Back to list

I Etapa Circuito Paranaense Inf. e Vet.
BRA Curitiba
April 13, 2024 - April 14, 2024
Required:

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VENANCIO Emanuelle 2016 BRA
R --- Inscribed
SOARES Olívia 2016 BRA Associação Grace de Educação e Eventos
R --- Inscribed
MARTYNYCHEN Beatriz 2015 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U9 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CAMPOS Alice 2014 BRA
R --- Inscribed
PADILHA Anna Beatriz 2013 BRA
R --- Inscribed
RISSATTO Beatriz 2014 BRA
R --- Inscribed
LEAL Isabelli 2014 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
KASTRUP BOND Maria Alice 2014 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
PICK ORNAGHI Helena 2013 BRA CC Curitibano
L --- Inscribed
TONOLLI Livia 2013 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
BITTENCOURT Luisa 2014 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
ROSTY Ana 2014 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
MANFRE Camila - BRA Associação Grace de Educação e Eventos R --- Cancelled  

9 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U11 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CAMPOS Beatriz 2012 BRA
R --- Inscribed
FÉLIX Marina 2012 BRA
L --- Inscribed
JOENCK Lara 2011 BRA
R --- Inscribed
ROMUALDO Monalisa 2012 BRA
R --- Inscribed
ZANESCO Ingrid 2011 BRA
R --- Inscribed
SCHENATTO Lara 2012 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
ALTHEIM Ana Beatriz 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
COAS Sara 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
DE LA TORRE Giovanna 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
KRUGER Alice 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
MATOS Estella 2012 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
PICK ORNAGHI Helena 2013 BRA CC Curitibano
L --- Inscribed
ZANLORENSI Mariana 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
MACHADO Maria Eduarda 2011 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
RISTOW Valentina 2011 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
NEVES Maria 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
MANFRE Camila - BRA Associação Grace de Educação e Eventos R --- Cancelled  

16 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U13 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FERREIRA Ana Clara 2010 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
ALTHEIM Ana Beatriz 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
DE LA TORRE Giovanna 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
DE LA TORRE Manuela 2009 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
DE PAOLA Sofia 2009 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
RUNNACLES Penelope 2009 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
ZANLORENSI Mariana 2011 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
MACHADO Maria Eduarda 2011 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
RISTOW Valentina 2011 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
MAIER Valentina 2010 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed

10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U15 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TEIXEIRA Fabiana 1972 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
RAMOS Simone 1979 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
FRANCO Luciana 1974 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
RAMOS Kelly 1967 BRA Sociedade Thalia
L --- Inscribed
COVOLAN Oriete - BRA AMK Mestre Kato L --- Cancelled  
BROHL Manuela - GER CC Curitibano R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking V40 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TEIXEIRA Fabiana 1972 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
BONILAURE Karina 1974 BRA Esgrima Ativa
R --- Inscribed
FRANCO Luciana 1974 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
RAMOS Kelly 1967 BRA Sociedade Thalia
L --- Inscribed
COVOLAN Oriete - BRA AMK Mestre Kato L --- Cancelled  
BROHL Manuela - GER CC Curitibano R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking V50 Women's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MIRA Lucas 2017 BRA
R --- Inscribed
SOARES Thomaz 2017 BRA
R --- Inscribed
ZANESCO Nicolas 2015 BRA
R --- Inscribed
CAVALCANTE Rafael 2015 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
ARAUJO Felipe 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
ELIAS Lucas 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U9 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KIRNER Luigi 2014 BRA
R --- Inscribed
MEIRELES Nathan 2013 BRA
R --- Inscribed
RISSATTO Vitor 2014 BRA
R --- Inscribed
CARMO Davi 2013 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
MARTINS Samuel 2013 BRA Associação Grace de Educação e Eventos
R --- Inscribed
LUZZI Bruno 2014 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
HANSAUL Vicente 2013 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
FERREIRA João 2013 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
KENJI SHIRATA Augusto 2013 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed

9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U11 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BITTENCOURT Eric 2011 BRA
L --- Inscribed
KORTZ Arthur 2012 BRA
R --- Inscribed
MARTINELLI Daniel 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
NEGRELLO Alexandre 2011 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
DE ALMEIDA Joao 2011 BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
R --- Inscribed
BUSSADORI Gregório 2012 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
JANOTTO Joshua 2011 BRA CMPR Parana
L --- Inscribed
ROTONDO Matteo 2011 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed

8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U13 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AUGUSTO Henrique 2009 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
TAKEDA Samuel 2010 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
KUCKELHAUS Pedro 2010 BRA Associação de Pais e Mestres do Colégio Militar de Curitiba
R --- Inscribed
FAHD Jorge Miguel 2010 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
BAUKAT Heitor 2010 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
CAVALCANTE Bernardo 2010 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
DE FREYN Matteo 2009 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
JANOTTO Joshua 2011 BRA CMPR Parana
L --- Inscribed
RAMOS Artur 2009 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
BELO Enzo 2009 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
BERGONSE Bruno 2010 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
MELANI Luigi 2009 BRA Sociedade Thalia
L --- Inscribed
SEHNEM Germano - BRA R --- Cancelled  

12 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U15 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABREU Luiz Teodoro 1966 BRA
R --- Inscribed
ROBINSON Oliveira 1963 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
JUSTEN Marcio 1971 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
MADDALOZZO Luiz Otávio 1971 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
RUNNACLES Patricio 1974 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
PIERIN Fabio 1983 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
SOUZA Luciano 1973 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
TEIXEIRA Iverson 1976 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
MARTINI Luiz 1978 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
MELANI Ronald 1976 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed
ZANELLA Carlos - BRA AMK Mestre Kato R --- Cancelled  
BELO Rafael - BRA Sociedade Thalia R --- Cancelled  

10 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking V40 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABREU Luiz Teodoro 1966 BRA
R --- Inscribed
ROBINSON Oliveira 1963 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
ACCIOLY Ricardo 1959 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
JUSTEN Marcio 1971 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
MADDALOZZO Luiz Otávio 1971 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
RUNNACLES Patricio 1974 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
NUNES Luiz 1964 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
SOUZA Luciano 1973 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
ZANNIN Paulo 1962 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
ZANELLA Carlos - BRA AMK Mestre Kato R --- Cancelled  
BELO Rafael - BRA Sociedade Thalia R --- Cancelled  

9 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking V50 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Epee Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROBINSON Oliveira 1963 BRA AMK Mestre Kato
R --- Inscribed
ACCIOLY Ricardo 1959 BRA CC Curitibano
R --- Inscribed
NUNES Luiz 1964 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed
ZANNIN Paulo 1962 BRA CMPR Parana
R --- Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking V60 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná
2024 Esgrima do Paraná Ranking V60 Men's Epee Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CANATTO Mariana 2015 BRA Instituto Mais Esporte
L --- Inscribed
HANSEN Manuela 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
PIRES Helena 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
VENANCIO Emanuelle - BRA R --- Cancelled  

3 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U9 Women's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HANSEN Manuela 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
PASQUALE Laís 2013 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
PIRES Helena 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U11 Women's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAGLIOLI Luana 2010 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
DAMASIO Helena 2009 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
PIRES Sarah 2012 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
SOUZA Maria Eduarda 2010 BRA Instituto Mais Esporte
L --- Inscribed
GIRALDI Giovanna - BRA Instituto Mais Esporte R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U15 Women's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LOPES Henrique 2016 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
OLIVEIRA Isaac 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
VICENZI Alexandre 2016 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U9 Men's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COSTA João 2014 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
INABA Francisco 2014 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
LOPES Henrique 2016 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
OLIVEIRA Isaac 2015 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
BRYAN Emanuel - BRA Instituto Mais Esporte R --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U11 Men's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRITO Noah 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
COSTA João 2014 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
MAROCHI Arthur 2012 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
MORAES Igor 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
OLIVEIRA Samuel 2012 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
SERTORIO Gustavo 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U13 Men's Sabre Federação de Esgrima do Paraná

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GMACH Otávio 2010 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
MORAES Igor 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
OLIVEIRA Samuel 2012 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
SERTORIO Gustavo 2011 BRA Instituto Mais Esporte
R --- Inscribed
BELO Enzo 2009 BRA Sociedade Thalia
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2024 Esgrima do Paraná Ranking U15 Men's Sabre Federação de Esgrima do Paraná
2024 Esgrima do Paraná Ranking U15 Men's Sabre Federação de Esgrima do Paraná