Back to list

Weißer Bär
GER Berlin
February 11, 2023 - February 12, 2023

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SELLS Alexander 2000 AUS
R --- Inscribed
BERKTOLD Samuel 2001 AUT FTS Dornbirn
R --- Inscribed
BIRO Alexander 2001 AUT KAC Klagenfurt
R --- Inscribed
EILER Johannes 1989 AUT FTS Dornbirn, Hellerup FK
R --- Inscribed
SCHUHMANN Jan 2001 AUT GFU Graz
R --- Inscribed
BAEKELANDT Maxime 1994 BEL Confrerie Gent
R --- Inscribed
BERNARD Florian 1991 BEL La Maison de l'Escrime
R --- Inscribed
BLOMMAERT Felix 1998 BEL CE Braine l'Alleud
R --- Inscribed
BOULANGE Nicolas 1984 BEL La Maison de l'Escrime
R --- Inscribed
DE BOCK Cyrille 2005 BEL KSSMA Ronse
R --- Inscribed
DE BRABANDER Youri 1993 BEL Confrerie Gent
R --- Inscribed
DECHAMPS Quentin 1989 BEL Brussels Fencing Club
R --- Inscribed
FÉROT Francois Xavier 1991 BEL CE Gaumais
R --- Inscribed
GHYSELS Leo 1989 BEL La Maison de l'Escrime
R --- Inscribed
HABRAN Maxime 2000 BEL CE Braine l'Alleud
R --- Inscribed
HUSSON Geoffroy 1993 BEL La Maison de l'Escrime
R --- Inscribed
JANSSENS William 2001 BEL Confrerie Gent
R --- Inscribed
KEMP Nicolas 2001 BEL CE Braine l'Alleud
R --- Inscribed
LOYOLA Neisser 1998 BEL CE Gaumais
R --- Inscribed
PONCIN Nicolas 1998 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- Inscribed
REGER Akos 1983 BEL La Maison de l'Escrime
R --- Inscribed
VERWAAL Crijn 1999 BEL Confrerie Gent
R --- Inscribed
VALDERRAMA Jorge 2001 CHI
L --- Inscribed
JAMBOR Stanislav 1981 CZE
R --- Inscribed
PAVLIK Matyas 2000 CZE SC Praha
R --- Inscribed
RUBES Martin 1996 CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary
R --- Inscribed
SALZER Matej 2001 CZE SC Praha
R --- Inscribed
BÆKMAND Nicky 2004 DEN Hellerup FK
R --- Inscribed
JØRGENSEN Patrick 1991 DEN Hellerup FK
R --- Inscribed
VON DER OSTEN Frederik 1993 DEN Hellerup FK
R --- Inscribed
CALDERON Diego 2000 ESP COE-M
R --- Inscribed
DE HARO Leo 2004 ESP
R --- Inscribed
FERNANDEZ JIMENO Emilio 2001 ESP CESAL-M
R --- Inscribed
GONELL Gerard 2000 ESP SEA-T
L --- Inscribed
GORMAZ Javier Ivan 2001 ESP CESAL-M
R --- Inscribed
JIMENEZ GISBERT Aleix 2002 ESP SEA-T
R --- Inscribed
LOPEZ CORAZON Diego 2002 ESP SAES-BU
R --- Inscribed
MAHAMUD Gonzalo 2001 ESP SAES-BU
R --- Inscribed
MATEOS GARCIA Marco 2001 ESP
R --- Inscribed
RODRIGUEZ FERNANDEZ David 2001 ESP
R --- Inscribed
SAEZ REGUEIRO Daniel 2001 ESP Aachener FC, CEB-M
R --- Inscribed
BOBROV Ilian 2000 EST SBSK Draakon
R --- Inscribed
GRÄSBECK Gunnar 1993 FIN Habda Helsinki, TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
VUORINEN Niko 1989 FIN Helsingin Miekkailijat, G.S. KARDIANI
L --- Inscribed
FENOUL Frederic 1979 FRA CE Braine l'Alleud
R --- Inscribed
DEGORCE Aurelien 2000 GBR CAL Lausanne
R --- Inscribed
EAST William 1999 GBR
R --- Inscribed
FERGUSON William 2003 GBR
R --- Inscribed
JORDAN Owen 1998 GBR
R --- Inscribed
MAYNARD Calum 1993 GBR
R --- Inscribed
MCKERR Isaac 2002 GBR
R --- Inscribed
ODGERS James 1998 GBR
R --- Inscribed
RUSSELL Finn 2000 GBR
R --- Inscribed
RUSSELL James 1999 GBR The Royal Tunbridge Wells Fencing Club
R --- Inscribed
SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 GBR TSV Bayer 04 Leverkusen, Brixton Fencing Club
R --- Inscribed
STURGEON William 1994 GBR Ddraig Wern Gwernyfed
L --- Inscribed
ALBREKHT Anzor 1986 GEO
L --- Inscribed
JAVAKHISHVILI Georgii 1999 GEO
R --- Inscribed
ABRAHAM Marian Lukas 1994 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
ADRIAN Georg 1999 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
AUERSWALD Marius 1999 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- Inscribed
AYALA Rodrigo 1972 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
