Back to list

Internationale Offene Oberbayerische Meisterschaft
GER Bad Reichenhall
July 13, 2024 - July 14, 2024
Required: National license

Epee Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARTH Mirja 2015 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
DAVIES Lucy 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
JAKOB Helena 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
KAHLERT Julia 2015 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
ZWETKO Lina 2015 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
KLEINSCHMIDT Helene 2016 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Waiting

0 Entries, 6 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KAPFER Janina 2014 GER FC Gröbenzell
L --- Waiting
NETT Aurelia 2014 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
NOWAK Kim 2013 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
RÜTJES Greta 2013 GER TSV Weilheim
R --- Waiting

0 Entries, 4 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUNGEROTH Anna Carlotta 2011 GER TV Ingolstadt
R --- Waiting
STEUERER Lena 2011 GER ASV Ortenburg
R --- Waiting
HÖCK Valentina 2012 GER SSV Ettal
R --- Waiting
REINEKE Ida 2011 GER SSV Ettal
R --- Waiting
SZENTHE Florentine 2012 GER SSV Ettal
R --- Waiting

0 Entries, 5 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KHIRIANOVA Anastasia 2010 GEO MTV Ingolstadt
L --- Waiting
STEUERER Lena 2011 GER ASV Ortenburg
R --- Waiting
REILICH Laura 2010 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
KIESSLICH Luisa 2010 GER MTV Ingolstadt
L --- Waiting
ZÖTTL Bianca 2011 GER MTV München
R --- Waiting
DEMMEL Lena 2009 GER SSV Ettal
R --- Waiting
AHAUS Antonia 2010 GER TV Lemgo
R --- Waiting
ARDEMAGNI Giulia 2009 ITA MTV München
R --- Waiting
HÖCK Valentina - GER SSV Ettal R --- Cancelled  

0 Entries, 8 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KHIRIANOVA Anastasia 2010 GEO MTV Ingolstadt
L --- Waiting
KIESSLICH Luisa 2010 GER MTV Ingolstadt
L --- Waiting
MIEHLING Hannah 2008 GER MTV Ingolstadt
R --- Waiting
PREUSSER Laetizia 2008 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
BUCHER Ronja 2008 GER TSV Neuried
R --- Waiting
BOS PASCUAL Anne 2008 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
KLAUSER Tizia 2007 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
CIVAN Tuana - GER SSV Ettal R --- Cancelled  

0 Entries, 7 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KHIRIANOVA Anastasia 2010 GEO MTV Ingolstadt
L --- Waiting
CIVAN Tuana 2008 GER SSV Ettal
R --- Waiting
MIEHLING Hannah 2008 GER MTV Ingolstadt
R --- Waiting
PREUSSER Laetizia 2008 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
BUCHER Ronja 2008 GER TSV Neuried
R --- Waiting
KLAUSER Tizia 2007 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
KRAUS Marikit 2006 GER VSC Donauwörth
L --- Waiting

0 Entries, 7 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WITTMANN-DUNKEN Lena 1992 GER Eintracht Munster
R --- Waiting
LEMSTRA Sylvia 1973 GER OFC München
L --- Waiting
KLAUSER Tizia 2007 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
AHAUS Charlotte 2003 GER TV Lemgo
R --- Waiting
AHAUS Viktoria 2001 GER TV Lemgo
R --- Waiting
LYSENKO Olha 2002 UKR FC Regensburg
L --- Waiting
WOLLMANN Helena - GER OFC München R --- Cancelled  

0 Entries, 6 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERFURTH Johannes 2016 GER ASV Ortenburg
R --- Waiting
AXT Oskar 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
BÜRGEL Mattis 2015 GER FC Gröbenzell
L --- Waiting
GRUBER Benedikt 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
KROHER Lucas 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
WALDMANN Lorenz 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
WINTER Oscar 2016 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
HÖCK Balthasar 2015 GER SSV Ettal
R --- Waiting
SAUER Quirin 2015 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
KÜHBANDNER Konstantin - GER FC Gröbenzell R --- Cancelled  
PREISTER Thomas - GER FC Gröbenzell R --- Cancelled  

