Back to list

Results

31. European Championships 2018
SRB Novi Sad
June 16, 2018 - June 21, 2018

Sabre Men's Senior Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HUNGARY       HUN
1 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
1 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
1 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
2 ITALY       ITA
2 SAMELE Luigi 1987 M ITA
2 BERRE' Enrico 1992 M ITA
2 CURATOLI Luca 1994 M ITA
2 MONTANO Aldo 1978 M ITA
3 GERMANY       GER
3 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 ROMANIA       ROU
4 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
4 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
4 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
4 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
5 RUSSIA       RUS
5 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
5 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
5 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
5 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
6 FRANCE       FRA
6 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
6 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
6 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
6 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
7 UKRAINE       UKR
7 STATSENKO Oleksiy 1994 M UKR KIEW (UKR)
7 PUNDYK Dmytro 1989 M UKR Netishyn (UKR)
7 TSAP Yuriy 1992 M UKR Nikolaev (UKR)
7 YAGODKA Andriy 1988 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
8 GEORGIA       GEO
8 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
8 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
8 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
8 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
9 GREAT BRITAIN       GBR
9 DEARY William 1997 M GBR Truro Fencing Club (GBR)
9 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden FC (GBR)
9 WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden FC (GBR)
9 HONEYBONE James 1991 M GBR
10 BELARUS       BLR
10 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
10 DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
10 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
10 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
11 POLAND       POL
11 GRZEGOREK Mikolaj 1994 M POL UKS Viktor Warszawa (POL)
11 OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
11 LADEMANN Karol 1999 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
11 KACZKOWSKI Krzysztof 1997 M POL TMS Sosnowiec (POL)
12 SERBIA       SRB
12 KLJAJIC Marko 1996 M SRB MK Spartak (SRB)
12 JOVANOVIC Nikola 1999 M SRB BMK Beograd (SRB)
12 KOSTADINOVIC Petar 1994 M SRB MK Sindjelic (SRB)