Back to list

Cadet Circuit
CZE Praha
February 10, 2024 - February 11, 2024

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZOU Yelin 2007 AUS
R --- Inscribed
ABASOVA Farah 2008 AZE
R --- Inscribed
AHMADOVA Leyla 2008 AZE
R --- Inscribed
SULTANLI Zuleykha 2009 AZE
R --- Inscribed
TAGHIZADE Gulara 2008 AZE
R --- Inscribed
BARDAROVA Elia 2008 BUL
R --- Inscribed
GADZHEVA Ralitsa 2010 BUL
R --- Inscribed
GEORGIEVA Mina 2010 BUL
R --- Inscribed
LITSOVA Miya 2007 BUL
R --- Inscribed
NARLIYSKA Eva 2008 BUL
R --- Inscribed
VITLIEMOVA Viktoria 2007 BUL
R --- Inscribed
KANOVA Anna 2008 CZE
L --- Inscribed
KOSINAROVA Alena 2010 CZE
R --- Inscribed
MORAVCOVÁ Zuzana 2008 CZE
R --- Inscribed
PRUCHOVA Anezka 2011 CZE
R --- Inscribed
SAPEHINA Natalie 2010 CZE
R --- Inscribed
SOJOVSKA Jana 2008 CZE
R --- Inscribed
SREJBEROVA Aneta 2008 CZE
L --- Inscribed
STEPANKOVA Lucie 2008 CZE
R --- Inscribed
VACKOVA Nikola 2008 CZE
L --- Inscribed
HAMBAZAZA Liisa 2007 EST
--- Inscribed
MENDE Jana 2007 EST SBSK Draakon
R --- Inscribed
HOLLÄNDER Anni 2008 FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
R --- Inscribed
AZIZ-PICARDET Eva 2009 FRA Camden Fencing Club
L --- Inscribed
BABANDO Mathilde 2007 FRA
R --- Inscribed
MCDOUGALL Alicia 2010 GBR Camden Fencing Club
R --- Inscribed
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
DOLL Julia 2010 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
FERENCZI Gitta 2008 GER KTF Luitpold München
R --- Inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
KLOSKA Rosalie 2007 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
LUCAS Annika 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
MIX Esther Marie 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
PUSKARIC Julia 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
REINHARDT Jill-Ronja 2008 GER TG Herford
R --- Inscribed
REZI Luisa 2010 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
SU Ruoshui 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
VOYTOVA Viktoria 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
WEILAND Mia 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- Inscribed
KOUROUSI Anna Kalliopi 2008 GRE APOLLON VRILISSION
R --- Inscribed
BIGAGLI Ginevra 2009 ITA SC Varese
R --- Inscribed
EMMA Arianna 2007 ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
R --- Inscribed
EMMA Caterina 2009 ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
R --- Inscribed
POZZI Zoe 2008 ITA Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
R --- Inscribed
VALSECCHI Elide vittoria 2008 ITA Acc. Scherma Milano
R --- Inscribed
SINAKOVA Marija 2007 LAT Salvo
R --- Inscribed
CICHOŃ Zuzanna 2007 POL
R --- Inscribed
DOBIES Antonina 2008 POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
R --- Inscribed
GWOŹDZIŃSKA Julia 2007 POL
R --- Inscribed
KONECKA Maja 2007 POL
R --- Inscribed
KUKLA Amelia 2007 POL
R --- Inscribed
MEJŁUN Elzbieta 2007 POL
R --- Inscribed
MEJŁUN Karolina 2009 POL
R --- Inscribed
MIKULSKA-BĄK Julia 2007 POL UKS Riposta Olsztyn
R --- Inscribed
NOWAK Marta 2007 POL
R --- Inscribed
OSTROWSKA Amelia 2009 POL
L --- Inscribed
SIWEK Amelia 2008 POL
R --- Inscribed
SZELAGOWSKA Julia 2007 POL
R --- Inscribed
TABEDZKA Lidia 2007 POL
L --- Inscribed
ŻÓŁTOWSKA Agata 2009 POL
R --- Inscribed
BOSIC Ksenija 2008 SRB
R --- Inscribed
CROSS Jasmine 2007 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
KUZMENKO Taisiia 2009 SWE LAFK Lund
R --- Inscribed
CHUHUNOVA Aliesia 2010 UKR ARIS THESSALONIKIS
R --- Inscribed
HORINA Vira 2009 UKR
R --- Inscribed
IVANOVA Veronika 2007 UKR A.L.XIFASKIAS CHANION
R --- Inscribed
KOMISAROVA Anastasiia 2008 UKR
R --- Inscribed
MODRONYUK Varvara 2009 UKR
R --- Inscribed
SHULA Oleksandra 2007 UKR
R --- Inscribed
STRAFUN Iryna 2007 UKR
R --- Inscribed
ANDRES Charmaine 2007 USA
R --- Inscribed
ANTHONY Alexia 2007 USA
R --- Inscribed
BEVACQUA Aria 2007 USA
R --- Inscribed
DAI Olivia 2007 USA
R --- Inscribed
FESTA Carina Rose 2007 USA
R --- Inscribed
HUAI Delilah 2009 USA
R --- Inscribed
JEONG Katie 2008 USA
R --- Inscribed
JOHNSON Dagny 2007 USA
L --- Inscribed
JUNG Irene 2007 USA
R --- Inscribed
KRASTEV Minna 2007 USA
R --- Inscribed
LAURI Keira 2008 USA
R --- Inscribed
LIN Nicole 2008 USA
R --- Inscribed
MCKEE Brynnley 2008 USA
R --- Inscribed
MUND Ruth 2008 USA
R --- Inscribed
PAUL Lila 2007 USA
R --- Inscribed
SCHIMINOVICH Sophia 2007 USA
R --- Inscribed
SO Catelyn 2008 USA
R --- Inscribed
TSUI Natalie 2008 USA
R --- Inscribed
YOUNG Charlotte 2010 USA
L --- Inscribed
ZHANG Xuanyi 2010 USA
R --- Inscribed

95 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   DERKUM Liska GER fencingworldwide
Official   VIDEO Streaming GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 Sélection U17 Women's Sabre Schweiz. Fechtverband
2023 EFC (unofficial) U17 Women's Sabre European Fencing Confederation
2023 Sélection U17 Women's Sabre Schweiz. Fechtverband
2023 EFC (unofficial) U17 Women's Sabre European Fencing Confederation

Sabre Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Athlete Federation lic N R

1 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
MÜNSTER Marc GER KTF Luitpold München (GER) Coach
Official   DERKUM Liska GER fencingworldwide
Official   VIDEO Streaming GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 EFC (unofficial) U17 Women's Sabre European Fencing Confederation
2023 EFC (unofficial) U17 Women's Sabre European Fencing Confederation

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EHRLICH-ADAM Nicolas 2007 AUT
R --- Inscribed
WECHT-STEININGER Arthur 2007 AUT
R --- Inscribed
ALIYEV Resul Nuru 2007 AZE
R --- Inscribed
HUSEYNOV Abbas 2009 AZE
R --- Inscribed
HUSNADDINOV Timur 2007 AZE
R --- Inscribed
MAMMADLI Nahid 2007 AZE
R --- Inscribed
JAMSIN Jorian 2008 BEL CE Braine l'Alleud
L --- Inscribed
PROSSÉ Art 2007 BEL Sabre Noir
R --- Inscribed
VAN LIER Arthur 2008 BEL Confrerie Gent
R --- Inscribed
WIELEMANS DE MARCHANT ET D'ANSEMBOURG Aymeric 2008 BEL CE Braine l'Alleud
R --- Inscribed
ALEXANDROV Daniel 2008 BUL
R --- Inscribed
GEORGIEV Nikolay-Tomas 2008 BUL
R --- Inscribed
GOSPODINOV Nikola 2007 BUL
R --- Inscribed
IVANOV Nikola 2010 BUL
R --- Inscribed
PENKOV Teodor 2007 BUL
R --- Inscribed
POPOV Petar 2007 BUL
R --- Inscribed
BULA Lukas 2011 CZE
R --- Inscribed
CACEK Simon 2007 CZE
L --- Inscribed
HEISSLER Vaclav Friedrich 2010 CZE
R --- Inscribed
HORAK Andrej Vit 2010 CZE
R --- Inscribed
JAROŠ Tomáš 2007 CZE
R --- Inscribed
JERABEK Vitezslav 2009 CZE
R --- Inscribed
KRAL Lumir 2007 CZE SK Houstka
R --- Inscribed
MACHAJ Jiri 2009 CZE
R --- Inscribed
MACHAJ Vojtech 2009 CZE
R --- Inscribed
POSTULKA Zdenek 2007 CZE
R --- Inscribed
RYTINA Vaclav 2009 CZE
L --- Inscribed
SEDLAR Michal 2009 CZE
R --- Inscribed
VENCLIK Jan 2008 CZE
R --- Inscribed
WULFF Oliver 2007 DEN Taastrup FK
L --- Inscribed
BABICHEV Georgii 2007 EST
R --- Inscribed
SAFONOV Georgi 2009 EST SBSK Draakon
R --- Inscribed
FRANCART Oakley 2007 GBR Sarnia Sword Club
R --- Inscribed
GARCIA-GHURAN Aidan 2008 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- Inscribed
HABENICHT Luz 2009 GBR Camden Fencing Club
R --- Inscribed
LYSEYKO Ashwyn 2010 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- Inscribed
WHITE John Henry 2008 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- Inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
L --- Inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- Inscribed
GROHMANN Jannis 2010 GER TSV Bayer Dormagen
L --- Inscribed
LIU Justin 2010 GER SG Kaarst
R --- Inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
MATIKKE Matthew 2010 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R --- Inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L --- Inscribed
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- Inscribed
ALBINO Francesco 2007 ITA Champ Napoli
R --- Inscribed
ARPAIA Leandro 2008 ITA Scherma Chiaia
