Back to list

Offene Kreis-Sportspiele
GER Pritzwalk
May 21, 2022 - May 21, 2022
Required: National license

Foil Women's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DEGLER Leonor - GER SVA Oranienburg R --- cancelled  

0 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÄTHEL Wilhelmine 2011 GER FC Greifswald
R --- inscribed
JUNKER Frieda 2012 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed
LAST Julienne 2011 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
STOKLOSSA Leah 2011 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
SCHULZ Levke 2011 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUSE Martha 2009 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
ZHU Tian Yi 2010 GER FK Reemtsma
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRESKE Olga 2008 GER FC Greifswald
R --- inscribed
GOETZ Sophie 2008 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed
RATKOGLO Maria - BUL SVA Oranienburg R --- cancelled  
DINGERSTEDT Anna - GER OSC Potsdam R --- cancelled  
ERTEL Alisa - RUS SVA Oranienburg R --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U9 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GÖRLITZ Jan 2013 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
WIEDEMANN August 2013 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
FIEDLER Marc - GER FC Greifswald R --- cancelled  
LÖBLICH John - GER SV Lok Pritzwalk L --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MARKS Alexander 2011 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
SCHNEIDER Ole 2011 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
BUDER Tom Lukas 2011 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
LEHMANN Oskar 2012 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
PETERS Bjarne 2012 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHU Jin Yuan 2009 CHN FK Reemtsma
R --- inscribed
BRESKE Kuno 2010 GER FC Greifswald
R --- inscribed
STARKE Dominic Julius 2009 GER Kieler MTV
R --- inscribed
POGOSJAN Erik 2009 GER SV Lok Pritzwalk
L --- inscribed
SEIER Emilio 2010 GER SV Lok Pritzwalk
R --- inscribed
HINRICHS Oskar 2010 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
REICH Ole 2010 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
HEITMANN Jannik Max 2010 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- inscribed
SCHULZ Rasmus 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed

9 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
RÄTHEL Werner 2008 GER FC Greifswald
L --- inscribed
MARKS Florian 2008 GER FC Rothenbaum
L --- inscribed
FISCHER Ferdinand 2008 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
RISSMANN Joel Hendrik 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
HORNUNG Friedrich - GER OSC Potsdam R --- cancelled  
WEBER Anton - GER OSC Potsdam R --- cancelled  
SEEMANN Niklas - GER SVA Oranienburg R --- cancelled  

4 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN EIFRIG Maximilian Johannes GER OSC Potsdam
ERTEL Alisa RUS SVA Oranienburg
D NAGEL Stefan GER SV Lok Pritzwalk
RATKOGLO Maria BUL SVA Oranienburg
SEEMANN Niklas GER SVA Oranienburg
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

KRAUSE Alexander GER Coach FC Rothenbaum
MARKS Carsten GER Coach FC Rothenbaum
MARKS Stefanie GER Parents FC Rothenbaum
SCHNEIDER Claudia GER Parents FC Rothenbaum
SCHNEIDER Michael GER Parents FC Rothenbaum
EIFRIG Maximilian Johannes GER Coach Sat OSC Potsdam
DOERKS Andrea GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
ELSNER Jacqueline GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
ELSNER Kerstin GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
GAWRISCH Dieter GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
GOETZ Felix GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
KRÜGER Irmhild GER Medical Sat SV Lok Pritzwalk
LOOSCH Janet GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
NAGEL Tina GER Coach Sat SV Lok Pritzwalk
BURMEISTER Andreas GER Coach SVA Oranienburg
DEGLER Maurice GER Coach SVA Oranienburg
DEGLER Simone GER Parents Sat SVA Oranienburg
DEGLER Wolfram GER Coach SVA Oranienburg
KÖHLER Joey GER Coach Sat SVA Oranienburg
HÄCKER-SCHULZ Irene GER Parents TB Hamburg-Eilbeck
HEITMANN Meike GER Parents TB Hamburg-Eilbeck
RISSMANN Norbert GER Parents TB Hamburg-Eilbeck
RISSMANN Regina GER Parents TB Hamburg-Eilbeck
SCHULZ Henrico GER Parents TB Hamburg-Eilbeck
LEIPOLD Bernd GER Coach Sat Fédération Internationale d'Escrime