Back to list

Wappen von Osnabrück
GER Osnabrück
February 24, 2024 - February 25, 2024
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SPEICHERT Helena 2013 GER 1.SC Norderstedt
R --- Inscribed
GÜNTHER Thea-Marlene 2013 GER Fechtergilde Südholstein
R --- Inscribed
HELLMICH Adelheid 2013 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
HERZBERG Anastasia 2013 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
GAILOWITZ Klara 2013 GER TV Gladbeck
R --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KUHLMANN Nele 2012 GER Fechtergilde Südholstein
L --- Inscribed
KÖRBER Charlotte 2011 GER MTV Braunschweig
R 2 Inscribed
VON LOH Tamina Charlotte 2012 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
KOHORST Freya 2011 GER SV Vorwärts Nordhorn
R 1 Inscribed

4 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U13 Women's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U13 Women's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRAVIN Laura 2009 GER MTV Braunschweig
R 5 Inscribed
BRUNS Finia 2009 GER MTV Braunschweig
R 4 Inscribed
KARAGÖL Azra 2009 GER MTV Braunschweig
R 1 Inscribed
AHAUS Antonia 2010 GER TV Lemgo
R --- Inscribed
FECHNER Sofie 2009 POL UKS ATLAS Tarnowo Podgorne
--- Inscribed
KUHLMANN Nele - GER Fechtergilde Südholstein L --- Cancelled  

5 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U15 Women's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U15 Women's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LI Muzi 2008 GER MTV Braunschweig
R 1 Inscribed
IBRAHIM Shasa 2007 GER MTV Salzgitter
R 3 Inscribed
AHAUS Antonia 2010 GER TV Lemgo
R --- Inscribed
NAIDONOVA Nadiia 2010 NED
R --- Inscribed
BRUNS Finia - GER MTV Braunschweig R 4 Cancelled  
GUSEVA Jelizaveta - GER MTV Braunschweig R 5 Cancelled  
KARAGÖL Azra - GER MTV Braunschweig R 2 Cancelled  
EBERT Greta - GER TuS Augustfehn R 6 Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 4 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U17 Women's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U17 Women's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAZARIN Jana-Cathrin 2005 GER Eintracht Munster
R 4 Inscribed
LI Muzi 2008 GER MTV Braunschweig
R 1 Inscribed
IBRAHIM Shasa 2007 GER MTV Salzgitter
R 8 Inscribed
TEPE Sina 2004 GER Osnabrücker SC
R 5 Inscribed
ARNDT Fabienne 2004 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
GUSEVA Jelizaveta - GER MTV Braunschweig R 12 Cancelled  
NAIDONOVA Nadiia - NED R --- Cancelled  

5 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U20 Women's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U20 Women's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MORGENTHALER Ludwig 2013 GER Detmolder SV
R --- Inscribed
BOETTJER Jooke-Frid 2014 GER FC Oldenburg
R --- Inscribed
SCHANDER Phil Noah 2013 GER FG Segeberg
L --- Inscribed
WINTER Max 2013 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
JANSSEN Lewe - GER FC Oldenburg L --- Cancelled  

4 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GOGALADZE Gabriel 2012 GEO Osnabrücker SC
L 3 Inscribed
BRODATZKI Cedrik 2011 GER FC Oldenburg
R 5 Inscribed
BADZIURA Maximilian 2011 GER FK Hannover
R 4 Inscribed
GIBBA-STÖCKER Lamin 2011 GER FK Hannover
R 1 Inscribed
SCHULZ Tobias 2011 GER Osnabrücker SC
R 7 Inscribed
BENTLAGE David 2011 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
WINTER Ben 2012 GER Quernheimer FC
L --- Inscribed
BADURA Wincent 2011 GER TuS Augustfehn
R 2 Inscribed

8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U13 Men's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U13 Men's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GOGALADZE Nikoloz 2010 GEO Osnabrücker SC
R 4 Inscribed
MÖLLENKAMP Johann 2009 GER MTV Braunschweig
R 5 Inscribed
HELLMICH Richard 2010 GER Osnabrücker SC
R 1 Inscribed
HERZBERG Julian 2009 GER Osnabrücker SC
R 3 Inscribed
MENDEN Karl 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
MIDDENDORF Theo 2010 GER Osnabrücker SC
R 2 Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U15 Men's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U15 Men's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROHDE Julian 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2 Inscribed
GARNATZ Ryan Philip 2007 GER FC Bremen-Nord
L --- Inscribed
BALZEROWSKI Hennes 2007 GER Osnabrücker SC
R 5 Inscribed
HELLMICH Konrad 2008 GER Osnabrücker SC
R 1 Inscribed
KITTEL Ben Leon 2009 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
HERMES Fynn-Lennart 2007 GER SV Vorwärts Nordhorn
R 9 Inscribed
VON WEIHE Erik 2007 GER TuS Augustfehn
R 3 Inscribed
VON WEIHE Mika 2010 GER TuS Augustfehn
R 7 Inscribed
WOLSE Joachim 2007 NED
R --- Inscribed
KALUZA Akira Rizqi Thoma - GER MTV Braunschweig R 6 Cancelled  

9 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U17 Men's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U17 Men's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CASSAU Kasimir 2005 GER MTV Braunschweig
R 9 Inscribed
HAMMANN William 2005 GER MTV Braunschweig
R 5 Inscribed
LORENZ Lewin 2006 GER MTV Salzgitter
R 7 Inscribed
HÖWEKENMEIER Simon 2005 GER Osnabrücker SC
L 3 Inscribed
KLADDE Ole 2006 GER Osnabrücker SC
R 1 Inscribed
KIEHL Elian 2006 GER SV Vorwärts Nordhorn
R 2 Inscribed
KALUZA Akira Rizqi Thoma - GER MTV Braunschweig R 6 Cancelled  
WOLSE Joachim - NED R --- Cancelled  

6 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
THELEN Christian GER MTV Braunschweig
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Niedersächsische Rangliste U20 Men's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Bremer Rangliste U20 Men's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.