0 Entries, 9 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MELZER Arion 2014 GER Dresdener FC
R --- Waiting
KIENAST Paul 2013 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
SEELIGER Jakob 2014 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
WECKER Lukas 2013 GER FC Gröbenzell
L --- Waiting
ROTHKRANZ Nikolas 2013 GER TSV Trudering
L --- Waiting
BESEL Konstantin 2013 GER TSV Weilheim
R --- Waiting

0 Entries, 6 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MELZER Arik 2011 GER Dresdener FC
R --- Waiting
DOSSOU-YOVO Matteo 2011 GER MTV Ingolstadt
R --- Waiting
GRUNERT Nael 2011 GER Sportfechten Laim
R --- Waiting
MIDDELDORFF Samuel 2012 GER TSV Weilheim
R --- Waiting

0 Entries, 4 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FINK Alexander 2009 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
HECHT Atai 2012 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
KREMER David 2009 GER Sportfechten Gauting e.V.
R --- Waiting
KÜNZE Sebastian 2009 GER Sportfechten Gauting e.V.
L --- Waiting
AREND Ruben 2010 GER Sportfechten Laim
R --- Waiting
BAUMGARTL Matti 2010 GER SSV Ettal
R --- Waiting
FINK Sebastian 2010 GER SSV Ettal
L --- Waiting
REINEKE Franz 2009 GER SSV Ettal
L --- Waiting
SCHREIBER Luis 2009 GER SSV Ettal
L --- Waiting
SEITZ Michael 2010 GER SV Wacker Burghausen
L --- Waiting
BENDLER Konstantin 2009 GER TSV München 1860
R --- Waiting
KONVALIN Luis 2010 GER TSV München 1860
R --- Waiting
SCHNOPP Rocco 2010 GER TSV München 1860
R --- Waiting
ANDREU MORANT Lucas 2010 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
BIRKNER Johannes 2010 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
MIDDELDORFF Jonas 2010 GER TSV Weilheim
L --- Waiting
SCHIEßLER Xaver 2011 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
STUMBAUM Jonah 2010 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
HORBAN Volodymyr 2009 UKR SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
KLEINE Florian - GER Sportfechten Gauting e.V. R --- Cancelled  
VON SALDERN Felix - GER TV Augsburg R --- Cancelled  

0 Entries, 19 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EXNER Lars 2007 GER Fechtclub München
R --- Waiting
MÜLLER Adrian 2008 GER MTV Ingolstadt
R --- Waiting
WAGGERSHAUSER Benedikt 2007 GER Sportfechten Gauting e.V.
R --- Waiting
KLEY Richard 2007 GER SSV Ettal
L --- Waiting
REINEKE Franz 2009 GER SSV Ettal
L --- Waiting
GÖRLICH Emanuel 2007 GER VSC Donauwörth
R --- Waiting
PAPAGEORGIOU Filippos 2009 GRE MTV Ingolstadt
R --- Waiting
ROSATI Edoardo 2008 ITA FCZN Zürich, Pro Novara Scherma
R --- Waiting
JACOBS Joel - GER SV Wacker Burghausen R --- Cancelled  
VON SALDERN Niklas - GER TV Augsburg R --- Cancelled  

0 Entries, 8 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOS PASCUAL Anne GER TSV Weilheim
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NAGEL Dominik GER FC Gröbenzell
D REINEKE Nepomuk GER SSV Ettal
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
E SPANGENBERG Moritz GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FINK Alexander 2009 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
EXNER Lars 2007 GER Fechtclub München
R --- Waiting
REINEKE Nepomuk 2006 GER SSV Ettal
R --- Waiting
JACOBS Joel 2007 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
ROSATI Edoardo 2008 ITA FCZN Zürich, Pro Novara Scherma
R --- Waiting
VON JONQUIERES Johannes - GER SSV Ettal R --- Cancelled  

0 Entries, 5 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HIRNER Wolfgang 1967 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Waiting
JARMULA Patrick 1988 GER FC Offenbach
R --- Waiting
RASSOW Michael 2003 GER TG Landshut
R --- Waiting
HERFURTH Frank 1985 GER ASV Ortenburg
L --- Waiting
SCHLICKENRIEDER Florian 2008 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
POLISHCHUK Denys 1988 GER FC Regensburg
R --- Waiting
LEISTER Dario 1967 GER Sportfechten Gauting e.V.
L --- Waiting
BRÜCKNER Matthias 1988 GER Sportfechten Laim
R --- Waiting
ETTENGRUBER Marcel 1998 GER SSV Ettal
R --- Waiting
REINEKE Nepomuk 2006 GER SSV Ettal
R --- Waiting
PIGLOSIEWICZ Ingmar 1979 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
ZYLKA Henryk 1955 GER TG Landshut
R --- Waiting
POGOLSKI Emil 2002 GER TSV Trudering
R --- Waiting
WOHL Sebastian 1997 GER TSV Weilheim
L --- Waiting
ZARUBIN Clemens 2001 GER TSV Weilheim
R --- Waiting
EDBAUER Maximilian 1990 GER TV Passau
R --- Waiting
JUNG Achim 1965 GER TV Passau
R --- Waiting
OSWALD Gerd 1949 GER USC München
R --- Waiting
TIETZE Christian 1983 GER USC München
R --- Waiting
VON JONQUIERES Johannes - GER SSV Ettal R --- Cancelled  
QUACK Sven - GER TG Landshut L --- Cancelled  
WATTENBERG Dirk - GER TG Landshut R --- Cancelled  

0 Entries, 19 Pending, 3 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D CIVAN Tuana GER SSV Ettal
CN ETTENGRUBER Marcel GER SSV Ettal
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KARAMATIC Nikolina GER TV Passau
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
D KOPPENHOFER Stefan GER MTV Ingolstadt
E KREMER David GER Sportfechten Gauting e.V.
D MIDDELDORFF Vroni GER TSV Weilheim
E NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PREUSSER Laetizia GER SV Wacker Burghausen
D REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
E SCHWARTZ Michael GER MTV München
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CASENAVE Lea 2015 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
AICHNER Josefine 2015 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
PIGLOSIEWICZ Ida 2015 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting

0 Entries, 3 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WANG Katie Siyun 2013 CHN TSV Trudering
R --- Waiting
ARLOTH Lieselotte 2013 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
AICHNER Maria 2013 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
FILSER Amalia 2013 GER SV Wacker Burghausen
L --- Waiting
DEDEK Elsa 2013 GER TSV München 1860
R --- Waiting
ZHANG Gabriela 2014 GER TSV Trudering
R --- Waiting
MUTLU Zeynep Rana 2013 TUR Fechtclub München
R --- Waiting

0 Entries, 7 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CONRAD Elena 2012 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
KWAST Valentina 2011 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
SURD Judith Anna 2012 GER MTV München
R --- Waiting
BONAUER Hannah 2011 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
HILLER Antonia 2011 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
SEGMÜLLER Antonia 2011 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
WINKLBAUER Lara 2012 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
GOMM Sarah 2011 GER TV Passau
R --- Waiting

0 Entries, 8 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHUCKMANN Lisanne 2010 GER ESV Neuaubing
R --- Waiting
CONRAD Alessia 2010 GER FSC Cottbus
L --- Waiting
CONRAD Elena 2012 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
KWAST Valentina 2011 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
AIGNER Eva Maria 2010 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
SEGMÜLLER Antonia 2011 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
DANNENMANN Marie-Sophie 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- Waiting
BECHTOLD Clara 2009 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
KOBER Paula 2009 GER TSV Bad Reichenhall
L --- Waiting
BEGASSE Paula 2009 GER TUS Pfarrkirchen
R --- Waiting

0 Entries, 10 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CONRAD Alessia 2010 GER FSC Cottbus
L --- Waiting
DANNENMANN Marie-Sophie 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- Waiting
BECHTOLD Clara 2009 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
KOBER Paula 2009 GER TSV Bad Reichenhall
L --- Waiting
ORLENKO Maria Elena 2007 GER TSV Ottobrunn
L --- Waiting
KARAMATIC Nikolina 2009 GER TV Passau
R --- Waiting
SCHUCKMANN Lisanne - GER ESV Neuaubing R --- Cancelled  
HALDEN Maya - GER FC Augsburg R --- Cancelled  

