Back to list

5ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior
BRA Curitiba
August 14, 2021 - August 15, 2021
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
JOAQUIM Ana 2002 BRA Sociedade Thalia
R --- inscribed
JUHLER Helena 2005 BRA Sociedade Thalia
R --- inscribed
MING Larissa 2001 BRA Sociedade Thalia
R 48 inscribed
RAMOS Kelly 1967 BRA Sociedade Thalia
L 59 inscribed
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 30 inscribed
ABREU Isabela 1995 BRA AMK Mestre Kato
R 50 inscribed
ALVES Tabea 1989 BRA AMK Mestre Kato
R 10 inscribed
CAMARGO Fernanda 1997 BRA AMK Mestre Kato
L 15 inscribed
COVOLAN Oriete 1957 BRA AMK Mestre Kato
R 61 inscribed
CYRILLO Jordana 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 60 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 27 inscribed
SCHWANTES Lorana 1982 BRA AMK Mestre Kato
R 12 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 9 inscribed
DANTAS Bianca 1983 BRA BTC Barroca
R 7 inscribed
LOPES Mayara Keit 1988 BRA BTC Barroca
R 66 inscribed
TELLO Cledola 1953 BRA BTC Barroca
R 44 inscribed
TELLO Marina 1983 BRA BTC Barroca
R 6 inscribed
BRECHERET Ana 1974 BRA CAP Paulistano
R 18 inscribed
CORREIA Laura 2007 BRA CAP Paulistano
R 35 inscribed
CORREIA Mariana 2004 BRA CAP Paulistano
R 43 inscribed
VIZEU Victoria 2004 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
DE LA TORRE Debora 1977 BRA CC Curitibano
R --- inscribed
MACEDO Manuela 2006 BRA CC Curitibano
R 64 inscribed
NETTO SIMEAO Amanda 1994 BRA CC Curitibano
R 2 inscribed
PORTUGAL Ana 1977 BRA CC Curitibano
R 46 inscribed
PORTUGAL Gabriela 2007 BRA CC Curitibano
R 52 inscribed
FIGUEIREDO Erika 1981 BRA CGB Betancourt
R 49 inscribed
QUEIROZ Cintia 1981 BRA CGB Betancourt
L 54 inscribed
CANALI Nicole 2000 BRA CMPR Parana
R 39 inscribed
MELHEM Nicole 1976 BRA CMPR Parana
R 29 inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 37 inscribed
TEIXEIRA Pietra 2006 BRA CMPR Parana
R --- inscribed
MENCK Laura 2005 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
RODRIGUES Maria Rita 1991 BRA ECP Pinheiros
R 28 inscribed
SCANAVINI Maria Heloísa 2003 BRA ECP Pinheiros
R 41 inscribed
SILVA Marcela 1994 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
BARDUS Michele 1976 BRA EEAM Abel Melian
R 24 inscribed
SIMANKE Mirela 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 57 inscribed
KOMATSU Giulia 2007 BRA PEPT Esgrima Todos
R --- inscribed
OLIVEIRA Leticia 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 55 inscribed
PARO Maria 2006 BRA PEPT Esgrima Todos
R --- inscribed
CAVALCANTI Bianca 1995 BRA SCM Magnolia
R 13 inscribed
GUIMARAES Maria Carolina 2000 BRA SCM Magnolia
R 11 inscribed
SARAIVA Stephany 1995 BRA SCM Magnolia
R 14 inscribed
CARVALHO Luiza 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
VIANNA Rachel 1989 BRA SSJE Sao Jorge
R 38 inscribed
KHOLMOGOROVA Ekaterina 1978 RUS CGB Betancourt
R --- inscribed
DI CUNTO Patricia - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
GALVAO Cecilia - BRA CAP Paulistano R 23 cancelled  
GIORDANO Ginevra - BRA FC Leipzig, CAP Paulistano R 22 cancelled  
GIORDANO Giorgia - BRA CAP Paulistano R 17 cancelled  
GUERRA Marcela - BRA CGB Betancourt R --- cancelled  
ULIAN Maria - BRA PEPT Esgrima Todos R --- cancelled  

