Back to list

Wiekhorst - Cup / Allstar-Cup
GER Eislingen
November 26, 2022 - November 27, 2022
Required: National license

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HÖLLRIGL Adina 2006 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
ANTONOVA Maya 2008 BUL
R --- inscribed
ATANASOVA Aleksandra 2006 BUL
--- inscribed
ATANASOVA Kalina 2006 BUL
R --- inscribed
EPITROPOVA Siana 2006 BUL
L --- inscribed
GEORGIEVA Mariela 2006 BUL
R --- inscribed
VLASEVA Iva 2008 BUL
R --- inscribed
KOTLANOVA Erika 2006 CZE SK Houstka
R --- inscribed
SOJOVSKA Jana 2008 CZE
R --- inscribed
LARSEN Abigail Marie 2007 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
ZEB Sana 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
ABDALLAH Dalya 2006 EGY
R --- inscribed
ADEL ELDOKSH Renad 2006 EGY
R --- inscribed
HESHAM Khadija Aboualam 2009 EGY
R --- inscribed
NOFAL Nagwa 2008 EGY
R --- inscribed
ARRIBET Emma 2006 FRA
R --- inscribed
AUZOULT Louise 2007 FRA
R --- inscribed
BABANDO Mathilde 2007 FRA
R --- inscribed
BELLET Juliette 2006 FRA
R --- inscribed
BERGER Salome 2006 FRA
R --- inscribed
BERGEZ Laïla 2007 FRA
R --- inscribed
CAYRE Juliette 2008 FRA
R --- inscribed
COURT Lucie 2008 FRA
R --- inscribed
DEBES Marie 2006 FRA
L --- inscribed
GIAUME Marie 2006 FRA
R --- inscribed
GIRAUD Celine 2006 FRA
R --- inscribed
GITTON Camille 2006 FRA ANNECY
R --- inscribed
LARRIEULE Mélissa 2007 FRA
R --- inscribed
LEGARET Emmy 2006 FRA
R --- inscribed
MOLL Lucille 2008 FRA
R --- inscribed
PATRICE Aurore 2006 FRA GEMENOS
R --- inscribed
PERRIER Louann 2006 FRA
R --- inscribed
ROBINEAUX Rita 2006 FRA
R --- inscribed
RUCKL Lou 2007 FRA
R --- inscribed
SELLAMI Baptistine 2006 FRA
R --- inscribed
DAVIES Ava 2007 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
DONNELLY-SALLOWS Keira 2007 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
FEREDAY Emily 2009 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
FEREDAY Jessica 2006 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
LEES Lucia 2006 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
LEWIS Nina 2006 GBR Bath Sword Club
R --- inscribed
ONONAIYE Tosin 2009 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
RUBIO Sumie 2006 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
SEZILLE Hui Xin 2009 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
STEVENS Melanie 2007 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
SUTTON Maya 2008 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
KUVAEVA Alexandra 2007 GEO Khimki
L --- inscribed
ALBERT Stella 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
BIJOK Mathilde 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R --- inscribed
DINKEL Theresa 2009 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER CHARLEVILLE, Mainzer TV
R --- inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
HAACK Mirja-Lena 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KLISCHKE Leonie 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
KLOSKA Rosalie 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
KOCH Johanna 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KÜPPER Livia 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KURZAWA Marisa Victoria 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KUS Jana 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
LUCAS Annika 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
MIX Esther Marie 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
PUSKARIC Laura 2009 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHUSTER Finja 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
THOMÉ Marie 2006 GER Mainzer TV
R --- inscribed
WEILAND Mia 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
ASTOLFI Flavia 2007 ITA
R --- inscribed
BANDINI Claudia 2008 ITA
R --- inscribed
BORRELLI Elisabetta 2006 ITA
R --- inscribed
CALVIATI Ilaria 2008 ITA
R --- inscribed
CARAFA Gaia Karola 2006 ITA
R --- inscribed
D'ORAZI Francesca 2006 ITA
R --- inscribed
DI MAURO Martina 2008 ITA
R --- inscribed
FUSCO Maria 2006 ITA
R --- inscribed
GALETTI Giada 2006 ITA
R --- inscribed
GIORDANI Margherita 2006 ITA
R --- inscribed
GRASSI Elisa 2008 ITA
R --- inscribed
GRIMALDI Giulia 2007 ITA
R --- inscribed
GULLO Sofia 2006 ITA
R --- inscribed
LENTINI Francesca Romana 2008 ITA
R --- inscribed
LIKAJ Giada 2006 ITA
R --- inscribed
MANZO Morena 2006 ITA
R --- inscribed
SPLENDORE Maya 2007 ITA
R --- inscribed
STANGONI Benedetta 2007 ITA
R --- inscribed
TOMASELLI Francesca 2007 ITA
R --- inscribed
ZUCCHELLI Gaia 2007 ITA
L --- inscribed
KANETAKA Seisa 2006 JPN
L --- inscribed
PAPOVA Marija 2007 LAT
R --- inscribed
PISKUNOVA Jelena 2006 LAT Salvo
R --- inscribed
SINAKOVA Marija 2007 LAT Salvo
R --- inscribed
SULZENKO Margarita 2008 LAT
R --- inscribed
BOROWIK Julia 2006 POL
R --- inscribed
CICHOŃ Zuzanna 2007 POL
R --- inscribed
DOBIES Antonina 2008 POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
R --- inscribed
GWOŹDZIŃSKA Julia 2007 POL
R --- inscribed
HOFMAN Karolina 2006 POL TMS Sosnowiec
R --- inscribed
JAKONIUK Julia 2006 POL
R --- inscribed
KONECKA Maja 2007 POL
R --- inscribed
KUKLA Amelia 2007 POL
R --- inscribed
LACHAWIEC Aleksandra 2006 POL
R --- inscribed
LEDUC Emile 2009 POL
R --- inscribed
MARKOWSKA Gabriela 2006 POL
R --- inscribed
NOWAK Marta 2007 POL
R --- inscribed
OSTROWSKA Amelia 2009 POL
L --- inscribed
RYMASZEWSKA Antonina 2006 POL
R --- inscribed
SIWEK Amelia 2008 POL
R --- inscribed
SWOBODA Alicja 2007 POL TMS Sosnowiec
R --- inscribed
SZELAGOWSKA Julia 2007 POL
R --- inscribed
TABEDZKA Lidia 2007 POL
L --- inscribed
WASILEWSKA Ewa 2006 POL
R --- inscribed
WOJCIK Gabriela 2006 POL
R --- inscribed
LIN HWANG Gabriela Maria 2007 PUR
R --- inscribed
ADANILOAIE Andreea Beatrice 2007 ROU
R --- inscribed
APOSTU Raisa 2007 ROU
R --- inscribed
BADULESCU Maria 2007 ROU
R --- inscribed
BOBES Eva 2009 ROU
R --- inscribed
BONCIOAGA Stefania 2007 ROU
R --- inscribed
BUTUM Adelina Elena 2006 ROU
R --- inscribed
CHICOS Teodora 2008 ROU
R --- inscribed
CORLATESCU Sofia 2009 ROU
R --- inscribed
COVALIU Amalia 2008 ROU
R --- inscribed
DAN Lorena Alexia 2008 ROU
R --- inscribed
FUSEA Anastasia 2007 ROU
R --- inscribed
GEATARA Adriana Maria 2007 ROU
R --- inscribed
GULICIUC Ioana 2006 ROU
R --- inscribed
MITRUS Andreea 2008 ROU
R --- inscribed
OARGA Teodora 2006 ROU CSTA Bucuresti
R --- inscribed
PATRANOIU Petra 2006 ROU
R --- inscribed
PAUN Iulia Maria 2006 ROU
R --- inscribed
PUSCASU Alexia 2008 ROU
R --- inscribed
SEZER Yasmin 2008 ROU
R --- inscribed
TUDORANCEA Rebeca 2008 ROU
R --- inscribed
CHAN Natallie Yin Xin 2007 SGP
R --- inscribed
HENG Juliet Jie Min 2005 SGP
R --- inscribed
LIM Jae Jia En 2007 SGP
R --- inscribed
ONG Cari-Anne 2008 SGP
R --- inscribed
QUAH Jaida Hao Xun 2008 SGP
R --- inscribed
KOPITAR Masa 2007 SLO SAB Kamnik
R --- inscribed
LEBENICNIK Neja 2008 SLO SAB Kamnik
R --- inscribed
SMOLEJ Iza 2007 SLO
R --- inscribed
ALDEMIR Defne 2007 TUR
R --- inscribed
ARABACI Duru 2008 TUR
R --- inscribed
CERMEN Alara 2006 TUR
R --- inscribed
CIHAN Zehra Nehir 2007 TUR
R --- inscribed
DOGAN Ayse Betul 2006 TUR
R --- inscribed
DUVAN Deniz 2008 TUR
R --- inscribed
ERGEZER Ela Suzan 2007 TUR
R --- inscribed
GOLLU Akya 2007 TUR
R --- inscribed
GUNDOGAN Hayat 2009 TUR
R --- inscribed
HAYKIR Ekin 2006 TUR
R --- inscribed
KABADERE Neris Ada 2007 TUR
R --- inscribed
KAPTAN Ayse Naz 2006 TUR
R --- inscribed
KELES Ayca 2007 TUR
R --- inscribed
KIRSIRTLI Duru 2007 TUR
R --- inscribed
KOCKAYA Beren Yagmur 2008 TUR
R --- inscribed
ORUNCAK Gul Ipek 2008 TUR
R --- inscribed
PALA Derin 2007 TUR
R --- inscribed
SENDUR Melahat Irmak 2006 TUR
R --- inscribed
YILDIRIM Nehir 2006 TUR
R --- inscribed
NEDOPAKA Kateryna 2008 UKR SES Sion
R --- inscribed
RODICHEVA Mariia 2006 UKR TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
ANDRES Charmaine 2007 USA
L --- inscribed
BEVACQUA Aria 2007 USA
R --- inscribed
CHIN Sophia 2006 USA
R --- inscribed
DUCKETT Madison 2006 USA
R --- inscribed
ENGELMAN-SANZ Madeline 2006 USA
R --- inscribed
FREEDMAN Janna 2006 USA
R --- inscribed
GHAYALOD Reya 2007 USA
R --- inscribed
HILD Nisha 2006 USA
L --- inscribed
JEONG Katie 2008 USA
R --- inscribed
KER Grace 2021 USA
R --- inscribed
KRASTEV Minna 2007 USA
R --- inscribed
LEE Hannah 2007 USA
R --- inscribed
LI Amanda 2006 USA
R --- inscribed
LIU Sophie 2007 USA
R --- inscribed
LU Elaine 2007 USA
R --- inscribed
MIKA Veronica 2006 USA
R --- inscribed
NATH Trisha 2007 USA
R --- inscribed
SHI Cathleen 2006 USA
R --- inscribed
SHOMAN Jenna 2006 USA
R --- inscribed
SINHA Anika 2006 USA
R --- inscribed
VADASZ Ibla 2006 USA
R --- inscribed
YANG Angelina Lele 2006 USA
R --- inscribed

190 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R

4 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials
MAKLAKOV Denis GER FS Bielefelder TG (GER) Medical
RAPOLTI Tiberiu ROU FS Bielefelder TG (GER) Coach
BUJDOSO Gergö GER Mainzer TV (GER) Coach
ILIESCU Eduard ROU Mainzer TV (GER) Coach

Confirmed invitations

Official   AIRBUS Team GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Lars GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN BRANDT Florian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HERBON Nick GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HILGER Jakob GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Sabre Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   AIRBUS Team GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Lars GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN BRANDT Florian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HERBON Nick GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HILGER Jakob GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERKES David 2006 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
HAGER Ingmar 2008 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
LAFFER Jonas 2006 AUT Wiener SC
L --- inscribed
AUDENAERT Sil 2006 BEL SG de Klauwaerts
R --- inscribed
PROSSÉ Art 2007 BEL Sabre Noir
R --- inscribed
VAN LIER Arthur 2008 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
DALEKOV Simeon 2007 BUL
R --- inscribed
GEORGIEV Nikolay-Tomas 2008 BUL
R --- inscribed
GOSPODINOV Nikola 2007 BUL
R --- inscribed
LAZOV Dimitar 2006 BUL
R --- inscribed
PELOV Stanimir 2007 BUL
R --- inscribed
