Back to list

Bonner Florett
GER Bonn
December 10, 2022 - December 11, 2022
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LUO Theresa Wanrui 2012 CHN TG Münster
R --- inscribed
BRITO Carlota 2012 GER DFC Düsseldorf
R 1 inscribed
BEERMANN Cecilia 2012 GER ETUF Essen
R --- inscribed
IWERSEN Marte 2012 GER ETUF Essen
R --- inscribed
ZENZOUL Zahra Mouna 2013 GER FC Moers
R --- inscribed
MILLER Lina 2012 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
PASTUSHENKO Lisa 2012 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
CHRISTIAENS Selina 2012 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SBOUI Sirin 2012 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
MÜHLEISEN Katharina - GER Dürener FC R 2 cancelled  
D'ANJOU Laura - GER FC Moers R 4 cancelled  
KOMP Ella - GER FC Moers L --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 BASSINE Kenza GER OFC Bonn
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN SAUERMANN Tim GER DFC Düsseldorf
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN SAUERMANN Tim GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HE Xingman Bianca 2011 CHN CE Woluwe
--- inscribed
LEDOUX Angela 2011 FRA CE Woluwe
R --- inscribed
GALALI Stefania 2011 GER Der Fechtverein.Bonn
R 3 inscribed
JUNG Katharina 2011 GER DFC Düsseldorf
R 5 inscribed
TARTLER Johanna 2010 GER Dürener FC
L 7 inscribed
KLECKER Amelia 2010 GER ETUF Essen
R --- inscribed
ABENDROTH Marie 2011 GER FC Moers
R 2 inscribed
REINDL Alva 2010 GER FC Moers
L 1 inscribed
VASILOPOULUS Maya 2011 GER FC Moers
R --- inscribed
HÜLSE Lina 2011 GER FS TV Langen
R --- inscribed
BRACZEK Dilara 2011 GER OFC Bonn
R --- inscribed
KRANZ Mia Lianne 2011 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
DIERKES Ava Louisa 2011 GER TG Münster
R --- inscribed
SPINZIG Johanna 2011 GER TG Münster
R --- inscribed
BRUMMEL Luna Mira 2010 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
COLSMAN Antonia 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
HOWARD Fainne 2010 IRL TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
ABDERRAZAK Yasmin - GER Der Fechtverein.Bonn R 6 cancelled  

17 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 BASSINE Kenza GER OFC Bonn
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN SAUERMANN Tim GER DFC Düsseldorf
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN SAUERMANN Tim GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BASSINE Kenza 2008 GER Der Fechtverein.Bonn
R 1 inscribed
ESTRADA GARCIA DE CORTAZAR Eva 2008 GER Der Fechtverein.Bonn
R 8 inscribed
WEISSKIRCHEN Diana 2009 GER Der Fechtverein.Bonn
R 5 inscribed
KIRCHMAYR Amelie 2008 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
STRÜNCK Miriam 2008 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
TAMAKI Tilda 2009 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
WIESSNER Franka 2008 GER DFC Düsseldorf
R 2 inscribed
HAMMERATH Silva 2008 GER Dürener FC
R 10 inscribed
ABENDROTH Teresa 2009 GER FC Moers
R --- inscribed
HILBRANDT Katharina 2009 GER FC Moers
R 6 inscribed
KOSIN Lena 2008 GER FC Moers
L 3 inscribed
REINDL Alva 2010 GER FC Moers
L 3 inscribed
SINGLE Chiara 2008 GER Kölner FK
R --- inscribed
PECKERT Carlotta 2009 GER OFC Bonn
R --- inscribed
BONSINGNORE Chloé 2008 GER TG Münster
R --- inscribed
DIERKES Jule Josefine 2009 GER TG Münster
R --- inscribed
SCHEIWE Aurelia 2009 GER TG Münster
R --- inscribed
BRENNER Rahel 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
DORNSEIFF Lena 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
LANGE Anna Sophie 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
MOSKVITIN Nika 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
WALTERSCHEID Nurit 2008 GER VFL St. Augustin
R 11 inscribed
ABENDROTH Marie - GER FC Moers R --- cancelled  
BOC Mai Ly - GER FC Moers R 9 cancelled  
SCHOMAKER Viktoria - GER FC Moers R 7 cancelled  
BRUMMEL Luna Mira - GER TSV 1863 Herdecke R --- cancelled  

22 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 DAVID Erik GER FG Recklinghausen
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN HOSE Christian GER DFC Düsseldorf
M1 NEIß Bent GER OFC Bonn
M1 WEYERMANN Freya GER Dürener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN RICKEN Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JOUILI Amira 2007 GER Der Fechtverein.Bonn
R 2.16 inscribed
WIESSNER Franka 2008 GER DFC Düsseldorf
R 1.85 inscribed
HAMMERATH Silva 2008 GER Dürener FC
R 2.11 inscribed
WEYERMANN Freya 2007 GER Dürener FC
R 1.46 inscribed
ABENDROTH Teresa 2009 GER FC Moers
R 1.54 inscribed
HILBRANDT Katharina 2009 GER FC Moers
R 1.47 inscribed
KOSIN Lena 2008 GER FC Moers
L 1.44 inscribed
BEHLKE Ronja 2007 GER FG Recklinghausen
R 1.71 inscribed
ENGEL Hanna 2007 GER Kölner FK
R 1.66 inscribed
BORYSOVA Ahlaia 2008 UKR OFC Bonn
L 2.3 inscribed
SCHNEIDER Alexandra - GER Der Fechtverein.Bonn R 2.15 cancelled  
RIDDER Reimut - GER Dürener FC R 1.55 cancelled  
BOC Mai Ly - GER FC Moers R 1.67 cancelled  
SCHOMAKER Viktoria - GER FC Moers R 1.80 cancelled  
SCHEIWE Aurelia - GER TG Münster R --- cancelled  

10 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 BASSINE Kenza GER OFC Bonn
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN SAUERMANN Tim GER DFC Düsseldorf
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN SAUERMANN Tim GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLOCKHAUS Emily 2003 GER DFC Düsseldorf
R 1.40 inscribed
LINK Sarah 1989 GER DFC Düsseldorf
L --- inscribed
RICKEN Lisa 2002 GER Dürener FC
R 1.32 inscribed
BRAUN Anna-Sophie 1994 GER FC Moers
R 1.22 inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER FC Moers
R 1.43 inscribed
HARTFELDER Nicole 2005 GER FC Moers
R 2.13 inscribed
STEPHAN Mona 1999 GER OFC Bonn
R 1.38 inscribed
SCHÄFER Nadine 2002 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
NEUMANN Clara Sophie 2001 GER TG Münster
R --- inscribed
LE CLAIRE Florence 1993 GER USC Bochum
R --- inscribed
SCHNEEGANS Anne Sophie 2000 GER VFL Pinneberg
R 1.46 inscribed
NOACK Leonie Eileen 2001 GER VFL St. Augustin
R --- inscribed
CAMMILLETTI Marta 1984 ITA
R --- inscribed
RIDDER Alrun - GER Dürener FC R --- cancelled  
ENGLER Eva - GER FC Moers R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 BASSINE Kenza GER OFC Bonn
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN SAUERMANN Tim GER DFC Düsseldorf
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN SAUERMANN Tim GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GERZEN Paul 2013 GER Dürener FC
R 8 inscribed
KOLBERG Joshua 2012 GER Dürener FC
R 17 inscribed
LEUBERT Luke 2012 GER Dürener FC
L 3 inscribed
SEVENHECK Kangxi 2012 GER Dürener FC
R 2 inscribed
GRAF Max 2012 GER Eintracht Duisburg
L 7 inscribed
GROOS Benedikt 2013 GER Eintracht Duisburg
R 10 inscribed
DEBSKI Oskar 2013 GER FC Moers
R 11 inscribed
KARBOWNIK Damian 2012 GER FC Moers
R 14 inscribed
MÜLLER Philipp 2013 GER FC Moers
R 9 inscribed
PEERENBOOM Kiyan 2012 GER FC Moers
R 5 inscribed
REINDL August 2012 GER FC Moers
R 12 inscribed
SCHORN Nicolas 2012 GER FC Moers
R --- inscribed
THIEMEL Jakob 2012 GER FC Moers
L 1 inscribed
KENTRUP Johann 2012 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
ENKELMANN Arne 2012 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
MAIER Samuel 2013 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
WAGENER Jakob 2013 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
KIM Gene 2012 USA TSG Kaiserslautern
L --- inscribed
STURM Edin - GER Der Fechtverein.Bonn R 6 cancelled  
KLENNER Justus - GER Dürener FC R 15 cancelled  
PANZER Rémi - GER Dürener FC R 18 cancelled  
BOC Thung Minh - GER FC Moers R 13 cancelled  
WIEDNER Luca - GER FC Moers R 16 cancelled  

