Back to list

Internationaler FAR Jugend Cup
GER Ravensburg
October 1, 2022 - October 1, 2022
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STÖRMER Jasmin 2013 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
VESAIJKOVIC Michaela 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
JENEWEIN Clara 2013 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
PAWLOWSKI Ida 2012 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
SCHLOSSER Sophie - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STÖRMER Emma 2010 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
HELFER Anna 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HOLZER Johanna 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MADLENER Livia 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MÜLLER Johanna 2010 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
PFLUGFELDER Nike 2010 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
MEISSNER Anna 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
BENZER Hanna - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
SCHIEGG Helena - GER Fechtakademie Ravensburg R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PICHLER Kim 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
STÖRMER Emma 2010 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
CUJETINOVIC Hristina 2008 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
GANTUGS Zulaa 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HELFER Anna 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
NUSSBAUMER Marga 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HERBST Larissa 2008 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
CIOATA Ariadne 2008 GER KV Laupheim - Fechten
R --- inscribed
HUBERICH Lisa 2008 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
IHLN Sara 2008 GER TSB Ravensburg
R --- inscribed
KLAUS Nele 2010 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
NIKIFOROV Viktoria 2009 GER TSF Ditzingen
L --- inscribed
SCHWAHN Kristina 2010 GER TSF Ditzingen
R --- inscribed
NEUMEISTER Julia 2009 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
KADRIU Angelina 2008 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
RÜSCH Sina 2008 SUI FCSG St. Gallen
R --- inscribed
BENZER Hanna - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
PSENNER Liv - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
SCHIEGG Helena - GER Fechtakademie Ravensburg R --- cancelled  

16 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PICHLER Kim 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
CUJETINOVIC Hristina 2008 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
GANTUGS Zulaa 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
RÜDISSER Nola 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HERBST Larissa 2008 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
MATH Hannah 2007 GER MTG Wangen
R --- inscribed
WLOTKOWSKI Johanna 2006 GER MTG Wangen
R --- inscribed
WELTE Johanna 2007 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
IHLN Sara 2008 GER TSB Ravensburg
R --- inscribed
PSENNER Liv - AUT FC Hohenems R --- cancelled  
WUNDERLE Lisa - GER Fechtakademie Ravensburg R --- cancelled  
KALTENBACH Philine - GER SV Waldkirch L --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HERMANN Erik Raphael 2015 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
HELFER Lukas 2015 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HELFER Paul 2015 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOHLGENANNT Paul Emil 2015 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHLOSSER Valentin - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POTZSONYI Noel 2013 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
AUER Leonard 2013 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
BISCHOF Cornelius 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MÜHLEBACH Timo 2012 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHAUFUSS Julian 2013 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
JÄGER Marc 2012 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
GRABHER Lino - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
HAGEN Clemens - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
VETTER Baldur - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

6 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHOLTES Maximus 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOLF Roger 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
JENEWEIN Jakob 2011 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
FAILENSCHMID Moritz 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
HIKEL Benjamin Lukas 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
BRUNNER Jonas 2010 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
POSCHIK Aris Awram 2010 GER TG Schwenningen
R --- inscribed
BREM Julius 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
KÖHLER Lasse 2011 GER VFB Friedrichshafen
L --- inscribed
KUHLMANN Conrad 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
PAWLOWSKI Bo 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
SCHNEIDER Konstantin 2011 GER VFB Friedrichshafen
R --- inscribed
GRABHER John-Lu - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
HAGEN Julius - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
LIPKE Julius - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  
REZNIK Tim - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

12 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BITSCHNAU Niklas 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
HÄMMERLE Jonas 2009 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
BACKHAUS Amon Peter 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FELDKIRCHNER Jaimie 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
HORN Jasper 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHOLTES Maximus 2011 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
WOLF Roger 2010 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
ZINTHAUER Mael 2008 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
SCHLICKENRIEDER Florian 2008 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
STEFFENS Jon 2009 GER SSG Bensheim
L --- inscribed
FAILENSCHMID Moritz 2010 GER SV Böblingen
R --- inscribed
IDLER Lucas 2008 GER SV Böblingen
L --- inscribed
KARLOVICH Károly 2009 HUN SV Waldkirch
R --- inscribed
KARLOVICH Kristóf 2009 HUN SV Waldkirch
R --- inscribed
GRABHER John-Lu - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
HÄMMERLE Ben - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
REZNIK Tim - AUT FTS Dornbirn R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BITSCHNAU Niklas 2009 AUT FC Hohenems
R --- inscribed
HÄMMERLE Jonas 2009 AUT FC Lustenau
R --- inscribed
BACKHAUS Amon Peter 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
FELDKIRCHNER Jaimie 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
GEIGER Julius 2007 AUT FTS Dornbirn
--- inscribed
HORN Jasper 2009 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
MARINESCU Matei 2007 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
ZINTHAUER Mael 2008 AUT FTS Dornbirn
R --- inscribed
REN Ruiyang 2006 CHN TG Schwenningen
R --- inscribed
SCHLICKENRIEDER Florian 2008 GER FC Gröbenzell
R --- inscribed
REITER Adrian 2006 GER Fechtakademie Ravensburg
R --- inscribed
STEFFENS Jon 2009 GER SSG Bensheim
L --- inscribed
NEUMEISTER Alexander 2007 GER FSF Flawil, TSV Tettnang
R --- inscribed
BOLZONI Daniele 2007 ITA Sportfechten Laim
R --- inscribed
HÄMMERLE Ben - AUT FC Lustenau R --- cancelled  
BETZ Christian - GER Fechtakademie Ravensburg R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

IHLN Ralf GER Parents Sat TSB Ravensburg