Back to list

GIG-Cup
GER Berlin
February 17, 2024 - February 18, 2024
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERENDTS Eleah 2014 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
ÜNSAL Mira 2014 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
EREMIA Palina 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
GALL Felice 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
JANKOWSKI Arina Marie 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
NEMEC Elsa Lena 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
PFEIFFER Romy 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
RAVEN Nele 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
WANG Mia 2013 GER SC Berlin
R --- Inscribed
DEGLER Leonor 2014 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
HASSELMANN Ann-Sophie 2013 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
PANSERRIEU Lena 2013 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
MIASNIKOVA Kristina 2014 RUS FC Rothenbaum
R --- Inscribed

13 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
D HAGEN Helena GER SVA Oranienburg
HINRICHS Oskar GER SVA Oranienburg
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
D WASZAK Phil GER TSV Berlin-Wittenau
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U11 Women's Foil Berliner Fechterbund e.V.

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VON VOLKMANN Wilhelmina 2012 GER Berliner FC
R --- Inscribed
HÖNICKE Isabell 2012 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
GRANDI Eva Lina 2012 GER SC Berlin
R --- Inscribed
HACKRADT Lina Hermine 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
NAVARRA Fabien 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
RECK Amelie 2011 GER SC Berlin
L --- Inscribed
TEUBNER Ava Liv 2012 GER SC Berlin
R --- Inscribed
ULBRICH Lia 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
JUNKER Frieda 2012 GER SV Lok Pritzwalk
R --- Inscribed
BICHER Leni Louise 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
KOPF Henriette 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
LAST Julienne 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
FUCHS Frieda 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
MOS Barbara 2011 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
PIETROWICZ Maria - POL UKS MDK-5 Bydgoszcz R --- Cancelled  

14 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
FRITSCH Greta GER SVA Oranienburg
D GOTTHARDT Maximilian GER FG Rotation Berlin
D HAGEN Helena GER OSC Potsdam
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
STOKLOSSA Leah GER SVA Oranienburg
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U13 Women's Foil Berliner Fechterbund e.V.

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MUDROCHOVÁ Gabriela 2009 CZE
R --- Inscribed
NEMEŠKALOVÁ Kateřina 2011 CZE USK Praha
R --- Inscribed
MEYER NARVÁEZ Danae 2009 GER Berliner FC
R --- Inscribed
FARHI Novi Gidi 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
VOIGT Hannah 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
SOROKIN Nika 2010 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
DIEHL Lena-Marie 2009 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
RAULIEN Anouk 2010 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
HABIB Alessandra 2010 GER FS TG Würzburg
R --- Inscribed
CONRAD Alessia 2010 GER FSC Cottbus
L --- Inscribed
CONRAD Elena 2012 GER FSC Cottbus
R --- Inscribed
GERICKE Elisabeth 2010 GER FSC Cottbus
R --- Inscribed
KWAST Valentina 2011 GER FSC Cottbus
R --- Inscribed
FRITSCHE Rica 2009 GER KSV Weißwasser
L --- Inscribed
HILJEGERDES Eske 2009 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
HERKLOTZ Hannah 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
MEIßNER Laurina 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
REBE Emilia 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
RECK Amelie 2011 GER SC Berlin
L --- Inscribed
SCHÖTTLER Ella 2010 GER SC Berlin
R --- Inscribed
ULBRICH Lia 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
LAST Julienne 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
STOKLOSSA Leah 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
PFEIFFER Chloé 2009 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- Inscribed
KONIECZKA Zofia 2009 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
KRÓLAK Lena 2009 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
MOS Barbara 2011 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
PIETROWICZ Maria 2011 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
SZCZEGÓLSKA Agata 2009 POL
R --- Inscribed
KOUZIAN Valeria - GER FG Rotation Berlin R --- Cancelled  
RAUCH Charlotte - GER FG Rotation Berlin R --- Cancelled  

29 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
D HAGEN Helena GER SVA Oranienburg
HINRICHS Oskar GER SVA Oranienburg
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
CN WALTER Sebastian GER FSC Cottbus
D WASZAK Phil GER TSV Berlin-Wittenau
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U15 Women's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Brandenburger Rangliste U15 Women's Foil Brandenburger Fechterbund e.V.

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BYM Marek 2014 CZE Serm Liberec
--- Inscribed
SEKANINA Viktor 2013 CZE
R --- Inscribed
TRAVNICEK Václav 2014 CZE
R --- Inscribed
WURL Oskar 2013 GER Berliner FC
R --- Inscribed
LÀSZLÓ Simon 2013 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
SCHOTT Ilian 2014 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
SCHMITZ Tim 2014 GER FG Rotation Berlin
L --- Inscribed
SCHULZ Jannes 2013 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
ZÖCKLER Jonathan 2013 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
FAVINO Claudio 2013 GER OSC Berlin
L --- Inscribed
LEHMANN Niklas 2013 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
ZIEGENHORN Vincent 2014 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
BÜLOW Frederik 2013 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
PROCOPIUS Vincent 2014 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
PHIELIPEIT Lino 2014 GER SC Berlin
R --- Inscribed
WIEDEMANN August 2013 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
ZIEPER Ben 2013 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
ZIESEMER Emil 2013 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- Inscribed
KNUST Arthur 2013 GER USC Magdeburg
R --- Inscribed
DZIEWIATKOWSKI Kacper 2013 POL
R --- Inscribed
MALINOWSKI Oliwier 2013 POL
R --- Inscribed
KRSTOVIC Petar 2013 SRB Berliner FC
R --- Inscribed
BÖHMERLE Konrad - GER FC Berlin Südwest R --- Cancelled  
RAUCH Johann - GER FG Rotation Berlin R --- Cancelled  

22 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
FRITSCH Greta GER SVA Oranienburg
D GOTTHARDT Maximilian GER FG Rotation Berlin
D HAGEN Helena GER OSC Potsdam
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
STOKLOSSA Leah GER SVA Oranienburg
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U11 Men's Foil Berliner Fechterbund e.V.

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUREŠ Krystof 2012 CZE Serm Liberec
R --- Inscribed
DUŠEK Lukas 2012 CZE Serm Liberec
R --- Inscribed
HARTL Jan 2011 CZE
R --- Inscribed
SVOBODA Jaromir 2011 CZE
R --- Inscribed
VYSKOČIL Oliver 2012 CZE
R --- Inscribed
LASSALLE DES LIGNERIS Léandre 2012 FRA Berliner FC
R --- Inscribed
FANDRÉ Leo 2011 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
DAMS Hannes 2011 GER Berliner FC
R --- Inscribed
WURL Liam 2011 GER Berliner FC
R --- Inscribed
HIPPLER David 2012 GER Eintracht Duisburg
R --- Inscribed
ALDENHOFF Noah 2012 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
FUMAGALLI Joshua 2012 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
FELDEN Henry 2012 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
LEJEUNE Julius 2011 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
JEBENS Áron 2011 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
ADAMO Hugo 2011 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
ZAITSEV Alex 2012 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
PROCOPIUS Valentin 2012 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
GU John 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
JÜNEMANN Raphael 2011 GER SC Berlin
L --- Inscribed
BUDER Tom Lukas 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
JANKE Noah 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
LEHMANN Oskar 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
PETERS Bjarne 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
BLICKE Niklas 2012 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
DETTE Jim 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
HAUSDING Karl 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
ORGEL Gabriel 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
REIMER Felix 2012 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
SIEGEL Konstantin 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
BECELLA Jakub 2011 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
KLUSSMANN Florian - GER Berliner FC R --- Cancelled  

31 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
D HAGEN Helena GER SVA Oranienburg
HINRICHS Oskar GER SVA Oranienburg
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
D WASZAK Phil GER TSV Berlin-Wittenau
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U13 Men's Foil Berliner Fechterbund e.V.

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DLABAC Jan 2009 CZE USK Praha
R --- Inscribed
HAVLIK Radim 2009 CZE
R --- Inscribed
Hrnčíř Patrik 2009 CZE USK Praha
R --- Inscribed
NOVAK Krystof 2010 CZE
L --- Inscribed
SACOK Timur 2010 CZE
R --- Inscribed
SEKANINA Matyáš 2009 CZE
R --- Inscribed
ZEMAN Viliam 2009 CZE Serm Liberec
--- Inscribed
BROSZIES Leon 2010 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
BORDET Ilian 2009 GER Berliner FC
L --- Inscribed
DEMANDT Heinrich 2009 GER Berliner FC
R --- Inscribed
SCHENK Oskar 2009 GER Berliner FC
R --- Inscribed
BAIER Connor 2010 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
BRANTZ Felix 2010 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
HERM Anton Marius 2009 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
JOSEFSOHN Milo 2009 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
KOHONEN Viljo 2009 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
BECK János 2010 GER FS TG Würzburg
L --- Inscribed
BERTRAM Ramon 2010 GER FSC Cottbus
L --- Inscribed
SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
DINTNER Balthasar 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
GU John 2011 GER SC Berlin
R --- Inscribed
NEMEC Lucas 2010 GER SC Berlin
R --- Inscribed
PUHLMANN Felix 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
THIEME Moritz 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
TRIEBSWETTER Levi 2010 GER SC Berlin
R --- Inscribed
WANNER Timon 2009 GER SC Berlin
R --- Inscribed
HASSELMANN Sean Lucas 2009 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
HINRICHS Oskar 2010 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
PETERS Bjarne 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
JAUERT Michael 2010 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- Inscribed
SCHNEIDER Tristan 2009 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
IDRIS Thomas 2010 MDA FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
MEDVEDEV Martin 2009 NED SC Amsterdam
R --- Inscribed
BECELLA Jakub 2011 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
CIEMPA Karol 2009 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
GLOWINSKI Igor 2010 POL
R --- Inscribed
KOWALSKI Patryk 2010 POL
R --- Inscribed
MAĆKAŁA Kamil 2009 POL
L --- Inscribed
WOŹNIAK Wiktor 2010 POL UKS MDK-5 Bydgoszcz
R --- Inscribed
BRYT Ignacy 2009 POL Berliner FC
R --- Inscribed
DAMS Hannes - GER Berliner FC R --- Cancelled  
KLUSSMANN Florian - GER Berliner FC R --- Cancelled  
ALDENHOFF Noah - GER FC Berlin Südwest R --- Cancelled  
FUMAGALLI Joshua - GER FC Berlin Südwest R --- Cancelled  
POCIEGIEL Patryk - POL UKS MDK-5 Bydgoszcz R --- Cancelled  

40 Entries, 0 Pending, 5 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau
FRITSCH Greta GER SVA Oranienburg
D GOTTHARDT Maximilian GER FG Rotation Berlin
D HAGEN Helena GER OSC Potsdam
D NEITZEL Finn GER SC Berlin
D PHIELIPEIT Mateo GER SC Berlin
SEIFFERT Georgi GER SC Berlin
STOKLOSSA Leah GER SVA Oranienburg
CN VALLERIANI Luca Francesco GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Berliner Rangliste U15 Men's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Brandenburger Rangliste U15 Men's Foil Brandenburger Fechterbund e.V.

Officials

JUNKER Diana GER Medical Sat SV Lok Pritzwalk
NAGEL Stefan GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk