Back to list

Sparkassen - Cup Eislingen
GER Eislingen
April 13, 2024 - April 14, 2024
Required: National license

Sabre Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEMPER Clara 2015 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SPIESSBERGER Milli 2015 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
PLANTSCH Barbara 2015 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
BOLLOK Liliana - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
KISSER Marlene - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  

3 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SAENEN Julie 2013 BEL SC Parcival Leuven
R --- Inscribed
BOJAGIC Nadja 2014 BIH FR Nürnberg
R --- Inscribed
BULOVA Emma 2014 CZE
R --- Inscribed
MALCOVA Anezka 2013 CZE
R --- Inscribed
POSEJPALOVA Nikol 2013 CZE SK Houstka
R --- Inscribed
ROSE Laura 2013 GER FC TuS Stuttgart
R --- Inscribed
ANDERS Anna-Sophia 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
APFELBACH Liv 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
HERMANN Anne 2013 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
KÖHLER Marlene 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
KÖNIG Habibe 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
NEUFELD Anastasia 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHWÄMMLE Amy Rose 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
STENDER Sophie 2013 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
STOLPER Marie 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
FERENCZI Johanna 2013 GER KTF Luitpold München
L --- Inscribed
HEUSTON Alana 2013 GER KTF Luitpold München
L --- Inscribed
SCHMALENSTRÖER Greta 2014 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- Inscribed
GEIGER Luise 2013 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
KÄMPFER Lucienne 2013 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
SCHULER Ylvi Ronya 2013 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
WIEKHORST Loreley 2013 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
VYVIAL Elena 2013 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SALZBRENNER Lia - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  

23 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U11 Women's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U11 Women's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U11 Women's Sabre Tournament Series

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PRUCHOVA Anezka 2011 CZE
R --- Inscribed
SOJOVSKA Eliska 2012 CZE
R --- Inscribed
ABDELSALAM Jocelyn 2012 EGY Mainzer TV
R --- Inscribed
WENZL Chiara 2012 GER FS Pforzheim
R --- Inscribed
BENTALEB Shaima 2011 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
KUS Lisa 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
OTT Sanja 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
RUS Timea 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
AKTAS Kayra 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DOLL Luise 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
KOCH Lene 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
PAULSEN Luisa 2011 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
ROTHERT Lucy-Grace 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SCHMUCKER Lisann 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
BOJKOVAC Emely Vitorija 2012 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
BOJKOVAC Katharina Antonija 2011 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
SCHMALENSTRÖER Carla 2011 GER TSC Eintr. Dortmund
L --- Inscribed
BERGER Elena 2011 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ÖCHSLE Mila 2011 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ROESSLER Sophia Jasmin 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
UMLAUF Liv 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
UNKELBACH Johanna - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
NATTUVETTY Maja - GER Mainzer TV R --- Cancelled  

21 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Bayerische Rangliste U13 Women's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste U13 Women's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U13 Women's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U13 Women's Sabre Tournament Series
2023 Südwestdeutsche Rangliste U13 Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KOSINAROVA Alena 2010 CZE
R --- Inscribed
KRUPKOVA Eliska 2010 CZE
R --- Inscribed
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
KUS Lisa 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
OTT Sanja 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
RUS Timea 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
AKTAS Kayra 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DOLL Julia 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DOLL Luise 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
KOCH Lene 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
LOHBAUER Ivy 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
MEINHARDT Diana 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
PAULSEN Luisa 2011 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
ROTHERT Lucy-Grace 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SCHMUCKER Lisann 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WANG Bianca 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
HEUSTON Matilda 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
WAX Frieda 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
BARTH Mara 2010 GER Mainzer TV
L --- Inscribed
ROSENMÜLLER Pia 2010 GER Nürnberger FC
R --- Inscribed
SCHNABL Annika 2009 GER Nürnberger FC
R --- Inscribed
HENRY Alizée 2009 GER TG Worms
R --- Inscribed
BOJKOVAC Katharina Antonija 2011 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
BERGER Elena 2011 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ÖCHSLE Mila 2011 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
PUSKARIC Julia 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ROESSLER Sophia Jasmin 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
SCHURR Greta 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
VOYTOVA Viktoria 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
BONET Sofie - GER CTG Koblenz R --- Cancelled  
NATTUVETTY Maja - GER Mainzer TV R --- Cancelled  

