Back to list

Oslo Cup
NOR Oslo
October 2, 2021 - October 3, 2021
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LABRO Emma 2000 BEL Flanders Fencing
R --- inscribed
TRUUSE Gabriela 2004 EST Pohjakotkas
L --- inscribed
JAAKKOLA Outi 2001 FIN Habda Helsinki
L --- inscribed
SALMINEN Anna 1995 FIN Habda Helsinki
R --- inscribed
HAUTALA Eva 2001 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
VUORINEN Anna 1998 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 FIN Miekka Miehet
R --- inscribed
VEHVILÄINEN Vilma 2004 FIN Turun Miekkailijat
R --- inscribed
CHEVALIER Leila 2004 FRA Stavanger FK
R --- inscribed
AZUKAITE Vikte 1996 LTU Gaja-Dvikova
R --- inscribed
NARBUTAITE Monika 2005 LTU Gaja-Dvikova
--- inscribed
PIASECKA Caroline 1990 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
TENGESDAL Vilde 2004 NOR Bergens FK
R --- inscribed
HELLEBØ Elsa 2006 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
HILLE-DAHL Thale 1994 NOR SEB Basel, Njård Fekting
L --- inscribed
MUMM Emelie 1995 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
MÅRTENSSON Elvira 1999 SWE FFF Stockholm
L --- inscribed
SÖRVÅG Clara 1994 SWE FFF Stockholm
R --- inscribed
FRANSSON Emma 2002 SWE KFK Kalmar
R --- inscribed
ALBERTSON Pia 1965 SWE FFF Stockholm, Njård Fekting
R --- inscribed
SENNERLIN HOLM Engla - SWE FKC Karlskrona R --- cancelled  

21 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Athlete Federation lic N R
ENGDAHL Sophie 2000 SWE FFF Stockholm R SWE 4

0 Pre-entries

Referees

B BORSODI Andras NOR Bygdø FK
C CAO Junjie NOR Bygdø FK
N1 CHRISTENSEN Kristian Schonberg NOR Bygdø FK
B MORYS Michal POL Bygdø FK
B MUTSENIK Stanislav EST Bygdø FK
C PIASECKI Bartosz NOR Bygdø FK
B SZCZESNIAK Piotr POL Bygdø FK
B VALIULIN Dmitri EST Bygdø FK

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VERWAAL Crijn 1999 BEL Confrerie Gent
R --- inscribed
JENSEN August Lindstrom 2001 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
JØRGENSEN Patrick 1991 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
VON DER OSTEN Frederik 1993 DEN Hellerup FK
R --- inscribed
KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 DEN Trekanten København
R --- inscribed
TAURIAINEN Topias 1999 FIN Espoon Miekkailijat
R --- inscribed
PAAVOLAINEN Jaakko 1996 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
VUORINEN Niko 1989 FIN Helsingin Miekkailijat
R --- inscribed
HEINÄMAA Akseli 2002 FIN Kalpaveljet
R --- inscribed
BARKER Christopher Philip 1987 GBR Bygdø FK, Stockport SC
R --- inscribed
JUKNA Rokas 1999 LTU Gaja-Florete
R --- inscribed
KALININAS Leonardas 2000 LTU
L --- inscribed
SALOKAS Arnas 1998 LTU Gaja-Florete
R --- inscribed
REZNIKOVICH Leonid 1968 MLT Chelsea Fencing Club
R --- inscribed
BENDIKSEN Casper 1999 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
ELIASSEN Ferdinand 1998 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
ALFHEIM Fabian 1999 NOR Bergens FK
R --- inscribed
EIKANGER Olav 2003 NOR Bergens FK
R --- inscribed
GEITUNG Tomas 2000 NOR Bergens FK
R --- inscribed
KARLSEN Henning 2003 NOR Bergens FK
R --- inscribed
STRAUMOY Truls 2000 NOR Bergens FK
L --- inscribed
BREIVIK Viktor Jarl Hagen 2006 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
ERIKSEN Kai Haakon 1995 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
FALL David 2006 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
FJERMESTAD Tord 1996 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
HOFF Erik 2004 NOR Bygdø FK
L --- inscribed
HOLMEN Eirik 1970 NOR Bygdø FK
--- inscribed
HOLMEN Franz Philip Pap 2006 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
KLAVENESS Andreas 2002 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
RUUD Emil Friis 1998 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
SOERUM Inge 2004 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
STOUTLAND Geir 1964 NOR Bygdø FK
R --- inscribed
BROBAKKEN Marcus Vokes 2002 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
BURUM-AUENSEN Alexander 2003 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
DAHLBO Benjamin 2001 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
KROHN Otthar Andreas 1996 NOR Njård Fekting
R --- inscribed
MANUM Bendik Mogens 1996 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
TORKILDSEN Sturla 1981 NOR Njård Fekting
L --- inscribed
WALLE Henrik Christopher 2004 NOR Njård Fekting
--- inscribed
EEG Svend Markus 2000 NOR Stavanger FK
R --- inscribed
KRASIKOVAS Emilis 2005 NOR Stavanger FK
R --- inscribed
NORDTVEIT Didrik 2005 NOR Stavanger FK
L --- inscribed
DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 PAN Team Cyrano Esgrima
R --- inscribed
SKACHKOV Alexey 2000 RUS Stavanger FK
L --- inscribed
ARONOWITSCH Zeev 2002 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
KELLY Christopher 2003 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
LEWIN Johan 1998 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
SVENSSON Jonathan 1999 SWE DIF Stockholm
R --- inscribed
MATTSSON Axel 1998 SWE FKC Karlskrona
R --- inscribed
ELIASSEN Yngve - NOR Oslo FK --- cancelled  
POCSI Tomi - SWE DIF Stockholm L --- cancelled  
KURT Yusuf Cagatay - TUR Stavanger FK, Genclerbirligi SK R --- cancelled  

49 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Athlete Federation lic N R
KELLY Christopher 2003 SWE DIF Stockholm R SWE 3
POCSI Tomi 2006 SWE DIF Stockholm L SWE 42
STÅHL Gösta 2004 SWE DIF Stockholm R SWE 13

0 Pre-entries

Referees

B BORSODI Andras NOR Bygdø FK
C CAO Junjie NOR Bygdø FK
N1 CHRISTENSEN Kristian Schonberg NOR Bygdø FK
B MORYS Michal POL Bygdø FK
B MUTSENIK Stanislav EST Bygdø FK
C PIASECKI Bartosz NOR Bygdø FK
B SZCZESNIAK Piotr POL Bygdø FK
B VALIULIN Dmitri EST Bygdø FK