinyurt S.K. (TUR)
14 N OZYALCIN Utku 2002 M TUR
14 N ALKIS Can 2003 M TUR
14 N CUFADAR Mustafa Burak 2004 M TUR
15 N SPAIN       ESP
15 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
15 N ZABALA Juan 2003 M ESP CCC-M (ESP)
15 N PERESSINI TORREGROSA Esteban 2002 M ESP
15 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
16 A ISRAEL       ISR
16 A FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
16 A GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
16 A DAHAN Yali Eliyahu 2004 M ISR
16 A ELIAZ Adam 2005 M ISR
17 N BELGIUM       BEL
17 N GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
17 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
17 N GASPERINI Loïc Sofian 2003 M BEL CRE Huy (BEL)
17 N NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)