30 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U15 Women's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U15 Women's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U15 Women's Sabre Tournament Series
2023 Südwestdeutsche Rangliste U13 Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Bayerische Rangliste U15 Women's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KOSINAROVA Alena 2010 CZE
R --- Inscribed
SREJBEROVA Aneta 2008 CZE
L --- Inscribed
STEPANKOVA Lucie 2008 CZE
R --- Inscribed
ŠVIHOROVÁ Lenka 2008 CZE
R --- Inscribed
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DOLL Julia 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
LOHBAUER Ivy 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WANG Bianca 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
GÄRTNER Anna 2008 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
GELFOND Alina 2007 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
KETTERER Valentine 2007 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
PUSKARIC Julia 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
SCHURR Greta 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
VOYTOVA Viktoria 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
DÖRNER Luise 2007 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
TYMOKHINA Mariia 2008 UKR
R --- Inscribed

18 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U17 Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Bayerische Rangliste U17 Women's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste U17 Women's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SREJBEROVA Aneta 2008 CZE
L --- Inscribed
STEPANKOVA Lucie 2008 CZE
R --- Inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
THOMÉ Marie 2006 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
THOME Nicole 1973 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
KAISER Sandra 1970 GER TG Worms
R --- Inscribed
MARTENS Anja 1992 GER TG Worms
R --- Inscribed
WEN Hsin-Hsuan 2000 NED
R --- Inscribed

8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Südwestdeutsche Rangliste Senior Women's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.

Sabre Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLECKA Matous 2015 CZE
L --- Inscribed
SVOBODA Adam 2015 CZE
R --- Inscribed
ABDELSALAM Mourad 2015 EGY Mainzer TV
R --- Inscribed
CALETKA Gabriel 2015 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
TIMKE Jannik 2015 GER TV Ratingen
R --- Inscribed
BENTALEB Adam 2015 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
HARTMANN MORENO Damian 2015 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SHTURBABIN Max 2015 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
STECKLING Moritz 2015 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
LOHBAUER Aris 2015 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
HEUSTON Leo 2015 GER KTF Luitpold München
L --- Inscribed
ELSCHENBROICH Leonard 2015 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
KÄMPFER Darius 2016 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
VOYTOV Mark 2015 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
GRÄTER Luis - GER FC Würth Künzelsau L --- Cancelled  
MÖHLER Niklas - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
BÄRNREUTHER Simon - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  

14 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KÖNIG Julius 2013 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
KÜNZEL Till 2014 GER FC Göppingen
R --- Inscribed
MARKGRAF Theodor 2013 GER FC TuS Stuttgart
R --- Inscribed
BAGRINTSEV Alexander 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
HERRMANN Moritz 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
PRATZ Sam 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
TZIMAS Noah 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
WEIGERT Tom 2014 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
WIZKI Emil 2013 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
DONG Andi 2013 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
HÄFNER Alexander 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
KAISER Maximilian 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
LEHNERT Fin 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
MIELACH SÁNCHEZ Christian 2013 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SA Kaiwen 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SARATOW Michail 2013 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
STEINGRÄBER Maximilian 2014 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
BARTH Alois 2013 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
FEILER Henry Samuel 2014 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
MÖBUS Aaron Jeremia Eric 2013 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
TASTL Julian 2014 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
TILL Samuel 2013 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
GRISSE Louis 2013 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SENTIS Marc 2014 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SCHILLER Lian 2014 GER TV Wetzlar
L --- Inscribed
TSIAKIRIS Athanasios 2013 GRE FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
WAGENER Max - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
BÄRNREUTHER Valentin - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  
SINDBERT Jonathan - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  

26 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U11 Men's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U11 Men's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U11 Men's Sabre Tournament Series

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BULA Lukas 2011 CZE
R --- Inscribed
HILGER Jan 2011 CZE
R --- Inscribed
ALLMENDINGER Ben 2011 GER FC Göppingen
R --- Inscribed
KÜNZEL Finn 2011 GER FC Göppingen
L --- Inscribed
UNTERLÖHNER Felix 2011 GER FC Göppingen
L --- Inscribed
DÄUMLING Lukas 2011 GER FC TuS Stuttgart
R --- Inscribed
MÖHLER Lukas 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHMIERER Ben 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHÖLS Ben 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SUTANTO Ruben 2012 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
POREISZ Benedek 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
STUMPF Oscar 2011 GER FR Nürnberg
L --- Inscribed
WIESNET Kilian 2011 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
FALK Milo 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
FERENCZI Ambrus 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
HATTIG Clemens 2012 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
MARIJANOVIC Pero 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
FRANZ Sebastian 2012 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
MCMANUS Eric 2011 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
GEIß Jasper Alexej 2012 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
KREUTZ Lennart 2011 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
BERGMANN Felix 2012 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
SCHULER David Friedrich 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
WEISER Ben 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
FENG Felix 2011 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
LÖSCHBURG Marlon 2011 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SCHILLINGER Karl 2012 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
WANG Qian 2012 TPE Mainzer TV
R --- Inscribed
WIROTH Felix - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
LEONHARDT Lukas - GER FR Nürnberg R --- Cancelled  
SINDBERT Ruben - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  
BARZ Tarek - GER TG Worms R --- Cancelled  

28 Entries, 0 Pending, 4 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Bayerische Rangliste U13 Men's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste U13 Men's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U13 Men's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U13 Men's Sabre Tournament Series
2023 Südwestdeutsche Rangliste U13 Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BULA Lukas 2011 CZE
R --- Inscribed
HEISSLER Vaclav Friedrich 2010 CZE
R --- Inscribed
HILGER Stapan 2009 CZE
R --- Inscribed
HORAK Andrej Vit 2010 CZE
R --- Inscribed
KRAL Mikulas 2010 CZE
R --- Inscribed
MACHAJ Jiri 2009 CZE
R --- Inscribed
MACHAJ Vojtech 2009 CZE
R --- Inscribed
AGGARVVAL Aryaan 2009 GBR TSV Grünwald
R --- Inscribed
OTUONYE Rehoboth 2011 GEO TG Worms
R --- Inscribed
SIMONS Gereon 2009 GER TV Ratingen
R --- Inscribed
ALLMENDINGER Ben 2011 GER FC Göppingen
R --- Inscribed
GUSTRAU Aaron 2010 GER FC TuS Stuttgart
R --- Inscribed
MÖHLER Lukas 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
PFISTERER Paul 2010 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHMIERER Ben 2011 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHMIERER Till 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
HÄFNER Christopher 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
POREISZ Benedek 2012 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
POREISZ Hunor David 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SA Kai Xi 2010 GER FR Nürnberg
L --- Inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WALD Simon Alexander 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WIESNET Kilian 2011 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DIECKHÖFER Nicolas 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
FERENCZI Ambrus 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
LUTZ André 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
MARIJANOVIC Pero 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
MATHIJSSEN Tim 2010 GER KTF Luitpold München
L --- Inscribed
GÄRTNER David 2010 GER Mainzer TV
L --- Inscribed
GEIß Jasper Alexej 2012 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
KREUTZ Lennart 2011 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
LIU Justin 2010 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
BERGMANN Felix 2012 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
PHILIPP Wenzel 2010 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
KÖRNER Adrian 2009 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
MATIKKE Matthew 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
THIEL Alexander 2009 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
THIEL Philipp 2009 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
WEISER Ben 2012 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
FENG Felix 2011 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SCHUMACHER Liam 2009 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
SCHILLER Samuel 2010 GER TV Wetzlar
R --- Inscribed
ANSERMET Loïc 2009 SUI CEF Founex
L --- Inscribed
SERINO Mattia 2009 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
WANG Qian 2012 TPE Mainzer TV
R --- Inscribed
DÄUMLING Lukas - GER FC TuS Stuttgart R --- Cancelled  
STOLZ Vincent - GER FC Würth Künzelsau R --- Cancelled  
LEONHARDT Lukas - GER FR Nürnberg R --- Cancelled  
BIEGLER Nils - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  
HEINRICH Daniel - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  
SINDBERT Ruben - GER Nürnberger FC R --- Cancelled  
BARZ Tarek - GER TG Worms R --- Cancelled  
LÖSCHBURG Marlon - GER TSV Grünwald R --- Cancelled  
MEZMER Elias - GER TSV Grünwald R --- Cancelled  

45 Entries, 0 Pending, 9 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U15 Men's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U15 Men's Sabre Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Jugend-Säbel Cup U15 Men's Sabre Tournament Series
2023 Südwestdeutsche Rangliste U13 Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Bayerische Rangliste U15 Men's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEISSLER Vaclav Friedrich 2010 CZE
R --- Inscribed
HORAK Andrej Vit 2010 CZE
R --- Inscribed
AGGARVVAL Aryaan 2009 GBR TSV Grünwald
R --- Inscribed
HAHN Tammo 2007 GER TV Ratingen
R --- Inscribed
SIMONS Gereon 2009 GER TV Ratingen
R --- Inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SCHMIERER Till 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
STOLZ Vincent 2009 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
DONG Anton 2008 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
POREISZ Hunor David 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
SA Kai Xi 2010 GER FR Nürnberg
L --- Inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WALD Simon Alexander 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
GUGGENBICHLER Vincent 2008 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
LUTZ André 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
BRETZ Oscar 2007 GER Mainzer TV
R --- Inscribed
LIU Justin 2010 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
PHILIPP Wenzel 2010 GER TS Göppingen
R --- Inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
MATIKKE Matthew 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ROSIN Jonathan 2007 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
THIEL Alexander 2009 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
THIEL Philipp 2009 GER TSG Eislingen
L --- Inscribed
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
SCHERLEITHNER Julian 2007 GER TSV Grünwald
R --- Inscribed
ANSERMET Loïc 2009 SUI CEF Founex
L --- Inscribed
EICHLER Victor 2007 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
SERINO Mattia 2009 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
DIECKHÖFER Nicolas - GER KTF Luitpold München R --- Cancelled  
SOLDATENKO Daniil - UKR Nürnberger FC R --- Cancelled  

32 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U17 Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Bayerische Rangliste U17 Men's Sabre Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste U17 Men's Sabre Württembergischer Fechterbund e.V.

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANURA Miroslav 2002 CZE SK Houstka
R --- Inscribed
HAHN Tammo 2007 GER TV Ratingen
R --- Inscribed
RETTIG Leandro 2004 GER TG Worms
L --- Inscribed
WAGNER Lucas 2004 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
VOTAN Tin 1992 GER FC TuS Stuttgart
L --- Inscribed
JAUPART Joel 2004 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
EICHLER Victor 2007 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
GÄRTNER Johannes - GER Mainzer TV R --- Cancelled  
THOMÉ Simon - GER Mainzer TV R --- Cancelled  
RUDAKOV Alexey - RUS TV Wetzlar R --- Cancelled  

7 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BRANDT Florian GER TSV Grünwald
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
DÜNGER Karl GER FC Würth Künzelsau
EBERHARDT Carl Malte GER Mainzer TV
HUMMEL Milena GER FC Würth Künzelsau
JANURA Miroslav CZE TSG Eislingen
CN NEUHÄUSER Marc GER Mainzer TV
CN REIFSCHNEIDER Enrico GER FC Würth Künzelsau
N SVOBODOVA Michaela CZE TSG Eislingen
VOTAN Tin GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Südwestdeutsche Rangliste Senior Men's Sabre Südwestdeutscher Fechtverband e.V.