Back to list

RoboMarkets-Cup
GER Mainz
January 29, 2022 - January 29, 2022
Required: National license

Sabre Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZHAO Ellen 2006 CHN FS Bielefelder TG
R --- inscribed
KLISCHKE Leonie 2007 DEU PSV Rostock
R --- inscribed
MITNACHT Emma 2005 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
HUMMEL Milena 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KOBER Josephine 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
KUS Jana 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
NITSCHMANN Tiziana 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Céline 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
STEMPER Lena 2005 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHLAFFER Dorothea 2008 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
GUBITZ Emilia 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
LANDSLEITNER Teresa 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
MARX Maja 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
NEUNER Elyza 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
GRAUDINS Catalin 2006 GER CHARLEVILLE, MTV Mainz
R --- inscribed
GRAUDINS Victoria 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
THOMÉ Marie 2006 GER MTV Mainz
R --- inscribed
KOCH Johanna 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
SPRINDT Alina Marie 2008 GER PSV Rostock
R --- inscribed
MIX Esther Marie 2008 GER SG Kaarst
R --- inscribed
BIJOK Mathilde 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KLAR Marike 2007 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
KÜPPER Livia 2006 GER TSC Eintr. Dortmund
R --- inscribed
BAUER Lina 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
GEORGIEV Kalina 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
HIRSCHFELD Anastasija 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHUSTER Finja 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
HERBON Cisanne 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KOHL Polina 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
KURZAWA Marisa Victoria 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
LÜKING Johanna 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
WEILAND Julia 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
WEILAND Mia 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
BORMANN Johanna 2008 GER TSV Kenten
R --- inscribed
WERTH Johanna 2005 GER TSV Kenten
R --- inscribed
CHAMPION Elizabeth 2007 GER TV Ratingen
R --- inscribed
HECKEL Evelin 2008 GER TV Achern FA
R --- inscribed
BRÜNJES Katharina 2005 GER TV Jahn Oelde
L --- inscribed
SCHOLL Melina - GER FC Tauberbischofsheim R --- cancelled  

38 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRANDT Christian GER TSG Eislingen
B BUJDOSO Gergö GER MTV Mainz
CN CSANYI Barnabas HUN FC Würth Künzelsau
CN GÄBELEIN Michael GER FC Würth Künzelsau
CN HILGER Jakob GER TSV Bayer Dormagen
CN MEKA Valentin GER FR Nürnberg
CN MÜLLER Max Laurin GER TSV Bayer Dormagen
CN NEUHÄUSER Marc GER FC Tauberbischofsheim
CN PETER Katharina GER FR Nürnberg
CN ROMMELSPACHER Ralph GER TSG Eislingen
CN SCHAICH Thomas GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GOLIASCH David 2005 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
LANZMICH Oskar 2008 GER Darmstädter FC
--- inscribed
ROOS Nils 2006 GER FC Lütjensee
R --- inscribed
DÜNGER Karl 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
ENGEL Maurice 2007 GER FC Würth Künzelsau
L --- inscribed
GOMMEL Colin 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
REIFSCHNEIDER Enrico 2006 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
SCHNIEPP Leon 2007 GER FC Würth Künzelsau
R --- inscribed
WEBER Alessio 2005 GER Fechtteam Nürnberg
R --- inscribed
PELZ Jarnu 2005 GER Fechtzentrum Solingen
R --- inscribed
BRENDJES Luis 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
BUCHMANN Finn 2006 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
DINKEL Paul 2005 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SCHUMACHER Gideon 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
SÜß Carlo 2007 GER FR Nürnberg
R --- inscribed
MAKLAKOV Julian 2008 GER FS Bielefelder TG
R --- inscribed
WORTMANN Max 2006 GER FS Bielefelder TG
L --- inscribed
BRETZ Oscar 2007 GER MTV Mainz
R --- inscribed
EBERHARDT Carl Malte 2005 GER MTV Mainz
L --- inscribed
LARRES Felix 2007 GER MTV Mainz
R --- inscribed
MELLINGER DEL CAMPO Noel 2008 GER MTV Mainz
R --- inscribed
BULL Theodor 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
LEONARDI Luan 2007 GER PSV Rostock
R --- inscribed
RENNAU Jesse 2008 GER PSV Rostock
R --- inscribed
KOSMATIN Kostja Nikola 2008 GER TS Göppingen
R --- inscribed
GEIGER Lars 2005 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
KOSKE Julius 2006 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
KURZ Loris 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
LEHNERT Tobias 2008 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
MOHRING Arne Mika 2007 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
SCHÖNHOLZ Pascal 2005 GER TSG Eislingen
L --- inscribed
THUMM Tiberius 2005 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WEISER Tim 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
WIEKHORST Kajetan 2008 GER TSG Eislingen
R --- inscribed
ERMERT Johannes 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
HUSMANN Matthis 2006 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
KÜRBIS Jarl 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
LUCAS Bjarne 2005 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
NOWAK Fabian 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHEJNOHA Florian 2008 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHENKEL Moritz 2006 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
SCHIFFER Mika 2007 GER TSV Bayer Dormagen
R --- inscribed
VON DER WEPPEN Tim 2007 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
WEBER Leonard 2008 GER TSV Bayer Dormagen
L --- inscribed
KRAUS Samuel 2006 GER TSV Grünwald
L --- inscribed
LOHMANN Nico 2005 GER TV Ratingen
R --- inscribed
CASTILLO BRAUN Leonardo 2006 GER TV Wetzlar
R --- inscribed
SCHILLER Nick 2005 GER TV Wetzlar
R --- inscribed

48 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
CN BRANDT Christian GER TSG Eislingen
B BUJDOSO Gergö GER MTV Mainz
CN CSANYI Barnabas HUN FC Würth Künzelsau
CN GÄBELEIN Michael GER FC Würth Künzelsau
CN HILGER Jakob GER TSV Bayer Dormagen
CN MEKA Valentin GER FR Nürnberg
CN MÜLLER Max Laurin GER TSV Bayer Dormagen
CN NEUHÄUSER Marc GER FC Tauberbischofsheim
CN PETER Katharina GER FR Nürnberg
CN ROMMELSPACHER Ralph GER TSG Eislingen
CN SCHAICH Thomas GER TSG Eislingen
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

KOSCOV Vladimir BLR Coach CTG Koblenz
LANZMICH Silke GER Parents Sat Darmstädter FC
ROOS Christian GER Coach Sat FC Lütjensee
BEHR Dominik GER Coach Sat FC Würth Künzelsau
BIELENBERG Julian GER Coach Sat FC Würth Künzelsau
CSANYI Barnabas HUN Coach Sat FC Würth Künzelsau
GÄBELEIN Michael GER Coach Sat FC Würth Künzelsau
PELZ Wiebke GER Parents Sat Fechtzentrum Solingen
CUCATI Riccardo ITA Coach Sat FR Nürnberg
ROHRER Sven GER Coach Sat FR Nürnberg
MAKLAKOV Denis GER Medical Sat FS Bielefelder TG
RAPOLTI Tiberiu ROU Coach Sat FS Bielefelder TG
BERGER Svend GER Coach MTV Mainz
BUJDOSO Gergö GER Coach MTV Mainz
GRAUDINS Gunilla GER Coach MTV Mainz
ILIESCU Eduard ROU Coach MTV Mainz
KIRST Anton GER Coach MTV Mainz
THOME Nicole GER Coach MTV Mainz
BONDAR Michael Sen. GER Coach PSV Rostock
MEMMLER Thomas GER Coach PSV Rostock
TAREK MOHAMED MANSOUR Ayman EGY Coach Sat TSC Eintr. Dortmund
MÜND Martin GER Coach TSG Eislingen
RIEG Joachim GER Coach TSG Eislingen
VOYTOV Oleksandr UKR Coach TSG Eislingen
VOYTOV Vitaly GER Coach TSG Eislingen
BOKOR Gergely HUN Coach Sat TSV Bayer Dormagen
BUJDOSO Imre GER Coach Sat TSV Bayer Dormagen
KAWALD Olaf GER Coach Sat TSV Bayer Dormagen
LEHMANN Eero GER Coach Sat TSV Bayer Dormagen
MÖLLER Tom GER Coach Sat TSV Bayer Dormagen
FREI Andi GER Coach TSV Grünwald
CERNOUS Vitalji GER Coach Sat TV Ratingen
CHAMPION Zinaida GER Parents Sat TV Ratingen
LOHMANN Stefanie GER Parents Sat TV Ratingen
LETSCHER Alexander GER Coach Sat TV Achern FA