18 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 DAVID Erik GER FG Recklinghausen
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN HOSE Christian GER DFC Düsseldorf
M1 NEIß Bent GER OFC Bonn
M1 WEYERMANN Freya GER Dürener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN RICKEN Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHMAUS Silvan 2011 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
CUYPERS Felix 2010 GER Dürener FC
R 11 inscribed
DE MERODE Tassilo 2011 GER Dürener FC
R --- inscribed
GERZEN Nikolai 2011 GER Dürener FC
R 13 inscribed
HANKE Mats Henri 2010 GER Dürener FC
R 9 inscribed
MAßMANN Jesse 2011 GER Dürener FC
R 15 inscribed
TESCHNER SCHNOCK Darvin 2010 GER Dürener FC
R 8 inscribed
VON LONSKI Gerrit 2011 GER Dürener FC
R --- inscribed
HORSTMANN Edgar 2011 GER ETUF Essen
R 10 inscribed
D'ANJOU Vincent 2010 GER FC Moers
R 6 inscribed
ELLER Dominik 2011 GER FC Moers
R 7 inscribed
KOSTER Max 2011 GER FC Moers
R 3 inscribed
WEITAUER Anton 2011 GER FC Moers
R 2 inscribed
GREBING Jonathan Alexander 2010 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
SCHÄPERS Benedikt 2011 GER FG Recklinghausen
R --- inscribed
KURSCHEID Wulf 2011 GER Kölner FK
R 5 inscribed
FARRER Samuel 2011 GER OFC Bonn
R --- inscribed
SCHMITZ Meo 2010 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HELMIG Andri 2011 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
MAIER Constantin 2011 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
HOPPE Maximilian 2010 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
PELKA Ben 2011 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
BOERMANS Emil Johan 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
DIETZ Lorenz Kasper 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
HERZEN Theo 2011 GER TV Jahn Siegen
L --- inscribed
HOFFMANN Deniz Devin 2011 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
HORCHLER Timo Maximilian 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
KLAUSNITZER Vincent Khirawan 2010 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
LANGE Linus Henry 2011 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
PAXIAN Henry 2011 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SEYOUM Jona Elio 2011 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
MARÁCZ László 2010 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
ROMANYUK Rostyslav 2010 UKR FZ Erfurt EnGarde
R --- inscribed
SCHRÖDER Kolja - GER Der Fechtverein.Bonn R 12 cancelled  
MENZEL Janus - GER Dürener FC R 14 cancelled  
MÖCKL Friedrich - GER ETUF Essen R 4 cancelled  
SCHMITZ Daniel - GER FC Moers R --- cancelled  
SCHOMAKER Tom - GER FC Moers R 1 cancelled  

