Back to list

Berliner Meisterschaft
GER Berlin
December 11, 2021 - December 12, 2021
Required: National license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHILD Samantha 2008 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
STAACK Jolantha 2007 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
WEDDE Maja 2007 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
KOLBUSA Lucy Lena 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
MIELKE Lisa Marie 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
RAULIN Charlotte 2007 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
REDLICH Marlene 2007 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
REINKE Sophie 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
BRÜCKNER Johanna 2005 GER OSC Berlin
R --- inscribed
HELMRATH Antonia 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
JACOBS LEON Maria Isabella 2005 GER OSC Berlin
L --- inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HAMPRECHT Bero GER OSC Berlin
KLEMENT Leonie GER Fechtzentrum Berlin
D MENKE Constantin GER OSC Berlin
SCHERKA Lennert GER Fechtzentrum Berlin
ZACHARIAS Wolfgang GER Fechtzentrum Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KOLBUSA Lucy Lena 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
MIELKE Lisa Marie 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
REINKE Sophie 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
BRÜCKNER Johanna 2005 GER OSC Berlin
R --- inscribed
JACOBS LEON Maria Isabella 2005 GER OSC Berlin
L --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AYALA Rodrigo MEX Fechtzentrum Berlin
HAMPRECHT Bero GER OSC Berlin
KLEMENT Leonie GER Fechtzentrum Berlin
D MENKE Constantin GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BICKEL Leon 2005 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
HERRMANN Paul 2006 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
DUDA Denis Wolfgang 2007 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
GRÜNBERGER Max David 2008 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
HALFPAP Linus 2008 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KONRAD Felix 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
KRÜGER Jonas Frederik 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
NISHIMOTO Hikari 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
SAHIN Teoman 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
FREUND Julian 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
GRÖNEBAUM August 2007 GER OSC Berlin
L --- inscribed
KELM Alexander 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
NICKEL Simon 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
STULPE Arthur 2007 GER OSC Berlin
R --- inscribed
UNGUREIT Luca 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
ZILBERBERG Matan 2006 ISR OSC Berlin
R --- inscribed
TÜRK Berat Levent 2007 TUR AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
SCHERKA Lennert - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  

17 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
HAMPRECHT Bero GER OSC Berlin
KLEMENT Leonie GER Fechtzentrum Berlin
D MENKE Constantin GER OSC Berlin
SCHERKA Lennert GER Fechtzentrum Berlin
ZACHARIAS Wolfgang GER Fechtzentrum Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Epee Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BÖMEKE Paul-Alexander 2004 GER AF&Historie Berlin e.V.
R --- inscribed
DUDA Denis Wolfgang 2007 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
GRELL Matthias 2004 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KONRAD Felix 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
SAHIN Teoman 2006 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KELM Alexander 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
UNGUREIT Luca 2006 GER OSC Berlin
R --- inscribed
BERGER Steven 2004 GER TSV Sportuniversum Berlin
R --- inscribed
ZILBERBERG Matan 2006 ISR OSC Berlin
R --- inscribed
SCHERKA Lennert - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  

9 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
AYALA Rodrigo MEX Fechtzentrum Berlin
HAMPRECHT Bero GER OSC Berlin
KLEMENT Leonie GER Fechtzentrum Berlin
D MENKE Constantin GER OSC Berlin
Name Nation Inscribed by role
Referees
Officials

Officials

HAMPEL Harald-Jonathan GER Coach Sat AF&Historie Berlin e.V.
JEREBICNIK Bruno GER Coach Sat AF&Historie Berlin e.V.
WAGNER Julia GER Coach Sat Sun Fechtzentrum Berlin
METZE Wolfgang GER Coach Sat Sun OSC Berlin
UNGUREIT Udo GER Coach Sat Sun OSC Berlin
BERGER Detlef GER Coach Sat Sun TSV Sportuniversum Berlin
BERGER Oxana GER Coach Sat Sun TSV Sportuniversum Berlin
KRAVCHENKO Alex GER Coach Sat Sun TSV Sportuniversum Berlin