Back to list

Huckup-Turnier
GER Hildesheim
September 10, 2022 - September 11, 2022
Required: National license

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
REINHARDT Laura 2010 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.2 inscribed
LÜKE Fiona 2010 GER Eintracht Hildesheim
R 2.6 inscribed
ZHU Tian Yi 2010 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
GAAS Sabrina 2011 GER FK Hannover
R 2.1 inscribed
GUNKEL Joline 2011 GER FK Hannover
R 2.3 inscribed
HELMERDING Giuliana 2011 GER FK Hannover
R --- inscribed
MYRONOVA Nika 2011 GER FK Hannover
R 2.5 inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
BRÜNING Stephan GER TSV Winsen
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
CN HASSE Malte GER SV Alfeld
KAUFMANN Kira Anna GER Blau-Weiss Buchholz
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
ZHUCHKOVA Natalia GER FK Hannover
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GAERTNER Christina 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.4 inscribed
HERTER Alexandra 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.18 inscribed
WEBER Johanna 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.52 inscribed
ROGGE Neele 2008 GER Bremen 1860 Fechten
R 1.55 inscribed
STANGE Sina 2008 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
FONCK Milla 2009 GER Eintracht Hildesheim
R 2.5 inscribed
SCHREER Hannah 2009 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
SIEMS Marlena 2008 GER Eintracht Hildesheim
R 2.7 inscribed
BRAVIN Laura 2009 GER MTV Braunschweig
R 2.6 inscribed
WELZIG Naya 2008 GER SV Alfeld
R 1.56 inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AHRENS Alina GER Blau-Weiss Buchholz
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GAERTNER Christina 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.7 inscribed
HERTER Alexandra 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.29 inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.18 inscribed
WEBER Johanna 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.5 inscribed
ROGGE Neele 2008 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
FONCK Milla 2009 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
SCHREER Hannah 2009 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
SIEMS Marlena 2008 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
KRAUSE Martha 2009 GER FC Rothenbaum
R 1.75 inscribed
NGUYEN Clara 2006 GER Fechtfreunde Hannover
R 2.16 inscribed
TUNCAY Zamira 2007 GER Fechtfreunde Hannover
R 2.9 inscribed
PAETSCH Eleni Maria 2007 GER SV Alfeld
R 2.8 inscribed
DIERßEN Leonie 2006 GER TSV Winsen
R 2.4 inscribed
GIESE Emma 2007 GER TSV Winsen
R 1.76 inscribed
MADSEN Lina Katharina 2006 GER TSV Winsen
R 2.6 inscribed
KOSELLECK Cansu - GER Eintracht Hildesheim R --- cancelled  
MAKHAURI Amina - GER Fechtfreunde Hannover R 2.17 cancelled  
WELZIG Naya - GER SV Alfeld R 2.15 cancelled  

