Back to list

FTV-Jugendpokal
GER Frankfurt am Main
September 10, 2022 - September 11, 2022
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KONYUKH Anna 2012 GER Düsseldorfer FV
R --- inscribed
GERHARDT Ariane 2012 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MENDEL Ella 2013 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MÜLLER Olivia 2012 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTE Kyra 2013 GER FC Kassel
R --- inscribed
JENAL Liv 2012 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
KRETSCHMER Lea 2012 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
SHMELKOVA Sofiia 2012 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BREITENFELDER Malin 2013 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
EL BADRAWY Nala 2012 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
LINKENBACH Greta 2013 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
LINKENBACH Sanna 2012 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BARBAS Sebastian GER VFL Bad Nauheim
D BARTNIK Julia GER VFL Bad Nauheim
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D NOUR-ELDIN Ahmed GER Eintracht Frankfurt
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D PETERS Remi Leon GER FC Kassel
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
RIEGER Joshua GER Eintracht Frankfurt
SEIBEL Carolin GER TV Dillenburg
SÜVERN Elisa GER FC Kassel
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SUN Pujia 2010 CHN Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MIAO Sirui Mia 2010 CHN Frankfurter TV
R --- inscribed
SIMONIS Lina 2010 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
ANSORGE Maja Alessia 2011 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Paula 2011 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRAF Louisa 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
MOLL Marie 2011 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Lya 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HUSE Nuria Marie 2011 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
RZEPNICKA Rizlane 2011 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZVEREV Maja 2011 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
DRAYER Helena 2010 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
MASINDE Mila 2010 GER SV Waldkirch
R --- inscribed
PFLUGFELDER Nike 2010 GER SV Waldkirch
L --- inscribed
KOLLOCH Marit 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Maria 2010 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
NICKEL Tabea 2010 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
GLAAS Isabella 2010 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
HUANG Shuwen 2011 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
PETROVICI Antonia 2010 ROU FC Offenbach
R --- inscribed
LAVALL Olivia - GER Eintracht Frankfurt L --- cancelled  
VERHOEVEN Valentina - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
FRUMENTO Emilia - GER FC Offenbach R --- cancelled  
PICHURA Nele Sophie - GER FC Offenbach R --- cancelled  
HASSFURTER Lene - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
L GLASER Pauline GER FC Kassel
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
M1 KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KORB Charlotte GER VFL Bad Nauheim
CN KUNISCH Arne GER Eintracht Frankfurt
LORR Clara GER VFL Bad Nauheim
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
D RÜHL Emma GER FC Kassel
SAMOILOV Roman UKR FC Offenbach
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
D VERMEREN Simon BEL Les Mousquetaires Cinaciens
CN WEIDLICH Christoph GER Frankfurter TV
WEINERT Isabel GER VFL Bad Nauheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DOUCI HABANE Meriem 2006 FRA
R --- inscribed
AYTEKIN Cagla 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nelly 2009 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
PETREANU Andrada-Mihaela 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RISTOCK Clara 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
GLASER Pauline 2008 GER FC Kassel
R --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
LAUERWALD Mathilda 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
RÜHL Emma 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
EGER Magdalena 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HOBRECKER SOBOTTA Paulina Marie 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
IXKES Athea Alwara Elisa Maria 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
SCHILLING Johanna 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZGIRVACI Elizaveta 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BUSCH Katie 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HERZ Maria 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHMUTZ Kim 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SÜNDERHAUF Anna 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
LEBRENZ Mia 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
STUMPF Lea Marie 2008 GER OFC Bonn
R --- inscribed
OBERTHÜR Emma 2008 GER TSG Friesenheim
R --- inscribed
KOLDITZ Lilian-Fabienne 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
KOLDITZ Olivia-Sarah 2009 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
WALDMANN Victoria 2008 GER TV Augsburg
R --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
KOCH Hanna 2007 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
GLAAS Alwina 2007 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KORB Charlotte 2008 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
LORR Clara 2008 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
WEINERT Isabel 2007 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
LEOCATA Gaia-Olga 2008 ITA Heidenheimer SB
L --- inscribed
GÄRTNER Nadine - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
SPRINGER Cleo - GER Eintracht Frankfurt L --- cancelled  
ENOMA Caroline Omosefe - GER FC Offenbach R --- cancelled  
SARACCI Ela Melek - GER Frankfurter TV R --- cancelled  
MAUCH Fabienne - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
HUBERICH Lisa - GER SV Waldkirch R --- cancelled  
MIKA Salome - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
MORGEN Daria - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

40 Entries, 0 pending, 8 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BARBAS Sebastian GER VFL Bad Nauheim
D BARTNIK Julia GER VFL Bad Nauheim
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D NOUR-ELDIN Ahmed GER Eintracht Frankfurt
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D PETERS Remi Leon GER FC Kassel
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
RIEGER Joshua GER Eintracht Frankfurt
SEIBEL Carolin GER TV Dillenburg
SÜVERN Elisa GER FC Kassel
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KLEINERT Lilly-Eleonore 2004 AUT FTSJF Feldkirch, Heidenheimer SB
R --- inscribed
MEIßNER Katrin 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
AYTEKIN Cagla 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
CEVIKOL Eda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
EL AYARI Julia 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
FRICKE Fiona 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
KUNISCH Matilda 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LICHTL Darlene 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Nareman 2004 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
PETREANU Andrada-Mihaela 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SHA Chuyi 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
GRASSEWITZ Franziska 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
SÜVERN Elisa 2003 GER FC Kassel
R --- inscribed
DÖRR Mailin 2005 GER FC Offenbach
R --- inscribed
STERNBERG Ina 2008 GER FC Offenbach
R --- inscribed
HAUK Eva 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
STEFFENS Emma 2003 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
STEFFENS Eva 2006 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BEHRENS Maike 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
EICHHORN Franziska 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
MARX Charlotte 2005 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NEUBER Greta 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
NÜSSELER Lisa-Marie 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHULENBURG Patricia Vera 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
YOOSEFI Daria 2007 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
ZITTEL Alla 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
AMIAN Laura 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
BERNSTEIN Viktoria 2006 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GONANO Juna 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LORENZ Hannah 2004 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Lina 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
LÜTZENKIRCHEN Sara 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
RANK Marie Leonore 2005 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
L --- inscribed
HENRICH Lillian Charlize 2006 GER TV Dillenburg
L --- inscribed
KESSLER Marie-Victorine 2003 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
REESINCK Sophie 2005 NED
R --- inscribed
VERSTEIJNEN Annabelle 2005 NED
R --- inscribed
RASMUSSEN Annika 2005 USA FC Offenbach
R --- inscribed
DOUCI HABANE Meriem - FRA R --- cancelled  
STEINER Greta - GER R --- cancelled  
KRETSCHMAR Sophie - GER FS TV Langen R --- cancelled  
SCHMUTZ Kim - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
SCHOLZ Kira - GER SSG Bensheim R --- cancelled  
BARTNIK Julia - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
WEINERT Isabel - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

39 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
L GLASER Pauline GER FC Kassel
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
M1 KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KORB Charlotte GER VFL Bad Nauheim
CN KUNISCH Arne GER Eintracht Frankfurt
LORR Clara GER VFL Bad Nauheim
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
D RÜHL Emma GER FC Kassel
SAMOILOV Roman UKR FC Offenbach
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
D VERMEREN Simon BEL Les Mousquetaires Cinaciens
CN WEIDLICH Christoph GER Frankfurter TV
WEINERT Isabel GER VFL Bad Nauheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SUN Rongbin 2013 CHN Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
FUNK Leander 2013 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
DRESS Ludwig 2012 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
CHIANG Nico 2012 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
NAUMANN Silas Nico 2012 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KERK Mathis - GER Frankfurter TV R --- cancelled  
CLAUSWITZ Carlo Luc - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
RETUERTO PASTOR Inigo - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
VON CUBE Konstantin - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  
WÖRETSHOFER Marco Leo - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BARBAS Sebastian GER VFL Bad Nauheim
D BARTNIK Julia GER VFL Bad Nauheim
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D NOUR-ELDIN Ahmed GER Eintracht Frankfurt
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D PETERS Remi Leon GER FC Kassel
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
RIEGER Joshua GER Eintracht Frankfurt
SEIBEL Carolin GER TV Dillenburg
SÜVERN Elisa GER FC Kassel
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VAN COPPENOLLE Cedric 2010 BEL SC Parcival Leuven
L --- inscribed
ZHANG Haomeng 2011 CHN SSG Bensheim
R --- inscribed
BALZER Jakob 2010 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MENDEL Jonathan 2010 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
BRÜCKMANN Bjarne 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FERREIRA GONCALVES Cristiano 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
FRICKE Justus 2011 GER FC Offenbach
R --- inscribed
NEUMANN Raphael 2010 GER FC Offenbach
R --- inscribed
DAMHUIS Jan 2010 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
LUPP David 2011 GER Melsunger TG FA
R --- inscribed
FEY Tom 2010 GER SSG Bensheim
R --- inscribed
TATAROV Arseny 2010 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HASSFURTER Johann 2011 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
KRAUSE Noah Zacharias 2010 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
MÜLLER Elia 2011 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
SAGERT Lukas 2011 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
DE VOOGD Zachary 2011 NED Leidsche Schermvereniging AEW
R --- inscribed
HÄUßERMANN Jona - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
STILLER Carl - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
WEINIG Lorenzo - GER Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
SÜVERN Elio - GER FC Kassel R --- cancelled  
GONZÁLEZ Cosimo Maximilian - GER TSV Bayer 04 Leverkusen R --- cancelled  

17 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
L GLASER Pauline GER FC Kassel
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
M1 KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KORB Charlotte GER VFL Bad Nauheim
CN KUNISCH Arne GER Eintracht Frankfurt
LORR Clara GER VFL Bad Nauheim
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
D RÜHL Emma GER FC Kassel
SAMOILOV Roman UKR FC Offenbach
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
D VERMEREN Simon BEL Les Mousquetaires Cinaciens
CN WEIDLICH Christoph GER Frankfurter TV
WEINERT Isabel GER VFL Bad Nauheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GRANDJEAN Achille 2008 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
HERCOT Matthys 2008 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L --- inscribed
JUMET Alexandre 2008 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
L --- inscribed
PIRAUX Milo 2008 BEL Les Mousquetaires Cinaciens
R --- inscribed
COLLING Herve 2007 BEL SC Parcival Leuven, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
FERIR William 2007 BEL SC Parcival Leuven
R --- inscribed
RIJMEN Matthias 2006 BEL SC Parcival Leuven
R --- inscribed
SAMYN Ward 2007 BEL SC Parcival Leuven
R --- inscribed
VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 BEL SC Parcival Leuven
L --- inscribed
SCHUSTER Viktor 2007 CZE Frankfurter TV
R --- inscribed
OSTALSKIY Ivan 2007 CZE Heidenheimer SB
R --- inscribed
DELEVACQUE Maxime 2007 FRA CEB Biel/Bienne
R --- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GÜTTLER Maximilian 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
LOTZ Philip 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
NOUR-ELDIN Ahmed 2006 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
PETERS Remi Leon 2006 GER FC Kassel
R --- inscribed
RINGLEB Jakob 2007 GER FC Kassel
L --- inscribed
THEOBALD Felix 2007 GER FC Kassel
R --- inscribed
HARNACK Jonas 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
BALLER Joshua 2008 GER Fechterring Hochwald
R --- inscribed
BAYER Mighty Maitian 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
HOPPE Felix 2009 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZVEREV Tim 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
BUSCH Erik 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
HEUBERGER Marwin 2006 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
KÖPF Cornelius 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
REICH Paul 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHMUTZ Kilian 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHULLER Stephan 2008 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
SCHWARZ Julian 2009 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
ZIMMERMANN Frederik 2007 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
LENNARTZ Daan 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
POHL Marc Arthur 2006 GER OFC Bonn
L --- inscribed
BAKKER Till Marten 2007 GER TSV Bayer 04 Leverkusen
R --- inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
BARBAS Sebastian 2008 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
GRAUDENZ Kalle 2008 GER VFL Bad Nauheim
L --- inscribed
NEFFE Hagen 2009 GER VFL Bad Nauheim
R --- inscribed
VAN EDEREN Adam 2006 NED Holland Schermen
R --- inscribed
PFEIFER Paul 2006 SUI CEB Biel/Bienne
R --- inscribed
SHYKHALYEV Maxim 2007 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
TONG Felix Kuo - CHN Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
ENGLERT Arthur - GER Eintracht Frankfurt L --- cancelled  
ADLER Marcell - GER FC Offenbach L --- cancelled  
JURTSCHAK Tim - GER Heidenheimer SB R --- cancelled  
NORD Niels - GER TSV Korbach R --- cancelled  
BÖNING Etienne Philippe - GER VFL Bad Nauheim R --- cancelled  

50 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BERNSTEIN Heike GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
L GLASER Pauline GER FC Kassel
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
M1 KOLDITZ Gideon-Lucien GER TSV Bayer 04 Leverkusen
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D KORB Charlotte GER VFL Bad Nauheim
CN KUNISCH Arne GER Eintracht Frankfurt
LORR Clara GER VFL Bad Nauheim
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
NEZGHAZYNSKYI Artem UKR FC Offenbach
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
D RISTOCK Clara GER Eintracht Frankfurt
D RÜHL Emma GER FC Kassel
SAMOILOV Roman UKR FC Offenbach
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
D VERMEREN Simon BEL Les Mousquetaires Cinaciens
CN WEIDLICH Christoph GER Frankfurter TV
WEINERT Isabel GER VFL Bad Nauheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
COLLING Herve 2007 BEL SC Parcival Leuven, Fechterring Hochwald
R --- inscribed
DELEVACQUE Maxime 2007 FRA CEB Biel/Bienne
R --- inscribed
CHOLLET-RICARD Corentin 2005 FRA Frankfurter TV
R --- inscribed
DENG Levi 2008 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
HERTWECK Andri 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
MARTIN Jasper 2007 GER Eintracht Frankfurt
L --- inscribed
MIKES Julian 2007 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
REINING Riccardo 2003 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
RYAPOV Kaloyan 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
SCHMIDT Jann-Rouven 2005 GER Eintracht Frankfurt
R --- inscribed
GLASER Moritz 2006 GER FC Kassel
L --- inscribed
DERGAY David 2004 GER FC Offenbach
R --- inscribed
MARX Valentino 2003 GER Fechterring Hochwald
L --- inscribed
GIANNOLO Valerio 2008 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
OTTO Bo 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
ZVEREV Tim 2007 GER Frankfurter TV
R --- inscribed
EHRINGHAUS Mika 2004 GER Heidelberger FC/TSG R.
R --- inscribed
BOORZ Jonas 2003 GER Heidenheimer SB
L --- inscribed
BREKER Henri 2003 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
JUNG Gabriel 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
RENZ Dominik 2004 GER Heidenheimer SB
R --- inscribed
GERNDT Jan 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
HEINECKE Max-Julius 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
TATAROV Viktor 2007 GER TV Dillenburg
R --- inscribed
VAN EDEREN Adam 2006 NED Holland Schermen
R --- inscribed
PFEIFER Paul 2006 SUI CEB Biel/Bienne
R --- inscribed
DOROSHENKO Yurii 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
NEZGHAZYNSKYI Artem 2004 UKR FC Offenbach
L --- inscribed
SAMOILOV Roman 2004 UKR FC Offenbach
R --- inscribed
ZYUMBYULEV Ognyan - BUL Eintracht Frankfurt R --- cancelled  
BARBAS Sebastian - GER VFL Bad Nauheim L --- cancelled  

29 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
BARBAS Sebastian GER VFL Bad Nauheim
D BARTNIK Julia GER VFL Bad Nauheim
CN CARDUCCI Lilia GER Heidenheimer SB
D CEVIKOL Sercan TUR Eintracht Frankfurt
DE ANGELIS Alessia Mirela GER Frankfurter TV
D DERGAY Anna-Maria GER FC Offenbach
CN HEISLER Matthias GER Heidenheimer SB
D HILSE Pierre GER Frankfurter TV
KACZMAREK Kacper GER Frankfurter TV
CN KOLDITZ Hendrik-Kilian GER TSV Bayer 04 Leverkusen
D MÄRZHÄUSER Gioia GER Eintracht Frankfurt
D NOUR-ELDIN Ahmed GER Eintracht Frankfurt
NOUR-ELDIN Nareman GER Eintracht Frankfurt
D PETERS Remi Leon GER FC Kassel
CN REIN Melinda GER Heidenheimer SB
RIEGER Joshua GER Eintracht Frankfurt
SEIBEL Carolin GER TV Dillenburg
SÜVERN Elisa GER FC Kassel
CN TEUBER Carolin GER Heidenheimer SB
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ABILGAARD Lynn 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
WALL Alexandra 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
KRETSCHMAR Sophie 2007 GER FS TV Langen
R --- inscribed
SALIM Leila Yasmin 2006 GER FS TV Langen
R --- inscribed
OHREM Muriel 2008 GER MTV Giessen
R --- inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
LOBE MANGA Laetitia 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
WÖLL Tara 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
ZANNER Aurelie 2009 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
BARKHOLZ Amelie 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
OVCHINNIKOVA Alisa 2007 LAT TV Neu Isenburg
R --- inscribed
BORYSOVA Ahlaia 2008 UKR OFC Bonn
L --- inscribed
SCHMALENBERGER Mareile - GER Darmstädter FC R --- cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
WEGNER-VIOUGUIN Gennadi GER VFL Marburg FA
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
THIEBAUT Leane 2005 FRA
--- inscribed
WIPF Zoe 2005 FRA GUEBWILLER
R --- inscribed
ABILGAARD Lynn 2009 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
WALL Alexandra 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
KRETSCHMAR Sophie 2007 GER FS TV Langen
R --- inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L --- inscribed
LOBE MANGA Laetitia 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
WÖLL Tara 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R --- inscribed
DRAHEIM Matilda 2003 GER TG Hanau
R --- inscribed
KRÖPELIN Fenja 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
ZDANOV Katerina 2005 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
BORYSOVA Ahlaia 2008 UKR OFC Bonn
L --- inscribed
SCHMALENBERGER Mareile - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
ENOMA Caroline Omosefe - GER FC Offenbach R --- cancelled  
STEINER Greta - GER R --- cancelled  
SALIM Leila Yasmin - GER FS TV Langen R --- cancelled  

15 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
WEGNER-VIOUGUIN Gennadi GER VFL Marburg FA
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELOUANAS Mehdi 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
KILINC Harun 2008 GER FC Rüsselsheim
R --- inscribed
KÖTHE Joscha 2009 GER FC Rüsselsheim
L --- inscribed
BURGER Matthis 2008 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
MANIA Christoph 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
MÜLLER Nils 2006 GER SKG Oberhöchstadt
R --- inscribed
MARENBACH Lorenz 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
NÜRNBERG Lorenz 2009 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
VON QUAST Maximilian 2006 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
ZANNER Raoul 2006 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
REKOW Jan Moritz 2006 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
HERWIG Quentin 2008 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LUDWIG Daniel 2006 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
KARAÖREN Ege Tuna 2009 TUR FC Rüsselsheim
R --- inscribed
SIMONOV Andrii 2008 UKR OFC Bonn
R --- inscribed
MUKHOPAD Hlib 2008 UKR Darmstädter FC
R --- inscribed
ALAOUI Wassim - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
BERNIUS Sebastian - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
FISCHBEIN Jaroslaw - GER Darmstädter FC R --- cancelled  
WALKER Calum - GER Darmstädter FC R --- cancelled  

18 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
WEGNER-VIOUGUIN Gennadi GER VFL Marburg FA
D WOSCH Moritz GER TG Dörnigheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELOUANAS Mehdi 2007 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
RAU Theo 2005 GER Darmstädter FC
R --- inscribed
BURGER Matthis 2008 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
GREBING Julian Richard 2009 GER Fechtclub Marburg
R --- inscribed
EMMERICH Jaron 2004 GER TG Dörnigheim
L --- inscribed
FAITZ Philip 2005 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
MARENBACH Lorenz 2007 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
VON QUAST Maximilian 2006 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
ZANNER Raoul 2006 GER TG Dörnigheim
R --- inscribed
REKOW Jan Moritz 2006 GER TV Neu Isenburg
R --- inscribed
KRÖPELIN Joscha 2007 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
LUDWIG Daniel 2006 GER VFL Marburg FA
L --- inscribed
STETZKA Vincent 2005 GER VFL Marburg FA
R --- inscribed
MUKHOPAD Hlib 2008 UKR Darmstädter FC
R --- inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN TÜRKIS Daniel GER Fechtclub Marburg
WEGNER-VIOUGUIN Gennadi GER VFL Marburg FA
D WOSCH Moritz GER TG Dörnigheim
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

DERMITCHEV Leonid GER Coach Sat Sun FC Kassel
GLASER Sabine GER Parents Sat Sun FC Kassel
DERGAY Rostislav GER Coach FC Offenbach
MESZAROS Maximilian GER Coach FC Offenbach
PETROVICI Gabriel Adrian ROU Coach FC Offenbach
HELDMANN Tanja GER Coach Sun FC Rüsselsheim
MARX Marco GER Parents Sun Fechterring Hochwald
MARX Stefanie GER Parents Sun Fechterring Hochwald
FENNER Erika GER Medical Sat Sun Frankfurter TV
GIANNOLO Nadine GER Coach Sat Sun Frankfurter TV
JAKOBY Simon GER Coach Sat Sun Frankfurter TV
MIRETSKI Arkadi GER Coach Sat Sun Frankfurter TV
LUPP Christian GER Parents Melsunger TG FA
MEHRING Thorsten GER Coach Melsunger TG FA
GAYK Tobias GER Coach Sat Sun OFC Bonn
LEBRENZ Silke GER Parents Sun OFC Bonn
LENNARTZ Arndt GER Parents Sat OFC Bonn
POHL Monika GER Parents Sat OFC Bonn
STUMPF Sabine GER Parents Sun OFC Bonn
NOUWEN Nathalie BEL Parents Sat SC Parcival Leuven
BRÜGGEMANN Ekkehard GER Coach Sat Sun TFC Hanau
BRÜGGEMANN Mirko GER Coach Sat Sun TFC Hanau
EMMERICH Alexander GER Parents Sat Sun TG Dörnigheim
FAITZ Kim USA Coach Sat Sun TG Dörnigheim
FROHWEIN Christoph GER Coach Sat Sun TG Dörnigheim
VON QUAST Yung Mi USA Parents Sat Sun TG Dörnigheim
EHRINGHAUS Elena GER Coach Sat Sun TV Dillenburg
KONDRING Philipp GER Coach Sat Sun VFL Bad Nauheim