Back to list

Svenska mästerskapen för juniorer och veteraner
SWE Borgholm
April 6, 2024 - April 7, 2024
Required: National license

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AXHED Isabelle 2007 SWE KFK Kalmar
L 21 Inscribed
BARVESTAD Elin 2009 SWE KFK Kalmar
R 28 Inscribed
CARLSSON Emma 2007 SWE KFK Kalmar
L 12 Inscribed
HULTGREN Alex 2008 SWE KFK Kalmar
R 29 Inscribed
MIKULAK Sara 2006 SWE ÄFK Stockholm
R 16 Inscribed
HARDING Alma 2006 SWE AFiL Lund
R 6 Inscribed
LUNDBERG Sofia 2006 SWE DIF Stockholm
R 11 Inscribed
OZANOVA Filipa 2007 SWE DIF Stockholm
R 23 Inscribed
ANDERSSON Sophia 2011 SWE FFF Stockholm
R 18 Inscribed
BROLIN Moa 2009 SWE FFF Stockholm
R 10 Inscribed
ERIKSSON Linnea 2008 SWE FFF Stockholm
R 9 Inscribed
FALLDE Alba 2011 SWE FFF Stockholm
L 22 Inscribed
FRODLER Anna 2009 SWE FFF Stockholm
L 17 Inscribed
HOMMIK Mira 2009 SWE FFF Stockholm
R 5 Inscribed
KRZYZANOWSKA Maria 2011 SWE FFF Stockholm
R 27 Inscribed
LIPPERT Neolie 2007 SWE FFF Stockholm
L 8 Inscribed
RENDA Eden Rose 2005 SWE FFF Stockholm
R 7 Inscribed
THOOR Elizabeth 2011 SWE FFF Stockholm
R 26 Inscribed
ULLTJÄRN Louise 2006 SWE FFF Stockholm
R 1 Inscribed
VESTIN Matilda 2009 SWE FFF Stockholm
R 19 Inscribed
OLSSON Natalie 2004 SWE FKC Karlskrona
L 14 Inscribed
SENNERLIN HOLM Engla 2004 SWE FKC Karlskrona
R 25 Inscribed
ÖFORS Tyra 2008 SWE GoFK Visby
R 13 Inscribed
LINDHOLM Ingrid 2006 SWE KF99 Kungsbacka
R 15 Inscribed
MAANINKA Moa 2004 SWE KF99 Kungsbacka
R 3 Inscribed
WESTMAN Elda 2006 SWE MF19 Malmö
R 4 Inscribed
SWENNING Embla 2007 SWE UF Uppsala
R 24 Inscribed
OLSSON Liv 2007 SWE WFF Örebro
R 2 Inscribed
RIEMER Paula 2005 SWE WFF Örebro
R 20 Inscribed
MOHOLI Pippi - SWE GFK Göteborg R --- Cancelled  

29 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN ÅKERBERG Thomas SWE SRIK Borgholm
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
N BJÖRNSSON Ingolfur ISL SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
P CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
N PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N ULFSSON FALKNER Per SWE SRIK Borgholm
N ULLTJÄRN Bianca SWE SRIK Borgholm
N VIKLUND Birgitta SWE SRIK Borgholm
N WIK Johan SWE SRIK Borgholm
CN WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
N ZANDER Anders SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Nationell Ranking U20 Women's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KFK KALMAR
KFK Kalmar (SWE)
CARLSSON Emma (2007 L)
AXHED Isabelle (2007 L)
BARVESTAD Elin (2009 R)
HULTGREN Alex (2008 R)
SWE --- Inscribed
EGF SOLNA
EGF Solna (SWE)
RYBERG Filippa (2006 R)
WALL Kinzi (2011 R)
SEMAROVA Juliana (2006 R)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM
FFF Stockholm (SWE)
ULLTJÄRN Louise (2006 R)
ERIKSSON Linnea (2008 R)
RENDA Eden Rose (2005 R)
HOMMIK Mira (2009 R)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM 2
FFF Stockholm (SWE)
BROLIN Moa (2009 R)
LIPPERT Neolie (2007 L)
VESTIN Matilda (2009 R)
FRODLER Anna (2009 L)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM 3
FFF Stockholm (SWE)
KRZYZANOWSKA Maria (2011 R)
ANDERSSON Sophia (2011 R)
FALLDE Alba (2011 L)
THOOR Elizabeth (2011 R)
SWE --- Inscribed

5 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
D BERG Gabriel SWE SRIK Borgholm
N BJÖRNSSON Ingolfur ISL SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
P CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
N PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N ULFSSON FALKNER Per SWE SRIK Borgholm
N ULLTJÄRN Bianca SWE SRIK Borgholm
N VIKLUND Birgitta SWE SRIK Borgholm
N WIK Johan SWE SRIK Borgholm
CN WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
N ZANDER Anders SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ROMANO Marco 2008 ITA FFF Stockholm
R 37 Inscribed
FALKNER Gustaf 2004 SWE FFF Stockholm
L --- Inscribed
HELLSTRÖM Otis 2008 SWE KFK Kalmar
R 28 Inscribed
BECKEMAN Erik 2004 SWE DIF Stockholm
R 34 Inscribed
BENGTSSON STEINBRECHER Wilhelm 2009 SWE DIF Stockholm
R 50 Inscribed
DE GROOTE Casper 2009 SWE DIF Stockholm
R 47 Inscribed
FAGERSTEDT Jakob 2004 SWE DIF Stockholm
R 4 Inscribed
GEMZELL Maximilian 2006 SWE DIF Stockholm
R 35 Inscribed
HAMP Oscar 2009 SWE DIF Stockholm
R 42 Inscribed
KOIJ Egon 2009 SWE DIF Stockholm
L 41 Inscribed
LINDBÄCK LINDER Henry 2009 SWE DIF Stockholm
L 71 Inscribed
POCSI Tomi 2006 SWE DIF Stockholm
L 43 Inscribed
STÅHL Gösta 2004 SWE DIF Stockholm
R 5 Inscribed
WIBERG Carl 2004 SWE DIF Stockholm
R 2 Inscribed
WIBERG Eric 2008 SWE DIF Stockholm
R 44 Inscribed
ANDERSSON Georg 2007 SWE FFF Stockholm
L 20 Inscribed
BÄCKSTRÖM Ian 2004 SWE FFF Stockholm
R 7 Inscribed
CLAESSON Holger 2004 SWE FFF Stockholm
R 18 Inscribed
DAHLIN Teodor 2008 SWE FFF Stockholm
L 24 Inscribed
DAHLSTRÖM Ludvig 2005 SWE FFF Stockholm
R 30 Inscribed
ELG Elwin 2007 SWE FFF Stockholm
R 9 Inscribed
HALLONSTEN Alexander 2007 SWE FFF Stockholm
L 29 Inscribed
KARLSSON Otis 2008 SWE FFF Stockholm
R 22 Inscribed
KIMONDO ÖBERG Mio 2005 SWE FFF Stockholm
R 48 Inscribed
PELLETTA Francesco 2005 SWE FFF Stockholm
R 8 Inscribed
FORSMAN Emil 2005 SWE FKC Karlskrona
L 23 Inscribed
MARTINEZ Viktor 2007 SWE FKC Karlskrona
R 40 Inscribed
PALIJAN Roko 2004 SWE FKC Karlskrona
R 33 Inscribed
ALTHINI Alfred 2006 SWE GoFK Visby
R 38 Inscribed
BRANDBERG Hugo 2005 SWE KF99 Kungsbacka
R 1 Inscribed
BRANDBERG Nils 2008 SWE KF99 Kungsbacka
R 11 Inscribed
HALVARSSON Ludvig 2006 SWE KF99 Kungsbacka
R 16 Inscribed
HJORTSMARKER Knut 2005 SWE LFK Linköping
R 49 Inscribed
SANDSTRÖM Emil 2009 SWE LFK Linköping
L 31 Inscribed
BOLMSTRAND Viggo 2007 SWE LöFK Lidingö
R 19 Inscribed
BOUMEDIENNE Sami 2005 SWE LöFK Lidingö
R 10 Inscribed
GRELA Marcus 2008 SWE LöFK Lidingö
R 45 Inscribed
HECKMANN Lucas 2006 SWE LöFK Lidingö
R 27 Inscribed
POURMAND Nima 2004 SWE LöFK Lidingö
R 15 Inscribed
RASIN Erik 2006 SWE LöFK Lidingö
R 13 Inscribed
WESTRING Theo 2007 SWE LöFK Lidingö
R 12 Inscribed
CARLSTEDT RINGIUS David 2007 SWE LUGI Lund
R 36 Inscribed
HELLNER WALLÉN Wilhelm 2010 SWE LUGI Lund
R 51 Inscribed
WADENBÄCK Milo 2008 SWE LUGI Lund
R 26 Inscribed
LONNERT Tor 2007 SWE MF19 Malmö
R 21 Inscribed
PALMSTIERNA Hugo 2006 SWE MF19 Malmö
R 14 Inscribed
WENNBERG Casper 2008 SWE MF19 Malmö
R 25 Inscribed
NILSSON Alvin 2007 SWE MFFG Malmö
R 52 Inscribed
ISLAS FLYGARE Lucas 2004 SWE UF Uppsala
R 32 Inscribed
ROVELSTAD Ivan 2006 SWE UF Uppsala
R 17 Inscribed
ZIMMERMAN Filip 2008 SWE WFF Örebro
L 6 Inscribed
PERSSON TÖRN Caspian 2005 SWE YFK Ystad
R 3 Inscribed
STUKACHOV Arsenij 2009 UKR LUGI Lund
R 46 Inscribed
XIA Weiyang - CHN FFF Stockholm R 59 Cancelled  
ANDERSSON WREIBO Elliot - SWE KFK Kalmar L --- Cancelled  
HERMANSSON Ale - SWE KFK Kalmar R --- Cancelled  
PALMQVIST Oscar - SWE AFiL Lund R --- Cancelled  
STOICA Razvan-Alexandru - SWE FFF Stockholm R 54 Cancelled  
SIMONSSON Erik - SWE LUGI Lund R --- Cancelled  

53 Entries, 0 Pending, 6 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN ÅKERBERG Thomas SWE SRIK Borgholm
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
N BJÖRNSSON Ingolfur ISL SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
P CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
N PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N ULFSSON FALKNER Per SWE SRIK Borgholm
N ULLTJÄRN Bianca SWE SRIK Borgholm
N VIKLUND Birgitta SWE SRIK Borgholm
N WIK Johan SWE SRIK Borgholm
CN WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
N ZANDER Anders SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Nationell Ranking U20 Men's Epee Svenska Fäktförbundet

Epee Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KFK KALMAR
KFK Kalmar (SWE)
HELLSTRÖM Otis (2008 R)
ANDERSSON WREIBO Elliot (2008 L)
HERMANSSON Ale (2009 R)
SWE --- Inscribed
DIF STOCKHOLM
DIF Stockholm (SWE)
FAGERSTEDT Jakob (2004 R)
STÅHL Gösta (2004 R)
BECKEMAN Erik (2004 R)
WIBERG Carl (2004 R)
SWE --- Inscribed
DIF STOCKHOLM 2
DIF Stockholm (SWE)
POCSI Tomi (2006 L)
GEMZELL Maximilian (2006 R)
WIBERG Eric (2008 R)
LINDBÄCK LINDER Henry (2009 L)
SWE --- Inscribed
DIF STOCKHOLM 3
DIF Stockholm (SWE)
DE GROOTE Casper (2009 R)
KOIJ Egon (2009 L)
HAMP Oscar (2009 R)
BENGTSSON STEINBRECHER Wilhelm (2009 R)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM
FFF Stockholm (SWE)
BÄCKSTRÖM Ian (2004 R)
ELG Elwin (2007 R)
PELLETTA Francesco (2005 R)
CLAESSON Holger (2004 R)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM 2
FFF Stockholm (SWE)
ANDERSSON Georg (2007 L)
DAHLSTRÖM Ludvig (2005 R)
HALLONSTEN Alexander (2007 L)
FALKNER Gustaf (2004 L)
SWE --- Inscribed
FFF STOCKHOLM 3
FFF Stockholm (SWE)
KARLSSON Otis (2008 R)
KIMONDO ÖBERG Mio (2005 R)
DAHLIN Teodor (2008 L)
ROMANO Marco (2008 R)
SWE --- Inscribed
FKC KARLSKRONA
FKC Karlskrona (SWE)
FORSMAN Emil (2005 L)
MARTINEZ Viktor (2007 R)
PALIJAN Roko (2004 R)
SWE --- Inscribed
KF99 KUNGSBACKA
KF99 Kungsbacka (SWE)
BRANDBERG Hugo (2005 R)
HALVARSSON Ludvig (2006 R)
BRANDBERG Nils (2008 R)
SWE --- Inscribed
LOFK LIDINGO
LöFK Lidingö (SWE)
BOLMSTRAND Viggo (2007 R)
RASIN Erik (2006 R)
POURMAND Nima (2004 R)
BOUMEDIENNE Sami (2005 R)
SWE --- Inscribed
LOFK LIDINGO 2
LöFK Lidingö (SWE)
WESTRING Theo (2007 R)
HECKMANN Lucas (2006 R)
GRELA Marcus (2008 R)
SWE --- Inscribed
MF19 MALMO
MF19 Malmö (SWE)
LONNERT Tor (2007 R)
WENNBERG Casper (2008 R)
PALMSTIERNA Hugo (2006 R)
SWE --- Inscribed
ÄFK STOCKHOLM 2
ÄFK Stockholm (SWE)
- --- Cancelled  
ÄFK STOCKHOLM
ÄFK Stockholm (SWE)
- --- Cancelled  
EGF SOLNA
EGF Solna (SWE)
- --- Cancelled  
EGF SOLNA 2
EGF Solna (SWE)
- --- Cancelled  
LUGI LUND
LUGI Lund (SWE)
- --- Cancelled  
LUGI LUND 2
LUGI Lund (SWE)
- --- Cancelled  

12 Entries, 0 Pending, 6 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
D BERG Gabriel SWE SRIK Borgholm
N BJÖRNSSON Ingolfur ISL SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
P CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
N PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N ULFSSON FALKNER Per SWE SRIK Borgholm
N ULLTJÄRN Bianca SWE SRIK Borgholm
N VIKLUND Birgitta SWE SRIK Borgholm
N WIK Johan SWE SRIK Borgholm
CN WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
N ZANDER Anders SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Veteran Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BARVESTAD Peter 1956 SWE KFK Kalmar
R --- Inscribed
BARVESTAD Rickard 1983 SWE KFK Kalmar
R --- Inscribed
BORICS Gabor 1973 SWE GFK Göteborg
R --- Inscribed
FRIGYESI Attila 1971 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
TIVENIUS Jan 1961 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
WENDT Carl-Henrik 1964 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
KRETSCHMER Jan 1971 SWE AFF Göteborg
R --- Inscribed
ÖBERG Gustav 1983 SWE AFF Göteborg
R --- Inscribed
ÅKERBERG Thomas 1959 SWE ÄFK Stockholm
R --- Inscribed
ANDERSSON Ola 1972 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
LAESTADIUS Andreas 1972 SWE GFK Göteborg
R --- Inscribed
LARSSON Richard 1967 SWE MF19 Malmö
R --- Inscribed
AGERBERG Niklas 1980 SWE SAF Solna
R --- Inscribed
DANIELSON Martin 1968 SWE SAF Solna
R --- Inscribed
PERTOFT Jens 1968 SWE SAF Solna
R --- Inscribed
SJÖDAHL Fredrik 1963 SWE SAF Solna
R --- Inscribed
ELFVERSON Göran 1955 SWE UF Uppsala
R --- Inscribed
DAHN Thorsten - SWE MF19 Malmö L --- Cancelled  
ENGSTRÖM Urban - SWE SAF Solna R --- Cancelled  

