Back to list

Allstar Deutschland Challenge
GER Leverkusen
December 16, 2023 - December 17, 2023
Required: National license

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖTING Charlotte 2010 BEL SC Latem-Deurle
R --- Inscribed
SUN Pujia 2010 CHN Eintracht Frankfurt
R --- Inscribed
MIAO Sirui Mia 2010 CHN Frankfurter TV
R --- Inscribed
BARTOSKOVA Adela 2009 CZE
R --- Inscribed
COMBIER Laura 2009 FRA Darmstädter FC
R --- Inscribed
DOMBERGER Sarah 2009 GER TV Augsburg
R --- Inscribed
HEESE Charlotte 2009 GER SSG Bensheim
R --- Inscribed
WOLF Callie Majell 2009 GER FS Bielefelder TG
L --- Inscribed
STEUERER Lena 2011 GER ASV Ortenburg
R --- Inscribed
OMET Lola Yan 2010 GER Darmstädter FC
R --- Inscribed
ILLMANN Selma 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
PIWARZ Clara Elise 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SCHMITT Mathilda 2009 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SIMON Lena 2009 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
KONYUKH Anna 2012 GER Düsseldorfer FV
R --- Inscribed
MAINUSCH Mia 2010 GER EFG Essen
R --- Inscribed
PTOK Emily 2011 GER EFG Essen
R --- Inscribed
SANDER Tabea 2009 GER EFG Essen
R --- Inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- Inscribed
VON WOLFF Emma 2010 GER Elmshorner MTV
R --- Inscribed
STRITTMATTER Mia 2009 GER FA Rheinfelden
R --- Inscribed
GRIMM Evelina 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
ANSORGE Maja Alessia 2011 GER FC Kassel
R --- Inscribed
ZWICKER Annemarie 2010 GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
R --- Inscribed
DROESCHER Hannah 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
FEIGE Naemi 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
SCOBEL Annalena 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
UHLIG Muriel 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
GÄRTNER Lisa 2010 GER FC Oelsnitz
R --- Inscribed
MÜLLER Clara 2010 GER FC Oelsnitz
R --- Inscribed
MÜLLER Michelle 2010 GER FC Oelsnitz
R --- Inscribed
ENOMA Caroline Omosefe 2009 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
GRAF Louisa 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
MOLL Marie 2011 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
PETROVICI Antonia 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
STERNBERG Lya 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
LÜERS Juli 2010 GER FC Oldenburg
L --- Inscribed
MINHORST Anni 2010 GER Fecht Club Krefeld
R --- Inscribed
KUHLMANN Nele 2012 GER Fechtergilde Südholstein
L --- Inscribed
BIESEMANN Leni 2009 GER Fechterring Hochwald
R --- Inscribed
MARX Finja 2010 GER Fechterring Hochwald
L --- Inscribed
HOFFMANN Veronika 2009 GER Fechtzentrum Berlin
L --- Inscribed
PAULAECK Alma 2009 GER Fechtzentrum Berlin
L --- Inscribed
ARI Elizan 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
REINARTZ Helena 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
RIPPERT Amelie 2009 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
STREUFERT Hanna 2012 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
VOOS Larissa 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
ALBUSCHAT Lisa 2010 GER Fechtzentrum TSV Hagen
L --- Inscribed
COLAK Nisa 2010 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- Inscribed
VOIGT Yvaine-Fay 2011 GER FG Segeberg
R --- Inscribed
EGER Magdalena 2009 GER Frankfurter TV
R --- Inscribed
IXKES Athea Alwara Elisa Maria 2009 GER Frankfurter TV
R --- Inscribed
SCHEELE Charlotte 2010 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
SCHWIETZ Sharasan 2009 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
RÖLLE Astrid 2009 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
HERZ Elisabeth 2010 GER Heidenheimer SB
L --- Inscribed
HERZ Maria 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
SÜNDERHAUF Anna 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
WERNER Sophia 2010 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
RAUER Christina 2009 GER Herner TC
R --- Inscribed
RUTKOWSKY Lena-Marie 2010 GER Herner TC
R --- Inscribed
ALBRECHT Nina 2010 GER KSV Weißwasser
R --- Inscribed
MORLANG Romy 2011 GER Lohausener SV
R --- Inscribed
ORAWSKI Maggy 2010 GER Lohausener SV
R --- Inscribed
DURMUS Sarah 2009 GER Mannheimer FC
R --- Inscribed
BIESSNER Anna Maria 2010 GER Neusser SV
R --- Inscribed
BOLTE Carlotta 2009 GER Neusser SV
L --- Inscribed
DICKS Lena 2009 GER Neusser SV
R --- Inscribed
KRAHMER Emely 2009 GER Neusser SV
R --- Inscribed
GORALCZYK Jennah 2010 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
ROTT Chiara 2010 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
HELMRATH Felicia Lilli 2010 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