R --- Inscribed
BENIGNI Riccardo 2008 ITA SC Varese
R --- Inscribed
BRUNO Simone 2008 ITA SC Roma
R --- Inscribed
DE ROSA Guido 2007 ITA Champ Napoli
R --- Inscribed
MADONNA Lorenzo 2007 ITA Champ Napoli
R --- Inscribed
PAVONCELLO Andrea 2007 ITA Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori
L --- Inscribed
PERNA Giuseppe 2007 ITA Champ Napoli
R --- Inscribed
TIROTTI Tommaso 2008 ITA SC Roma
R --- Inscribed
VISCARDI Lorenzo 2007 ITA Champ Napoli
R --- Inscribed
FERRER Juan Pablo 2007 MEX
R --- Inscribed
TREJO Victor 2008 MEX
R --- Inscribed
CZAPLA Karol 2007 POL
R --- Inscribed
DABROWSKI Szymon 2008 POL
R --- Inscribed
FIGURSKI Maciej 2007 POL Akademia Integracji
R --- Inscribed
FLASZAK Antoni 2007 POL
R --- Inscribed
GRADON Krzysztof 2009 POL
R --- Inscribed
KOCZWARA Igor 2007 POL
R --- Inscribed
KOSSUT Franciszek 2008 POL Grodziski Klub Szermiercz
R --- Inscribed
KRZEMIŃSKI Adam 2008 POL
R --- Inscribed
LEWKOWSKI Wiktor 2008 POL
R --- Inscribed
MIODUSZEWSKI Szymon 2009 POL
R --- Inscribed
PALMOWSKI Błażej 2009 POL
R --- Inscribed
RATAJ Tomasz 2009 POL
R --- Inscribed
SOKOLOWSKI Nikodem 2007 POL
R --- Inscribed
SZPAK Bruno 2007 POL AZS AWF Warszawa
R --- Inscribed
WIECH Krzysztof 2009 POL AZS AWF Warszawa
R --- Inscribed
ADZIC Veljko 2007 SRB
R --- Inscribed
GLISIC Nemanja 2008 SRB
R --- Inscribed
PRAIZOVIC Vukasin 2009 SRB
R --- Inscribed
ANSERMET Loïc 2009 SUI CEF Founex
L --- Inscribed
BIGGIO Alex 2009 SUI CEF Founex
L --- Inscribed
EICHLER Victor 2007 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
FERRAND DAVID Raphaël 2009 SUI CEF Founex
L --- Inscribed
ROELOFS Erwan 2008 SUI CEF Founex
R --- Inscribed
SILVESTRE Ethan 2008 SUI CHCH Châtelaine
R --- Inscribed
ABROSIMOV Daniil 2007 UKR
R --- Inscribed
ATAYAN Oleksii 2008 UKR
R --- Inscribed
BARABASH Matvii 2008 UKR
L --- Inscribed
DEMBOVSKYI Andrii 2010 UKR
R --- Inscribed
FAIFURA Orest 2008 UKR
R --- Inscribed
FESHCHENKO Andrii 2007 UKR
R --- Inscribed
HORDIIUK Nazar 2009 UKR
R --- Inscribed
KAMBULOV Yehor 2009 UKR
R --- Inscribed
KAPITANOV Dmytro 2010 UKR
R --- Inscribed
KRAVETS Tymofii 2007 UKR
R --- Inscribed
KULESHA Iurii 2010 UKR
R --- Inscribed
LYSENKO Yehor 2010 UKR
R --- Inscribed
OBUKHOV Nikita 2009 UKR
R --- Inscribed
SKOROKHOD Daniil 2007 UKR
R --- Inscribed
SKRYPNYK Ilia 2009 UKR
R --- Inscribed
YUZYK Ivan 2010 UKR
L --- Inscribed
HUANG Alexander Christian 2007 USA
R --- Inscribed
SA Kai Xi - GER FR Nürnberg L --- Cancelled  
SPIELBERG Severin - GER FR Nürnberg R --- Cancelled  
WALD Simon Alexander - GER FR Nürnberg R --- Cancelled  

102 Entries, 0 Pending, 3 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   DERKUM Liska GER fencingworldwide
Official   VIDEO Streaming GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 Sélection U17 Men's Sabre Schweiz. Fechtverband
2023 EFC (unofficial) U17 Men's Sabre European Fencing Confederation
2023 Sélection U17 Men's Sabre Schweiz. Fechtverband
2023 EFC (unofficial) U17 Men's Sabre European Fencing Confederation

Sabre Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
Official   DERKUM Liska GER fencingworldwide
Official   VIDEO Streaming GER fencingworldwide

Ranking lists

2023 EFC (unofficial) U17 Men's Sabre European Fencing Confederation
2023 EFC (unofficial) U17 Men's Sabre European Fencing Confederation