48 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
FINARDI Luciano BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GOLDENBERG Theo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B SCHWANTES Lorana BRA Confederação Brasileira de Esgrima
VIANNA Gabriella BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BELO Rafael 1973 BRA Sociedade Thalia
R --- inscribed
CIT Vitor 1997 BRA Sociedade Thalia
R 54 inscribed
CRUZ Caio 2004 BRA Sociedade Thalia
R 105 inscribed
DOS SANTOS Felipe 2004 BRA Sociedade Thalia
R --- inscribed
GERHARDT Gabriel 2000 BRA Sociedade Thalia
L 73 inscribed
GUIMARÃES Edson 1997 BRA SCM Magnolia
R 67 inscribed
MATTANA Rafael 1992 BRA Sociedade Thalia
R 101 inscribed
MELANI Ronald 1976 BRA Sociedade Thalia
R 59 inscribed
CUNHA Miguel 1966 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
L 97 inscribed
MUTTI João 2004 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 83 inscribed
OLIVETO Jose 1961 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 85 inscribed
PICARD Felipe 2000 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 107 inscribed
SIDNEY Azevedo 1997 BRA AMAN Agulhas Negras
R 34 inscribed
ASSIS Gabriel 1997 BRA AMK Mestre Kato
R 13 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 6 inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 2 inscribed
CAVALHEIRO João 2005 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 5 inscribed
JESUS Matheus De 1991 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 7 inscribed
OLIVEIRA Robinson 1963 BRA AMK Mestre Kato
R --- inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 25 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 10 inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 22 inscribed
SCHWANTES Athos 1985 BRA AMK Mestre Kato
R 1 inscribed
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 24 inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 8 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
R 20 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
R 27 inscribed
HOMSI Bernardo 2007 BRA BTC Barroca
--- inscribed
HORTA Anderson 1983 BRA BTC Barroca
R 106 inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 17 inscribed
MOREIRA Carlos 1969 BRA BTC Barroca
R 29 inscribed
GARCIA Guilherme Luis 1969 BRA CAP Paulistano
R 28 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 79 inscribed
LEAL Felipe 2006 BRA CC Curitibano
R 102 inscribed
MADDALOZZO Moritz 2004 BRA CC Curitibano
R --- inscribed
MUNHOZ Tales 2004 BRA CC Curitibano
R --- inscribed
RUNNACLES Patricio 1974 BRA CC Curitibano
R --- inscribed
PETTERLE Amaury 1990 BRA CDE Rio de Janeiro
L 11 inscribed
ABRAHAO Victor 1989 BRA CGB Betancourt
R 94 inscribed
CIPOLATTI Mathias 2000 BRA CGB Betancourt
R 33 inscribed
GALVÃO João 2001 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 104 inscribed
HUBERT George 2004 BRA CMPR Parana
R --- inscribed
OLIVEIRA Jose 2005 BRA CMPR Parana
R 56 inscribed
SOUZA Helio 1994 BRA CMPR Parana
R --- inscribed
SOUZA Luciano 1973 BRA CMPR Parana
R 35 inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 46 inscribed
BRANDT Matheus 2007 BRA ECP Pinheiros
L --- inscribed
BUSNARDO Lucas 2004 BRA ECP Pinheiros
R 30 inscribed
FERREIRA Nicolas 1992 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
GRUNHAUSER Richard 1991 BRA ECP Pinheiros
L 3 inscribed
JULIO Gabriel 1998 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
MANGIATERRA Rafael 2004 BRA ECP Pinheiros
R 38 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
SCHWUCHOW Bernardo 1987 BRA ECP Pinheiros
R 16 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
DE CARLI Ricardo 1989 BRA EEAM Abel Melian
R --- inscribed
FIDELES João 1985 BRA EEAM Abel Melian
L 60 inscribed
YAMASHITA Koiti 1969 BRA EEAM Abel Melian
R 47 inscribed
DE SOUZA Francisco Das Chagas 1989 BRA Escola Grão-Pará de Esgrima
R 103 inscribed
HOFFMANN Joao 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MACHADO Jerônimo 1986 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MAROSTEGA Pedro 1997 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MEINE Paulo 1970 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
REPPOLD Leandro 1974 BRA GNU Nautico Uniao
R 52 inscribed
NEVES Vitor 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
R 23 inscribed
PELLEGRINELLO Luca 2002 BRA LQ Life Quality
R --- inscribed
BORDIGNON João 2004 BRA PEPT Esgrima Todos
R 95 inscribed
DOMINGUES Lucas 2005 BRA PEPT Esgrima Todos
R --- inscribed
DUBIEL Guilherme 2008 BRA PEPT Esgrima Todos
R --- inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
L 43 inscribed
MEMARI Mateus 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 62 inscribed
OLIVEIRA Jean 2008 BRA PEPT Esgrima Todos
R --- inscribed
AGUIAR Victor 1997 BRA SCM Magnolia
R 19 inscribed
SASAQUI Gabriel 1996 BRA SCM Magnolia
R 18 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 98 inscribed
ALMEIDA Carlos Humberto 1973 BRA SSJE Sao Jorge
R 108 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 32 inscribed
DALLEMOLLE Bruno 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 71 inscribed
GONCALVES Eduardo 2007 BRA SSJE Sao Jorge
L --- inscribed
RIBEIRO Rafael 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 96 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R --- inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 42 inscribed
ANGULO Camilo Andres 1987 COL Esgrima Castillo
R --- inscribed
OBALDIA Cesar 1958 PAN Esgrima Castillo
R --- inscribed
FRANZONI Bruno - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
PEDROSA Alberto - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
PETRACHI Luiz - BRA CAP Paulistano R 21 cancelled  
MENEZES Henrique - BRA CGB Betancourt R --- cancelled  

86 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BINDI Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
FINARDI Luciano BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GOLDENBERG Theo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GUEDES Danilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B SCHWANTES Lorana BRA Confederação Brasileira de Esgrima
VIANNA Gabriella BRA Confederação Brasileira de Esgrima