METZ Mia 2010 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
GLEICH Lina 2009 GER Rastatter TV
R --- Inscribed
BURKERT Merle 2009 GER SSG Bensheim
R --- Inscribed
KÖHLER Paula 2010 GER SSG Bensheim
R --- Inscribed
DRAYER Helena 2010 GER SV Waldkirch
L --- Inscribed
GRAEVE Carla 2010 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
HELLMANN Laura 2010 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
MASINDE Mila 2010 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
PFLUGFELDER Nike 2010 GER SV Waldkirch
L --- Inscribed
ZHONG Jialu 2011 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
NIKIFOROV Viktoria 2009 GER TSF Ditzingen
L --- Inscribed
SCHWAHN Kristina 2010 GER TSF Ditzingen
R --- Inscribed
BABER Flora 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
BÜTTNER Katharina 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
GANGEL Lotte 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
GANGEL Martha 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
LUCKENBACH Emilie 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
LÜTZENKIRCHEN Maria 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
SINGH SUD Laura 2010 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
BEER Léonie Maríe 2010 GER TSV Pliezhausen
R --- Inscribed
MAUCHER Clara 2010 GER TV Augsburg
R --- Inscribed
NORDMEYER Helene 2010 GER TV Augsburg
R --- Inscribed
ROLOFF Alexandra 2009 GER TV Augsburg
R --- Inscribed
NICKEL Tabea 2010 GER TV Dillenburg
R --- Inscribed
AHAUS Antonia 2010 GER TV Lemgo
R --- Inscribed
KLUGE Manja 2009 GER TV Neheim
R --- Inscribed
MORGENBROD Lena-Marie 2009 GER TV Neheim
R --- Inscribed
COLLING Helena 2009 LUX CE Luxembourg
R --- Inscribed
CISOWSKI Hannah 2009 LUX CE Sud
R --- Inscribed
MAMUZSICH Mara 2009 NED
R --- Inscribed
SLOBOZIAN Elena 2010 ROU Heidenheimer SB
L --- Inscribed
KALYAPINA Maria 2011 RUS Fechtergilde Südholstein
R --- Inscribed
MASIUK Mariia 2010 UKR EFG Essen
R --- Inscribed
DEMYDOVA Vasilisa 2009 UKR FC Oldenburg
R --- Inscribed
NEKRASOVA Mariia 2009 UKR Fecht Club Krefeld
R --- Inscribed
SPASOVA Gabriela - BUL FC Leipzig R --- Cancelled  
MICHEL Chiara - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
MUCHA Paula - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
WAHR Charlotte - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
BREITBACH Stella Sofie - GER EFG Essen R --- Cancelled  
DRUMMER Klara - GER FC Oelsnitz R --- Cancelled  
SCHWARZ Florentine - GER Fechtzentrum Solingen R --- Cancelled  
HUSE Nuria Marie - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  
ZVEREV Maja - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  
ZHANG Nika - GER Heidelberger FC/TSG R. R --- Cancelled  
PHILIPP Lisanne - GER Neusser SV R --- Cancelled  
SCHOLZ Henriette - GER OSC Berlin R --- Cancelled  
KUBICZECK Pauline - GER TGM Mainz-Gonsenheim R --- Cancelled  
MACANOVIC Sofia - GER TGM Mainz-Gonsenheim R --- Cancelled  
OBERKIRCHER Franka - GER TGM Mainz-Gonsenheim R --- Cancelled  
PANDEY Agrima - GER TGM Mainz-Gonsenheim R --- Cancelled  
KOLDITZ Lucy-Constanze - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- Cancelled  

112 Entries, 0 Pending, 17 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOLIVAR ANGULO Genaro Jose ESP Dresdener FC
CN BUßMANN Janna GER FC Leipzig
CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D GOEDEJOHANN Anselm Maria GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KRAHMER Mathias GER Neusser SV
CN LENNARTZ Arndt GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D LENNARTZ Daan GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D MACCHIANO Leandro GER TSV Bayer 04 Leverkusen
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
D PRAHA-TSAREHRADSKA Nadiia UKR EFG Essen
WENDT Angelina GER SV Waldkirch
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   KERNCHEN Lisa Antonia GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U15 Women's Epee Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U15 Women's Epee Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Deutsche Rangliste U15 Women's Epee Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Sächsische Rangliste U15 Women's Epee Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Rheinische Rangliste U15 Women's Epee Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 NRW-Rangliste U15 Women's Epee ARGE Nordrhein-Westfalen
2023 Westfälische Rangliste U15 Women's Epee Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Women's Epee Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Hamburger Rangliste U15 Women's Epee Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Sachsen-Anhalt Rangliste U15 Women's Epee Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V.
2023 Berliner Rangliste U15 Women's Epee Berliner Fechterbund e.V.
2023 Hessische Rangliste U15 Women's Epee Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Bremer Rangliste U15 Women's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Niedersächsische Rangliste U15 Women's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Thüringer Rangliste U15 Women's Epee Thüringer Fechtverband e.V.
2023 Saarländische Rangliste U15 Women's Epee Fechterbund Saar e.V.
2023 Saarländische Rangliste U13 Women's Epee Fechterbund Saar e.V.
2023 Südbadische Rangliste U15 Women's Epee Südbadischer Fechterbund e.V.
2023 Mittelrheinische Rangliste U15 Women's Epee Fechterbund Mittelrhein e.V.
2023 Thüringer Rangliste U15 Women's Epee Thüringer Fechtverband e.V.

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEBETTE Niels 2010 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- Inscribed
PINSART Lilo 2010 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- Inscribed
TONG Felix Kuo 2009 CHN Eintracht Frankfurt
R --- Inscribed
GOGALADZE Nikoloz 2010 GEO Osnabrücker SC
R --- Inscribed
SCHÜTZE Xaver 2010 GER SSG Bensheim
R --- Inscribed
STREIT Mauritz 2009 GER BFC Rösrath
R --- Inscribed
STRAUB Ben 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- Inscribed
RUMMLER Jean 2009 GER Darmstädter FC
--- Inscribed
SCHICK Kjell 2009 GER Darmstädter FC
R --- Inscribed
BERGMANN Florian 2009 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
KOCH Franz 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
THÄLE Alexander 2009 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
THIELE Ben Luca 2009 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
WALLSTABE Arne 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
LODYGA Justus 2012 GER Düsseldorfer FV
R --- Inscribed
STRUCK Oliver Elia 2010 GER EFG Essen
R --- Inscribed
ENGLERT Arthur 2009 GER Eintracht Frankfurt
L --- Inscribed
MENDEL Jonathan 2010 GER Eintracht Frankfurt
R --- Inscribed
BERSCH Jorik 2010 GER Elmshorner MTV
R --- Inscribed
SCHATTENFROH Theodor 2009 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
UHLMANN Haye 2010 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
BARTZ Leon 2009 GER FC Bischofswerda
R --- Inscribed
BREUNIG Hermann 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- Inscribed
JACOB Louis 2009 GER FC Hardheim-Höpfingen
R --- Inscribed
GUICKING Joris 2009 GER FC Kassel
R --- Inscribed
LANGE CANTALAPIEDRA Oscar 2009 GER FC Kassel
R --- Inscribed
ACKERMANN Ben 2010 GER FSF Fechtschule Starzynski Flawil, FC Konstanz
R --- Inscribed
FRISMAN David 2009 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
HESSE Oliver 2009 GER FC Leipzig
L --- Inscribed
KUPETZ Bodo 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
VIERTEL Emil 2010 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
FERREIRA GONCALVES Cristiano 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
NEUMANN Raphael 2010 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
KÖDEL Nio 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
SCHMID Erik 2011 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
SCHUBERT Jonas 2010 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
BANOWITZ Constantin 2009 GER Fechterring Hochwald
R --- Inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
BALI Florian 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
KOLZ Feodor 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
MEIER Benno 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
PRINZ Jaron Linus 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
REPPERT Lukas 2011 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
SCHÜTZ Eric 2010 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
HOFSOMMER Tristan 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- Inscribed
ZAWIERUCHA Jacob 2009 GER Fechtzentrum TSV Hagen
R --- Inscribed
BAYER Mighty Maitian 2009 GER Frankfurter TV
R --- Inscribed
FABISCH Erik 2010 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
SIMON Jesse 2010 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
REUTER Marcin 2012 GER FSG Warendorf
R --- Inscribed
ZIMMERMANN Maxim 2010 GER FSG Warendorf
R --- Inscribed
BUBEEV Grigori 2010 GER FSV Görlitz
R --- Inscribed
SCHMIDT VEGA Till 2010 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- Inscribed
STEFFENS Jon 2009 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- Inscribed
GREWER Tobias 2010 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
HÄBERLE Max 2010 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
KEITEL Moritz 2010 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
KREß Joshua 2011 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
KUMMER Eilert 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
KUMMER Rainald 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
PRAMME Matteo 2010 GER Heidenheimer SB
L --- Inscribed
SAUR Julian Joel 2009 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
SCHÜNKE Hendrik 2010 GER Heidenheimer SB
L --- Inscribed
ZAUSCH Simon 2010 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
PLÖTZ Philipp 2010 GER Mannheimer FC
L --- Inscribed
GERLACH Lenny 2009 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
TEDESCO Nando 2009 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
TISCHLER Florian 2009 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
VOGEL Caspar 2009 GER OFC Bonn
R --- Inscribed
SCHNALL TITO Josef 2009 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
HELLMICH Richard 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
HERZBERG Julian 2009 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
MIDDENDORF Theo 2010 GER Osnabrücker SC
R --- Inscribed
KITTEL Ben Leon 2009 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
FRANZ Sonnwin Huidi 2009 GER Rastatter TV
R --- Inscribed
REINARTZ Julian 2010 GER Rheydter TV
R --- Inscribed
FISCHER Finn 2010 GER Sport-Club Itzehoe
R --- Inscribed
FISCHER Tim 2009 GER Sport-Club Itzehoe
R --- Inscribed
OTT Louis Bennet 2011 GER Sport-Club Itzehoe
L --- Inscribed
KÜNZE Sebastian 2009 GER Sportfechten Gauting e.V.
L --- Inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- Inscribed
REINEKE Franz 2009 GER SSV Ettal
L --- Inscribed
BOLLENDORF Tim 2010 GER SV Böblingen
R --- Inscribed
FAILENSCHMID Moritz 2010 GER SV Böblingen
R --- Inscribed
HIKEL Benjamin Lukas 2010 GER SV Böblingen
R --- Inscribed
SCHIELKE Jan-Luca 2010 GER SV Böblingen
R --- Inscribed
KARLOVICH Károly 2009 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
KARLOVICH Kristóf 2009 GER SV Waldkirch
R --- Inscribed
COFALKA Anton 2009 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- Inscribed
ZUCCHINI Matteo 2009 GER TSF Ditzingen
R --- Inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
R --- Inscribed
RING Cornelius 2010 GER TSG Reutlingen
--- Inscribed
CUMBO Gabriel 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
GONZÁLEZ Cosimo Maximilian 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
HÄNSCH Anton 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
HAPPE Frey 2012 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
HONERT Ryan 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KEIL Liam 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
MARCHET Bruno 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
MEYER Henry 2011 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
NICK Moritz 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
VOGEL Linus 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
LÓPEZ GERNER Alex Paul 2009 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
ORGEL Gabriel 2011 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
BÖRNER Leon 2009 GER TSV Pliezhausen
R --- Inscribed
SCHNURR Frederik 2009 GER TV Augsburg
R --- Inscribed
GIERSBACH Leonard 2009 GER TV Dillenburg
R --- Inscribed
TATAROV Arseny 2010 GER TV Dillenburg
R --- Inscribed
KNEILE Michel 2009 GER TV Hoffnungsthal
R --- Inscribed
HOLLBURG Karl 2009 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
THIEME Hugo Richard 2010 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli 2009 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
SCHULZE Martin 2011 GER TV Paderborn
R --- Inscribed
HEUSER Tobias 2009 GER Wiesbadener FC
R --- Inscribed
HARRENGA Karl 2009 GER Wuppertaler FC
R --- Inscribed
BANDAKOV Konstantin 2009 LUX CE Comeur
R --- Inscribed
GERVIS Timothée 2009 LUX CE Comeur
R --- Inscribed
GOMEZ DOMINGUEZ Telmo 2011 LUX CE Comeur
R --- Inscribed
VAN DE VOORDE Aris 2010 LUX CE Comeur
R --- Inscribed
CSANDAL Patrik 2009 LUX CE Luxembourg
R --- Inscribed
GOOSTREY Henry 2010 LUX CE Luxembourg
R --- Inscribed
OPAVA Alexandr 2009 LUX CE Luxembourg
R --- Inscribed
ÖTVÖS Kristóf 2009 LUX CE Luxembourg
R --- Inscribed
ALVES Gabriel 2009 LUX CE Nordstad
R --- Inscribed
DE VOOGD Zachary 2011 NED Leidsche Schermvereniging AEW
R --- Inscribed
MAKAROV Leon 2010 NED FC Almere
R --- Inscribed
PIETERS Finn 2010 NED SC Den Bosch
--- Inscribed
DEFOY Edouard - BEL Les Mousquetaires Cinaciens R --- Cancelled  
ZHANG Haomeng - CHN SSG Bensheim R --- Cancelled  
MEISBERGER Remo - GER ATSV Saarbrücken R --- Cancelled  
TCHANG Emil - GER ATSV Saarbrücken R --- Cancelled  
LASPE Marc - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
MACHANI Vinayak - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
MELZER Arik - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
NYDERLE Jonathan - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
PAPENFUSS Jonas - GER Dresdener FC L --- Cancelled  
RICHTER Caspar - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
SCHEIBNER Oscar - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
WAHL Max - GER Dresdener FC L --- Cancelled  
STETTIN Benno - GER FC Bischofswerda R --- Cancelled  
HAGEN Vincent - GER Fecht Club Krefeld R --- Cancelled  
EICKENBERG Luis - GER Fechtzentrum Solingen R --- Cancelled  
LÜRKEN Frederik - GER Fechtzentrum Solingen R --- Cancelled  
DRESS Ludwig - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  
JAHNKE Otis - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  
KERK Mathis - GER Frankfurter TV R --- Cancelled  
WETEKAMP Yannis - GER FS Bielefelder TG R --- Cancelled  
WEBER Henning - GER Lohausener SV R --- Cancelled  
CHIANG Nico - GER SSG Bensheim R --- Cancelled  
BAUMGARTL Matti - GER SSV Ettal R --- Cancelled  
SCHREIBER Luis - GER SSV Ettal L --- Cancelled  
JÄGER Marc - GER SV Waldkirch R --- Cancelled  
BLOBEL Janosch - GER TGM Mainz-Gonsenheim R --- Cancelled  
VON SALDERN Felix - GER TV Augsburg R --- Cancelled  
LÜDEMANN Neo Maxim - GER TV Markkleeberg R --- Cancelled  
FRIESTEDT Antoni - LUX CE Luxembourg R --- Cancelled  

129 Entries, 0 Pending, 29 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D BOLIVAR ANGULO Genaro Jose ESP Dresdener FC
CN BÜHNER Holger GER SV Böblingen
CN BUßMANN Janna GER FC Leipzig
CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
CN HÖWEKENMEIER Simon GER Osnabrücker SC
D KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KOLDITZ Lilian-Fabienne GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KOLDITZ Olivia-Sarah GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN LENNARTZ Arndt GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D LENNARTZ Daan GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D SCHRUMPF Vincent GER TSV Bayer 04 Leverkusen
STRASSER Lynn LUX CE Sud
L ZENS Katja GER CE Sud
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   KERNCHEN Lisa Antonia GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 Württembergische Rangliste U15 Men's Epee Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Nordbadische Rangliste U15 Men's Epee Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Deutsche Rangliste U15 Men's Epee Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Rheinische Rangliste U15 Men's Epee Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 NRW-Rangliste U15 Men's Epee ARGE Nordrhein-Westfalen
2023 Westfälische Rangliste U15 Men's Epee Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste U15 Men's Epee Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Hamburger Rangliste U15 Men's Epee Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Sachsen-Anhalt Rangliste U15 Men's Epee Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V.
2023 Berliner Rangliste U15 Men's Epee Berliner Fechterbund e.V.
2023 Hessische Rangliste U15 Men's Epee Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Bremer Rangliste U15 Men's Epee Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Sächsische Rangliste U15 Men's Epee Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Niedersächsische Rangliste U15 Men's Epee Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Saarländische Rangliste U13 Men's Epee Fechterbund Saar e.V.
2023 Saarländische Rangliste U15 Men's Epee Fechterbund Saar e.V.
2023 Thüringer Rangliste U15 Men's Epee Thüringer Fechtverband e.V.
2023 Südbadische Rangliste U15 Men's Epee Südbadischer Fechterbund e.V.
2023 Mittelrheinische Rangliste U15 Men's Epee Fechterbund Mittelrhein e.V.

Officials

STRITTMATTER Swen GER Coach Sun FA Rheinfelden
VERST Gerald GER Coach Sat Fechtzentrum Maxdorf
REUTER Nadine GER Parents Sat FSG Warendorf
ZIMMERMANN Michael GER Coach Sat FSG Warendorf