Back to list

Esslinger Burg-Cup
GER Esslingen
October 14, 2023 - October 15, 2023
Required: National license

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRUGGER Lilli Maria 2000 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
CENKER Freya 1994 AUT FUM Mödling
R --- Inscribed
EISTERT Julia 2002 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
GRÖSS Chiara 2003 AUT SZT Klagenfurt
R --- Inscribed
REINER Aglaya 2006 AUT Dynamo Wien
L --- Inscribed
TANZMEISTER Franziska 2004 AUT ASC Wien
R --- Inscribed
CHARLIER Amandine 2002 BEL CE Bastogne
R --- Inscribed
RATKOGLO Maria 2007 BUL SVA Oranienburg
R --- Inscribed
ESTEBAN Maxine 2000 CIV TSG Weinheim
R --- Inscribed
MIKA Emma 2003 FRA REIMS CE
L --- Inscribed
PARRA Emily 2003 FRA PAYS AIX
R --- Inscribed
WIPF Zoe 2005 FRA GUEBWILLER
R --- Inscribed
HOHENADEL Leilani 1997 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
METZ Thea 2006 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- Inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R --- Inscribed
KLOCKHAUS Emily 2003 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
RICKEN Lisa 2002 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
KLUGE Victoria 2002 GER FC Fürth
L --- Inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER FC Moers
R --- Inscribed
VÖLKER Linn Marie 2007 GER FC Moers
L --- Inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
BEHR Leandra 1996 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
DHUIQUE-HEIN Aliya 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
FELLMANN Emelie 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
GAMKE Ella 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KIRSCH Anne 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KÖSLING Anik 2008 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
MORANDI Carlotta Sophie 2001 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
ZONI Lea 2006 GER Fechtcentrum Halle, Comense Scherma
R --- Inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- Inscribed
KELLER Emilia 2001 GER Fechtclub Radebeul
L --- Inscribed
SCHALLER Cora Elisabeth 2003 GER Fechtclub Radebeul
R --- Inscribed
WEMME Lina Elisabeth 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- Inscribed
DRESCHER Lea Sophie 2003 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
KUKLA Ann-Sophie 2002 GER Fechtcentrum Halle
R --- Inscribed
RODE Marie-Sophie 2002 GER FG Schwerin
L --- Inscribed
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
SCHORMAIR Barbara 1979 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
ZIEGON Laura 1997 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
BURKHARDT Katja 1977 GER MTV München
R --- Inscribed
BAARS Anna 2004 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
KIECKBUSCH Mirjam 2003 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
MERKERT Mandy 1987 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
MERKERT Mona Lisa 1984 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
POSGAY Zsofia 1998 GER PSV Stuttgart
L --- Inscribed
RUSTLER Aline 2003 GER PSV Stuttgart
L --- Inscribed
UMLAUF Mara Anneke 2007 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
VOGEL Greta 2002 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
WITT Lara 2004 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R --- Inscribed
HARTMANN Leonie 2003 GER SC Berlin
R --- Inscribed
KIRSCHEN Kim 1996 GER SC Berlin
R --- Inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R --- Inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- Inscribed
SCHMIDT Marie 2002 GER TFC Hanau
R --- Inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L --- Inscribed
CARSTENSEN Lina 2005 GER TG Biberach
R --- Inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Dörnigheim
R --- Inscribed
KIESSLING Florence 2007 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim, Societa Scherma Pordenone
L --- Inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca Sarah 2004 GER TSG Weinheim
L --- Inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
POPOV Anna-Sophia 2008 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
POPOV Maria 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
HOFFMANN Amelie 2000 GER TSV Winsen
R --- Inscribed
FRANKE Lena Inken 2006 GER TV Haueneberstein
R --- Inscribed
HERWIG Finja 2007 GER VFL Marburg FA
R --- Inscribed
HERWIG Merle 2008 GER VFL Marburg FA
R --- Inscribed
FREITAS DE OLIVEIRA Mariana 2003 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
BUTIN BIK Elise 2002 NED s.v. Beau Geste
R --- Inscribed
ERTEL Alisa 2007 RUS SVA Oranienburg
R --- Inscribed
EBERT Leonie - GER FC Tauberbischofsheim L --- Cancelled  
UELTGESFORTH Pia - GER FC Tauberbischofsheim R --- Cancelled  
KÖLL Teresa - GER KTF Luitpold München R --- Cancelled  
GONCHAROVA Veronika - LUX CGDEL Luxembourg R --- Cancelled  

79 Entries, 0 Pending, 4 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C ANDRITZKI Paul GER FC Tauberbischofsheim
CN BECKMANN Benedikt GER FC Tauberbischofsheim
P BERTA Gertrud HUN SV Esslingen
CN BOROWIAK Merlin GER SV Esslingen
C BRAUN Noah GER SV Esslingen
B CATHALAN Dominique GER FG Schwerin
B CHRISTEN Roman GER SV Esslingen
CN FRANKE Tim Ole GER SV Esslingen
CN GAASEIDNES Kjell GER SC Berlin
CN HERZHOFF Julius NZL TSG Weinheim
N KAIN Martin AUT SV Esslingen
CN KIECKBUSCH Jacob GER PSV Stuttgart
B KNAUER Tamina GER SV Esslingen
B PERELMANN Mark ISR SV Esslingen
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
CN SCHMITZ-HÜBSCH Gregor GER Fechtclub Radebeul
CN VOGEL Achim GER PSV Stuttgart
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   HENZE Ralf GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KOSACK Maik GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   RAUSCH Björn GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee C BRAUN Noah GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B KNAUER Tamina GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Ranking lists

2023 Rheinische Rangliste Senior Women's Foil Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 Sächsische Rangliste Senior Women's Foil Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Senior Women's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Nordbadische Rangliste Senior Women's Foil Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Hamburger Rangliste U20 Women's Foil Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Hamburger Rangliste Senior Women's Foil Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Women's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Bremer Rangliste U20 Women's Foil Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Bremer Rangliste Senior Women's Foil Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Hessische Rangliste Senior Women's Foil Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Niedersächsische Rangliste Senior Women's Foil Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Westfälische Rangliste Senior Women's Foil Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 NRW-Rangliste Senior Women's Foil ARGE Nordrhein-Westfalen
2023 Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Women's Foil Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V.
2023 Berliner Rangliste Senior Women's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Berliner Rangliste U20 Women's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Brandenburger Rangliste Senior Women's Foil Brandenburger Fechterbund e.V.
2023 Deutsche Rangliste U20 Women's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Südbadische Rangliste Senior Women's Foil Südbadischer Fechterbund e.V.
2023 Classement Luxembourgeoise Senior Women's Foil Fédération luxembourgeoise d'escrime
2023 Bayerische Rangliste Senior Women's Foil Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste Senior Women's Foil Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste Senior Women's Foil Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Women's Foil Fechterbund Schleswig-Holstein e.V.
2024 Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Women's Foil Fechterbund Schleswig-Holstein e.V.
2024 Deutsche Rangliste Senior Women's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Deutsche Rangliste Senior Women's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Rheinische Rangliste Senior Women's Foil Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 Sächsische Rangliste Senior Women's Foil Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Senior Women's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Nordbadische Rangliste Senior Women's Foil Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Hamburger Rangliste Senior Women's Foil Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Classements Nationaux Senior Women's Foil Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF
2023 Hessische Rangliste Senior Women's Foil Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Westfälische Rangliste Senior Women's Foil Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 NRW-Rangliste Senior Women's Foil ARGE Nordrhein-Westfalen
2023 Brandenburger Rangliste Senior Women's Foil Brandenburger Fechterbund e.V.
2023 Südbadische Rangliste Senior Women's Foil Südbadischer Fechterbund e.V.
2023 Classement Luxembourgeoise Senior Women's Foil Fédération luxembourgeoise d'escrime
2023 Bayerische Rangliste Senior Women's Foil Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste Senior Women's Foil Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste Senior Women's Foil Württembergischer Fechterbund e.V.

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRESSLAUER Tobias 2002 AUT SU Wien 9
R --- Inscribed
GRASSO Kei Lorenz 2004 AUT FUM Mödling
R --- Inscribed
HUBNER Alexander 2004 AUT FCW Wels
R --- Inscribed
HUTHMANN Erik-Elmar 1999 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
KAIN Martin 1999 AUT FU Krems
R --- Inscribed
LECHNER Moritz 2000 AUT StLFC Graz
R --- Inscribed
PLANCKH Niklas 2001 AUT FUM Mödling
R --- Inscribed
PRIBAS Fabian Alexi 2005 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- Inscribed
RASTEGAR Rastin Linus 1999 AUT Dynamo Wien
R --- Inscribed
SCHIEBEL Paul 2002 AUT UFC Wien
R --- Inscribed
GASPERINI Loïc Sofian 2003 BEL CRE Huy
R --- Inscribed
NAWAR Suhayl 2004 EGY SC Amsterdam
R --- Inscribed
MAISON Jost 2005 GER TSV Winsen
R --- Inscribed
ZIEGLER Jörn 1994 GER SV Esslingen
R --- Inscribed
SCHWANNINGER Tim 1999 GER CTG Koblenz
R --- Inscribed
VELLA Rosario 1998 GER CTG Koblenz
R --- Inscribed
VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 GER CTG Koblenz
L --- Inscribed
MIRBACH Maximilian 2006 GER DFC Düsseldorf
R --- Inscribed
MEHNER Levy Etienne 2007 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
NEUMANN Henry 2007 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SCHMIDT Konrad 2007 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
BARBY Henrik 2007 GER FC Moers
L --- Inscribed
FABINGER Nils Alexander 2002 GER FC Moers
L --- Inscribed
LENSCHOW Nick-Malte 2002 GER FC Moers
L --- Inscribed
LIEBSCHER David 2002 GER FC Moers
R --- Inscribed
MEHNER Laureano 2007 GER FC Moers
R --- Inscribed
POLOTZEK Simon 2006 GER FC Moers
R --- Inscribed
STUBENRAUCH Bartolomé 2004 GER FC Moers
R --- Inscribed
BECHER Nicolas 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
FAUL Paul Luca 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KAPPUS Bastian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KLEIN Felix 1995 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KLEIN Luis 1999 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
LENK Hendrik Dion 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
LINDNER Ruben 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
MAYER Leonard 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
MICHEL Fabian 2004 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
SAUTNER Marcel 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
SEE Benedikt 2002 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
WUNDLING Ivo 2006 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- Inscribed
NOWAK Hannes 2003 GER Fechtclub Radebeul
L --- Inscribed
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor 2003 GER Fechtclub Radebeul
L --- Inscribed
SEEGER Martin 1983 GER Fechtzentrum Berlin
R --- Inscribed
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L --- Inscribed
ENGFER Friedrich 2004 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
SCHULTZ Milan 2006 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BRAUN Fabian 1997 GER FSV Klarenthal
R --- Inscribed
ALYOKHIN Fyodor 2005 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
BRAUN Noah 2002 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
DIESTELKAMP Niklas 2005 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
KLOSTERMANN Max 2004 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
KOLLER Korbinian 2001 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
SCHUSTER Leon Emanuel 2006 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
GOLLNICK Noah 2000 GER MTV Braunschweig
L --- Inscribed
MEIER-ECKHOFF Campino 2006 GER MTV Braunschweig
R --- Inscribed
ALTENRIEDER Simon 2004 GER MTV München
R --- Inscribed
DROEGE Oliver 1994 GER MTV München
R --- Inscribed
FRITSCHE Jan 2001 GER MTV München
R --- Inscribed
STADLBAUER Florian 2001 GER MTV München
R --- Inscribed
VALLERIANI Luca Francesco 1999 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
SCHULZ Linus 2006 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
GAUSS Neil 2005 GER PSV Stuttgart
L --- Inscribed
KIECKBUSCH Jacob 2005 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
SCHROTT Benjamin 2008 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
WAGNER Vincent 2004 GER PSV Stuttgart
R --- Inscribed
EHRICH Marlon 2002 GER SC Berlin
R --- Inscribed
GAASEIDNES Kjell 2004 GER SC Berlin
R --- Inscribed
HASSE Malte 2002 GER SV Alfeld
R --- Inscribed
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R --- Inscribed
KÖHLER Joey 2000 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
VESTI Lucien 2007 GER TFC Hanau
L --- Inscribed
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L --- Inscribed
HOFFMANN Nils 2005 GER TG Dörnigheim
L --- Inscribed
VON QUAST Maximilian 2006 GER TG Dörnigheim
R --- Inscribed
NIEßNER Finn 2007 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
KAHL Alexander 1993 GER TG Hanau
R --- Inscribed
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R --- Inscribed
LÖHR Tom-Florin 2001 GER TG Münster
R --- Inscribed
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim, Frascati Scherma
R --- Inscribed
HÖFLER Julius 2006 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
MACHETANZ Jasper 2003 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
RENNER Moritz 2001 GER TSG Weinheim
L --- Inscribed
RIEGER Laurenz 2002 GER TSG Weinheim
L --- Inscribed
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
STRASHEIM Philipp 2007 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
TJARKS Lasse 1977 GER TSG Weinheim
R --- Inscribed
BOSSERHOFF Nils 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
KLAUS Felix 2001 GER TSV Neu-Ulm
R --- Inscribed
STAIB Samuel 2007 GER TSV Neu-Ulm
L --- Inscribed
SEEMANN Paul Leopold 2006 GER TSV Winsen
L --- Inscribed
FRANKE Tim Ole 2004 GER TV Haueneberstein
R --- Inscribed
HAMPO Ole 2001 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
REKOW Jan Moritz 2006 GER TV Neu Isenburg
R --- Inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- Inscribed
LUDWIG Daniel 2006 GER VFL Marburg FA
L --- Inscribed
ROSSBACH Stefan 1985 GER VT Zweibrücken
R --- Inscribed
HAASBEEK Julian 2003 NED s.v. Tréville
R --- Inscribed
JANS KOHNEKE Teun 2000 NED SC Amsterdam
R --- Inscribed
MAN Koen 2003 NED s.v. Tréville
R --- Inscribed
VAN DE SANDE Lucas 2001 NED s.v. Tréville
R --- Inscribed
ZOONS Axel 2001 NED SC Amsterdam
R --- Inscribed
TSEILER Dmitrii 1993 RUS SVA Oranienburg
R --- Inscribed
ERNST Deniz 1986 SUI FSZ Zürich
R --- Inscribed
MILATA Alex 1999 SUI FSZ Zürich
L --- Inscribed
STEHLI Lucas 1984 SUI FSZ Zürich
R --- Inscribed
ASK Henri 2003 SWE KTF Luitpold München, ÄFK Stockholm
R --- Inscribed
MUKHOPAD Hlib 2008 UKR TSG Weinheim
R --- Inscribed
POSCHARNIG Johannes - AUT FUM Mödling L --- Cancelled  
SCHWEIZER Oliver - GER SV Esslingen R --- Cancelled  
SCHULER Julian - GER Blau-Weiss Buchholz R --- Cancelled  
SIEMERS Jesper - GER Blau-Weiss Buchholz R --- Cancelled  
BRITO Lucas - GER DFC Düsseldorf R --- Cancelled  
TIPPMER Paul - GER Dresdener FC R --- Cancelled  
HEITZ Noah - GER FC Tauberbischofsheim R --- Cancelled  
SALUS Hugo - GER SC Berlin R --- Cancelled  
DOBOVISEK Julian - GER SV Esslingen R --- Cancelled  
KIEßLING Joshua - GER TSV Neu-Ulm R --- Cancelled  
SCHÄFER Tim - GER VFL Kirchheim R --- Cancelled  
MUNTWYLER Louis - SUI FSZ Zürich R --- Cancelled  

111 Entries, 0 Pending, 12 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN BECKMANN Benedikt GER FC Tauberbischofsheim
P BERTA Gertrud HUN SV Esslingen
CN BOROWIAK Merlin GER SV Esslingen
B CATHALAN Dominique GER MTV München
B CHRISTEN Roman GER SV Esslingen
B GSCHING Alexander GER SV Esslingen
CN HERZHOFF Julius NZL TSG Weinheim
B KNAUER Tamina GER SV Esslingen
CN KÜHNER Ludwig GER PSV Stuttgart
CN LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC
CN MEYBERG Juan Felipe COL KTF Luitpold München
B PERELMANN Mark ISR SV Esslingen
CN PUPPATTI Pierre FRA SV Esslingen
B RICKEN Lisa GER FC Moers
CN SCHALLER Cora Elisabeth GER FC Tauberbischofsheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   HENZE Ralf GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KOSACK Maik GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   RAUSCH Björn GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B GSCHING Alexander GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee B KNAUER Tamina GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Ranking lists

2023 Rheinische Rangliste Senior Men's Foil Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 Sachsen-Anhalt Rangliste Senior Men's Foil Fechterbund Sachsen-Anhalt e.V.
2023 Berliner Rangliste U20 Men's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Bremer Rangliste U20 Men's Foil Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Bremer Rangliste Senior Men's Foil Landesfachverband Fechten Bremen e.V.
2023 Hamburger Rangliste U20 Men's Foil Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Hessische Rangliste Senior Men's Foil Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Niedersächsische Rangliste Senior Men's Foil Fechtverband Niedersachsen e.V.
2023 Westfälische Rangliste Senior Men's Foil Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 Berliner Rangliste Senior Men's Foil Berliner Fechterbund e.V.
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Men's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Deutsche Rangliste U20 Men's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Sächsische Rangliste Senior Men's Foil Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste Senior Men's Foil Württembergischer Fechterbund e.V.
2023 Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Men's Foil Fechterbund Schleswig-Holstein e.V.
2024 Schleswig-Holsteinische Ranglisten Senior Men's Foil Fechterbund Schleswig-Holstein e.V.
2024 Deutsche Rangliste Senior Men's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Bayerische Rangliste Senior Men's Foil Bayerischer Fechterverband e.V.
2023 Nordbadische Rangliste Senior Men's Foil Nordbadischer Fechterbund e.V.
2023 Deutsche Rangliste Senior Men's Foil Deutscher Fechter-Bund e.V.
2023 Classement Luxembourgeoise Senior Men's Foil Fédération luxembourgeoise d'escrime
2023 Rheinische Rangliste Senior Men's Foil Rheinischer Fechter-Bund e.V.
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste Senior Men's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Südwestdeutsche Rangliste Senior Men's Foil Südwestdeutscher Fechtverband e.V.
2023 Hamburger Rangliste Senior Men's Foil Hamburger Fecht-Verband e.V.
2023 Brandenburger Rangliste Senior Men's Foil Brandenburger Fechterbund e.V.
2023 Südbadische Rangliste Senior Men's Foil Südbadischer Fechterbund e.V.
2023 Classements Nationaux Senior Men's Foil Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF
2023 Hessische Rangliste Senior Men's Foil Hessischer Fechterverband e.V.
2023 Saarländische Rangliste Senior Men's Foil Fechterbund Saar e.V.
2023 Westfälische Rangliste Senior Men's Foil Westfälischer Fechter Bund e.V.
2023 NRW-Rangliste Senior Men's Foil ARGE Nordrhein-Westfalen
2023 Mecklenburg-Vorpommern Rangliste U20 Men's Foil Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
2023 Mittelrheinische Rangliste U20 Men's Foil Fechterbund Mittelrhein e.V.
2023 Mittelrheinische Rangliste Senior Men's Foil Fechterbund Mittelrhein e.V.
2023 Sächsische Rangliste Senior Men's Foil Sächsischer Fechtverband e.V.
2023 Württembergische Rangliste Senior Men's Foil Württembergischer Fechterbund e.V.

Officials

SCHWANNINGER Jörg GER Coach Sat CTG Koblenz
MIRBACH Katja GER Parents Sat DFC Düsseldorf
PLEVCAK Thomas GER Parents Sun DFC Düsseldorf