STAYKOV Michail 2006 BUL
R --- inscribed
STAYKOV Mihail 2006 BUL
R --- inscribed
VODENOV Radoslav 2007 BUL
R --- inscribed
CACEK Simon 2007 CZE
L --- inscribed
KRAL Lumir 2007 CZE SK Houstka
R --- inscribed
BROWN Casper Holse 2007 DEN Albertslund FK
L --- inscribed
ENGEL Peter Thorvald 2006 DEN Trekanten København
L --- inscribed
LEHMANN ANDERSSON Johannes 2007 DEN Albertslund FK
R --- inscribed
WULFF Oliver 2007 DEN Taastrup FK
L --- inscribed
DEWEDAR Aly 2007 EGY
--- inscribed
DEWEDAR Omar 2007 EGY
--- inscribed
HATEM Aly 2006 EGY
R --- inscribed
HESHAM Ahmed 2006 EGY
R --- inscribed
CALLES TAPONEN Oscar 2007 FIN Miekka Miehet
R --- inscribed
RAATIKAINEN Teemu 2006 FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
R --- inscribed
VOUTILAINEN Xander 2007 FIN Tapanilan Erä Miekkailujaosto
R --- inscribed
BAYSAL Remy 2006 FRA
R --- inscribed
BEAUBIAT Victor 2006 FRA
R --- inscribed
BERARDIN Rodrigue 2006 FRA
R --- inscribed
BERNARD COQUARD Arthur 2006 FRA
R --- inscribed
CHAUVEL Titouan 2007 FRA CHARLEVILLE
R --- inscribed
CHOUEIRY Michel 2007 FRA
R --- inscribed
COUDERC Tom 2006 FRA
R --- inscribed
FRABOULET Roman 2007 FRA
R --- inscribed
GABAS Jean 2006 FRA
R --- inscribed
GANASCIA-LIN Guillaume 2006 FRA
R --- inscribed
GIRAUD Baptiste 2007 FRA
R --- inscribed
HENON SAYAH Mahe 2006 FRA MEYLAN SE
R --- inscribed
LIENHARD Alban 2006 FRA
R --- inscribed
MAKHOUL Antony 2007 FRA
R --- inscribed
PALLUD Gabriel 2006 FRA
R --- inscribed
PALMOLUNGO Alessandro 2006 FRA
R --- inscribed
ROUVIERE Paul 2006 FRA
R --- inscribed
TOME Nicolas 2007 FRA
R --- inscribed
TORI Maximilien 2006 FRA
R --- inscribed
TRUTT Gaetan 2006 FRA CHARLEVILLE
R --- inscribed
BARR Jacob 2006 GBR Paul Davis Fencing Academy
R --- inscribed
BRYDEN Joshua 2008 GBR Salle Ossian
R --- inscribed
CLIFTON George 2006 GBR Shakespeare Swords
R --- inscribed
GROVES Felix 2006 GBR Cardiff Academy of Fencing
R --- inscribed
HIYAMA Yoji 2007 GBR Shakespeare Swords
R --- inscribed
HORMBREY Oscar 2006 GBR Stort Valley Sabre Club
R --- inscribed
LINDSAY-DORWARD Oisin 2006 GBR Salle Ossian
L --- inscribed
LISTER Alexander 2006 GBR The Manchester Fencing Centre
R --- inscribed
MCLEOD Alistair 2006 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
PICK Henry 2007 GBR Shakespeare Swords
R --- inscribed
SIDDIQ Adiy 2006 GBR Whitgift School
R --- inscribed
STEVENS Alex 2006 GBR MX Fencing Club
R --- inscribed
SWINSCOW Eiger 2006 GBR Truro Fencing Club
R --- inscribed
WAHL-BYDE Jacob 2007 GBR Cardiff Academy of Fencing
R --- inscribed
BRENDJES Luis 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
BRETZ Oscar 2007 GER Mainzer TV
R --- inscribed
BUCHMANN Finn 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
BULL Theodor 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
EBERHARDT Gero 2009 GER Mainzer TV
L --- inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
HAHN Tammo 2007 GER TV Ratingen
R --- inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
KRAUS Samuel 2006 GER TSV Grünwald
L --- inscribed
LANZMICH Oskar 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
LARRES Felix 2007 GER Mainzer TV
R --- inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
LEONARDI Luan 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
MELLINGER DEL CAMPO Noel 2008 GER Mainzer TV
R --- inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
RENNAU Jesse 2008 GER PSV Rostock
R --- inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHERLEITHNER Julian 2007 GER TSV Grünwald
R --- inscribed
SCHIFFER Matti 2009 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHMIERER Till 2009 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SEELMANN Friedrich 2009 GER Mainzer TV
R --- inscribed
SIMONS Gereon 2009 GER TV Ratingen
R --- inscribed
SPIELBERG Severin 2009 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
THIEL Alexander 2009 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
THIEL Philipp 2009 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
BERKESZI Dániel 2007 HUN
L --- inscribed
BÍRÓ Barnabás 2007 HUN
L --- inscribed
BOTH Márk 2007 HUN
R --- inscribed
CSOBA Botond 2007 HUN
R --- inscribed
CZEGENY Kornel 2007 HUN
R --- inscribed
CZILL Soma 2007 HUN
R --- inscribed
DROBNI Botond 2007 HUN
L --- inscribed
FABO Akos 2007 HUN
R --- inscribed
FARSANG Bernat 2007 HUN
R --- inscribed
KENDRIK Mihaly 2006 HUN
R --- inscribed
KOVACS Lorinc 2007 HUN
R --- inscribed
MARCZIS Mark 2006 HUN
R --- inscribed
MIKUSKA Peter 2007 HUN
R --- inscribed
MONORI Matyas 2007 HUN
R --- inscribed
PAPP Zsadany 2006 HUN
L --- inscribed
SZALAI Zalan 2007 HUN
L --- inscribed
SZŰCS Emánuel 2006 HUN
R --- inscribed
TOTH Robin Viktor 2007 HUN
L --- inscribed
VAJDA Oszkar 2006 HUN TFSE Budapest
R --- inscribed
VARGA Csanad 2006 HUN
R --- inscribed
HREINSSON Ymir Darri 2008 ISL
R --- inscribed
ARUTA Antonio 2006 ITA
R --- inscribed
BENIGNI Riccardo 2008 ITA
R --- inscribed
BLASI Gabriele Jacopo 2007 ITA
R --- inscribed
DENTATO Manuel 2007 ITA
R --- inscribed
GIOVANNETTI Pablo 2008 ITA
R --- inscribed
MAESTRI Riccardo 2008 ITA
L --- inscribed
OTTAVIANI Matteo 2007 ITA
L --- inscribed
PAGANO Francesco 2006 ITA
R --- inscribed
PALUMBO Giorgio Michele 2006 ITA
R --- inscribed
PERNA Giuseppe 2007 ITA
R --- inscribed
PICCHI Filippo 2007 ITA
R --- inscribed
RAGGI Nicola 2007 ITA
R --- inscribed
REALE Leonardo 2008 ITA
L --- inscribed
REALE Valerio 2007 ITA
L --- inscribed
ROUSSIER FUSCO Andrea 2006 ITA
R --- inscribed
SIBILLO Massimo 2007 ITA
R --- inscribed
STIRPE Daniele 2006 ITA
R --- inscribed
TOMASSETTI Tiziano 2006 ITA
R --- inscribed
TRIBUNO Andrea 2008 ITA
R --- inscribed
VIVALDI Davide 2008 ITA
L --- inscribed
BORTNIKOV Daniil 2007 LAT Salvo
L --- inscribed
KUPRIJANOVS Jegors 2006 LAT Salvo
R --- inscribed
CHIANG Enno 2007 NED s.v. Surtout
R --- inscribed
EICHHORN Lukas 2006 PER
R --- inscribed
DABROWSKI Antoni 2006 POL
R --- inscribed
DABROWSKI Szymon 2008 POL
R --- inscribed
DENKIEWICZ Aleksander 2006 POL
R --- inscribed
DENKIEWICZ Benedykt 2006 POL
R --- inscribed
DOWGIERD Krzysztof 2006 POL
R --- inscribed
KACZMARCZYK Adam 2006 POL
L --- inscribed
KOBLA Bruno 2007 POL AZS AWF Warszawa
--- inscribed
KOCZWARA Igor 2007 POL
R --- inscribed
KOWALCZYK Lukasz 2006 POL UKS HAJDUCZEK OLSZTYN
R --- inscribed
MAKOWSKI Aleksander 2006 POL
L --- inscribed
MAKOWSKI Konstantyn 2006 POL
R --- inscribed
MOCZYDLOWSKI Kajetan 2006 POL
R --- inscribed
MOSAK Makary 2007 POL
--- inscribed
PEKALA Kacper 2007 POL
R --- inscribed
RADOCH Filip 2006 POL
R --- inscribed
STRZADALA Emilian 2006 POL
R --- inscribed
WIECH Krzysztof 2009 POL AZS AWF Warszawa
R --- inscribed
WOODWARD Connor Bryce 2006 PUR
L --- inscribed
BARA Ianis 2007 ROU
R --- inscribed
BETEAGU Rares 2008 ROU
R --- inscribed
BUSUIOC Andrei 2007 ROU
R --- inscribed
ENACHE Dacian 2006 ROU
R --- inscribed
EVA Alexandru 2006 ROU
R --- inscribed
GAVRILA Cristian Marian 2007 ROU
R --- inscribed
LAZAR Eduard 2007 ROU
R --- inscribed
MACOVEI Cristian 2007 ROU
R --- inscribed
MICULESCU Alexandru 2006 ROU
R --- inscribed
MILITARU David Nicolae 2007 ROU
R --- inscribed
MOISE Tudor 2007 ROU
R --- inscribed
MUNTEANU Rares 2008 ROU
R --- inscribed
NISTOR Nichita 2006 ROU
R --- inscribed
LEO Aan Rohan 2007 SGP
R --- inscribed
TAN Lucas Wei Feng 2006 SGP
R --- inscribed
TAN Marcus Maximilian 2006 SGP
R --- inscribed
VARUKATTY-GAFOOR Sohil 2007 SGP
L --- inscribed
WEI Josiah Kai Liang 2007 SGP
R --- inscribed
JEREB Maks 2006 SLO SAB Kamnik
R --- inscribed
ALTINCEKIC Toprak 2007 TUR
R --- inscribed
AYAZ Yigit 2008 TUR
R --- inscribed
BERRAK Candeniz 2009 TUR
R --- inscribed
BICIOGLU Ismail Tuna 2006 TUR
R --- inscribed
ERDOL Fatih 2006 TUR
R --- inscribed
GUL Mustafa Can 2007 TUR
R --- inscribed
GUNDOGAR Mustafa Arda 2006 TUR
R --- inscribed
KALENDER Enes Talha 2006 TUR
R --- inscribed
KARATAS Ali Sinan 2007 TUR
R --- inscribed
KOSKDERE Emir Yusuf 2007 TUR
R --- inscribed
KUMLA Omer Batu 2006 TUR
R --- inscribed
MERMUTOGLU Emir 2006 TUR
R --- inscribed
MESCIOGLU Nedim Semih 2007 TUR
R --- inscribed
OZGUR Tuna Kerem 2008 TUR
R --- inscribed
SAKINC Ozgur 2007 TUR
R --- inscribed
SEN Onat 2006 TUR
--- inscribed
TAKES Bora 2006 TUR
R --- inscribed
TAKKA Arda 2009 TUR
R --- inscribed
TANERLER Arda 2007 TUR
R --- inscribed
UGURLU Mehmet Emir 2006 TUR
R --- inscribed
IVANOV Yurii 2009 UKR
R --- inscribed
OLYSHEVETS Ihor 2007 UKR
R --- inscribed
ATANASSOV Vasil 2007 USA
L --- inscribed
BAE Jason 2007 USA
R --- inscribed
BERRIO Carter 2006 USA
R --- inscribed
CHAN Matthew 2006 USA
R --- inscribed
CHOI Silas 2007 USA
R --- inscribed
CHON Taylor 2006 USA
R --- inscribed
ERMAKOV Lev 2006 USA
R --- inscribed
HJERPE Wade 2006 USA
R --- inscribed
HOLZ Daniel 2008 USA
R --- inscribed
HOLZ William 2006 USA
R --- inscribed
JI Cody 2006 USA
R --- inscribed
JIANG Anthony 2006 USA
R --- inscribed
KIM Shaun 2007 USA
R --- inscribed
KOGAN Benjamin 2006 USA
R --- inscribed
LEE Justin 2006 USA
R --- inscribed
MAKLIN Edward 2006 USA
R --- inscribed
MCCARTHY Gabriel 2007 USA
R --- inscribed
MORRILL William 2006 USA
R --- inscribed
SIMAK Joseph 2006 USA
R --- inscribed
YUN Jaesun 2006 USA
R --- inscribed
ZUBATIY Samuel 2006 USA
R --- inscribed

223 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   AIRBUS Team GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Lars GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN BRANDT Florian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HERBON Nick GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HILGER Jakob GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Sabre Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELGIUM
PROSSÉ Art (2007 R)
AUDENAERT Sil (2006 R)
VAN LIER Arthur (2008 R)
BEL --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
PSV ROSTOCK
PSV Rostock (GER)
- GER - GER  
TSG EISLINGEN
TSG Eislingen (GER)
- GER - GER  

2 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   AIRBUS Team GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Lars GER Ophardt Team Sportevent
Official   DERKUM Liska GER Ophardt Team Sportevent
Official   MÜLLER Andreas GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN BRANDT Florian GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HERBON Nick GER Deutscher Fechter-Bund e.V.
Referee CN HILGER Jakob GER Deutscher Fechter-Bund e.V.