Back to list

Internationales Turnier
GER Moers
October 24, 2021 - October 24, 2021
Required: National license

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CHARLIER Amandine 2002 BEL CE Bastogne
R --- inscribed
DACO Sophie 2002 BEL C.R.E. La Licorne
R --- inscribed
DRYBOOMS Manon 2002 BEL CE Les 3 armes
R --- inscribed
GORNY Raphaelle 2004 BEL CE Bastogne
--- inscribed
JORDENS Heloise 2003 BEL CE Les 3 armes
R --- inscribed
RATKOGLO Maria 2007 BUL SVA Oranienburg
R --- inscribed
POPOV Maria 2005 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
MAHUTKA Malin Ava 2007 GER Blau-Weiss Buchholz
R --- inscribed
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R 75 inscribed
WICHMANN Elisabeth 2005 GER Bremen 1860 Fechten
R 45 inscribed
BOHNEN Cara 2003 GER CTG Koblenz
R 61 inscribed
IVO Johanna 2004 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
SCHLÜTER Amelie 2004 GER Darmstädter FC
R 20 inscribed
SIBILLA Hannah 2003 GER Dresdener FC
R 28 inscribed
RICKEN Lisa 2002 GER Dürener FC
R 38 inscribed
RUCK Sabina 2002 GER FC Fürth
R 50 inscribed
BRAUN Annemarie 2005 GER FC Moers
R 53 inscribed
ENGLER Eva 2006 GER FC Moers
R 41 inscribed
HARTFELDER Nicole 2005 GER FC Moers
R 43 inscribed
OYMANN Renee 2004 GER FC Moers
R 8 inscribed
POLOTZEK Viviana 2004 GER FC Moers
R 40 inscribed
RUERS Merle 2002 GER FC Moers
L 21 inscribed
VÖLKER Linn Marie 2007 GER FC Moers
L --- inscribed
WETZLING Amelie 2004 GER FC Moers
R 56 inscribed
KRAUSE Frida 2005 GER FC Rothenbaum
R --- inscribed
ARNELA Lucia 2005 GER FC Tauberbischofsheim
R 11 inscribed
EVERS Larissa 2005 GER FC Tauberbischofsheim
L 5 inscribed
HÖPFL Amelie 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 27 inscribed
KATKAY Sinem Dicle 2003 GER FC Tauberbischofsheim
R 14 inscribed
MERT Buket 2007 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
TROPMANN Anastasia 2006 GER FC Tauberbischofsheim
R 51 inscribed
AL HASHIM Rana 2007 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
ZONI Anna 2003 GER Fechtcentrum Halle
R 7 inscribed
ZONI Lea 2006 GER Fechtcentrum Halle
R 39 inscribed
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R 55 inscribed
PERL Marie 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHALLER Cora Elisabeth 2003 GER Fechtclub Radebeul
R 12 inscribed
THIERBACH Isabell 2004 GER Fechtclub Radebeul
R 63 inscribed
WEMME Lina Elisabeth 2004 GER Fechtclub Radebeul
L 48 inscribed
DRESCHER Lea Sophie 2003 GER FG Schwerin
R 16 inscribed
GOLDAMMER Mila 2008 GER FG Schwerin
R --- inscribed
KANNENBERG Mia 2004 GER FG Schwerin
R --- inscribed
KUKLA Ann- Sophie 2002 GER FG Schwerin
R 44 inscribed
MICKOLEIT Mathilda 2006 GER FG Schwerin
R --- inscribed
STASCHEK Svenja 2002 GER FS TG Würzburg
R 26 inscribed
HASSINGER Liliane 2004 GER FSC Cottbus
R 33 inscribed
HASSINGER Sophie 2007 GER FSC Cottbus
L --- inscribed
HERWIG Finja Malu 2007 GER FSC Cottbus
R 31 inscribed
HERWIG Merle 2008 GER FSC Cottbus
R 54 inscribed
JOHA Cora 2002 GER FSC Cottbus
R 35 inscribed
KRAUSE Angelina-Noelle 2003 GER FSC Cottbus
L 19 inscribed
GÖTZE Luzie 2003 GER FSC Jena
R 73 inscribed
HÖNNGER Isabelle Salome 2003 GER FSC Jena
R --- inscribed
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
MÜLLER Annika 2006 GER FSC Jena
R --- inscribed
GRÜNERT Clara Luise 2005 GER Hamburger FC
L 60 inscribed
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L --- inscribed
KOTHIERINGER Anna Sophie 2003 GER KTF Luitpold München
R 4 inscribed
TSOGIDIS Christina 2005 GER KTF Luitpold München
R --- inscribed
BAARS Anna 2004 GER PSV Stuttgart
R 23 inscribed
JAKOB Mia 2005 GER PSV Stuttgart
R 30 inscribed
KIECKBUSCH Mirjam 2003 GER PSV Stuttgart
R 69 inscribed
ÖTTL Lea 2003 GER PSV Stuttgart
R 15 inscribed
RUSTLER Aline 2003 GER PSV Stuttgart
L 3 inscribed
VOGEL Greta 2002 GER PSV Stuttgart
R 9 inscribed
WITT Lara 2004 GER PSV Stuttgart
R 18 inscribed
ADRIAN Maria 2003 GER Quernheimer FC
R 76 inscribed
GESCH Rubina Rose 2005 GER Quernheimer FC
R --- inscribed
SCHÄFER Nadine 2002 GER Quernheimer FC
R 52 inscribed
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R 57 inscribed
HAGEN Helena 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
HARTMANN Leonie 2003 GER SC Berlin
R 25 inscribed
PAVLOVA Eva 2005 GER SC Berlin
R 58 inscribed
ROHNER Emilia 2006 GER SC Berlin
R --- inscribed
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R 10 inscribed
SEMPER Nelly 2004 GER SC Berlin
R 22 inscribed
KURLUS Carina Kim 2005 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
HOFFMANN Alexia 2005 GER TB Burgsteinfurt
R --- inscribed
MAUL Xenia 2002 GER TB Hamburg-Eilbeck
R 34 inscribed
RATZ Victoria 2004 GER TB Hamburg-Eilbeck
L 32 inscribed
BAAS Svenja 2007 GER TFC Hanau
R --- inscribed
BLUM Luna 2005 GER TFC Hanau
L 72 inscribed
METZ Thea 2006 GER TFC Hanau
R --- inscribed
SCHMIDT Marie 2002 GER TFC Hanau
R 36 inscribed
SCHNARR Pia 2005 GER TFC Hanau
R 59 inscribed
SCHNARR Sophia 2006 GER TFC Hanau
L 49 inscribed
CARSTENSEN Lina Emmi 2005 GER TG Biberach
R --- inscribed
BAUER Fenja 2005 GER TG Hanau
R --- inscribed
DRAHEIM Matilda 2003 GER TG Hanau
R --- inscribed
REISEWITZ Isabell Maria 2003 GER TG Münster
R --- inscribed
HÖFLER Marie 2004 GER TSG Weinheim
L 6 inscribed
HOHENADEL Celia 2003 GER TSG Weinheim
R 1 inscribed
HOLLAND-CUNZ Luca 2004 GER TSG Weinheim
L 2 inscribed
KRAFT Maja 2007 GER TSG Weinheim
R 62 inscribed
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
BEST Marlene 2003 GER TSV Neu-Ulm
R 74 inscribed
BLESSING Laura 2003 GER TSV Neu-Ulm
R 24 inscribed
FELLMANN Emelie 2007 GER TSV Neu-Ulm
R --- inscribed
KÖLL Teresa 2006 GER TV Feldkirchen
R --- inscribed
SELMAYR Sarah 2006 GER TV Feldkirchen
R --- inscribed
BARENTHIEN Luisa 2004 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
FRANKE Lena Inken 2006 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
PALADINI Giuliana 2007 GER TV Haueneberstein
R --- inscribed
GAMKE Ella 2006 GER TV Markkleeberg
R 29 inscribed
SCHWANKE Virginia Angelina 2002 GER VFL Pinneberg
R 47 inscribed
BUIJSE Valerie 2005 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
KOSTER Tessa 2004 NED SC Amsterdam
L --- inscribed
SLUMAN Talitha 2007 NED Holland Schermen
--- inscribed
YOSHIMORI Rachika 2006 NED Schermacademie Zair
R --- inscribed
ERTEL Alisa 2007 RUS SVA Oranienburg
R --- inscribed
DERPA Katharina - GER FC Tauberbischofsheim R 13 cancelled  
BALLE Jennifer - GER Fechtcentrum Halle R 17 cancelled  
STEFER Luzie Helene - GER FG Schwerin R --- cancelled  
HINZMANN Charlotte - GER TB Hamburg-Eilbeck R --- cancelled  

111 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Officials

MAHUTKA Peter GER Coach Blau-Weiss Buchholz
WOLF Horst GER Coach Blau-Weiß Kleinmachnow
THEIß Sebastian GER Coach Bremen 1860 Fechten
SCHWANNINGER Jörg GER Coach CTG Koblenz
SCHLÜTER Regine GER Parents Darmstädter FC
JOCHIMS Felix GER Coach Dürener FC
RUCK Günther GER Parents FC Fürth
BECKER Jürgen GER Coach Sun FC Moers
FENGER Hannah GER Volunteers Sun FC Moers
NEUHAUS Matthias GER Coach FC Moers
PICHON Marc BEL Coach Sun FC Moers
ROHLFS Matthijs NED Coach FC Moers
VAN DER KOELEN Marco GER Coach FC Moers
KRAUSE Alexander GER Coach FC Rothenbaum
BAUER Simone GER Coach FC Tauberbischofsheim
MERT Mehmet GER Parents FC Tauberbischofsheim
JETZ Johannes AUT Coach Fechtcentrum Halle
KELLER Emilia GER Coach Fechtclub Radebeul
PECHE Robert GER Coach Fechtclub Radebeul
SCHULZ Maik GER Coach FG Schwerin
STASCHEK Patricia GER Parents Sun FS TG Würzburg
ISHCHENKO Yuliya GER Coach FSC Cottbus
KRAUSE Kay GER Coach FSC Cottbus
FRITZLAR Uwe GER Coach FSC Jena
KRAFT Fynn-Frithjof GER Coach Hamburger FC
ROSENSTENGEL Emma GER Coach KSV Weißwasser
TAKATS Istvan GER Coach KTF Luitpold München
KÜHNER Michael GER Coach PSV Stuttgart
WEBER Chris GER Coach PSV Stuttgart
ADRIAN Georg GER Coach Quernheimer FC
ENKELMANN Aris GER Coach SC Berlin
KARIUS Bele GER Coach SC Berlin
KURLUS Annette GER Medical SC Berlin
KÖHLER Joey GER Coach SVA Oranienburg
HOFFMANN Stefanie GER Parents TB Burgsteinfurt
HAGGE Lars GER Coach TB Hamburg-Eilbeck
BRÜGGEMANN Ekkehard GER Coach TFC Hanau
SCHNARR Ute GER Medical TFC Hanau
BECK Beatrix GER Parents TG Biberach
BAUER Wolfgang GER Parents TG Hanau
SELBACH Jannis GER Coach TG Münster
BINGENHEIMER Sandra GER Coach TSG Weinheim
HOHENADEL Leilani GER Coach TSG Weinheim
WEIßENBORN Ingo GER Coach TSV Neu-Ulm
SELMAYR Elisabeth GER Parents TV Feldkirchen
FRANKE Ilsabé GER Coach TV Haueneberstein
PAUL Dennis GER Coach VFL Pinneberg
BORTOLASO Giovanni GER Coach Deutscher Fechter-Bund e.V.
KLEIBRINK Benjamin GER Coach Deutscher Fechter-Bund e.V.
MAURITZ Laurin GER Coach Deutscher Fechter-Bund e.V.