0 Entries, 6 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HALDEN Maya 2008 GER FC Augsburg
R --- Waiting
SCHWIND Luzia 2004 GER SB DJK Rosenheim
R --- Waiting
CHAU Megan 2006 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
MUSKAT Lara 2006 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
BUCHER Ronja - GER TSV Neuried R --- Cancelled  

0 Entries, 4 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WITTMANN-DUNKEN Lena 1992 GER Eintracht Munster
R --- Waiting
KONG Foungling 1976 GER FC Augsburg
R --- Waiting
MAIER Jennifer 1978 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
LEMSTRA Sylvia 1973 GER OFC München
L --- Waiting
WOLLMANN Helena 2001 GER OFC München
R --- Waiting
SABOURI Maedeh 2000 IRI TV Ingolstadt
R --- Waiting
BALACESCU Livia 1992 ROU Fechtclub München
R --- Waiting
HALDEN Maya - GER FC Augsburg R --- Cancelled  
BUCHER Ronja - GER TSV Neuried R --- Cancelled  

0 Entries, 7 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WANG Oskar Haofeng 2015 CHN TSV Trudering
R --- Waiting
UTTERS Oscar 2015 GER MTV München
R --- Waiting
BUSCHNER Laurens 2015 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
YANG Frank 2016 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
BÄUMER Lukas Miguel-Angel 2015 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting

0 Entries, 5 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEINE Florentin 2014 GER MTV München
R --- Waiting
SPIEGEL Albrecht 2013 GER MTV München
R --- Waiting
AULINGER Luis 2013 GER ESV Neuaubing
R --- Waiting
KRAPP Julian 2013 GER Fechtclub München
R --- Waiting
SCHIEBELER Maximilian 2013 GER Fechtclub München
R --- Waiting
SCHRENICK Jakob 2013 GER Fechtclub München
R --- Waiting
OEHLHARDT Moritz Finn 2014 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
WEISENSEE Lysander 2013 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
YANG Daniel 2014 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
ANGER Theodor 2014 GER MTV München
L --- Waiting
HECKER Johann 2013 GER MTV München
R --- Waiting
JAKLITSCH Jonas 2014 GER MTV München
R --- Waiting
SPRIESTERSBACH Tim 2014 GER TG Dörnigheim
R --- Waiting
DONÁ Francesco 2013 GER TSV Ottobrunn
R --- Waiting

0 Entries, 14 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WETZEL Darian Lukas 2011 GER ESV Neuaubing
R --- Waiting
HEUDORF Vinz 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Waiting
MATTISS Jeremy 2011 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
SCHARFENECKER Moritz 2012 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
SOMMER Anton 2012 GER MTV München
R --- Waiting
BÄUMER Carlos 2012 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
RAMPF Korbinian 2011 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
HANIG Michael 2011 GER TSG Füssen
R --- Waiting
HIERL Robert - GER TSV München 1860 R --- Cancelled  

0 Entries, 8 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAMER Lukas 2009 AUT SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
MELITA Caspar 2012 GER MTV München
R --- Waiting
HOFMEISTER Simon Helmut 2009 GER ESV Neuaubing
R --- Waiting
BERTRAM Ramon 2010 GER FSC Cottbus
L --- Waiting
MATTISS Jeremy 2011 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
MAIER Hendrik 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
AREND Ruben 2010 GER Sportfechten Laim
R --- Waiting
AICHNER Maximilian 2010 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
PREUSSER Emilio 2010 GER SV Wacker Burghausen
R --- Waiting
PAPEZ Adam 2010 GER TV Passau
R --- Waiting

0 Entries, 10 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E LEMSTRA Sylvia GER OFC München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PLATZER Florian 2008 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Waiting
MADER Mads 2010 GER MTV München
R --- Waiting
SCHÄFER Laurin 2007 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
BERTRAM Ramon 2010 GER FSC Cottbus
L --- Waiting
LANGNER Ben 2007 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
WALTER Raphael 2008 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
CASENAVE Raphael 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
KOLBINGER Moritz 2008 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
MAIER Hendrik 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
AKYIL Evren 2007 USA TSV Trudering
R --- Waiting

