Back to list

Korber Erdluitle
GER Korb
July 17, 2022 - July 17, 2022
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STEINLE Marilou 2011 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHAKYR Assol 2010 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
KÄMPER Enie 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
OTT Pia 2009 GER SC Korb
R --- inscribed
SCHNEIDER Luisa 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
TRAPP Kyrima 2009 GER SC Korb
R --- inscribed
DANNENMANN Marie-Sophie 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
SCHNIEPP Katharina 2009 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
WEDEMEYER Lilli 2010 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MERZ Milene 2007 GER SC Korb
R --- inscribed
SCHMIDT Vanessa 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
POPOV Anna - Sophia 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TRAPP Rabea 2006 GER SC Korb
R --- inscribed
POPOV Anna - Sophia 2008 GER TG Biberach
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FAITSCH Leonas 2011 GER SC Korb
L --- inscribed
WIENS Hannes 2011 GER SC Korb
R --- inscribed
LILLICH Johannes 2011 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
RATHGEB Tim 2011 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
SCHMID Jona 2011 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHIMANN Kirill 2009 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
SOMMEREY-COOK Merlin 2010 GER SC Korb
R --- inscribed
VOLLMER Felix 2009 GER SC Korb
R --- inscribed
VOLLMER Moritz 2009 GER SC Korb
R --- inscribed
BOTSCHNER Patrick 2010 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
DANZINGER Jarin 2009 GER TSB Schwäbisch Gmünd
L --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FINZENHAGEN Ben 2008 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
FREY Quentin 2007 GER PSV Stuttgart
L --- inscribed
ALDINGER Preben 2007 GER SC Korb
R --- inscribed
DAMER Christopher 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
RUBENBAUER Simon 2008 GER SC Korb
R --- inscribed
FRITZ Johann 2008 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed
VÖHRINGER Dario 2008 GER Tübinger Sportfechter
R --- inscribed

7 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Len 2005 GER PSV Stuttgart
R --- inscribed
HERMANNS Julius 2005 GER SC Korb
R --- inscribed
BARTH Samuel 2006 GER TSB Schwäbisch Gmünd
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAUER Paul 2003 GER SC Korb
R --- inscribed
VOLLMER Vincent 2002 GER SC Korb
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAUER Stefan 1972 GER SC Korb
R --- inscribed
HERMANNS Julius 2005 GER SC Korb
R --- inscribed
KREIKENBOHM Uwe 1964 GER SC Korb
R --- inscribed
VOLLMER Gerald 1967 GER SC Korb
R --- inscribed
STIER Oliver 1993 GER TSB Schwäbisch Gmünd
L --- inscribed
KARAMITROS Konstantin 1972 GRE MTV Stuttgart
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E STIER Oliver GER TSB Schwäbisch Gmünd
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials