Back to list

Campeonato Paulista Juvenil e Cadete
BRA Sao Paulo
August 12, 2022 - August 14, 2022

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
MELO Mariana 2009 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
SILVA Samara 2009 BRA CAP Paulistano
L 11 inscribed
SILVA Thyciane 2008 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
GONDO Mariana 2007 BRA Dourado Esgrima Club
R 3 inscribed
PARO Maria 2006 BRA Dourado Esgrima Club
R 2 inscribed
BRAZOLIN Pietra 2009 BRA ECP Pinheiros
13 inscribed
CAVALIERI Beatriz 2009 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
IKUNO Naomi 2009 BRA ECP Pinheiros
R 15 inscribed
TAPAJOS Manuela 2008 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed

10 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
SILVA Thyciane 2008 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
GONDO Mariana 2007 BRA Dourado Esgrima Club
R 6 inscribed
PARO Maria 2006 BRA Dourado Esgrima Club
R 5 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
TAPAJOS Manuela 2008 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TOSTA Lucas 2005 BRA Baldin Esgrima
R 22 inscribed
GARCIA Antonio 2008 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
KURUMA Guilherme 2008 BRA CAP Paulistano
R 24 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 4 inscribed
DUBIEL Guilherme 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 11 inscribed
OLIVEIRA Jean 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 6 inscribed
BRANDT Matheus 2007 BRA ECP Pinheiros
L 1 inscribed
FOGUEL Lucca 2006 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
MALUF Guilherme 2008 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 10 inscribed
ASQUINO Lucca 2008 BRA LQ Life Quality
R 15 inscribed
DOTTA Luca 2008 BRA LQ Life Quality
R 19 inscribed
GUEDES Fernando 2008 BRA LQ Life Quality
R 23 inscribed
ROCHA Pedro 2007 BRA LQ Life Quality
R 14 inscribed
SILVESTRE Pedro 2006 BRA LQ Life Quality
R 12 inscribed
URIEN Luca 2006 BRA LQ Life Quality
R 18 inscribed
GONCALVES Eduardo 2007 BRA SSJE Sao Jorge
L 2 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 9 inscribed
NOGUEIRA Pedro - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
LUDOVICO Arthur - BRA LQ Life Quality R 26 cancelled  
RAMOS Lucas - BRA LQ Life Quality R --- cancelled  
BITTAR Gabriel - BRA SSJE Sao Jorge R 21 cancelled  
MEZZACAPA Henrique - BRA SSJE Sao Jorge R 20 cancelled  
RIBEIRO Rafael - BRA SSJE Sao Jorge R 3 cancelled  
WILDEISEN Matheus - BRA SSJE Sao Jorge R --- cancelled  
WU Nicky - BRA SSJE Sao Jorge R 5 cancelled  

18 Entries, 0 pending, 8 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TOSTA Lucas 2005 BRA Baldin Esgrima
R 29 inscribed
VARGAS Pedro 2008 BRA Baldin Esgrima
R 28 inscribed
GARCIA Antonio 2008 BRA CAP Paulistano
R 21 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 7 inscribed
DUBIEL Guilherme 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 20 inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA Dourado Esgrima Club
L 17 inscribed
LOPES Guilherme 2002 BRA Dourado Esgrima Club
R 13 inscribed
MEMARI Mateus 2003 BRA Dourado Esgrima Club
R 11 inscribed
OLIVEIRA Jean 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 15 inscribed
BRANDT Matheus 2007 BRA ECP Pinheiros
L 4 inscribed
BUSNARDO Lucas 2004 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
FOGUEL Lucca 2006 BRA ECP Pinheiros
R 23 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 18 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
ASQUINO Lucca 2008 BRA LQ Life Quality
R 22 inscribed
DOTTA Luca 2008 BRA LQ Life Quality
R 19 inscribed
GUEDES Fernando 2008 BRA LQ Life Quality
R 35 inscribed
ROCHA Pedro 2007 BRA LQ Life Quality
R 16 inscribed
SILVESTRE Pedro 2006 BRA LQ Life Quality
R 24 inscribed
URIEN Luca 2006 BRA LQ Life Quality
R 26 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 14 inscribed
GONCALVES Eduardo 2007 BRA SSJE Sao Jorge
L 6 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 10 inscribed
NOGUEIRA Pedro - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
LUDOVICO Arthur - BRA LQ Life Quality R 34 cancelled  
BITTAR Gabriel - BRA SSJE Sao Jorge R 30 cancelled  
MEZZACAPA Henrique - BRA SSJE Sao Jorge R 27 cancelled  
RIBEIRO Rafael - BRA SSJE Sao Jorge R 8 cancelled  
WILDEISEN Matheus - BRA SSJE Sao Jorge R --- cancelled  
WU Nicky - BRA SSJE Sao Jorge R 9 cancelled  

25 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MELO Mariana 2009 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
PENTEADO Maria Fernanda 2009 BRA CAP Paulistano
R 12 inscribed
SILVA Samara 2009 BRA CAP Paulistano
L 8 inscribed
SILVA Thyciane 2008 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
QUEIROZ Isis 2006 BRA CGB Betancourt
R 5 inscribed
BASSO Valentina 2009 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
FRAGA Ana Beatriz 2009 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
GRAHL Julia 2009 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
IKUNO Naomi 2009 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
OGATA Ana Beatriz 2007 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
PASQUALETTI Marina 2006 BRA ECP Pinheiros
3 inscribed
SANTANA Livia - BRA CMSP Sao Paulo R --- cancelled  
TAPAJOS Manuela - BRA ECP Pinheiros R 15 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
QUEIROZ Isis 2006 BRA CGB Betancourt
R 7 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
PASQUALETTI Marina 2006 BRA ECP Pinheiros
6 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
SANTANA Livia - BRA CMSP Sao Paulo R --- cancelled  
TAPAJOS Manuela - BRA ECP Pinheiros R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
NOGUEIRA Pedro 2007 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
LOBO Guilherme 2007 BRA CGB Betancourt
R 3 inscribed
BUENO Gustavo 2008 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
CHOLFE Theo 2006 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
FOSCHINI Luiz 2008 BRA ECP Pinheiros
L 6 inscribed
HEMPEL Christian 2007 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 1 inscribed
PASCUOTTI Pedro 2009 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
VENTURA João 2008 BRA ECP Pinheiros
R 15 inscribed
VIANNA Guilherme 2006 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L 17 cancelled  
GALEAZZI Felipe - BRA ECP Pinheiros L --- cancelled  

11 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
NOGUEIRA Pedro 2007 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
LOBO Guilherme 2007 BRA CGB Betancourt
R 12 inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 3 inscribed
BUENO Gustavo 2008 BRA ECP Pinheiros
R 18 inscribed
CHOLFE Theo 2006 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
FOSCHINI Luiz 2008 BRA ECP Pinheiros
L 11 inscribed
HEMPEL Christian 2007 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 6 inscribed
VIANNA Guilherme 2006 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L 23 cancelled  
GALEAZZI Felipe - BRA ECP Pinheiros L --- cancelled  

13 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
IMPROTA Julia 2009 BRA Baldin Esgrima
R 7 inscribed
OHANA Gabriela 2009 BRA Baldin Esgrima
R 9 inscribed
PAGNAN Julia 2009 BRA Baldin Esgrima
R 10 inscribed
PENTEADO Maria Fernanda 2009 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
SANTOS Stella 2008 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
SZÁSZ Carolina 2009 BRA CAP Paulistano
L 12 inscribed
VIEIRA Camila 2008 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
SANTANA Livia 2005 BRA CMSP Sao Paulo
R 5 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
FRAGA Ana Beatriz 2009 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
PELUCIO Maria 2009 BRA SSJE Sao Jorge
R 8 inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SANTOS Stella 2008 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
VIEIRA Camila 2008 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
SANTANA Livia 2005 BRA CMSP Sao Paulo
R 5 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
CHIERIGHINI Pietra - BRA CAP Paulistano R 2 cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RAMOS Rafael 2005 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
OLIVEIRA Samuel 2008 BRA CMSP Sao Paulo
R 9 inscribed
QUEIROZ Danilo 2006 BRA CMSP Sao Paulo
R 6 inscribed
IKUNO Dylan 2006 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
KUI Arthur 2007 BRA SSJE Sao Jorge
R 8 inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
RAMOS Rafael 2005 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
GOMEZ Marcos 2004 BRA CMSP Sao Paulo
R 10 inscribed
OLIVEIRA Samuel 2008 BRA CMSP Sao Paulo
R 17 inscribed
QUEIROZ Danilo 2006 BRA CMSP Sao Paulo
R 16 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
IKUNO Dylan 2006 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
TEIXEIRA Henrique 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 12 inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials