Back to list

Schwert des Räuber Klemens
GER Pritzwalk
May 22, 2022 - May 22, 2022
Required: National license

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MÜLLER Anna-Renate 1997 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
KRAMER Julia 1993 GER PSV Rostock
R --- inscribed
ROSENDAHL Zora 1991 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHECK Melanie 1993 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
BUDICH Sabine - GER PSV Rostock R --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEITMANN Anne 1980 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
PFENNIGSCHMIDT Friederike 1974 GER FG Schwerin
R --- inscribed
STÜVE Sabrina 1982 GER FG Schwerin
R --- inscribed
WEINRICH Anne 1974 GER FG Schwerin
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SEIDEL Sylvia 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
ELSNER Kerstin 1963 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BUDICH Sabine 1961 GER PSV Rostock
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
UNGUREIT Luca 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
LOOSCH Janek 2004 GER SV Lok Pritzwalk
L --- inscribed
SEUFERT Julian - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  

3 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Maximilian 2000 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
HINZ Gerald 1965 GER Elmshorner MTV
R --- inscribed
EIFRIG Maximilian Johannes 1999 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
ADLER Andreas 1985 GER SV Chemie Rodleben
R --- inscribed
BRAUN Denny 1987 GER SV Chemie Rodleben
R --- inscribed
NAGEL Stefan 2000 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed
BURMEISTER Andreas 1993 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
DITTRICH Norbert 1983 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
DEGLER Wolfram - GER SVA Oranienburg R --- cancelled  
HELLMICH Uwe - GER SVA Oranienburg R --- cancelled  

8 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's V40 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DEGLER Wolfram 1973 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's V50 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KIRSCHEN Uwe 1967 GER SC Berlin
R --- inscribed
HELLMICH Uwe 1963 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
KNÖLL Andreas 1970 GER SVA Oranienburg
L --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's V60 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BAHLCKE Sven 1962 GER FG Schwerin
R --- inscribed
MARTIN Gerhard 1956 GER FG Schwerin
L --- inscribed
BECKER Detlef 1959 GER OSC Potsdam
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

SCHLATTERER-KRAUTER Kathrin GER Coach Sun Blau-Weiß Kleinmachnow
WOLF Horst GER Coach Blau-Weiß Kleinmachnow
UNGUREIT Udo GER Coach Sun OSC Berlin
WARSANY Kristin GER Coach Sun SC Berlin
DOERKS Andrea GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
ELSNER Jacqueline GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
ELSNER Kerstin GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
GAWRISCH Dieter GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
LOOSCH Janet GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
NAGEL Karina GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
NAGEL Stefan GER Coach Sun SV Lok Pritzwalk
LEIPOLD Bernd GER Technician Sun Fédération Internationale d'Escrime