Back to list

Results

Grand Prix Sabre de Moscou
RUS Moscou
May 11, 2018 - May 13, 2018

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 OH Sanguk 1996 M KOR
2 CURATOLI Luca 1994 M ITA
3 GU Bongil 1989 M KOR
3 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
5 DERSHWITZ Eli 1995 M USA
6 ANSTETT Vincent 1982 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
7 HOMER Daryl 1990 M USA
8 HA Hansol 1993 M KOR
9 SZILAGYI Aron 1990 M HUN VASAS Budapest (HUN)
10 SZATMARI Andras 1993 M HUN VASAS Budapest (HUN)
11 APITHY Bolade 1985 M FRA DIJON CE (FRA)
12 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
13 SAMELE Luigi 1987 M ITA
14 RESHETNIKOV Veniamin 1986 M RUS
15 BERRE' Enrico 1992 M ITA
16 VORONOV Kostiantyn 1996 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
17 HARTUNG Max 1989 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
18 IBRAGIMOV Kamil 1993 M RUS
19 SZABO Matyas 1991 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
20 WAGNER Benedikt 1990 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 BADEA Alin 1988 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
22 BAZADZE Beka 1989 M GEO FC Kutaisi (GEO)
22 CAVALIERE Dario 1997 M ITA
24 YOSHIDA Kento 1992 M JPN
25 HÜBERS Richard 1993 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
26 YILDIRIM Enver 1995 M TUR Bekir Yilmaz GSK (TUR)
27 HONEYBONE James 1991 M GBR
28 DOLNICEANU Tiberiu 1988 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
28 XU Yingming 1992 M CHN
30 LOKHANOV Konstantin 1998 M RUS
31 BAZADZE Sandro 1993 M GEO FC Kutaisi (GEO)
32 HWANG Byungyul 1983 M KOR
33 KIM Junghwan 1983 M KOR
34 MONTANO Aldo 1978 M ITA
35 WANG Shi 1997 M CHN
36 DECSI Tamas 1982 M HUN KVSE Budapest (HUN)
36 FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
38 ROUSSET Nicolas 1988 M GEO DIJON CE (FRA)
39 GEMESI Csanad 1986 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
40 DANILENKO Dmitriy 1995 M RUS
41 LAMBERT Maxence 1994 M FRA TARBES ATE (FRA)
42 PELLEGRINI Alberto 1988 M ITA
43 NUCCIO Riccardo 1991 M ITA
44 DUBARRY Baptiste 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
45 KIM Junho 1994 M KOR
46 ILIASZ Nicolas 1991 M HUN VASAS Budapest (HUN)
47 TRUSHAKOV Alexander 1994 M RUS CSKA Moscow (RUS)
48 LU Yang 1997 M CHN
49 LIANG Jianhao 1996 M CHN
50 PIANFETTI Maxime 1999 M FRA TARBES ATE (FRA)
51 KIRPICHOU Kiryl 1998 M BLR SCAF RB (BLR)
52 HARIMA Ryuta 1993 M JPN
53 ANNIC Edern 1995 M FRA DINARD LAMES (FRA)
54 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
55 LOW Ho Tin 1992 M HKG
56 KOSTENKO Anatoliy 1998 M RUS
57 DRAGOMIR George 1999 M ROU CSS Slobozia (ROU)
58 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
59 AFFEDE Leonardo 1994 M ITA
60 KRASILNIKOV Rostislav 1995 M RUS
61 MOTORIN Ilya 1991 M RUS
62 KEMPF Lorenz 1997 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
63 THOMPSON Khalil 1997 M USA
64 LOSS Geoffrey 1994 M USA
65 DREOSSI Leonardo 1997 M ITA
66 STREETS Kaito 1994 M JPN
67 AMR Ahmed 1992 M EGY
68 D'ARMIENTO Francesco 1994 M ITA
69 DAI Rui 2000 M CHN
70 SHIRSHOV Vasiliy 1997 M RUS
71 BUCHKOVSKIY Artem 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
72 KISEL Siarhei 1995 M BLR SCAF RB (BLR)
73 ANDREEV Iliy 1995 M RUS
74 NERI Matteo 1999 M ITA
75 STEPANOV Mark 1998 M RUS CSKA Moscow (RUS)
75 BAHER ARASBARAN Farzad 1993 M IRI
77 ANISKOV Sergey 1994 M KAZ
77 NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
79 WANG Guangzhao 1996 M CHN
80 GEMESI Bence 1989 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
81 ROMERO Eliecer 1994 M VEN
82 COLLEAU Charles 1996 M FRA TARBES ATE (FRA)
83 YAN Yinghui 1998 M CHN
84 BIBI Eliott 1999 M FRA PAU SECTION (FRA)
85 SCEPI Stefano 1992 M ITA
86 KARIM Nurzhan 1995 M KAZ
87 TEODOSIU Iulian 1994 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
88 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
88 SEMIN Ilya 1996 M RUS
90 NOVIKAU Artsiom 1996 M BLR
91 ISKANDAROV Vyacheslav 1993 M RUS
92 KOSIKOV Vardan 1985 M ARM
93 VU Thanh An 1992 M VIE
94 MILLER Curtis 1992 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
95 PATRICE Jean-Philippe 1997 M FRA TARBES ATE (FRA)
96 PATRICE Sebastien 2000 M FRA GEMENOS (FRA)
97 GUY Philippe 1998 M USA
97 EDWARDS James 2000 M GBR
99 SEITZ Tom 1994 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
100 HUANG Lulu 1996 M CHN
101 LAM Hin Chung 1986 M HKG
102 WILLIAMS Grant 1996 M USA
103 CARVAJAL Jesus 1995 M VEN
103 SONG Jonghun 1993 M KOR
105 WELLER Teddy 1990 M ISV
106 WALKER Christopher 2001 M USA
107 PROCHNIAK Evan 1991 M USA
107 WATANABE Yuto 1998 M JPN
109 COZMULEANU Codrin 1996 M ROU CSM IASI (ROU)
110 GALGOCZY Tamas 1997 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
111 IMAI Yasutomo 1991 M JPN
112 KORSHUNOV Andrey 1994 M RUS
113 MARDALEISHVILI Mikheil 1994 M GEO FC Kutaisi (GEO)
114 SHENGELIA Nika 1999 M GEO FC Tbilisi (GEO)
115 TO Duc Anh 1996 M VIE
116 VALKAI Ferenc 1992 M HUN GEAC Gödöllö (HUN)
116 PECH Miklos 1996 M HUN MTK (HUN)
118 RAKHMANALI Mukhamedali 1994 M KAZ
119 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
119 PINCHUK Maksim 1999 M BLR SCAF RB (BLR)
121 1st round ELARABY Mazen 2001 M EGY
122 1st round HÜBNER-FEHRER Björn 1986 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
122 1st round LEE Jonghyun 1995 M KOR
124 1st round SULAMANIDZE Saba 1996 M GEO
125 1st round AMER Mohamed 1997 M EGY
126 1st round SAMER Mohab 1995 M EGY
127 1st round POSTOEV Dmitriy 1995 M RUS
127 1st round CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
127 1st round HAMILTON Zachary 1999 M GBR Shakespeare Swords (GBR)
127 1st round HAEKERD Ruangrit 1992 M THA
127 1st round GALATANU Ciprian 1989 M ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
132 1st round HO Sze Long Aaron 1995 M HKG
132 1st round HOSHINO Kento 1998 M JPN
132 1st round EFIMOV Kirill 1996 M RUS
135 1st round MACKIEWICZ Andrew 1995 M USA
136 1st round WEBB Jonathan 1996 M GBR Camden Fencing Club (GBR)
136 1st round OCINSKI Jakub 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
136 1st round SHAINBERG Jonah 1996 M USA
139 1st round SULKOVSKIY Valeriy 1991 M RUS
140 1st round MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
141 1st round COSTIN Michael 1995 M USA
142 1st round DAVYDZENKA Anton 1995 M BLR
143 1st round MAMBETBAYEV Sunkar 1992 M KAZ
144 1st round PANGMOON Kanisorn 1998 M THA
145 1st round KAFATARIDIS Dimitrios 1990 M GRE E.KOSTEA GEITONA (GRE)
146 1st round QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
147 1st round HERNANDEZ CABALLERO Andres 1996 M ESP
148 1st round VASKO Andrei 1998 M BLR MSIT (BLR)
149 1st round HOWES Nicholas 1998 M GBR
150 1st round HUANG Xianfei 1996 M CHN
150 1st round KURYLA Pavel 1997 M BLR RCPhES (BLR)
152 1st round YAKOVENKO Nikita 1997 M RUS
153 1st round DE VISSCHER Jules-Emile 1995 M BEL Confrerie Gent (BEL)
154 1st round WESTERN REYES Rafael 1990 M PUR
155 1st round VU Van Hung 1996 M VIE
155 1st round SOUDERS Peter 1990 M USA
157 1st round MORI Shoichi 1994 M JPN
157 1st round GORSKIY Mikhail 1994 M RUS
159 1st round IBRAGIMOV Damir 1992 M KAZ
160 1st round BRANDO Eric 1988 M PHI
161 1st round ISMAGKILOV Nikolaos 2002 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
162 1st round DICK Jadryn 1995 M IRL
163 1st round DANAI Jonathan 2000 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)