33 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 DAVID Erik GER FG Recklinghausen
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN HOSE Christian GER DFC Düsseldorf
M1 NEIß Bent GER OFC Bonn
M1 WEYERMANN Freya GER Dürener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN RICKEN Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JANS Martijn 2009 BEL Schermkring Herckenrode
R --- inscribed
KALLWEIT Benjamin 2008 GER Der Fechtverein.Bonn
R 10 inscribed
NEIß Bent 2008 GER Der Fechtverein.Bonn
R 4 inscribed
SCHNEIDER Mark 2009 GER Der Fechtverein.Bonn
R 13 inscribed
CICHY Joona 2009 GER DFC Düsseldorf
R --- inscribed
TESCHNER SCHNOCK Darvin 2010 GER Dürener FC
R 16 inscribed
DÖRPINGHAUS Philipp 2009 GER FC Moers
R 8 inscribed
JOBST Alexander 2008 GER FC Moers
R 1 inscribed
KLITZING Jan Lasse 2008 GER FC Moers
L 3 inscribed
KOSTER Max 2011 GER FC Moers
R 12 inscribed
PAGENKOPF Niklas 2009 GER FC Moers
R 2 inscribed
PIETSCH Adrian 2009 GER FC Moers
R 15 inscribed
THIEMEL Erik 2009 GER FC Moers
R 6 inscribed
VERBERKT Bennet 2009 GER FC Moers
R 7 inscribed
WEITAUER Anton 2011 GER FC Moers
R 11 inscribed
JANSEN Arvid 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
KILINC Harun 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
MAJCHROWICZ Szymon 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
RIECKE Leonard 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
GREBING Jonathan Alexander 2010 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
GEIER Florentin 2008 GER Kölner FK
L 9 inscribed
PETRI Daniel 2008 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
KANDLER Jaron 2008 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
LELITTKO Eddie 2009 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
BENDER Henri 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
GROß Maximilian Daniel 2009 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
SCHÄFER Leander Tjure 2008 GER TV Jahn Siegen
R --- inscribed
MARÁCZ László 2010 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
MEDVEDEV Martin 2009 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
KARAÖREN Ege Tuna 2009 TUR FC Rüsselsheim
R --- inscribed
ROSENKRANZ Lukas - GER Dürener FC L --- cancelled  
TÖRÖK Bence Tibor - GER Dürener FC R 5 cancelled  
VON LONSKI Gerrit - GER Dürener FC R 21 cancelled  
BEERMANN Zacharias - GER ETUF Essen R --- cancelled  
SCHOMAKER Tom - GER FC Moers R 14 cancelled  
NÜRNBERG Lorenz - GER TG Dörnigheim R --- cancelled  

31 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 BASSINE Kenza GER OFC Bonn
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN SAUERMANN Tim GER DFC Düsseldorf
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN SAUERMANN Tim GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KUBLIN Anton 2007 GER DFC Düsseldorf
R 2.18 inscribed
LORENZ Tico 2007 GER Dürener FC
R 2.19 inscribed
NITTRITZ Sebastian 2007 GER Dürener FC
R 2.14 inscribed
DÖRPINGHAUS Philipp 2009 GER FC Moers
R 1.117 inscribed
JOBST Alexander 2008 GER FC Moers
R 1.42 inscribed
KLITZING Jan Lasse 2008 GER FC Moers
L 1.53 inscribed
PAGENKOPF Niklas 2009 GER FC Moers
R 1.57 inscribed
PIETSCH Adrian 2009 GER FC Moers
R 2.17 inscribed
THIEMEL Erik 2009 GER FC Moers
R 2.21 inscribed
MAYER Leonard 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 1.31 inscribed
TIETZ Carlo 2007 GER FG Recklinghausen
R --- inscribed
TRUSKAWA Maarten 2007 GER Hasper FC
R 1.62 inscribed
WERNER Till 2006 GER Kölner FK
R --- inscribed
OTTO Justus 2007 GER OFC Bonn
R 1.37 inscribed
OTT Maxim 2007 GER TG Münster
R --- inscribed
PUND Tammo 2006 GER TG Münster
R 1.86 inscribed
WILMSMEYER Tom 2006 GER TG Münster
R 1.49 inscribed
PELKA Moritz 2007 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed
AMEUR Jabir 2008 NED
R --- inscribed
SIMONOV Andrii 2008 UKR OFC Bonn
R 2.6 inscribed
TÖRÖK Bence Tibor - GER Dürener FC R 2.20 cancelled  
GREBING Julian Richard - GER Fechtclub Marburg R 1.55 cancelled  
WOLFF Leonard - GER OFC Bonn R 2.11 cancelled  
SCHUMACHER Noah - GER TG Münster L 1.102 cancelled  
KOTULLA Jonas - GER VFL St. Augustin R --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 DAVID Erik GER FG Recklinghausen
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN HOSE Christian GER DFC Düsseldorf
M1 NEIß Bent GER OFC Bonn
M1 WEYERMANN Freya GER Dürener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN RICKEN Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SAUERMANN Tim 2001 GER DFC Düsseldorf
R 1.46 inscribed
VÖMEL Julius 1988 GER DFC Düsseldorf
R 2.12 inscribed
WALTER Jörg 1985 GER DFC Düsseldorf
R 2.17 inscribed
WATSON Julian 1992 GER DFC Düsseldorf
R 2.19 inscribed
FLOSDORF Niclas 1996 GER Dürener FC
L 2.25 inscribed
JOCHIMS Felix 1987 GER Dürener FC
2.10 inscribed
NITTRITZ Sebastian 2007 GER Dürener FC
R --- inscribed
STUBENRAUCH Bartolomé 2004 GER Eintracht Duisburg
R --- inscribed
HAGENE Emmanuel 2005 GER FC Moers
R 2.18 inscribed
LENSCHOW Nick-Malte 2002 GER FC Moers
L 1.47 inscribed
STUDENT Mika 2005 GER FG Recklinghausen
L --- inscribed
HERMANN Marc 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
TRUSKAWA Marian 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
ABBOUD AL-ISSA Duraid 1979 GER Kölner FK
L 2.27 inscribed
DETERMANN Marius Morgan 1984 GER TG Münster
R --- inscribed
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R 1.16 inscribed
HEITMANN Leander 2005 GER TG Münster
L --- inscribed
SOEMOSEMITO Damian 2005 NED s.v. Tréville
R --- inscribed
GROTE Lukas - GER DFC Düsseldorf R 2.23 cancelled  
MÜNZER Thomas - GER Dürener FC R --- cancelled  
WEBER Kilian - GER Eintracht Duisburg R --- cancelled  
WIEDNER Jonas - GER FC Moers R 2.14 cancelled  
SCHRAMM Nils Michael - GER OFC Bonn R 1.29 cancelled  
KARL Julian - GER USC Bochum R --- cancelled  

18 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
M1 ABBOUD AL-ISSA Duraid GER Kölner FK
M1 DAVID Erik GER FG Recklinghausen
D FLOSDORF Niclas GER Dürener FC
M1 HERMANN Marc GER TSV 1863 Herdecke
CN HOSE Christian GER DFC Düsseldorf
M1 NEIß Bent GER OFC Bonn
M1 WEYERMANN Freya GER Dürener FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Referee CN RICKEN Lisa GER Rheinischer Fechter-Bund e.V.

Officials

WOJTYCZKA Artur GER Coach Sat Sun Der Fechtverein.Bonn
BRITO Pablo ESP Parents Sun DFC Düsseldorf
KOTCHETKOV Nikolai GER Coach Sat Sun DFC Düsseldorf
PLEVCAK Thomas GER Parents Sun DFC Düsseldorf
SAUERMANN Silke GER Medical Sat DFC Düsseldorf
BEHLKE Jana GER Coach Sun FG Recklinghausen
STUDENT Anke GER Coach Sat FG Recklinghausen
ENGEL Thomas GER Parents Sun Kölner FK
MINGOLLA GERMAN Victor ESP Coach Sat Sun Kölner FK
ZEKORN Melissa GER Coach Sat Sun Kölner FK
NOWAKOWSKI Jerzy GER Coach Sat Sun TG Münster
SELBACH Jannis GER Coach Sat Sun TG Münster
KRIEGER-KETTERING Johannes GER Coach Sat Sun TSG Kaiserslautern
KLEYER Marie Helene GER Coach Sat Sun TSV 1863 Herdecke