Back to list

Hamburger U15-Meisterschaft Florett
GER Hamburg
December 4, 2021 - December 4, 2021
Required: National license

Foil Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SV PR. REINFELD
SV Preußen Reinfeld (GER)
GER --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRÄUNINGER Hanna GER TB Hamburg-Eilbeck
DREWS Lina GER TB Hamburg-Eilbeck
HOHWY Fritz GER Walddörfer SV
KNAP Sofia GER TB Hamburg-Eilbeck
KRAUSE Alexander GER FC Rothenbaum
MOSA Nike GER Walddörfer SV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUSE Martha 2009 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
SRKALOVIC Uma 2010 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
WANG Melina 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
HEINTZ Amalia 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
TEMUR Duru 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRÄUNINGER Hanna GER TB Hamburg-Eilbeck
DREWS Lina GER TB Hamburg-Eilbeck
HOHWY Fritz GER Walddörfer SV
KNAP Sofia GER TB Hamburg-Eilbeck
KRAUSE Alexander GER FC Rothenbaum
MOSA Nike GER Walddörfer SV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FC ROTHENBAUM
FC Rothenbaum (GER)
MARKS Florian (2008 L)
EL EBRASHI Junes (2009 R)
GER --- inscribed  
TB HAMBURG-EILBECK
TB Hamburg-Eilbeck (GER)
GER --- inscribed  
WALDDORFER SV
Walddörfer SV (GER)
GER --- inscribed  

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRÄUNINGER Hanna GER TB Hamburg-Eilbeck
DREWS Lina GER TB Hamburg-Eilbeck
HOHWY Fritz GER Walddörfer SV
KNAP Sofia GER TB Hamburg-Eilbeck
MOSA Nike GER Walddörfer SV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHU Jin Yuan 2009 CHN FK Reemtsma
R --- inscribed
EL EBRASHI Junes 2009 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
MARKS Florian 2008 GER FC Rothenbaum
L --- inscribed
MIECHIELSEN Piet 2007 GER Hamburger FC
R --- inscribed
HEITMANN Jannik Max 2010 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- inscribed
RACHAU Samuel 2008 GER TB Hamburg-Eilbeck
L --- inscribed
RISSMANN Joel Hendrik 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
SASS Claudius 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
SCHULZ Rasmus 2009 GER TB Hamburg-Eilbeck
R --- inscribed
BRENNECKE Johannes 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
GUTHÖHRLEIN Christoph 2007 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
HEINTZ Lucius 2010 GER Walddörfer SV
R --- inscribed
RANCK Christoffer 2007 GER Walddörfer SV
L --- inscribed
SANDFORT Jonah 2008 GER Walddörfer SV
R --- inscribed

14 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRÄUNINGER Hanna GER TB Hamburg-Eilbeck
DREWS Lina GER TB Hamburg-Eilbeck
HOHWY Fritz GER Walddörfer SV
KNAP Sofia GER TB Hamburg-Eilbeck
MOSA Nike GER Walddörfer SV
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Officials

KRAUSE Alexander GER Coach FC Rothenbaum
KRAUSE Ulrike GER Coach FC Rothenbaum
MARKS Carsten GER Coach FC Rothenbaum
TIEDEMANN Jan GER Coach Sat FC Rothenbaum
BRÄUNINGER Hanna GER Coach TB Hamburg-Eilbeck
HAGGE Lars GER Coach TB Hamburg-Eilbeck
PAMPEL Patrick GER Coach Sat Walddörfer SV
WOLF Henrik GER Coach Sat Walddörfer SV