Back to list

Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen
SWE Malmö
December 2, 2023 - December 2, 2023
Required: National license

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MUHRER Viktoria 2010 GER SFCL Lund
R 5 Inscribed
FISCHL Gréta 2009 SWE A6 Jönköping
R 1 Inscribed
LJUNG Sofia 2009 SWE LUGI Lund
R 4 Inscribed
ELDH Felicia 2009 SWE MF19 Malmö
R 6 Inscribed
GONZALEZ Alicia 2010 SWE MF19 Malmö
R 3 Inscribed
VINQVIST Lova 2009 SWE MF19 Malmö
R 2 Inscribed
KUZMENKO Taisiia - SWE LAFK Lund R --- Cancelled  

6 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U15 Women's Epee Sydsvenska Fäktförbundet

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRUNOW-JENSEN Nina 1972 DEN Trekanten København
R --- Inscribed
OLSSON Natalie 2004 SWE FKC Karlskrona
L 1 Inscribed

2 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen Senior Women's Epee Sydsvenska Fäktförbundet

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CAGNOTTO Orlando 2009 ITA LUGI Lund
R 13 Inscribed
ABARAVICIUS Juozas 2009 LTU SFCL Lund
R 4 Inscribed
LILJENFORS Sixten 2009 SWE LjFK Ljungby
R 8 Inscribed
FISCHL Simon 2009 SWE A6 Jönköping
R 1 Inscribed
JACOBSSON Emil 2010 SWE FKC Karlskrona
R 3 Inscribed
JOHNSSON Oskar 2010 SWE HFS Halmstad
R 13 Inscribed
HELLNER WALLÉN Wilhelm 2010 SWE LUGI Lund
R 5 Inscribed
OLSSON Edgar 2009 SWE MF19 Malmö
R 6 Inscribed
MALMHULT Noah - SWE FKC Karlskrona L 9 Cancelled  

8 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U15 Men's Epee Sydsvenska Fäktförbundet

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PELIVANI Enea 1997 ALB Hellerup FK
R 44 Inscribed
LUKIC DEBAKKER Luka 2003 CAN LUGI Lund
R 14 Inscribed
BÆKMAND Nicky 2004 DEN Hellerup FK
R 32 Inscribed
ARTECHE Noel 1998 ESP LUGI Lund
L 11 Inscribed
SILEIKIS Eimantas 1994 LTU LUGI Lund
R 20 Inscribed
GROENENDAL Mart Wilmer Allard 2001 NED LUGI Lund
R 24 Inscribed
BERGGREN Jonas 1969 SWE MF19 Malmö
R 35 Inscribed
ENGSTRÖM Anton 1999 SWE KFK Kalmar
R 10 Inscribed
JOHANSSON Martin 1999 SWE KFK Kalmar
R 31 Inscribed
PALIJAN Roko 2004 SWE FKC Karlskrona
R 6 Inscribed
SÖNNERGREN Simon 2005 SWE MF19 Malmö
R 9 Inscribed
VISSER Arold 1997 SWE A6 Jönköping
L 8 Inscribed
ELIASSON Eric 1991 SWE FKC Karlskrona
R 24 Inscribed
CARLSTEDT RINGIUS David 2007 SWE LUGI Lund
R 4 Inscribed
VALENDER Artem 2008 SWE LUGI Lund
R 36 Inscribed
VRETHAMMAR Sebastian 1999 SWE LUGI Lund
R 44 Inscribed
WADENBÄCK Milo 2008 SWE LUGI Lund
R 6 Inscribed
WALLÉN Lars 1977 SWE LUGI Lund
R 17 Inscribed
DAHN Thorsten 1958 SWE MF19 Malmö
L 1 Inscribed
LONNERT Tor 2007 SWE MF19 Malmö
R 17 Inscribed
PALMSTIERNA Hugo 2006 SWE MF19 Malmö
R 11 Inscribed
WENNBERG Casper 2008 SWE MF19 Malmö
R 3 Inscribed
NORD Magnus 1995 SWE YFK Ystad
R 15 Inscribed
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 11 Inscribed
TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 SWE YFK Ystad
L 5 Inscribed

25 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen Senior Men's Epee Sydsvenska Fäktförbundet

Epee Open U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LUNDBERG Viking 2014 SWE MF19 Malmö
R --- Inscribed
LINDERS Frithiof 2014 SWE SFCL Lund
R --- Inscribed
LIU Maximilian 2013 SWE SFCL Lund
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Open U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HADBERG Claudia 2012 DEN Taastrup FK
R 18 Inscribed
HADBERG Lucia 2012 DEN Taastrup FK
15 Inscribed
CARACCIOLO Leonor 2012 DEN Hellerup FK
R 9 Inscribed
PETTERSSON Viggo 2012 SWE LjFK Ljungby
R 5 Inscribed
UTBULT Ellen 2012 SWE HFS Halmstad
R 14 Inscribed
CHAU Eddie 2012 SWE MF19 Malmö
R 1 Inscribed
LUNDVALL Axel 2012 SWE MF19 Malmö
R 3 Inscribed
LINDERS Ingeborg 2011 SWE SFCL Lund
R 2 Inscribed
ÖHNNER Siri 2012 SWE SFCL Lund
R 4 Inscribed

9 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
D ANDANÉ André SWE MF19 Malmö
D MALMSTRÖM Anders SWE MF19 Malmö
N ZANDER Anders SWE MF19 Malmö
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Sydsvenska Cupen U13 Open Epee Sydsvenska Fäktförbundet