Back to list

Quernheimer Spatzenturnier 2021
GER Kirchlengern
December 4, 2021 - December 5, 2021
Required: National license

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAYER Liliana 2011 GER Quernheimer FC
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MAYER Cecile 2008 GER Quernheimer FC
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
HOFFMANN Alexia 2005 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LE CLAIRE Florence 1993 GER USC Bochum
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PELKA Ben 2011 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KITTEL Ben Leon 2009 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
SCHMITZ Meo 2010 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
LELITTKO Eddie 2009 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TRUSKAWA Maarten 2007 GER Hasper FC
R --- inscribed
OTTO Justus 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
PETRI Daniel 2008 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
PFEIL Arne 2008 GER TG Münster
R --- inscribed
SCHUMACHER Noah 2007 GER TG Münster
L --- inscribed
KANDLER Jaron 2008 GER TSV 1863 Herdecke
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MADEDDU Fabio 2006 GER Hasper FC, CS Pisa Di Ciolo
R --- inscribed
TRUSKAWA Marian 2005 GER Hasper FC
R --- inscribed
OTTO Justus 2007 GER OFC Bonn
R --- inscribed
BIGGA Leandro 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
MAYER Leonard 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
PUND Tammo 2006 GER TG Münster
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MINAEW Maximilian 2004 GER Hasper FC
R --- inscribed
BIGGA Leandro 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
MAYER Leonard 2006 GER Quernheimer FC
R --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
PFEIL Jörg 1962 GER TG Münster
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Officials

PETRI Alexander GER Coach TB Burgsteinfurt
SELBACH Jannis GER Coach Sat Sun TG Münster