Back to list

43. Intern. Heinrich-Petri-Gedächtnisturnier
GER Zweibrücken
September 10, 2022 - September 11, 2022
Required: National license

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARX Finja 2010 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
SCHMITZ Alina 2008 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
SCHALLERT Anna- Helena 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
MARX Valentino GER Fechterring Hochwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRÄMER Angelique - Sophie 2007 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
BUHL Gesa 2006 GER PST Trier
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
MARX Valentino GER Fechterring Hochwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MEISBERGER Remo 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
STRAUB Ben 2010 GER ATSV Saarbrücken
R --- inscribed
BALLER Joshua 2008 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
DE OLIVEIRA BRAGE SALEIRO CARDOSO Hugo 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
HERRING Mark 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
LENZ Julius 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
POLLEY Elias 2010 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
--- inscribed
BANOWITZ Constantin 2009 GER TV Homburg
R --- inscribed
SÜS Samuel 2008 GER TV Homburg
R --- inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
HERRING Damon - GER Fechtzentrum Maxdorf R --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
MARX Valentino GER Fechterring Hochwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHÖMER Jonas 2006 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
BUBERL Erik Niklas 2007 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
DE OLIVEIRA BRAGE SALEIRO CARDOSO Hugo 2008 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
GRÖGER Christoph 2007 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
STROHSCHEIN Leo 2009 GER Fechtzentrum Maxdorf
R --- inscribed
CORBIE Mika 2009 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
NAMEK Aran 2009 GER TSG Friesenheim
--- inscribed
DORT Cornelius 2006 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
MARX Valentino GER Fechterring Hochwald
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
IWERSEN Marte 2012 GER ETUF Essen
R --- inscribed
FRÖHLICH Josefine 2012 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
OBERLE Ella 2012 GER VT Zweibrücken
L --- inscribed
PAUL Mia Eve 2012 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
ROSSBACH Emma 2012 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HENSEN Lara 2011 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
KEHRER Ann-Kathrin 2010 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
HOWARD Fainne 2010 IRL TSG Kaiserslautern
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAHNEMANN Elise 2008 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
KORNBERGER Siri 2009 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
HUSSUNG Aiana 2009 GER TV Homburg
R --- inscribed
KEHRER Ann-Kathrin 2010 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
WAHLHEIMER Clara 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
HOWARD Fainne 2010 IRL TSG Kaiserslautern
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
WEYERMANN Freya 2007 GER Dürener FC
R --- inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER TG Frankenthal
L --- inscribed
KIESSLING Florence 2007 GER TG Frankenthal
R --- inscribed
WAHLHEIMER Clara 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
GONTIER Ninon - BEL CE de Neufchateau R --- cancelled  
SCHOLTES Elise - BEL CE de Neufchateau L --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AGIUS Tristan 2013 GBR TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
SIMON Ryan 2012 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
KORNBERGER Ole 2012 GER TSG Weinheim
R --- inscribed
SCHNEIDER Cem 2013 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
WILHELM Flynn 2012 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
KIM Gene - USA TSG Kaiserslautern L --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BECK János 2010 GER Nürnberger FC
L --- inscribed
HOPPE Maximilian 2010 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
EUSKIRCHEN Jannis 2010 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
FREY Karl Christian 2011 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BECK János 2010 GER Nürnberger FC
L --- inscribed
ILIN Nils 2009 GER TSG Kaiserslautern
R --- inscribed
EUSKIRCHEN Jannis 2010 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
FREY Karl Christian 2011 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
LEHNER Fynn 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
CORBIE Mika - GER TSG Friesenheim R --- cancelled  
NAMEK Aran - GER TSG Friesenheim --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAPPERT Felix 2006 GER TG Frankenthal
R --- inscribed
NIEßNER Finn 2007 GER TG Frankenthal
R --- inscribed
DORT Cornelius 2006 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
GOLDMANN Paul 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
KEMPE Jonah-Maurice 2007 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed
LEHNER Fynn 2008 GER VT Zweibrücken
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
D BUSCHE Lena GER TG Frankenthal
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

MEISBERGER Barbara GER Parents Sat ATSV Saarbrücken
STRAUB Leon GER Coach Sat ATSV Saarbrücken
STRAUB Max GER Coach Sat ATSV Saarbrücken
WEYERMANN Sandie GER Coach Sun Dürener FC
BALLER Frank GER Parents Sat Fechterring Hochwald
KRÄMER Jaqueline GER Parents Sat Fechterring Hochwald
KRÄMER Stefan GER Parents Sat Fechterring Hochwald
MARX Stefanie GER Coach Sat Fechterring Hochwald
SCHMITZ HEISEL Marion GER Parents Sat Fechterring Hochwald
ELLENBERGER Dominic GER Coach Sat Fechtzentrum Maxdorf
KREUTZ Marcel GER Coach Sat Fechtzentrum Maxdorf
VERST Gerald GER Coach Sat Fechtzentrum Maxdorf
BAPPERT Dirk GER Coach Sun TG Frankenthal
CHEN-HASSINGER Jacey GER Parents Sun TG Frankenthal
NIESSNER Kerstin GER Parents Sun TG Frankenthal
KRIEGER-KETTERING Johannes GER Coach Sat Sun TSG Kaiserslautern
LUCZAK Maximilian GER Coach Sat Sun TSG Kaiserslautern
TJARKS Lasse GER Coach Sat Sun TSG Weinheim