Back to list

Bayerische Mannschaftsmeisterschaft
GER Regensburg
July 2, 2022 - July 3, 2022
Required: National license

Epee Women's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG SSV ETTAL/TSV WEILHEIM
SSV Ettal (GER)
GER --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG SSV ETTAL/ASV ORTENBURG
SSV Ettal (GER)
REINEKE Ida (2011 R)
JOCHNER Hannah (2011 R)
STEUERER Lena (2011 R)
GER --- inscribed  
STG SSV ETTAL/TSV WEILHEIM
SSV Ettal (GER)
- --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC GROBENZELL
FC Gröbenzell (GER)
UHLENBROCK Hannah (2009 L)
UTZMEIER Frieda (2008 R)
BREDO Lena (2010 R)
GER --- inscribed  
MTV Ingolstadt 3
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 5
TV Augsburg (GER)
GER --- inscribed  

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
E ILLIG Fiona GER TV Kaufbeuren
E LOPEZ Rene GER SGS Erlangen
E LUBIN Mark GER MTV Ingolstadt
MARTIN Armin GER TSV Weilheim
D MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
E RUCKDÄSCHEL Hendrik GER MTV Ingolstadt
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG SSV ETTAL/TSV WEILHEIM
SSV Ettal (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN
MTV München (GER)
STIEGLMEIER Anna (2006 R)
FRIEDEMANN Clara (2007 R)
PEDRETTI Silvia (2007 R)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 3
MTV München (GER)
LEHFELD Mara Donata (2009 R)
KIEFER Pauline (2008 R)
MÜNZNER Eline (2007 R)
GER --- inscribed  
TSV WEILHEIM
TSV Weilheim (GER)
GER --- inscribed  
STG TV AUGSBURG / TV KAUFBEUREN
TV Augsburg (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 4
TV Augsburg (GER)
- --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG TV Kaufbeuren / TSG FÜSSEN
TV Kaufbeuren (GER)
RIEMER Jana-Ada (2006 L)
ILLIG Fiona (2006 R)
MÜNZ Kerstin (1998 R)
GER --- inscribed  
STG REGENSBURG/ERLANGEN
FC Regensburg (GER)
BOHNE Annika (1998 R)
STAHL Nadine (1994 R)
ZURITA Maria Pia (1984 R)
GER --- inscribed  
FC GROBENZELL
FC Gröbenzell (GER)
NEUSCHAEFER Katharina (1976 R)
MANS Rianne Maria Helena (1979 R)
RINDERER Anna (2007 R)
GER --- inscribed  
MTV Ingolstadt 2
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN
MTV München (GER)
BRACHERT Denise (1996 R)
GRAF Annika (1996 R)
SCHWARTING Stéphanie Kristina (1991 R)
ZIEBELL Anna (1996 R)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 3
MTV München (GER)
VON ERFFA Victoria (2005 R)
ROBERT Karla (2003 R)
SIYUM Denise (2000 R)
GER --- inscribed  
TSV WEILHEIM
TSV Weilheim (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG
TV Augsburg (GER)
GER --- inscribed  
FC FÜRTH
FC Fürth (GER)
- --- cancelled  
MTV MUENCHEN 2
MTV München (GER)
- --- cancelled  
MTV MUENCHEN 4
MTV München (GER)
- --- cancelled  
SSV Ettal
SSV Ettal (GER)
- --- cancelled  
SSV Ettal 2
SSV Ettal (GER)
- --- cancelled  
TV INGOLSTADT
TV Ingolstadt (GER)
- --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
E ILLIG Fiona GER TV Kaufbeuren
E LOPEZ Rene GER SGS Erlangen
E LUBIN Mark GER MTV Ingolstadt
MARTIN Armin GER TSV Weilheim
D MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
E RUCKDÄSCHEL Hendrik GER MTV Ingolstadt
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Men's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MTV Ingolstadt 5
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 7
TV Augsburg (GER)
- --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TSV WEILHEIM
TSV Weilheim (GER)
GER --- inscribed  
SSV Ettal 2
SSV Ettal (GER)
- --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MTV Ingolstadt 4
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 6
MTV München (GER)
PEDRETTI Lorenzo (2008 R)
SCHWARTZ Michael (2008 R)
MAZRAANI Vincent (2009 R)
BARTENSCHLAGER Emil (2009 R)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 6
TV Augsburg (GER)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
E ILLIG Fiona GER TV Kaufbeuren
E LOPEZ Rene GER SGS Erlangen
E LUBIN Mark GER MTV Ingolstadt
MARTIN Armin GER TSV Weilheim
D MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
E RUCKDÄSCHEL Hendrik GER MTV Ingolstadt
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG SSV ETTAL/FC MÜNCHEN
SSV Ettal (GER)
REINEKE Franz (2009 L)
REINEKE Nepomuk (2006 R)
EXNER Lars (2007 R)
GER --- inscribed  
MTV Ingolstadt 5
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 5
MTV München (GER)
VON BREUNING Quentin (2007 L)
SCHWARTZ Michael (2008 R)
MAZRAANI Vincent (2009 R)
GER --- inscribed  
TSV WEILHEIM 2
TSV Weilheim (GER)
GER --- inscribed  
TV AUGSBURG 3
TV Augsburg (GER)
- --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
LUO Zhenghe CHN MTV Ingolstadt
E REUTHNER Johanna GER TSV Weilheim
E REUTHNER Wolfgang GER TSV Weilheim
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Epee Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC GROBENZELL
FC Gröbenzell (GER)
PICHLMEIER Martin (1980 R)
NAGEL Dominik (1964 R)
PETERS Tamino (2001 R)
GER --- inscribed  
FC REGENSBURG
FC Regensburg (GER)
WAGNER Jürgen (1963 R)
POLISHCHUK Denys (1988 R)
SIMIN Sergej (1958 R)
KELLER Jens (1984 L)
SZAMOSI Balint (1986 R)
GER --- inscribed  
MTV INGOLSTADT
MTV Ingolstadt (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 2
MTV München (GER)
GER --- inscribed  
SGS Erlangen
SGS Erlangen (GER)
KOVÁCS Márton (1995 L)
LESSMANN Constantin (1999 L)
TESAR Rüdiger (1966 R)
GER --- inscribed  
SGS ERLANGEN 2
SGS Erlangen (GER)
RISACK Robert (1970 R)
KÄSTLEN Paul-C. (1951 R)
ZARUBA Leo-Valery (2003 R)
GER --- inscribed  
SPORTFECHTEN LAIM
Sportfechten Laim (GER)
GER --- inscribed  
SSV Ettal
SSV Ettal (GER)
GER --- inscribed  
TSV WEILHEIM 2
TSV Weilheim (GER)
GER --- inscribed  
TV INGOLSTADT
TV Ingolstadt (GER)
BAEDEKER Frank (1966 L)
SCHÖLß Michael (1947 R)
GOTTSCHALL Florian (1975 R)
MAYER Burkhard (1980 R)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 5
MTV München (GER)
- --- cancelled  
MTV MUENCHEN
MTV München (GER)
- --- cancelled  
TV AUGSBURG 2
TV Augsburg (GER)
- --- cancelled  

10 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
E ALTENRIEDER Simon GER MTV München
N BERGHAUS Sabine SUI MTV München
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
E ILLIG Fiona GER TV Kaufbeuren
E LOPEZ Rene GER SGS Erlangen
E LUBIN Mark GER MTV Ingolstadt
MARTIN Armin GER TSV Weilheim
D MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
E RUCKDÄSCHEL Hendrik GER MTV Ingolstadt
CN SCHWARZ Maximilian GER FC Gröbenzell
CN TALAN Romeo GER TV Augsburg
E WAGNER Jürgen GER FC Regensburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Women's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NÜRNBERGER FC
Nürnberger FC (GER)
GER --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG REGENSBURG/INGOLSTADT
FC Regensburg (GER)
ADLER Agnes (2010 R)
KRAMP Paula (2008 R)
BUNGEROTH Anna Carlotta (2011 R)
MEIR Julia (2011 R)
GER --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Women's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STG FC REGENSBURG/FC FÜRTH
FC Regensburg (GER)
MITTERMEIER Anja (2006 R)
HUSCHENBETT Andrea (2007 R)
FUDERHOLZ Clara (2008 R)
GER --- inscribed  
TSV OTTOBRUNN
TSV Ottobrunn (GER)
DOUWES Annick (2006 R)
ORLENKO Maria Elena (2007 L)
RAFFEL Alessandra (2009 R)
GER --- inscribed  
FC REGENSBURG
FC Regensburg (GER)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KTF MUENCHEN
KTF Luitpold München (GER)
GER --- inscribed  
SPORTFECHTEN LAIM
Sportfechten Laim (GER)
GER --- inscribed  

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Men's U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC FÜRTH
FC Fürth (GER)
GER --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC FÜRTH
FC Fürth (GER)
GER --- inscribed  
NÜRNBERGER FC
Nürnberger FC (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 4
MTV München (GER)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC REGENSBURG
FC Regensburg (GER)
ADLER Zeno (2008 R)
LERCHENFELD Caspar (2008 R)
WEINERT Noah (2009 R)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 3
MTV München (GER)
GER --- inscribed  
TSV OTTOBRUNN
TSV Ottobrunn (GER)
KULIGIN Matvei (2009 R)
MINDER Moritz (2011 R)
RENGER Maximilian (2009 L)
GER --- inscribed  
FC FÜRTH
FC Fürth (GER)
- --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Men's U17 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC REGENSBURG
FC Regensburg (GER)
ADLER Zeno (2008 R)
LERCHENFELD Caspar (2008 R)
WEINERT Noah (2009 R)
CHRISTL Kjell (2007 R)
RACCIATTI Matteo (2009 R)
FUTTERER Tizian (2007 R)
RADEMAKER Paul (2008 R)
GER --- inscribed  
TSV NEU-ULM
TSV Neu-Ulm (GER)
KIEßLING Joshua (2007 R)
STAIB Samuel (2007 L)
KAYMAS Esad (2006 L)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 2
MTV München (GER)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KIEßLING Joshua GER TSV Neu-Ulm
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
E MORITZ Gerrit GER Nürnberger FC
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Foil Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC FÜRTH
FC Fürth (GER)
GER --- inscribed  
FC REGENSBURG
FC Regensburg (GER)
KRAMP Michael (1966 R)
POLISHCHUK Denys (1988 R)
SZAMOSI Balint (1986 R)
DJAWADI Nikolai (2001 R)
GER --- inscribed  
FC REGENSBURG 2
FC Regensburg (GER)
KRAMP Leo (2005 R)
MIßFELDT Uwe (1960 R)
KELLER Jens (1984 L)
GER --- inscribed  
TG WUERZBURG
FS TG Würzburg (GER)
MEIER Richard (2001 L)
MEIER Bernhard (2003 R)
NEEB Jakob (2003 R)
GER --- inscribed  
KTF MUENCHEN
KTF Luitpold München (GER)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN
MTV München (GER)
GER --- inscribed  
TV INGOLSTADT
TV Ingolstadt (GER)
GOTTSCHALL Florian (1975 R)
MAYER Burkhard (1980 R)
AICHINGER James (1991 R)
GER --- inscribed  
MTV MUENCHEN 4
MTV München (GER)
- --- cancelled  
MTV MUENCHEN 5
MTV München (GER)
- --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN DJAWADI Nikolai GER FC Regensburg
GOTTSCHALL Florian GER TV Ingolstadt
D GROßMANN Alexander GER FC Fürth
KUTI Gabor HUN TSV Ottobrunn
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   SCHALLENKAMMER Lisa GER Bayerischer Fechterverband e.V.

Officials

KOPPENHOFER Stefan GER Coach Sat Sun MTV Ingolstadt