Back to list

Challenge International de Paris
FRA Paris
January 14, 2022 - January 16, 2022

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
ALBERT Virgil 2002 ALG
R --- inscribed
BOUDJAKDJI Badis 1993 ALG
R --- inscribed
FELLAH Dani-Adam 2005 ALG STRASBOURG SE
R --- inscribed
HEROUI Salim 1999 ALG
L --- inscribed
MADI Youcef 1998 ALG DRBEE Alger Centre
R --- inscribed
MARINO Nicolas 1999 ARG ANGERS SCO
L --- inscribed
SERVELLO Augusto Antonio 1999 ARG CCC-M
L --- inscribed
ETTELT Maximilian 1995 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
HUTHMANN Erik-Elmar 1999 AUT ASVÖ FC Salzburg
R --- inscribed
KAIN Martin 1999 AUT FUK Krems
R --- inscribed
LECHNER Moritz 2000 AUT StLFC Graz
R --- inscribed
POSCHARNIG Johannes 1990 AUT FUM Mödling
L --- inscribed
RASTEGAR Rastin Linus 1999 AUT Dynamo Wien
R --- inscribed
REICHETZER Tobias 1994 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
SCHUBERT Max 2001 AUT FUM Mödling
R --- inscribed
DE GREEF Stef 1998 BEL Brussels Fencing Club
L --- inscribed
MOTTIAT Lucas 1999 BEL Brussels Fencing Club
R --- inscribed
NAVAS Miguel 1995 BEL CE Les 3 armes
R --- inscribed
NIJS Mathieu 2002 BEL CE Les 3 armes
L --- inscribed
VAN CAMPENHOUT Stef 1998 BEL Brussels Fencing Club
L --- inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R --- inscribed
MARQUES Henrique 1996 BRA ECP Pinheiros
L --- inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
TOLDO Guilherme 1992 BRA GNU Nautico Uniao
L --- inscribed
JUDD Mehta 2002 CAM
R --- inscribed
BROSZUS Blake 2000 CAN
L --- inscribed
CAI Alex 2000 CAN
R --- inscribed
HAY Gavin 2000 CAN
L --- inscribed
LI Edward 2001 CAN
R --- inscribed
VAN HAASTER Maximilien 1992 CAN
R --- inscribed
KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 CIV LE PECQ US
L --- inscribed
CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 COL
R --- inscribed
GRAJALES MENA Miguel Angel 2001 COL
R --- inscribed
MURILLO DIAZ Jorge Eduardo 2000 COL
R --- inscribed
ALVARES DE OLIVEIRA Victor 1996 CPV REIMS CE
R --- inscribed
FILES Petar 1997 CRO MK Dubrava
R --- inscribed
KOMSIC Ivan 1990 CRO MK Dubrava
R --- inscribed
AGUILERA LUIS Humberto 1995 CUB
L --- inscribed
JAY MEJIAS Ruben 1996 CUB
R --- inscribed
TOFALIDES Alex 1993 CYP ZFW Fencing Club
L --- inscribed
CHOUPENITCH Alexander 1994 CZE Sokol Brno
R --- inscribed
KREJCIK Jan 1991 CZE USK Praha
R --- inscribed
TOTUSEK Marek 2002 CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem
R --- inscribed
HORN NIELSEN Christopher 2004 DEN Trekanten København
R --- inscribed
KARLSEN Jonas Benjamin 2004 DEN Trekanten København
R --- inscribed
WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 DEN Trekanten København
L --- inscribed
ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 EGY AUBERVILLIER
L --- inscribed
ESSAM Mohamed 1994 EGY
R --- inscribed
HAMZA Mohamed 2000 EGY
L --- inscribed
HASSAN Mohamed 1997 EGY
R --- inscribed
BRETEAU Ignacio 1999 ESP CCC-M
R --- inscribed
DELBERGUE Luis Alfonso 1998 ESP FED-M
R --- inscribed
GARCIA PRADO Santiago 1998 ESP SAMA-M
R --- inscribed
GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 ESP CE SAM de Barcelona
R --- inscribed
LLAVADOR Carlos 1992 ESP SAMA-M
L --- inscribed
PERESSINI TORREGROSA Esteban 2002 ESP
R --- inscribed
RAMIREZ LARENA Alejandro 2002 ESP
R --- inscribed
ANANE Anas 2004 FRA
R --- inscribed
BEKKAT Thibault 1995 FRA PARIS TA
R --- inscribed
BIBARD Tyvan 1999 FRA SANARY CE
R --- inscribed
CASTANIE Valerian 2002 FRA
R --- inscribed
CHAGNON Eliot 2004 FRA MEUNG LOIRE
R --- inscribed
CHASTANET Maximilien 1996 FRA
R --- inscribed
DE BELVAL Paul Antoine 2002 FRA Masque de fer Lyon
R --- inscribed
EDIRI Alexandre 1998 FRA MEAUX CE
R --- inscribed
ELICE Meddy 1996 FRA TEAM FLEURET
R --- inscribed
GUILLAUME Jean 2002 FRA MENNECY
R --- inscribed
LEFORT Enzo 1991 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R --- inscribed
LOISEL Pierre 1998 FRA VILLEJUIF US
R --- inscribed
MADER Joffrey 1998 FRA NICE OGC
R --- inscribed
MERTINE Julien 1988 FRA RUEIL MALMAI
R --- inscribed
MOINE Jordan 1986 FRA NANTES NEC
R --- inscribed
PAUTY Maxime 1993 FRA ISSY MOUSQUETAIRES
R --- inscribed
ROGER Constant 2001 FRA CE MELUN VAL DE SEINE
R --- inscribed
SAVIN Rafael 2000 FRA CANNES CE
R --- inscribed
SIDO Alexandre 1996 FRA ISSY MOUSQUETAIRES
R --- inscribed
SPICHIGER Adrien 2003 FRA LYON SE
R --- inscribed
ARCHER Kristjan 1994 GBR Newham Swords
L --- inscribed
BIRD Harry 1998 GBR Salle Boston
R --- inscribed
DE ALMEIDA Dominic 1999 GBR Fighting Fit FC
R --- inscribed
DONAGHUE Joe 2003 GBR ZFW Fencing Club
R --- inscribed
GUENNOU Louis 2001 GBR
R --- inscribed
LONSDALE William 2002 GBR Louth Fencing Club
L --- inscribed
MEPSTEAD Marcus 1990 GBR
R --- inscribed
MINOTT Kamal 1997 GBR Newham Swords
R --- inscribed
PEGGS Ben 1990 GBR Salle Paul Fencing Club
R --- inscribed
BORONTOV Pavel 1993 GEO
L --- inscribed
GAGANIDZE Luka 1996 GEO
R --- inscribed
GALUASHVILI Lasha 1998 GEO FC Tbilisi
R --- inscribed
BRAUN Fabian 1997 GER FSV Klarenthal
R --- inscribed
BRAUN Marius 1989 GER KTF Luitpold München
L --- inscribed
DÖRFER Laurenz 2004 GER TG Münster
R --- inscribed
FABINGER Nils Alexander 2002 GER FC Moers
L --- inscribed
JOPPICH Peter 1982 GER CTG Koblenz
R --- inscribed
KAHL Alexander 1993 GER TG Hanau
R --- inscribed
KLEIN Felix 1995 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
RENNER Moritz 2001 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
RIEGER Laurenz 2002 GER TSG Weinheim
L --- inscribed
SANITA André 1992 GER OFC Bonn
L --- inscribed
SCHOPPA Dominik 1995 GER OFC Bonn
L --- inscribed
VEITENHEIMER Ciaran 1997 GER FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
GIANNOS RIZOS Ilias 2001 GRE A.O.X. EGALEO
R --- inscribed
KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 GRE A.O.X. EGALEO
R --- inscribed
CHAN Kyle 1990 HKG
R --- inscribed
CHENG Tit Nam 2005 HKG
R --- inscribed
CHEUNG Ka Long 1997 HKG
L --- inscribed
CHEUNG Ngo Chun 2000 HKG
L --- inscribed
CHEUNG Siu Lun 1985 HKG
R --- inscribed
CHIU Man To 2000 HKG
R --- inscribed
CHOI Chun Yin Ryan 1997 HKG
L --- inscribed
CHOI Nicholas Edward 1993 HKG
R --- inscribed
CHOY Lucas Brendan 2004 HKG
R --- inscribed
LEUNG Chin Yu 2004 HKG
R --- inscribed
NG Lok Wang Lawrence 1999 HKG
R --- inscribed
YEUNG Chi Ka 1994 HKG
R --- inscribed
DOSA Daniel 1996 HUN Torekves
L --- inscribed
KOROM Erik 2000 HUN Torekves
R --- inscribed
MAIOR Matyas 2000 HUN Torekves
R --- inscribed
NEDELJKOVIC Mateja 2000 HUN UTE Budapest
R --- inscribed
CZUCKERMANN Niran 2002 ISR Hapoel Acco
R --- inscribed
HATOEL Maor 1985 ISR
R --- inscribed
ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 ISR Hapoel Kfar-Saba
R --- inscribed
BIANCHI Guillaume 1997 ITA
R --- inscribed
CASSARA Andrea 1984 ITA
L --- inscribed
DI TOMMASO Alessio 2001 ITA
R --- inscribed
FILIPPI Davide 1998 ITA AS Padova
R --- inscribed
FOCONI Alessio 1989 ITA
R --- inscribed
GAROZZO Daniele 1992 ITA CS Acireale
R --- inscribed
INGARGIOLA Francesco 1996 ITA
R --- inscribed
LUPERI Edoardo 1993 ITA
L --- inscribed
MACCHI Filippo 2001 ITA
L --- inscribed
MARINI Tommaso 2000 ITA
R --- inscribed
NISTA Lorenzo 1993 ITA
R --- inscribed
ROSATELLI Damiano 1995 ITA CS ARICCIA
R --- inscribed
ABE Yoshiki 1996 JPN
R --- inscribed
HAYASHI Shoren 2003 JPN
R --- inscribed
IIMURA Kazuki 2003 JPN
R --- inscribed
ITO Takuma 1998 JPN
R --- inscribed
MATSUYAMA Kyosuke 1996 JPN
L --- inscribed
MIYAKE Ryo 1990 JPN
L --- inscribed
NAGANO Yudai 1998 JPN
R --- inscribed
NAKAMURA Taro 2000 JPN
R --- inscribed
OISHI Riki 1994 JPN
R --- inscribed
SAITO Toshiya 1997 JPN
R --- inscribed
SHIKINE Takahiro 1997 JPN
R --- inscribed
SUZUMURA Kenta 1998 JPN
R --- inscribed
CHOI Hyunsoo 1996 KOR
R --- inscribed
CHUNG Jyae Gyu 1989 KOR
L --- inscribed
HA Taegyu 1989 KOR
L --- inscribed
HEO Jun 1988 KOR
R --- inscribed
HONG Sungwoon 1994 KOR
R --- inscribed
IM Cheolwoo 1993 KOR
L --- inscribed
JUNG Sihwan 1999 KOR
L --- inscribed
KIM Dongsu 1992 KOR
R --- inscribed
WAKIM Philippe 2000 LBN BORDEAUX EC
R --- inscribed
LINDINGER Simon 2001 LUX CEM Morges
L --- inscribed
EL RHAZZOULY Amir 2002 MAR ST GERMAIN E
L --- inscribed
ARCHILEI Tommaso 2001 MEX
R --- inscribed
GIACON Daniel 2000 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
JANS KOHNEKE Teun 2000 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
JOEMRATI Ashwan 2002 NED Holland Schermen
R --- inscribed
NAWAR Suhayl 2004 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
YUNO Elisha 1997 NED Holland Schermen
L --- inscribed
ZOONS Axel 2001 NED SC Amsterdam
R --- inscribed
TAN Lawrence Everett 2001 PHI
R --- inscribed
BEM Maciej 2001 POL AZS AWF Poznan
L --- inscribed
CZARTORYJSKI Szymon 1999 POL Wroclawianie
R --- inscribed
JURKIEWICZ Jan 2000 POL Budowlani Torun
R --- inscribed
KOZAK Mateusz 1999 POL
R --- inscribed
RAJSKI Leszek 1983 POL Wroclawianie
R --- inscribed
RZADKOWSKI Andrzej 1997 POL Wroclawianie
R --- inscribed
SIESS Michal 1994 POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu
R --- inscribed
WOJTKOWIAK Adrian 1998 POL AZS AWF Poznan
R --- inscribed
ZAKRZEWSKI Jan 2000 POL AZS AWF Warszawa
R --- inscribed
GOMBOS Tom 1998 ROU FC Tauberbischofsheim
R --- inscribed
SIRB Alexandru 2001 ROU CSA Steaua Bucuresti
R --- inscribed
AKHMETOV Iskander 1997 RUS
R --- inscribed
ARSLANOV Timur 1991 RUS
R --- inscribed
BARANNIKOV Egor 2002 RUS
L --- inscribed
BORODACHEV Anton 2000 RUS
R --- inscribed
BORODACHEV Kirill 2000 RUS
L --- inscribed
KOZLOV Zakhar 2003 RUS Start St. Petersburg
L --- inscribed
KRAVTSOV Daniil 2002 RUS
R --- inscribed
MYLNIKOV Vladislav 2000 RUS
L --- inscribed
OSIPOV Dmitrii 2003 RUS
R --- inscribed
SEMENYUK Grigoriy 1998 RUS
L --- inscribed
SIROTKIN Alexander 1997 RUS
R --- inscribed
TROSHIN Ivan 2000 RUS CSKA Moscow
R --- inscribed
CUK Veljko 2000 SRB MK Vojvodina
R --- inscribed
BRUNNER Remi 2001 SUI CEM Morges
R --- inscribed
SERRI Cedrik 1991 SVK
R --- inscribed
DAHLIN Svante 1999 SWE KFK Kalmar
R --- inscribed
HELLSTRÖM Lukas 2003 SWE ÄFK Stockholm
R --- inscribed
PAPADOPOULOS Jordanis 1996 SWE ARA Helsingborg
R --- inscribed
PETRINI Felix 2001 SWE ÄFK Stockholm
R --- inscribed
CETINEL Baha Baykal 2002 TUR Altinyurt S.K.
R --- inscribed
EYUPOGLU Alp 2002 TUR Altinyurt S.K.
R --- inscribed
MINUTO Martino 1988 TUR
R --- inscribed
TUNCER Poyraz 2003 TUR Altinyurt S.K.
L --- inscribed
DZHUS Yurii 1997 UKR Lviv
L --- inscribed
HOIDA Danyil 2000 UKR KIEW
R --- inscribed
PNIVCHUK Bohdan 2001 UKR
R --- inscribed
POGREBNIAK Andrii 1988 UKR KIEW
L --- inscribed
SCHERBA Andrii 1996 UKR KIEW
L --- inscribed
YUNES Klod 1989 UKR Lviv
R --- inscribed
CHAMLEY-WATSON Miles 1989 USA
R --- inscribed
DANIEL Ashton 2001 USA
R --- inscribed
EMMER Chase 2004 USA
R --- inscribed
ITKIN Nick 1999 USA
R --- inscribed
KUMBLA Sidarth 1998 USA
R --- inscribed
LI Brandon 2004 USA
L --- inscribed
LIAO Jun Heng 2002 USA
R --- inscribed
LOUIE Bryce 2002 USA
R --- inscribed
MASSIALAS Alexander 1994 USA Massialas Foundation
R --- inscribed
MATHIEU Adam 1994 USA
R --- inscribed
MEINHARDT Gerek 1990 USA
R --- inscribed
OLIVARES Marcello 2001 USA
R --- inscribed
FERNANDEZ Yerbinson 1994 VEN Wroclawianie
R --- inscribed

218 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Athlete Federation lic N R
BOROWIAK Arwen 2002 GER FC Tauberbischofsheim R GER 17
FAUL Paul Luca 2002 GER FC Tauberbischofsheim R GER 21
KLEIN Luis 1999 GER FC Tauberbischofsheim R GER 7
HAMLESCHER Magnus 1998 GER OFC Bonn R GER 27
LIEBSCHER David 2002 GER OFC Bonn R GER 18
SCHRAMM Nils Michael 2000 GER OFC Bonn R GER 28
FROHWEIN Moritz 2002 GER TG Dörnigheim R GER 20
GRÖTEKE Sebastiano 2003 GER TSG Weinheim R GER 23
SEMBACH Philipp 2003 GER TSG Weinheim R GER 16

9 Pre-entries

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   JUNGHANNS Richard GER Deutscher Fechter-Bund e.V.

Foil Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELGIUM
BEL --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Confirmed invitations

Official   JUNGHANNS Richard GER Deutscher Fechter-Bund e.V.