BAKAY Sedat 2002 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
BELLMANN Achim 1957 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
BELLMANN Lukas 1995 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
BENDER Simon 1998 GER TSG Wiesloch
R --- Inscribed
BERGER Konstantin 2004 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
BERGER Steven 2004 GER TSV Sportuniversum Berlin
R --- Inscribed
BERGNER Maximilian 1989 GER Fechtzentrum Berlin
R --- Inscribed
BESKOROVAJNYI Anton 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
BIRKENMAIER Marco 1999 GER TSG Reutlingen
R --- Inscribed
BITSCH Peter 1996 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
BODOCZI Nikolaus 1993 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
BONGARD Louis 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L --- Inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
BRINKMANN Marco 1997 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
DEHN Julius 2000 GER EFG Essen
R --- Inscribed
DENES David 2007 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
DOGUE Marvin 1995 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
DOGUE Patrick 1992 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig
L --- Inscribed
EPPLER Jeremias 1992 GER SSV Ulm 1846
R --- Inscribed
ERAMI Parham 2001 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
ESKILDSEN Mads 1998 GER SC Itzehoe
R --- Inscribed
EVSENIN Egor 1995 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- Inscribed
FAST Cedrik Henry 2002 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
FECHNER Oskar 2007 GER OSC Berlin, UKS ATLAS Tarnowo Podgorne
R --- Inscribed
FRANZ Vincent 1996 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
FRAUEN Finn 2002 GER Hamburger FC
R --- Inscribed
FREUND Julian 2007 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
GASCHOTT Florian 1996 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig
L --- Inscribed
GODOH-WADA Leiji 1977 GER FG Rotation Berlin
R --- Inscribed
GUDERA Jonas 1999 GER Heidelberger FC/TSG R.
L --- Inscribed
GWALANI Nayan Carl 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
HAAK Jannick 1992 GER MTV München
R --- Inscribed
HADASCHIK Markus 1987 GER FC Grunewald
R --- Inscribed
HALBLEIB Nils 2004 GER SC Itzehoe
R --- Inscribed
HEISE Max 2001 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
HENNECKE Leon-Niclas 2000 GER Fechtzentrum Berlin
R --- Inscribed
HERZBERG Fabian 1988 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- Inscribed
HOCH André 1998 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
HÖCKE Wilhelm 2004 GER FC Leipzig
L --- Inscribed
HOECHSMANN Thomas 1978 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
HORSTBRINK Moritz 2004 GER FS Bielefelder TG
R --- Inscribed
HUSEMANN Luca 1999 GER EFG Essen
R --- Inscribed
JANITZ Louis Rafael 2007 GER FC Berlin Südwest
L --- Inscribed
JORDAN René 1998 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KELPE Bendix 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KIRSCHEN Uwe 1967 GER SC Berlin
R --- Inscribed
KLEINER Lukas 2000 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
KNABENREICH Julian 2005 GER FS Bielefelder TG
L --- Inscribed
KNEIST Toni 1984 GER Fechtzentrum Berlin
L --- Inscribed
KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
KREUTZ Marcel 2003 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- Inscribed
KROMM Lukas 2006 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
KRON Benedikt 1984 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
KULOZIK Julian 1997 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
KUMMER Gernot 2003 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
KUMMER Horant 2005 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
LADEMANN Louis 2005 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
LEISER Rico 1992 GER Aachener FC
L --- Inscribed
LIEBHABER Thilo 1981 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
LIEBIG Fabian 1994 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
LINOW Rasmus 2001 GER SC Itzehoe
R --- Inscribed
LOCHNER Jan-Christoph 2001 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
LOOS Matthias 1977 GER FC Grunewald, CS Sintofarm Koala
R --- Inscribed
MACHT Valentin Jannes 2005 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
MARCHET Alexander 1967 GER Herner TC
R --- Inscribed
MASTHOFF Bruno 1998 GER EFG Essen
R --- Inscribed
MATTERN Oliver 1990 GER Duisburger FK
R --- Inscribed
MESZAROS Maximilian 1998 GER FC Offenbach
R --- Inscribed
MICHALSKI Christoph Magnus 2004 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
MORIK Marco 1993 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
MULTERER Niklas 1988 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
MURRU Fabio 2002 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
OBERKIRCHER Volker 1977 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
OLEJARZ Dominik 1999 GER OSC Potsdam
R --- Inscribed
PETERSEN Bertil 2005 GER FC Leipzig
R --- Inscribed
PROHL Christopher 1984 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- Inscribed
REICHOLD Nils 1987 GER TG Frankenthal
R --- Inscribed
REISS Hilmar 1990 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- Inscribed
RIEDINGER Dirk 1993 GER Wiesbadener FC
L --- Inscribed
RUPPENTHAL Julius 2005 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
RUSCH Harald 1966 GER MTV München
R --- Inscribed
SCHENKENGEL Benedict 2004 GER Heidenheimer SB
L --- Inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- Inscribed
SCHMIDT Richard 1992 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
SCHMIER Robert 1994 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
SCHMITT SPELLMANN Jonas 2000 GER Quernheimer FC
R --- Inscribed
SCHWITZER Benjamin 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
SIGMUND Philip 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
SPLETZER Marc 2001 GER Wasserfreunde Spandau
R --- Inscribed
STANGE Jakob 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- Inscribed
TETTENBORN Alexander 2005 GER FSV Görlitz
R --- Inscribed
TIMOSHENKO Kirill 1990 GER Frankfurter TV
R --- Inscribed
TREBIS Michael 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R --- Inscribed
TÜRKIS Daniel 1986 GER Darmstädter FC
R --- Inscribed
UIBEL Pele 2000 GER Wasserfreunde Spandau
R --- Inscribed
ULLRICH Niclas 1990 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- Inscribed
UNGUREIT Luca 2006 GER OSC Berlin
R --- Inscribed
UNTERHAUSER Samuel 1997 GER FC Tauberbischofsheim
L --- Inscribed
VANDIEKEN Karsten 1968 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- Inscribed
VELTRUP Paul 2001 GER Fecht Club Krefeld
L --- Inscribed
VOGLER Björn 1971 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
VON JONQUIERES Johannes 2005 GER SSV Ettal
R --- Inscribed
VORMWEG Elias 1997 GER FK Hannover
R --- Inscribed
WALL Arsenij Cornelius 2003 GER Fechtergilde Südholstein
R --- Inscribed
WECKERLE Tobias 2000 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- Inscribed
WILLENBOCKEL Christian Tobias 1982 GER FC Berlin Südwest
R --- Inscribed
LAU Ho Fung 2000 HKG
R --- Inscribed
CSERE Bence 2000 HUN Balaton
L --- Inscribed
MERO Leon 2004 HUN
R --- Inscribed
MESTYANEK Mate 1999 HUN BVSC BUDAPEST
R --- Inscribed
SINGH Udaivir 1995 IND
R --- Inscribed
BALDRICK Callum 1997 IRL
R --- Inscribed
BREADEN MADDEN Gerard 1990 IRL Dresdener FC
L --- Inscribed
AMBROSINI Emiliano 2001 ITA
R --- Inscribed
ARMALEO Filippo 2002 ITA C. Pompilio Genova
L --- Inscribed
BALZANO Marco 2000 ITA CESAN - Club Scherma San Nicola
R --- Inscribed
BONAGA Nicolo 2002 ITA Scherma Treviso ASD
R --- Inscribed
CHIAROLANZA Vincenzo 2002 ITA
R --- Inscribed
DI MARCO Fabrizio 2002 ITA BOSPA- Accademia della Spada Imola
L --- Inscribed
DIANA Edoardo 2002 ITA
R --- Inscribed
FERRAIOLI Francesco 2002 ITA
R --- Inscribed
GAETANI Giulio 2000 ITA AS Marchesa Torino
R --- Inscribed
GALASSI Matteo 2005 ITA
R --- Inscribed
GRECO Simone 2001 ITA RALUG
R --- Inscribed
MALAGUTI Marco 2001 ITA AS Bernardi Ferrara
R --- Inscribed
MANZO Edoardo 2004 ITA
L --- Inscribed
MASARIN Riccardo 2001 ITA Fon. M.Bentegodi Verona
L --- Inscribed
PASQUON Davide 2003 ITA
R --- Inscribed
REMONDINI Dario 2002 ITA CS Forlivese
R --- Inscribed
ROSSI Matteo 2005 ITA
R --- Inscribed
SANTORO Paolo 2004 ITA
R --- Inscribed
SEVERINI Filippo 2002 ITA C. Pompilio Genova
R --- Inscribed
TASSINARI Pietro 2001 ITA PRO VERCELLI
R --- Inscribed
BAKYTBEK UULU Ilim 2001 KGZ
R --- Inscribed
ESENALIEV Zhoodat 2003 KGZ
R --- Inscribed
MOIDUNOV Akmal 2004 KGZ
L --- Inscribed
CIMBOREVICS Ernests 1999 LAT Daugavpils ISVS, FFF Stockholm
R --- Inscribed
KULESOVS Vadims 1992 LAT FC Grunewald
R --- Inscribed
MEDISAUSKAS Matas 2005 LTU Gaja-Dvikova
R --- Inscribed
TAMOSIUNAS Mindaugas 1990 LTU
L --- Inscribed
GIANNOTTE Flavio 1995 LUX CE Sud
R --- Inscribed
PRINZ Niklas 2001 LUX CE Sud, TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- Inscribed
REZNIKOVICH Leonid 1968 MLT Chelsea Fencing Club
R --- Inscribed
DERKSEN Ruben 2000 NED s.v. Scaramouche
L --- Inscribed
DURSUN Ekrem 1990 NED
R --- Inscribed
LENDERINK Raul 2003 NED s.v. Scaramouche
R --- Inscribed
OOSTHOF Collin 1989 NED s.v. RobbSchermen
R --- Inscribed
SCHANZLEH Thom 1990 NED Schermacademie Zair
L --- Inscribed
SCHOUT Jasper 1986 NED Koninklijke Militaire Scherm Vereniging
R --- Inscribed
TULEN Rafael 1997 NED s.v. Scaramouche
R --- Inscribed
TULEN Tristan 1991 NED s.v. Scaramouche
L --- Inscribed
VAN GAMEREN Axl 1993 NED Schermacademie Zair
R --- Inscribed
VAN NUNEN David 1995 NED s.v. Scaramouche
R --- Inscribed
VEENENBOS Konrad 2004 NED SC Den Bosch
R --- Inscribed
VIDELER Jasper 2002 NED s.v. Beau Geste
L --- Inscribed
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L --- Inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R --- Inscribed
SARAN Tom Jasper 2002 NZL
R --- Inscribed
LANDAVERE Alex 1991 PER Nürnberger FC
R --- Inscribed
ANTKIEWICZ Mateusz 1993 POL AZS AWF Katowice
R --- Inscribed
BIELEC Maciej 1997 POL KS Szpada Wroclaw
R --- Inscribed
GIEDROJC Jerzy 2005 POL KS Szpada Wroclaw
R --- Inscribed
KOLANCZYK Wojciech 1999 POL UKS PGK Srem Mroz Manieczki
L --- Inscribed
LUBIENIECKI Wojciech 1999 POL PTG Sokol Mielec
R --- Inscribed
MICHALAK Damian 1999 POL Piast Gliwice
R --- Inscribed
NOGANOWICZ Karol 2001 POL WKS Kolejarz Wroclaw
R --- Inscribed
OPALKA Michal 1997 POL KS Szpada Wroclaw
R --- Inscribed
SZURLEJ Bartlomiej 2000 POL WKS Kolejarz Wroclaw
R --- Inscribed
SZURLEJ Maciej 2005 POL WKS Kolejarz Wroclaw
R --- Inscribed
ROD Max 1993 POR La Maison de l'Escrime, EBAI
L --- Inscribed
TIMOSHENKO Philipp 1990 RUS Frankfurter TV
L --- Inscribed
SOBOCAN Rok 1971 SLO
R --- Inscribed
BALKA Clément 2002 SUI CAL Lausanne
R --- Inscribed
BAYARD Alexis 1996 SUI SES Sion
L --- Inscribed
BONFERRONI Gabriel 1999 SUI SEG Geneve
R --- Inscribed
BROULIS Alexandre 2003 SUI CAL Lausanne
R --- Inscribed
BRUNOLD Bruce 1992 SUI ZFC Zürich
L --- Inscribed
DAGANI Elia 1998 SUI LUG Lugano
R --- Inscribed
ERBETTA Diego 2002 SUI CAL Lausanne
L --- Inscribed
FAVRE Hadrien 2001 SUI FCB Bern
R --- Inscribed
FRIEDLI Matthieu 2004 SUI FCB Bern
R --- Inscribed
FUHRIMANN Jonathan 2002 SUI FCB Bern
R --- Inscribed
HATZ Nick 1998 SUI ZFC Zürich
L --- Inscribed
HAURI Ian 2002 SUI SEG Geneve
R --- Inscribed
KLOTZ Hans 1958 SUI ZFC Zürich
R --- Inscribed
MALCOTTI Lucas 1995 SUI SES Sion
R --- Inscribed
MARCHAND Charles Edouard 2000 SUI CAL Lausanne
R --- Inscribed
METRAILLER Clément 1997 SUI SES Sion
R --- Inscribed
MÜLLER Leonard Gregor 2002 SUI FCB Bern
R --- Inscribed
OSWALD Charles-Eric 1996 SUI CEB Biel/Bienne
L --- Inscribed
POLGAR Gabriel 2003 SUI CAL Lausanne
R --- Inscribed
RIVERA DAVID Paul 2001 SUI CAL Lausanne
R --- Inscribed
SALEKI Adrien 2000 SUI SEVM Vevey
R --- Inscribed
STALDER Leonard 1993 SUI CEM Morges
L --- Inscribed
VINEIS Sven 2003 SUI SEG Geneve
R --- Inscribed
WEBER Frederik 1997 SUI SEB Basel
R --- Inscribed
WETZEL Oliver 1986 SUI ZFC Zürich
R --- Inscribed
WICHT Matteo 2002 SUI FCB Bern
R --- Inscribed
STEIS Matus 1993 SVK BSK Bratislava
R --- Inscribed
NYMAN Filip 2002 SWE DIF Stockholm
R --- Inscribed
GUMENIUK Andrii 2005 UKR Khmelnitskiy
R --- Inscribed
HRYBKOV Andrii 2003 UKR
R --- Inscribed
PONOMAROV Daniil 2005 UKR FC Grunewald
R --- Inscribed
RUSIN Illia 2005 UKR
R --- Inscribed
SAMOILOV Roman 2004 UKR FC Offenbach
R --- Inscribed
ZAVERUKHA Mark 2004 UKR FC Grunewald
R --- Inscribed
SANDERS Ian 1999 USA
L --- Inscribed
FELTZ Maxim - BEL CE Gaumais R --- Cancelled  
KIENTZLE Jens - GER SV Böblingen L --- Cancelled  
MEIER Kassian - GER Fechtzentrum Solingen R --- Cancelled  
SPAUTZ Falk - GER Fechtzentrum Solingen R --- Cancelled  

276 Entries, 0 Pending, 4 Cancelled

Athlete Federation lic N R
FAQIZADAH Abdulghafar 1994 AFG ETV Hamburg R GER -
AYALA Rodrigo 1972 GER FC Grunewald R GER 98
FECHNER Oskar 2007 GER OSC Berlin, UKS ATLAS Tarnowo Podgorne R GER -
KULESOVS Vadims 1992 LAT FC Grunewald R GER -
LANDAVERE Alex 1991 PER Nürnberger FC R GER -
SALAMANDRA Lev 1973 RUS FC Grunewald L GER -
PONOMAROV Daniil 2005 UKR FC Grunewald R GER -
ZAVERUKHA Mark 2004 UKR FC Grunewald R GER -

9 Pre-entries

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
C DERAMAIX Merlin BEL Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF
CN HOPSTAKEN Louis NED Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond
B MIDDELVELD Remco NED Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond
CN MOLDENHAUER Marian GER FC Grunewald
CN PASICHNYK Gennadiy UKR FC Grunewald
N SERMEUS Charlotte BEL Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF
CN VAN TEESELING Freek NED Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond
B VANDENBERK Florian BEL Fencing Belgium - FBRCE/KBFS/KBVF
Name Nation Inscribed by Role
Referees
MOLDENHAUER Marian GER FC Grunewald (GER) Referee
PASICHNYK Gennadiy UKR FC Grunewald (GER) Referee
ECKRICH Annina GER Heidelberger FC/TSG R. (GER) Referee
ALBRECHT Giulia GER Heidelberger FC/TSG R. (GER) Referee
DRESCHER Tim GER Heidenheimer SB (GER) Referee
ANDRITZKI Paul GER TSV Berlin-Wittenau (GER) Referee
Officials
EWERT Wilhelm GER Heidenheimer SB (GER) Coach
VON JONQUIERES Matthias GER SSV Ettal (GER) Parents
VON JONQUIERES Renate GER SSV Ettal (GER) Parents

Confirmed invitations

Official   BÖTTCHER Mario GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   HENZE Marcel GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   KNOBLOCH Thomas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Official   SCHREIBER Martin GER Ophardt Team Sportevent
Referee B BROSCHEID Frederik GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee C ROSENBAUM Florian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.