Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
VENANCIO Emanuelle | 2016 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
SOARES Olívia | 2016 |
BRA Associação Grace de Educação e Eventos
|
R | --- | Inscribed | ||
MARTYNYCHEN Beatriz | 2015 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
HANSEN Manuela | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U9 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
PADILHA Anna Beatriz | 2013 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
RISSATTO Beatriz | 2014 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
LEAL Isabelli | 2014 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
MANFRE Camila | 2014 |
BRA Associação Grace de Educação e Eventos
|
R | --- | Inscribed | ||
KASTRUP BOND Maria Alice | 2014 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
PICK ORNAGHI Helena | 2013 |
BRA CC Curitibano
|
L | --- | Inscribed | ||
SANTOS Luara | 2014 |
BRA Esgrima Ativa
|
R | --- | Inscribed | ||
SILVERIO Lívia | 2014 |
BRA Esgrima Ativa
|
R | --- | Inscribed | ||
BITTENCOURT Luisa | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
ROSTY Ana | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U11 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FÉLIX Marina | 2012 |
BRA
|
L | --- | Inscribed | ||
JOENCK Lara | 2011 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
ROMUALDO Monalisa | 2012 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
ZANESCO Ingrid | 2011 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
SCHENATTO Lara | 2012 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
MANFRE Julia | 2012 |
BRA Associação Grace de Educação e Eventos
|
R | --- | Inscribed | ||
ALTHEIM Ana Beatriz | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
COAS Sara | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
DE LA TORRE Giovanna | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
KRUGER Alice | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
MATOS Estella | 2012 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
PICK ORNAGHI Helena | 2013 |
BRA CC Curitibano
|
L | --- | Inscribed | ||
ZANLORENSI Mariana | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
MACHADO Maria Eduarda | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
RISTOW Valentina | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
FERNANDES Julia | 2011 |
BRA Esgrima Ativa
|
R | --- | Inscribed | ||
NEVES Maria | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
17 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U13 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FERREIRA Ana Clara | 2010 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
ROSSA Lais | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
DE SOUZA Flavia | 2010 |
BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
|
L | --- | Inscribed | ||
ALTHEIM Ana Beatriz | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
DE LA TORRE Giovanna | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
DE LA TORRE Manuela | 2009 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
DE PAOLA Sofia | 2009 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
ZANLORENSI Mariana | 2011 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
MACHADO Maria Eduarda | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
FARIA Nicole | 2009 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | --- | Inscribed | ||
MAIER Valentina | 2010 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed |
11 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U15 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TEIXEIRA Fabiana | 1972 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
RAMOS Simone | 1979 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
FRANCO Luciana | 1974 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
RAMOS Kelly | 1967 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | --- | Inscribed | ||
COVOLAN Oriete | - | BRA AMK Mestre Kato | L | --- | Cancelled | ||
FRANÇA Vanessa | - | BRA CMPR Parana | R | --- | Cancelled | ||
BROHL Manuela | - | GER CC Curitibano | R | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking V40 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
TEIXEIRA Fabiana | 1972 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
BONILAURE Karina | 1974 |
BRA Esgrima Ativa
|
R | --- | Inscribed | ||
FRANCO Luciana | 1974 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
RAMOS Kelly | 1967 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | --- | Inscribed | ||
COVOLAN Oriete | - | BRA AMK Mestre Kato | L | --- | Cancelled | ||
FRANÇA Vanessa | - | BRA CMPR Parana | R | --- | Cancelled | ||
BROHL Manuela | - | GER CC Curitibano | R | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking V50 Women's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
SOARES Thomaz | 2017 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
ZANESCO Nicolas | 2015 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
CAVALCANTE Rafael | 2015 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
ARAUJO Felipe | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
ELIAS Lucas | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
PETERS Leonardo | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U9 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
FURTADO Jordan | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
RISSATTO Vitor | 2014 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
CARMO Davi | 2013 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
MARTINS Samuel | 2013 |
BRA Associação Grace de Educação e Eventos
|
R | --- | Inscribed | ||
LUZZI Bruno | 2014 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
HANSAUL Vicente | 2013 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
FERREIRA João | 2013 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
KENJI SHIRATA Augusto | 2013 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
MEIRELES Nathan | - | BRA | R | --- | Cancelled |
8 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U11 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BITTENCOURT Eric | 2011 |
BRA
|
L | --- | Inscribed | ||
KORTZ Arthur | 2012 |
BRA
|
R | --- | Inscribed | ||
MARTINELLI Daniel | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
MIRANDA João Pedro | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
NEGRELLO Alexandre | 2011 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
COMANDULLI Augusto | 2011 |
BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
|
R | --- | Inscribed | ||
DE ALMEIDA Joao | 2011 |
BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
|
R | --- | Inscribed | ||
BUSSADORI Gregório | 2012 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
JANOTTO Joshua | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
L | --- | Inscribed | ||
ROTONDO Matteo | 2011 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed |
10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U13 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
AUGUSTO Henrique | 2009 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
TAKEDA Samuel | 2010 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
KUCKELHAUS Pedro | 2010 |
BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
|
R | --- | Inscribed | ||
CAVALCANTE Bernardo | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
DE FREYN Matteo | 2009 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
JANOTTO Joshua | 2011 |
BRA CMPR Parana
|
L | --- | Inscribed | ||
RAMOS Artur | 2009 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
BELO Enzo | 2009 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
BERGONSE Bruno | 2010 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
MELANI Luigi | 2009 |
BRA Sociedade Thalia
|
L | --- | Inscribed |
10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U15 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ZANESCO Fernando | 1976 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
JUSTEN Marcio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
MADDALOZZO Luiz Otávio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
SOUZA Luciano | 1973 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
MARTINS Jaishon | 1979 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
PIERIN Fabio | 1983 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
BELO Rafael | 1973 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
MARTINI Luiz | 1978 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
MELANI Ronald | 1976 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
TEIXEIRA Iverson | - | BRA CMPR Parana | R | --- | Cancelled | ||
LENARTOVICZ Eduardo | - | BRA Sociedade Thalia | R | --- | Cancelled |
10 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking V40 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
JUSTEN Marcio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
LEAL Jose | 1965 |
BRA CC Curitibano
|
L | --- | Inscribed | ||
MADDALOZZO Luiz Otávio | 1971 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
SOUZA Luciano | 1973 |
BRA CC Curitibano
|
R | --- | Inscribed | ||
NUNES Luiz | 1964 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
BELO Rafael | 1973 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed | ||
LENARTOVICZ Eduardo | - | BRA Sociedade Thalia | R | --- | Cancelled |
7 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking V50 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
ROBINSON Oliveira | 1963 |
BRA AMK Mestre Kato
|
R | --- | Inscribed | ||
NUNES Luiz | 1964 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
ZANNIN Paulo | 1962 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
SANTOS Edjalma | 1962 |
BRA Esgrima Ativa
|
R | --- | Inscribed |
4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking V60 Men's Epee | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CANATTO Mariana | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
L | --- | Inscribed | ||
HANSEN Manuela | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
PIRES Helena | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U9 Women's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
HANSEN Manuela | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
PASQUALE Laís | 2013 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
PIRES Helena | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U11 Women's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
BAGLIOLI Luana | 2010 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
DAMASIO Helena | 2009 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
PIRES Sarah | 2012 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
SOUZA Maria Eduarda | 2010 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
L | --- | Inscribed | ||
GIRALDI Giovanna | - | BRA Instituto Mais Esporte | R | --- | Cancelled |
4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U15 Women's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAVALCANTE Rafael | 2015 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
LOPES Henrique | 2016 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
MORAES Arthur | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
OLIVEIRA Isaac | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
VICENZI Alexandre | 2016 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U9 Men's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
INABA Francisco | 2014 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
LOPES Henrique | 2016 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
OLIVEIRA Isaac | 2015 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U11 Men's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
MORAES Igor | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
OLIVEIRA Samuel | 2012 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
SERTORIO Gustavo | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed |
3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U13 Men's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |
Display list
Athlete / Team | Seeding | State | lic | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAVALCANTE Bernardo | 2010 |
BRA CMPR Parana
|
R | --- | Inscribed | ||
GMACH Otávio | 2010 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
MORAES Igor | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
OLIVEIRA Samuel | 2012 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
SERTORIO Gustavo | 2011 |
BRA Instituto Mais Esporte
|
R | --- | Inscribed | ||
BELO Enzo | 2009 |
BRA Sociedade Thalia
|
R | --- | Inscribed |
6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled
Name | Nation | Inscribed by | Role |
---|---|---|---|
Referees | |||
Officials |
2024 | Esgrima do Paraná Ranking U15 Men's Sabre | Federação de Esgrima do Paraná |