17 Entries, 0 Pending, 2 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
D BERG Gabriel SWE SRIK Borgholm
N BJÖRNSSON Ingolfur ISL SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
P CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
N PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N ULFSSON FALKNER Per SWE SRIK Borgholm
N ULLTJÄRN Bianca SWE SRIK Borgholm
N VIKLUND Birgitta SWE SRIK Borgholm
N WIK Johan SWE SRIK Borgholm
CN WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
N ZANDER Anders SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Nationell Ranking Veteran Men's Epee Svenska Fäktförbundet

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SEMAROVA Juliana 2006 LAT Florete, EGF Solna
R 2 Inscribed
MIKULAK Sara 2006 SWE ÄFK Stockholm
R 1 Inscribed
ORRMALM HEIMFORS India 2005 SWE ÄFK Stockholm
R 7 Inscribed
KIS Lili 2005 SWE EGF Solna
R 11 Inscribed
RYBERG Filippa 2006 SWE EGF Solna
R 4 Inscribed
WALL Kinzi 2011 SWE EGF Solna
R 9 Inscribed
JECHIL Maria 2008 SWE GFK Göteborg
R 5 Inscribed
MCCOY Amy 2007 SWE GFK Göteborg
R 6 Inscribed
VON POST Ariel 2006 SWE MFFG Malmö
R 8 Inscribed
SU Motong 2009 USA GFK Göteborg
R 3 Inscribed

10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
N ÅKERBERG Thomas SWE SRIK Borgholm
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
B CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
N ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
B PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
N PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Nationell Ranking U20 Women's Foil Svenska Fäktförbundet

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VALGEIRSSON Birgir 2010 ISL GFK Göteborg
R 32 Inscribed
ANDERSSON WREIBO Elliot 2008 SWE KFK Kalmar
L 15 Inscribed
ÅHBLOM Emil 2008 SWE ÄFK Stockholm
L 21 Inscribed
ELMFELDT Axel 2004 SWE ÄFK Stockholm
L 14 Inscribed
ENSTRÖM Erik 2007 SWE ÄFK Stockholm
R 9 Inscribed
GONZALEZ Kevin 2004 SWE ÄFK Stockholm
R 23 Inscribed
KNAGGE Mauritz 2008 SWE ÄFK Stockholm
R 20 Inscribed
LINDVALL Axel 2004 SWE ÄFK Stockholm
R 24 Inscribed
NORDMAN RID Emil 2005 SWE ÄFK Stockholm
L 2 Inscribed
SALZMAN Olle 2008 SWE ÄFK Stockholm
R 28 Inscribed
SCHREIBER Alexander 2005 SWE ÄFK Stockholm
R 17 Inscribed
TELLGREN Gustaf 2007 SWE ÄFK Stockholm
L 27 Inscribed
ABRAHAMSSON Anton 2008 SWE EGF Solna
R 11 Inscribed
AHRLING Alvar 2009 SWE EGF Solna
R 30 Inscribed
FASTESSON Rufus 2005 SWE EGF Solna
R 3 Inscribed
GRELA Tristan 2006 SWE EGF Solna
R 6 Inscribed
KALLSTRÖM Markus 2005 SWE EGF Solna
R 13 Inscribed
PENKER Hugo 2005 SWE EGF Solna
R 25 Inscribed
SALA Carl 2007 SWE EGF Solna, Wroclawianie
R 8 Inscribed
SALA Vincent 2007 SWE EGF Solna, Wroclawianie
R 19 Inscribed
ANDÉN Max 2005 SWE GFK Göteborg
R 5 Inscribed
BALOGH Bruno 2009 SWE GFK Göteborg
R 16 Inscribed
BOUSTEDT Erik 2005 SWE GFK Göteborg
R 4 Inscribed
KVERNES Isak 2005 SWE GFK Göteborg
R 1 Inscribed
MOHOLI Elvis 2008 SWE GFK Göteborg
R 12 Inscribed
RIENÄCKER Thomas 2007 SWE GFK Göteborg
L 10 Inscribed
SANDSTRÖM TIM Ludvig 2008 SWE GFK Göteborg
R 26 Inscribed
STIGBERG Teo 2005 SWE GFK Göteborg
R 7 Inscribed
WESTERBERG Fredrik 2008 SWE GFK Göteborg
R 22 Inscribed
WESTESSON Ture 2006 SWE GFK Göteborg
R 18 Inscribed
STACKEGÅRD Erik 2006 SWE VF Vallentuna
L 31 Inscribed

31 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
N ÅKERBERG Thomas SWE SRIK Borgholm
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
B CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
N ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
B PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
N PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Ranking lists

2023 Nationell Ranking U20 Men's Foil Svenska Fäktförbundet

Foil Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ÄFK STOCKHOLM
ÄFK Stockholm (SWE)
NORDMAN RID Emil (2005 L)
GONZALEZ Kevin (2004 R)
ELMFELDT Axel (2004 L)
LINDVALL Axel (2004 R)
SWE --- Inscribed
ÄFK STOCKHOLM 2
ÄFK Stockholm (SWE)
ENSTRÖM Erik (2007 R)
ÅHBLOM Emil (2008 L)
SCHREIBER Alexander (2005 R)
SWE --- Inscribed
ÄFK STOCKHOLM 3
ÄFK Stockholm (SWE)
KNAGGE Mauritz (2008 R)
TELLGREN Gustaf (2007 L)
SALZMAN Olle (2008 R)
SWE --- Inscribed
EGF SOLNA
EGF Solna (SWE)
FASTESSON Rufus (2005 R)
GRELA Tristan (2006 R)
ABRAHAMSSON Anton (2008 R)
SALA Carl (2007 R)
SWE --- Inscribed
EGF SOLNA 2
EGF Solna (SWE)
PENKER Hugo (2005 R)
KALLSTRÖM Markus (2005 R)
AHRLING Alvar (2009 R)
SALA Vincent (2007 R)
SWE --- Inscribed
GFK GÖTEBORG
GFK Göteborg (SWE)
MOHOLI Elvis (2008 R)
RIENÄCKER Thomas (2007 L)
KVERNES Isak (2005 R)
ANDÉN Max (2005 R)
SWE --- Inscribed
GFK GÖTEBORG 2
GFK Göteborg (SWE)
STIGBERG Teo (2005 R)
WESTESSON Ture (2006 R)
BOUSTEDT Erik (2005 R)
BALOGH Bruno (2009 R)
SWE --- Inscribed
GFK GÖTEBORG 3
GFK Göteborg (SWE)
SANDSTRÖM TIM Ludvig (2008 R)
WESTERBERG Fredrik (2008 R)
VALGEIRSSON Birgir (2010 R)
SWE --- Inscribed

8 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
B BORSODI Andras NOR SRIK Borgholm
B CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
N ELMFELDT Albin SWE SRIK Borgholm
B HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
N KRÖCKEL Emil SWE SRIK Borgholm
B PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
N PETRINI Felix SWE SRIK Borgholm
N WIKSTRÖM Ulf SWE SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VIKLUND Maximiliam 2006 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
ÅMARK Kasper 2008 SWE FFF Stockholm
R --- Inscribed
FRÖDE Kalle 2007 SWE FFF Stockholm
L --- Inscribed
ASGERMYR LINDSTRÖM Ivar 2007 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
CARLSTEDT RINGIUS Daniel 2004 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
FRIGYESI Gabriel 2005 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
PEKAR Mattias 2009 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
PERSSON VOGES Noah 2007 SWE LUGI Lund
R --- Inscribed
PERSSON Malte - SWE LUGI Lund R --- Cancelled  

8 Entries, 0 Pending, 1 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
CN AL-NUAIMI Muhannad SWE SRIK Borgholm
CELLER Pavol SVK SRIK Borgholm
D FRIGYESI Attila SWE SRIK Borgholm
HEJRSKOV Mads-Vetli DEN SRIK Borgholm
B KOVACEVIC Miljan SRB SRIK Borgholm
CN PERELMANN Mark ISR SRIK Borgholm
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials