Back to list

Off. Landesmeisterschaft Sachsen-Anhalt
GER Halle
December 4, 2021 - December 5, 2021
Required: National license

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
FLOHR Andy GER SV Aschersleben
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LOOS Romina 2008 GER SV Aschersleben
R --- inscribed
SCHNEIDER Shannon 2008 GER SV Aschersleben
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
FLOHR Andy GER SV Aschersleben
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
FLOHR Andy GER SV Aschersleben
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SPANJER Niclas 2007 GER SV Aschersleben
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
FLOHR Andy GER SV Aschersleben
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VOIGT Karla 2009 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed
GRUND Florentine - GER Dresdener FC R --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KNOCHENHAUER Moritz 2011 GER FG Merseburger Raben
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BERGMANN Dominik 2008 GER Dresdener FC
R --- inscribed
ECKNER Lykko 2007 GER Dresdener FC
R --- inscribed
MEHNER Levy Etienne 2007 GER Dresdener FC
R --- inscribed
NEUMANN Henry 2007 GER Dresdener FC
R --- inscribed
SCHUSTER Lucas 2007 GER Dresdener FC
L --- inscribed
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R --- inscribed
BRUSCHEK Robin 2008 GER SV Angern
R --- inscribed
SCHMIDT Konrad 2007 GER USC Magdeburg
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   GLINKA Steve GER Ophardt Team Sportevent

Officials

LANGHAMMER Tom GER Coach Sat Dresdener FC
ALTENDORF Andreas GER Coach Sat FG Merseburger Raben
ALTENDORF Daniela GER Coach Sat FG Merseburger Raben