Back to list

Danske B+U Mesterskaber
DEN Birkerød
March 19, 2022 - March 20, 2022
Required: National license

Epee Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MYLSTED Rebecca 2012 DEN Dragon Sport Fencing
R --- inscribed
CARACCIOLO Leonor 2012 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
HADBERG Claudia 2012 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
HADBERG Lucia 2012 DEN Taastrup FK
--- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SKJØLSTRUP Ida 2009 DEN KFK Kalundborg
R --- inscribed
RASMUSSEN Clara 2010 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
RAHBEK OLSEN Ida 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
LINDHARDT Olivia 2009 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
ZEB Sana 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
CARACCIOLO Leonor - DEN Hellerup FK R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HELLERUP FK 3
Hellerup FK (DEN)
- --- cancelled  

0 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
STAGE Maria 2008 DEN Dragon Sport Fencing
--- inscribed
REDLICH Fenja Apsarah 2007 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
HANSEN Ida Marie 2007 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
ZEB Sana 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CAKAR Koray 2013 DEN KFK Kalundborg
R --- inscribed
ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
ELIASEN Lauge 2011 DEN Rudersdal FK
R --- inscribed
ELIASEN Villads 2011 DEN Rudersdal FK
R --- inscribed
FRIIS Mads 2012 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
GISLAU Vilfred 2012 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
REINGAARD Georg 2013 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
TOFT August 2012 DEN Rudersdal FK
R --- inscribed
STÆRKE Sylvester 2011 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
BRYLA Robert 2011 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
HADBERG Diego 2013 DEN Taastrup FK
L --- inscribed
METUGE Gabrielius 2012 LTU Taastrup FK
R --- inscribed

12 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FROST Gustav 2010 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
HANSEN Kasper 2009 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
MYLSTED Jacob 2009 DEN Dragon Sport Fencing
L --- inscribed
ZIEGLER Julius 2009 DEN Dragon Sport Fencing
L --- inscribed
FALDEN Vitus 2009 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
WATT-BOOLSEN Carl Filip 2010 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
HANSEN Aleksandr 2009 DEN Gribskov FK
R --- inscribed
LIND CHRISTENSEN Casper 2010 DEN
R --- inscribed

8 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZIEGLER Mikkel 2007 DEN Dragon Sport Fencing
L --- inscribed
NIELSEN Frederik Holger Bøjer 2008 DEN Glostrup FK
R --- inscribed
DIRCKINCK-HOLMFELD Noam 2008 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
FREDERIKSEN Charles 2008 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
LADEFOGED Rasmus 2007 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
PEDERSEN Adrian 2008 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
RICHARDT Chayenn 2008 DEN Hellerup FK
--- inscribed
WINTHER Theo 2008 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 DEN Københavns Fægteklub, Bramhall SC
R --- inscribed
LAU MADSEN Jonas 2008 DEN Trekanten København
R --- inscribed
MULDER Carlos Luca Rosenkilde 2008 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
SALA Carl 2007 POL Wroclawianie, VF Vallentuna
R --- inscribed
SALA Vincent 2007 POL VF Vallentuna, Wroclawianie
R --- inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HELLERUP FK
Hellerup FK (DEN)
DEN --- inscribed  
HELLERUP FK 2
Hellerup FK (DEN)
DEN --- inscribed  
FREDERIKSBERG SLOTS FK
Frederiksberg Slots FK (DEN)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN BÆKMAND Nicky DEN Hellerup FK
CN CHRISTENSEN Valdemar Ditlev DEN Hellerup FK
HANSEN Michael DEN Taastrup FK
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
CN STILLER Zarina DEN Glostrup FK
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Epee Open U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN PORTVED Soeren DEN Københavns Fægteklub
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
OBARI Umamah 2011 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BREINSBORG Lærke 2010 DEN Varde FK
R --- inscribed
O'NEILL Luisa 2009 IRL Aalborg FK
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
P TRIER-MØRCH Malte DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AALBORG FK
Aalborg FK (DEN)
- --- cancelled  
FREDERIKSBERG SLOTS FK
Frederiksberg Slots FK (DEN)
- --- cancelled  
KOEBENHAVNS FAEGTEKLUB
Københavns Fægteklub (DEN)
- --- cancelled  
RUDERSDAL FK
Rudersdal FK (DEN)
- --- cancelled  

0 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
P TRIER-MØRCH Malte DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
GARDE-TSCHERTOK Anna Teresa 2007 DEN Rudersdal FK
R --- inscribed
CHRISTENSEN Marie 2007 DEN Aalborg FK
R --- inscribed
BREINSBORG Lærke 2010 DEN Varde FK
R --- inscribed
RIKNAGEL EVA 2007 DEN Varde FK
R --- inscribed
STØTTRUP Johanne Kathrine 2007 DEN Varde FK
R --- inscribed
O'NEILL Luisa 2009 IRL Aalborg FK
R --- inscribed

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VARDE FK
Varde FK (DEN)
DEN --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ELHOLM SPUUR Frederik Emil 2012 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
GISLAU Vilfred 2012 DEN Vordingborg Fægtning og Multisport
R --- inscribed
BRYLA Robert 2011 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
LIAM Wenlock 2012 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
ROCK MANDAK MADSEN Spencer 2011 DEN Københavns Fægteklub
L --- inscribed
SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
ERIKSSON Sylvester 2014 DEN Trekanten København
R --- inscribed
HAUCH Alvin 2011 DEN Trekanten København
R --- inscribed
MADSEN Otto 2011 DEN Trekanten København
R --- inscribed
TORPEGAARD Oskar 2011 DEN Trekanten København
--- inscribed
TEHILA Phoenix 2011 GBR Trekanten København
R --- inscribed

11 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SØNDERGAARD Sebastian 2010 DEN Aalborg FK
R --- inscribed
FRIIS-HASCHÉ Magnus 2009 DEN Frederiksberg Slots FK
L --- inscribed
LYKKE KOFOED Hannibal 2009 DEN Frederiksberg Slots FK
R --- inscribed
CARLIER CARLSEN Alexander 2010 DEN Trekanten København
R --- inscribed
TORPEGAARD Oskar 2011 DEN Trekanten København
--- inscribed
HAUCH Alvin - DEN Trekanten København R --- cancelled  

5 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
P TRIER-MØRCH Malte DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
P TRIER-MØRCH Malte DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DALSGAARD SKAU RASMUSSEN Alexander 2008 DEN Rudersdal FK
L --- inscribed
HILDESTAD Valdemar 2008 DEN Aalborg FK
R --- inscribed
GUIDO ENGBJERG Linus 2007 DEN Frederiksberg Slots FK
R --- inscribed
RASCH Thomas 2008 DEN Frederiksberg Slots FK
R --- inscribed
FREDERIKSEN William 2007 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 DEN Københavns Fægteklub, Bramhall SC
R --- inscribed
IPSEN Ditlev Samuel 2008 DEN Københavns Fægteklub
R --- inscribed
MARNANE Alexander 2007 DEN Københavns Fægteklub
L --- inscribed
AFSHIN Alexander 2008 DEN Trekanten København
R --- inscribed
BRAMOW Marius Zimmermann 2007 DEN Trekanten København
R --- inscribed
HVIDEMOSE Johannes Røigaard 2007 DEN Trekanten København
R --- inscribed
VAABEN Frode 2007 DEN Trekanten København
L --- inscribed
RIKNAGEL MIKKEL 2008 DEN Varde FK
R --- inscribed
KURSTJENS-SPAICH Lucas 2007 NED Aalborg FK
--- inscribed
SALA Carl 2007 POL Wroclawianie, VF Vallentuna
R --- inscribed
SALA Vincent 2007 POL VF Vallentuna, Wroclawianie
R --- inscribed

16 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AALBORG FK
Aalborg FK (DEN)
DEN --- inscribed  
KOEBENHAVNS FAEGTEKLUB
Københavns Fægteklub (DEN)
DEN --- inscribed  
AALBORG FK 2
Aalborg FK (DEN)
- --- cancelled  

2 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ALIMOV Amirkhon UZB Trekanten København
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
CN RYKIND-BLARKE Christoffer DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Foil Open U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KOEBENHAVNS FAEGTEKLUB 2
Københavns Fægteklub (DEN)
DEN --- inscribed  
KOEBENHAVNS FAEGTEKLUB 3
Københavns Fægteklub (DEN)
- --- cancelled  

1 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ASKJAER-FRIIS Peter DEN Københavns Fægteklub
P TRIER-MØRCH Malte DEN Trekanten København
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ZEB Sana 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LARSEN Abigail Marie 2007 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
ZEB Sana 2009 DEN Taastrup FK
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U11 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
NEUMEISTER Filip Valentin 2012 DEN Roskilde FK
R --- inscribed
KVISTORF Christopher Jacob 2012 DEN Taastrup FK
R --- inscribed

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MANNICHE Asger 2010 DEN Roskilde FK
R --- inscribed
NEUMEISTER Filip Valentin 2012 DEN Roskilde FK
R --- inscribed
THORNDAL Jakob 2010 DEN Roskilde FK
R --- inscribed
KVISTORF Christopher Jacob 2012 DEN Taastrup FK
R --- inscribed
NAYAK Shresht 2011 USA Trekanten København
R --- inscribed

5 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U15 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
TAASTRUP FK
Taastrup FK (DEN)
DEN --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BROWN Casper Holse 2007 DEN Albertslund FK
L --- inscribed
BERG Bob Mathias Salha 2007 DEN Slagelse FK
R --- inscribed
WULFF Oliver 2007 DEN Taastrup FK
L --- inscribed

3 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Open U11 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Open U13 Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials