Back to list

Petermännchen - Pokalturnier
GER Schwerin
February 25, 2023 - February 26, 2023
Required: National license

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRÖGER Jara 2014 GER FG Schwerin
L --- Inscribed
WEHNER Rosalie 2014 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
DEGLER Leonor 2014 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed

3 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HENKE Nina 2012 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SCHMIDT Hannah 2013 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
EYMER Theresa 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
LIETZ Leni Ida 2013 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
LÜTGE Janna 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
RADANT Amelie 2012 GER FG Schwerin
L --- Inscribed
STEFER Mathilde 2013 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
HORSTMANN Helene 2013 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
SCHACHE Finja 2013 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
STILLER Hannah Marie 2012 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed

10 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HOUAMED Amelie 2011 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
NICKOL Martha 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SCHUSTER Theresa 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
VON KOSLOWSKI Jella 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
RÄTHEL Wilhelmine 2011 GER FC Greifswald
R --- Inscribed
ANGERSTEIN Leni 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
HEINRICH Friederike 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
HOPPE Lilly Emma 2010 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
SCHÖN Jolina 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
BRUSCH Ebby 2010 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
GRÄFNITZ Leonie 2011 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
OLDAG Elin 2010 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
PAUL Dora-Sophie 2010 GER FG Schwerin
L --- Inscribed
VOSS Helena 2011 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
LAST Julienne 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
STOKLOSSA Leah 2011 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
SCHULZ Levke 2011 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- Inscribed
KRETZSCHMAR Klara Luise 2011 GER TV Markkleeberg
L --- Inscribed
KRETZSCHMAR Pia Sarah 2011 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
PEGER Pia 2011 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
SCHACHE Lucy 2010 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
SERBIEVA Sayana 2010 RUS Dresdener FC
R --- Inscribed

22 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOIGT Karla 2009 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
GOLDAMMER Mila 2008 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
MALLON Maren 2009 GER FG Schwerin
L --- Inscribed
REHDA Lene 2009 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
KÖSLING Anik 2008 GER SV Angern
L --- Inscribed
NIPOLLI Isabella 2009 GER SV Angern
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALVAREZ SYNWOLDT Pedro Johann 2015 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BÖCKMANN Jesper 2014 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
CARIUS Conrad Otto 2014 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
EHRLICHMANN Marc 2014 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
SCHWARZ Amadeus 2015 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
STEGEMANN Johan Levi 2014 GER FG Schwerin
R --- Inscribed

6 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖHMER Ron 2012 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
MIELNICZUK Samiel 2012 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
ZÖBISCH Anton 2013 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
TRAUTMANN Adam Lennox 2012 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
ALVAREZ SYNWOLDT Miguel Magnus 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BEKENDORF Ferenc 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
DAMBECK Emil 2013 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
FLACK Alfred 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
GIELOW Emil 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
JOHN Paul 2013 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
SADECK Leonard 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
VOSS Richard 2012 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
LEHMANN Oskar 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
PETERS Bjarne 2012 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
GEORGI Theodor 2012 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
LETUTSCHI Raphael 2013 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed
WENTZLAFF William Arthur 2013 GER TV Markkleeberg
L --- Inscribed

17 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BEITZ Benni 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
SCHLEICHER Toni 2011 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
THÜMMLER Juri 2011 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
WUNDERLICH Theo 2010 GER Dresdener FC
R --- Inscribed
DETTMAR Pepe 2010 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
KNOCHENHAUER Moritz 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- Inscribed
BARTELS Jannik 2011 GER FG Schwerin
R 3 Inscribed
ERTL Marvin 2010 GER FG Schwerin
R 4 Inscribed
LÜTGE Hennes 2010 GER FG Schwerin
R 6 Inscribed
NETZBAND Felix 2010 GER FG Schwerin
R 1 Inscribed
SIMONI Vincent 2011 GER FG Schwerin
R 2 Inscribed
TIETZ Jerry Lou 2011 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BRÜGGE Theodor 2010 GER Hamburger FC
L --- Inscribed
HINRICHS Oskar 2010 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
REICH Ole 2010 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
HEITMANN Jannik Max 2010 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- Inscribed

16 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÄTHEL Werner 2008 GER FC Greifswald
L --- Inscribed
ARNDT Paul 2009 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BAUMGÄRTNER Karl 2009 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
EYMER Moritz 2009 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
FELDMANN Fabian 2008 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
KOHNERT Tristan 2008 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
ROPTE Moritz 2008 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
VATTER Haydn Stig 2009 GER FG Schwerin
R --- Inscribed
BRUSCHEK Robin 2008 GER SV Angern
R --- Inscribed
HASSELMANN Marc André 2008 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
HASSELMANN Sean Lucas 2009 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
SEEMANN Niklas 2008 GER SVA Oranienburg
R --- Inscribed
RACHAU Samuel 2008 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- Inscribed
RISSMANN Joel Hendrik 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- Inscribed
SCHULZ Rasmus 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- Inscribed
JÄREMO Alvin 2009 GER TV Markkleeberg
R --- Inscribed

16 Entries, 0 Pending, 0 Cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by  
L ENGFER Friedrich GER FG Schwerin
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
L KANNENBERG Mia GER FG Schwerin
CN KHACHATRYAN Harutyun GER Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
CN KUKLA Ann- Sophie GER FG Schwerin
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
L REHDA Felix GER FG Schwerin
L SCHULZ Maik GER FG Schwerin
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Officials

BURMEISTER Andreas GER Coach Sat Sun SVA Oranienburg
DEGLER Wolfram GER Coach Sat Sun SVA Oranienburg
SCHECK Melanie GER Coach Sat Sun SVA Oranienburg
RODE Christina GER Coach Sat Sun Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.
SCHULZ Maik GER Coach Sat Sun Landesfechtverband Mecklenburg-Vorpommern e.V.