Back to list

1º Torneio 95 Anos CBE - Pré-Cadete
BRA São Paulo
March 18, 2022 - March 20, 2022
Required: National license

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DIAS Aydee 2007 BRA AMK Mestre Kato
R 3 inscribed
IVANCHECHE Alice 2007 BRA AMK Mestre Kato
R 9 inscribed
ROSSA Lais 2009 BRA AMK Mestre Kato
R 18 inscribed
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
MELO Mariana 2009 BRA CAP Paulistano
R 14 inscribed
SILVA Samara 2009 BRA CAP Paulistano
L 12 inscribed
SILVA Thyciane 2008 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
EMED Maria Luiza 2008 BRA CC Curitibano
R 20 inscribed
MANCINI Isabela 2008 BRA CC Curitibano
R 28 inscribed
PORTUGAL Gabriela 2007 BRA CC Curitibano
R 6 inscribed
VOLACO Isabela 2008 BRA CC Curitibano
R 17 inscribed
FAR Paloma 2007 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 30 inscribed
GIMENEZ Isabella 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 32 inscribed
GONDO Mariana 2007 BRA Dourado Esgrima Club
R 2 inscribed
KOMATSU Giulia 2007 BRA Dourado Esgrima Club
R 4 inscribed
ULIAN Maria 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 5 inscribed
BASSO Valentina 2009 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
GRAHL Julia 2009 BRA ECP Pinheiros
R 27 inscribed
OGATA Ana Beatriz 2007 BRA ECP Pinheiros
R 19 inscribed
TAPAJOS Manuela 2008 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
MATOS Livia 2008 BRA GNU Nautico Uniao
L 16 inscribed
QUADROS Julia 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 13 inscribed
ASQUINO Sophia 2010 BRA LQ Life Quality
L 11 inscribed

23 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
N BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B CORSETTI Marcelo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PARENTE Rodrigo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PISSATO Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BICUDO Thomas 2007 BRA SSJE Sao Jorge
R 23 inscribed
CARVALHO Murilo 2007 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 28 inscribed
ARMANI Luca 2008 BRA AMK Mestre Kato
R 12 inscribed
HOMSI Bernardo 2007 BRA BTC Barroca
2 inscribed
ACCOSSATO Federico 2007 BRA CAP Paulistano
R 25 inscribed
GARCIA Antonio 2008 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
KURUMA Guilherme 2008 BRA CAP Paulistano
R 45 inscribed
LOUZADA Pedro 2010 BRA CAP Paulistano
R 29 inscribed
NOGUEIRA Pedro 2007 BRA CAP Paulistano
R 21 inscribed
SAMPAIO Luca 2008 BRA CAP Paulistano
R 36 inscribed
SANTOS José 2010 BRA CAP Paulistano
R 26 inscribed
SILVA Walison 2010 BRA CAP Paulistano
R 22 inscribed
AUGUSTO Henrique 2009 BRA CC Curitibano
R 11 inscribed
SOUSA Alberes 2009 BRA CGB Betancourt
R 35 inscribed
HOPFER Pedro 2008 BRA CMPR Parana
R 10 inscribed
SOUZA Matheus 2007 BRA CMPR Parana
L 5 inscribed
ANDERY Thierry 2007 BRA CMSP Sao Paulo
R 40 inscribed
FERREIRA Pedro Luiz 2008 BRA CMSP Sao Paulo
L 30 inscribed
DUBIEL Guilherme 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 4 inscribed
OLIVEIRA Jean 2008 BRA Dourado Esgrima Club
R 9 inscribed
BICALHO Bernardo 2008 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
BRANDT Matheus 2007 BRA ECP Pinheiros
L 1 inscribed
MALUF Guilherme 2008 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
MIORELLI Franco 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 15 inscribed
ASQUINO Lucca 2008 BRA LQ Life Quality
R 7 inscribed
DOTTA Luca 2008 BRA LQ Life Quality
R 18 inscribed
GUEDES Fernando 2008 BRA LQ Life Quality
R 37 inscribed
LUDOVICO Arthur 2008 BRA LQ Life Quality
R 19 inscribed
ROCHA Pedro 2007 BRA LQ Life Quality
R 20 inscribed
URIEN Mateo 2010 BRA LQ Life Quality
R 48 inscribed
BITTAR Gabriel 2007 BRA SSJE Sao Jorge
R 14 inscribed
GONCALVES Eduardo 2007 BRA SSJE Sao Jorge
L 3 inscribed
MEZZACAPA Henrique 2008 BRA SSJE Sao Jorge
R 16 inscribed
SEIXLACK Igor - BRA BTC Barroca 34 cancelled  
COSTA Max - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  

33 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
N BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B CORSETTI Marcelo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PARENTE Rodrigo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PISSATO Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
MELO Mariana 2009 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
PENTEADO Maria Fernanda 2009 BRA CAP Paulistano
R 9 inscribed
SILVA Samara 2009 BRA CAP Paulistano
L 12 inscribed
SILVA Thyciane 2008 BRA CAP Paulistano
R 15 inscribed
BASSO Valentina 2009 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CHEQUER Clara 2007 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
GRAHL Julia 2009 BRA ECP Pinheiros
R 20 inscribed
OGATA Ana Beatriz 2007 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
TAPAJOS Manuela 2008 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
CARVALHO Sofia 2008 BRA GNU Nautico Uniao
R 5 inscribed
FAYOS Luisa 2010 BRA GNU Nautico Uniao
R 16 inscribed
MATOS Livia 2008 BRA GNU Nautico Uniao
L 1 inscribed
QUADROS Julia 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 3 inscribed
STEMPNIAK Rafaela 2008 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
ASQUINO Sophia 2010 BRA LQ Life Quality
L 8 inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PARENTE Rodrigo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PISSATO Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NOGUEIRA Pedro 2007 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
SAMPAIO Luca 2008 BRA CAP Paulistano
R 22 inscribed
SANTOS José 2010 BRA CAP Paulistano
R 14 inscribed
SILVA Walison 2010 BRA CAP Paulistano
R 15 inscribed
TOMINO Leonardo 2010 BRA CAP Paulistano
L 16 inscribed
KALLEBY Alvaro 2010 BRA CGB Betancourt
R 9 inscribed
LOBO Guilherme 2007 BRA CGB Betancourt
R 2 inscribed
AVELINO João Antônio 2010 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 23 inscribed
MIRANDA Heitor 2009 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 6 inscribed
ANDERY Thierry 2007 BRA CMSP Sao Paulo
R 20 inscribed
BUENO Gustavo 2008 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
FOSCHINI Luiz 2008 BRA ECP Pinheiros
L 3 inscribed
HEMPEL Christian 2007 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
PASCUOTTI Pedro 2009 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
MELIAN Fernando 2008 BRA EEAM Abel Melian
R 11 inscribed
CAMARGO Henrique 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R 4 inscribed
CONFORTIN Felipe 2010 BRA GNU Nautico Uniao
L 12 inscribed
HOFFELDER Rafael 2010 BRA GNU Nautico Uniao
R 21 inscribed
REICHOW Felipe 2010 BRA GNU Nautico Uniao
L 10 inscribed
MEZZACAPA Henrique 2008 BRA SSJE Sao Jorge
R 19 inscribed
ROSSI Felipe - BRA ECP Pinheiros R --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PARENTE Rodrigo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PISSATO Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B VELOSSO Paulo Juan BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PENTEADO Maria Fernanda 2009 BRA CAP Paulistano
R 14 inscribed
SZÁSZ Carolina 2009 BRA CAP Paulistano
L 8 inscribed
VIEIRA Camila 2008 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
IMPROTA Julia 2009 BRA Baldin Esgrima
R 3 inscribed
OHANA Gabriela 2009 BRA Baldin Esgrima
R 5 inscribed
PAGNAN Julia 2009 BRA Baldin Esgrima
R 9 inscribed
TANAKA Giulia 2008 BRA CMSP Sao Paulo
R 4 inscribed
TOSTA Lais 2010 BRA Baldin Esgrima
R 13 inscribed
CASTILHO Valentina 2007 BRA ECP Pinheiros
R 10 inscribed
FRAGA Ana Beatriz 2009 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
QUEVEDO Laura 2008 BRA Lindóia Tênis Clube
R 6 inscribed
OH Victoria 2007 BRA SSJE Sao Jorge
R 16 inscribed
PELUCIO Maria 2009 BRA SSJE Sao Jorge
R 7 inscribed
PISSATO Helena 2009 BRA SSJE Sao Jorge
R 12 inscribed
SANTOS Stella - BRA CAP Paulistano R 11 cancelled  

14 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FERREIRA Pedro Luiz 2008 BRA CMSP Sao Paulo
L 3 inscribed
OLIVEIRA Samuel 2008 BRA CMSP Sao Paulo
R 2 inscribed
PELUCIO Joaquim 2010 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
DOUGLAS Henry 2010 BRA GNU Nautico Uniao
R 6 inscribed
PINTO Marcus 2010 BRA GNU Nautico Uniao
R 7 inscribed
WOLFF Arthur 2008 BRA Lindóia Tênis Clube
L 1 inscribed
KUI Arthur 2007 BRA SSJE Sao Jorge
R 5 inscribed
COSTA Max - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  

7 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B VELOSSO Paulo Juan BRA Confederação Brasileira de Esgrima
XAVIER Marco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials