Back to list

Heinz-Dieter Brockmann Gedächtnisturnier
GER Osnabrück
September 24, 2022 - September 25, 2022
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOHLBEIN Frauke 1962 GER EFG Essen
L --- inscribed
WALL Loreley Thais 2005 GER Fechtergilde Südholstein
R --- inscribed
SCHOOF Clara 1999 GER FG Segeberg
R --- inscribed
JENSEN Inga 1993 GER MTV Braunschweig
L --- inscribed
FREYBERG Catherina 1986 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
WIETHEUPER Tessa 2002 GER Osnabrücker SC
L --- inscribed
LOHSE Freda 2000 GER SV 1860 Minden
R --- inscribed
STILLER Katharina 2000 GER SV 1860 Minden
L --- inscribed
TUCHEN Halka 1963 GER SV Raspo DJK Osnabrück
R --- inscribed
HECK Heike 1964 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
PÖTTKER Heike 1976 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
BORS Kerstin 1976 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
VARNAY Katalin 1975 HUN Hamburger FC
R --- inscribed
ODINIUS Clara Maria - GER FC Bremen-Nord R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNZEN Henrik GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
YONG YUE Liu 1999 CHN MTV Braunschweig
L --- inscribed
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
ALTEHOEFER Hauke 2007 GER FC Bremen-Nord
R --- inscribed
GÄBEL Julian 1986 GER FC Bremen-Nord
R --- inscribed
GARNATZ Ryan Philip 2007 GER FC Bremen-Nord
L --- inscribed
JAECKEL Christian 1975 GER FC Bremen-Nord
L --- inscribed
STAGE Tobias 1998 GER FC Bremen-Nord
R --- inscribed
IKEI Homa 2005 GER FC Oldenburg
L --- inscribed
KOLOV Martin 2006 GER FC Oldenburg
R --- inscribed
WALL Arsenij Cornelius 2003 GER Fechtergilde Südholstein
R --- inscribed
LANGE Magnus 2007 GER FG Segeberg
L --- inscribed
SCHNEIDER Tim Raymond 2005 GER FG Segeberg
L --- inscribed
VORMWEG Elias 1997 GER FK Hannover
R --- inscribed
HORSTBRINK Moritz 2004 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KNABENREICH Julian 2005 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
WOLFTEICH Stefan 1991 GER MTV Braunschweig
R --- inscribed
HÖWEKENMEIER Jakob 2007 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
KLADDE Ole 2006 GER Osnabrücker SC
R --- inscribed
ADRIAN Georg 1999 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
ESKILDSEN Mads 1998 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
HALBLEIB Nils 2004 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
LINOW Rasmus 2001 GER SC Itzehoe
R --- inscribed
HERRMANN Marco 1998 GER SV 1860 Minden
R --- inscribed
LOHSE Friedrich 2004 GER SV 1860 Minden
R --- inscribed
KAMBACH Linus 2003 GER SV Vorwärts Nordhorn
R --- inscribed
BELLMANN Achim 1957 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R --- inscribed
CARADO Jeffrey 1975 PHI SC Itzehoe
R --- inscribed
WELSCH Wladimir - GER FC Bremen-Nord R --- cancelled  
FAST Cedrik Henry - GER FS Bielefelder TG R --- cancelled  
DELFS Lennart - GER Hamburger FC R --- cancelled  

28 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNZEN Henrik GER Osnabrücker SC
WALL Loreley Thais GER SC Itzehoe
WIETHEUPER Sylvia GER Osnabrücker SC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials