Back to list

Hessische Meisterschaften
GER Wetzlar
September 24, 2022 - September 25, 2022
Required: National license

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AYTEKIN Cagla 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nareman 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
LAUERWALD Mathilda 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
KOCH Hanna 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
REINHARDT Josephine 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
BARTNIK Julia 2004 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
GLAAS Alwina 2007 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KESSLER Marie-Victorine 2003 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
WEINERT Isabel 2007 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
RASMUSSEN Annika 2005 USA FC Offenbach
R --- inscribed
MEIßNER Katrin - GER FC Kassel R --- cancelled  

23 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D PETREANU Andrada-Mihaela GER Eintracht Frankfurt
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EINTRACHT FRANKFURT
Eintracht Frankfurt (GER)
GER --- inscribed  
FC KASSEL
FC Kassel (GER)
GER --- inscribed  
FC OFFENBACH
FC Offenbach (GER)
GER --- inscribed  
TV WETZLAR
TV Wetzlar (GER)
GER --- inscribed  
VFL BAD NAUHEIM
VFL Bad Nauheim (GER)
GER --- inscribed  

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D PETREANU Andrada-Mihaela GER Eintracht Frankfurt
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AYTEKIN Cagla 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HESDAHL Joanna 1996 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nareman 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Sabine 1980 GER FC Kassel
R --- inscribed
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
WEBER Saskia 1997 GER FC Offenbach
R --- inscribed
DE ANGELIS Alessia Mirela 2002 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
RIEDEL Jennifer 2000 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
KOBBERGER Katrin 1993 GER TG Hanau
R --- inscribed
HENTSCHEL Nora 1999 GER TSV Korbach
R --- inscribed
KÖHLER Laura 1998 GER TSV Korbach
R --- inscribed
NORD Annika 1999 GER TSV Korbach
R --- inscribed
SCHREIBER Nina 1973 GER TSV Korbach
R --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
DOERR Anna 1968 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
HUTTEL Anja 1974 GER TV Wetzlar
L --- inscribed
KOCH Christine 1980 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
KOCH Hanna 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
WAGNER Elke 1967 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
BARTNIK Julia 2004 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KESSLER Marie-Victorine 2003 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
GALLÈ Leonie 1992 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
BOLSHAKOVA Veronika 1989 RUS Frankfurter TV
R --- inscribed
RASMUSSEN Annika 2005 USA FC Offenbach
R --- inscribed
BRAUCKMANN Anna - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  

29 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D GIANNOLO Valerio GER Frankfurter TV
L GLASER Pauline GER FC Kassel
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
D OTTO Bo GER Frankfurter TV
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EINTRACHT FRANKFURT
Eintracht Frankfurt (GER)
GER --- inscribed  
FC KASSEL
FC Kassel (GER)
GER --- inscribed  
FC OFFENBACH
FC Offenbach (GER)
GER --- inscribed  
TV FRANKFURT
Frankfurter TV (GER)
GER --- inscribed  
TV WETZLAR
TV Wetzlar (GER)
GER --- inscribed  
EINTRACHT FRANKFURT 2
Eintracht Frankfurt (GER)
- --- cancelled  
STG TV WETZLAR / TV ALSFELD
TV Wetzlar (GER)
- --- cancelled  
VFL BAD NAUHEIM
VFL Bad Nauheim (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D GIANNOLO Valerio GER Frankfurter TV
L GLASER Pauline GER FC Kassel
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
D OTTO Bo GER Frankfurter TV
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHUSTER Viktor 2007 CZE Frankfurter TV
R --- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
PETERS Remi Leon 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
BARBAS Sebastian 2008 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
DOROSHENKO Yurii 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
SAMOILOV Roman 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
RYAPOV Kaloyan - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  

18 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D PETREANU Andrada-Mihaela GER Eintracht Frankfurt
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EINTRACHT FRANKFURT
Eintracht Frankfurt (GER)
GER --- inscribed  
STG FC KASSEL / FC OFFENBACH
FC Offenbach (GER)
GER --- inscribed  
TV FRANKFURT
Frankfurter TV (GER)
GER --- inscribed  
TV DILLENBURG
TV Dillenburg (GER)
HEINECKE Max-Julius (2007 R)
TATAROV Viktor (2007 R)
GERNDT Jan (2007 R)
GER --- inscribed  
FC OFFENBACH 2
FC Offenbach (GER)
- --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D PETREANU Andrada-Mihaela GER Eintracht Frankfurt
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
TATAROV Evgeny GER TV Dillenburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FISCHER Marcel 2000 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
MAUTE Nicolas 1999 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
MÜLLER-GEBEL Yorck 2003 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
TRIESCHMANN Thristan 2002 GER BW Schneidhain
R --- inscribed
HANSEL Thomas 1967 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
LEHMANN Frank 1986 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RUMETSCH Hannes 1969 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
PETERS Remi Leon 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRANZ Vincent 1996 GER FC Offenbach
R --- inscribed
KNOOP Christian 1987 GER FC Offenbach
R --- inscribed
MESZAROS Maximilian 1998 GER FC Offenbach
R --- inscribed
RESCHKO Leonid 1964 GER FC Offenbach
R --- inscribed
IXKES Tassilo Che Maria 2001 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HOMILIUS Alexander 1996 GER SSG Bensheim
L --- inscribed
KÖHLER Julian 1996 GER TSV Korbach
R --- inscribed
SCHNEIDER Christian 1996 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
SCHMIDT Heinz-Dieter 1958 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
ZIEHER Martin 1961 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
BALZEREIT David 1994 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
BENNER Michael 1962 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
SÄLZER Fabian 1989 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
STRAUB Holger 1984 GER Wiesbadener FC
R --- inscribed
TIMOSHENKO Kirill 1990 RUS Frankfurter TV
R --- inscribed
TIMOSHENKO Philipp 1990 RUS Frankfurter TV
L --- inscribed
DOROSHENKO Yurii 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
SAMOILOV Roman 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
RYAPOV Kaloyan - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
BODOCZI Nikolaus - GER FC Offenbach R --- cancelled  
DERGAY Rostislav - GER FC Offenbach R --- cancelled  
GERNDT Jan - GER TV Dillenburg R --- cancelled  
HEINECKE Max-Julius - GER TV Dillenburg R --- cancelled  
TATAROV Viktor - GER TV Dillenburg R --- cancelled  
KOLACNY Gunnar - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
WEINERT Thomas - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
ZIEGELHÖFFER Tibor - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

30 Entries, 0 pending, 9 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D GIANNOLO Valerio GER Frankfurter TV
L GLASER Pauline GER FC Kassel
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
MAUTE Nicolas GER BW Schneidhain
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
D OTTO Bo GER Frankfurter TV
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BW SCHNEIDHAIN
BW Schneidhain (GER)
GER --- inscribed  
EINTRACHT FRANKFURT
Eintracht Frankfurt (GER)
GER --- inscribed  
FC OFFENBACH
FC Offenbach (GER)
GER --- inscribed  
FC OFFENBACH 3
FC Offenbach (GER)
GER --- inscribed  
TV FRANKFURT
Frankfurter TV (GER)
GER --- inscribed  
VFL BAD NAUHEIM
VFL Bad Nauheim (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D GIANNOLO Valerio GER Frankfurter TV
L GLASER Pauline GER FC Kassel
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
MAUTE Nicolas GER BW Schneidhain
CN MITICHASHUILI Mascha GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
D OTTO Bo GER Frankfurter TV
SHYKHALYEV Maxim UKR FC Offenbach
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

GIANNOLO Nadine GER Coach Sun Frankfurter TV