15 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
BRÜNING Stephan GER TSV Winsen
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
CN HASSE Malte GER SV Alfeld
KAUFMANN Kira Anna GER Blau-Weiss Buchholz
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
ZHUCHKOVA Natalia GER FK Hannover
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FRITSCH Franziska 2005 GER Helsingin Miekkailijat, Blau-Weiss Buchholz
R 1.61 inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.55 inscribed
SCHMELZER Cora 2005 GER Eintracht Hildesheim
R 2.6 inscribed
KMELNITZKI Miriam 2003 GER FK Hannover
R 2.7 inscribed
SCHMITZ Laura-Victoria 2003 GER FK Hannover
R 2.5 inscribed
HOFFMANN Chiara 2005 GER TSV Winsen
R 2.4 inscribed
KOSELLECK Cansu - GER Eintracht Hildesheim R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AHRENS Alina GER Blau-Weiss Buchholz
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PREUß Emil 2010 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.14 inscribed
SCHEIBNER Boje Mattes 2010 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
STANGE Leander 2011 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
GLÄNZEL Marvin Arthur 2011 GER Eintracht Hildesheim
R 2.3 inscribed
SANTANGELO FERNANDEZ Alexander 2011 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
MARKS Alexander 2011 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
SCHNEIDER Ole 2011 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
GASCHUTIN MAZUR Rostislav 2011 GER FK Hannover
R 2.2 inscribed
FLACK Emil 2011 GER MTV Braunschweig
L --- inscribed
SCHMITZ Meo 2010 GER Quernheimer FC
R 1.9 inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
BRÜNING Stephan GER TSV Winsen
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
CN HASSE Malte GER SV Alfeld
KAUFMANN Kira Anna GER Blau-Weiss Buchholz
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
ZHUCHKOVA Natalia GER FK Hannover
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAHUTKA Leander Luis 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.29 inscribed
ROHDE Julian 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.3 inscribed
SIEMERS Jesper 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 1.31 inscribed
STANGE Leander 2011 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
GROTJAHN Jacob 2009 GER Eintracht Hildesheim
L 2.8 inscribed
WEIDEMANN Leon 2008 GER Eintracht Hildesheim
R 2.4 inscribed
SCHNEIDER Ole 2011 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
FINK Alexander 2008 GER FK Hannover
L 1.20 inscribed
FLACK Emil - GER MTV Braunschweig L --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AHRENS Alina GER Blau-Weiss Buchholz
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHU Jin Yuan 2009 CHN FC Rothenbaum
R --- inscribed
MAHUTKA Leander Luis 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.2 inscribed
SCHÖPE Kai Friedrich 2006 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.7 inscribed
SIEMERS Jesper 2008 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.3 inscribed
WEIDEMANN Leon 2008 GER Eintracht Hildesheim
R 2.10 inscribed
EL EBRASHI Junes 2009 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
MARKS Florian 2008 GER FC Rothenbaum
L --- inscribed
AHMED Josef 2006 GER Fechtfreunde Hannover
R 2.11 inscribed
MICHAELIS Tim 2006 GER Fechtfreunde Hannover
R 2.12 inscribed
KOCH Matthes Hagen 2007 GER MTV Braunschweig
R 2.5 inscribed
SCHUBERT Laurenz 2007 GER SV Alfeld
R 2.8 inscribed
KLAGES Lasse 2006 GER TC Hameln
R 2.6 inscribed
MENTE Alexander 2007 GER TSV Winsen
L 2.4 inscribed
SEEMANN Paul Leopold 2006 GER TSV Winsen
L 1.14 inscribed
WOLF Jasper - GER MTV Braunschweig R 2.14 cancelled  
MIES Sven Frederik - GER TC Hameln R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
BRÜNING Stephan GER TSV Winsen
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
CN HASSE Malte GER SV Alfeld
KAUFMANN Kira Anna GER Blau-Weiss Buchholz
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
ZHUCHKOVA Natalia GER FK Hannover
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAHUTKA Leander Luis 2009 GER Blau-Weiss Buchholz
R 2.3 inscribed
BETTELS Felix 2004 GER Eintracht Hildesheim
R 2.15 inscribed
BORGHOFF Raphael 2005 GER Eintracht Hildesheim
R 2.6 inscribed
GLORIS Nils 2003 GER Eintracht Hildesheim
L 2.9 inscribed
WOLFRAM Leonard 2005 GER SV Alfeld
R 2.2 inscribed
SEEMANN Paul Leopold 2006 GER TSV Winsen
L 2.1 inscribed
WHITE Maximilian 2005 GER Wilhelmshavener SC Fr.
L 2.7 inscribed
EL EBRASHI Junes - GER FC Rothenbaum R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AHRENS Alina GER Blau-Weiss Buchholz
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Open U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
REINHARDT Nils 2013 GER Blau-Weiss Buchholz
R --- inscribed
SCHEIBNER Lasse Krischan 2012 GER Bremen 1860 Fechten
R --- inscribed
STERNBERG Isa 2013 GER Eintracht Hildesheim
R --- inscribed
EL EBRASHI Sami 2012 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
SCHROEDER Henry 2012 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
PIASSEK Sophie 2012 GER FK Hannover
L --- inscribed
LELJAKIN Jan Adrian 2012 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
BOGENSCHNEIDER Tom Luca 2012 GER TSV Winsen
R --- inscribed
WEBER Jonas Noah 2012 GER TSV Winsen
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BEUGEL Nils GER Blau-Weiss Buchholz
CN BOCK Clemens GER SV Alfeld
BRÜNING Stephan GER TSV Winsen
CN GOLLNICK Noah GER Eintracht Hildesheim
CN HASSE Malte GER SV Alfeld
KAUFMANN Kira Anna GER Blau-Weiss Buchholz
D LUCASOV Christian GER Eintracht Hildesheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

KLAGES Axel GER Coach Sat TC Hameln