0 Entries, 11 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
GERICKE Elisabeth GER FSC Cottbus
E GEßNER Nicolas GER KTF Luitpold München
E GROSSER Jens GER TSV München 1860
E HIRSCHFELD Anke GER Fechtclub München
E HOFFMANN Moritz GER TSV Trudering
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
D NEUSCHAEFER Felix GER MTV München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LANGNER Ben 2007 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
WALTER Raphael 2008 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R --- Waiting
KOBER Marius 2006 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
REUMANN David 2006 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
STREPP Konrad 2004 GER
R --- Waiting
SCHÄFER Laurin - GER TSV Bad Reichenhall R --- Cancelled  

0 Entries, 6 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E LEMSTRA Sylvia GER OFC München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUONTEMPO Gabriele 1997 FRA OFC München, PAYS DE GEX
--- Waiting
AICHINGER James 1991 GBR TV Ingolstadt
R --- Waiting
GOTTSCHALL Florian 1975 GER TV Ingolstadt
R --- Waiting
MELITA Andrej 1978 GER FC Gröbenzell
R --- Waiting
QUACK Sven 1983 GER TG Landshut
L --- Waiting
FAGERER Leander 1997 GER TSV Bad Reichenhall
R --- Waiting
OSWALD Gerd 1949 GER USC München
R --- Waiting
IDESHITA Hirofumi 1977 JPN OFC München
R --- Waiting
WATTENBERG Dirk - GER TG Landshut R --- Cancelled  

0 Entries, 8 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
FAGERER Michael GER TSV Bad Reichenhall
E KOBER Marius GER TSV Bad Reichenhall
LANGNER Ben GER FSC Cottbus
E LEMSTRA Sylvia GER OFC München
E PIGLOSIEWICZ Ingmar GER SV Wacker Burghausen
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
E SCHÜLLNER Wulf GER SV Wacker Burghausen
TAKATS Istvan GER KTF Luitpold München
WALTER Raphael GER FSC Cottbus
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AUDI Ophelia 2016 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
PLANTSCH Barbara 2015 GER TSV Grünwald
R --- Waiting

0 Entries, 2 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FERENCZI Johanna 2013 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
HEUSTON Alana 2013 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
PLHAL Selma 2013 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting

0 Entries, 3 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHWARZ Yuna 2012 GER TSV Grünwald
R --- Waiting

0 Entries, 1 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEUSTON Matilda 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
WAX Frieda 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting

0 Entries, 2 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CLARA Emilia 2008 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
FERENCZI Gitta 2008 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
HEUSTON Matilda 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting

0 Entries, 3 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FERENCZI Gitta 2008 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
JÄHRING Caroline 2004 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting

0 Entries, 2 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEUSTON Leo 2015 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
OESTREICHER Laurin 2016 GER TSV Grünwald
R --- Waiting

0 Entries, 2 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRONE Frederick 2014 GER TSV Grünwald
R --- Waiting
MECHIN Timothee 2014 GER TSV Grünwald
R --- Waiting
SENTIS Marc 2014 GER TSV Grünwald
R --- Waiting

0 Entries, 3 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FERENCZI Ambrus 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
MARIJANOVIC Pero 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
TIKKANEN Maximus 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
FENG Felix 2011 GER TSV Grünwald
R --- Waiting
FALK Milo - GER KTF Luitpold München R --- Cancelled  

0 Entries, 4 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DIECKHÖFER Nicolas 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
FERENCZI Ambrus 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
HOLFELDER Julius 2010 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
MARIJANOVIC Pero 2011 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting
MATHIJSSEN Tim 2010 GER KTF Luitpold München
L --- Waiting
FENG Felix 2011 GER TSV Grünwald
R --- Waiting
FALK Milo - GER KTF Luitpold München R --- Cancelled  

0 Entries, 6 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DIECKHÖFER Nicolas 2010 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting

0 Entries, 1 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
BRANDT Thorsten GER TSV Grünwald
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
SCHERLEITHNER Julian GER TSV Grünwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WALZ Marcello 1986 GER SSV Schrobenhausen
R --- Waiting
BJÖRN Rühlnößl 1979 GER KTF Luitpold München
R --- Waiting

0 Entries, 2 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BAUER Timmy GER KTF Luitpold München
D FERENCZI Gitta GER KTF Luitpold München
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials