Back to list

3ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Senior
BRA São Paulo
July 3, 2021 - July 4, 2021
Required: National license

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POLO Melissa 1975 BRA AMK Mestre Kato
R 10 inscribed
GROSCHE Stephanie 1992 BRA SSJE Sao Jorge
R 6 inscribed
PELUCIO Luciana 1982 BRA SSJE Sao Jorge
R 13 inscribed
SCALABRIN Carla 1973 BRA Baldin Esgrima
R 9 inscribed
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
LEE Luiza 2000 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
TROIS Karina 1997 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
MACEDO Manuela 2006 BRA CC Curitibano
R 19 inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 14 inscribed
CHEN Andrea 1974 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
CHEN Isabela 2005 BRA ECP Pinheiros
R 8 inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 4 inscribed
CUNHA Isabela 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 5 inscribed
MORSCH Ana Clara 2003 BRA Lindóia Tênis Clube
R 11 inscribed
NEHRKE Eduarda 2005 BRA Lindóia Tênis Clube
R 7 inscribed

15 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
CN GOMES Eduardo Romao BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B LIENDO Juan VEN Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B VELOSSO Paulo Juan BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CARDOSO Victor 1989 BRA AMK Mestre Kato
R 30 inscribed
ZAGROBELNY Icaro 1995 BRA AMK Mestre Kato
R 19 inscribed
BALDIN Rodrigo 1982 BRA CMSP Sao Paulo
R 14 inscribed
FASTING Thomas 2004 BRA CMSP Sao Paulo
R 15 inscribed
VASCONCELOS Olegario 1960 BRA SSJE Sao Jorge
R 25 inscribed
CHIERIGHINI Lorenzo 2005 BRA CAP Paulistano
R 16 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
GARRIGOS Henrique 1996 BRA CAP Paulistano
L 3 inscribed
GARRIGOS Murilo 2001 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
ALEXANDRE Marcos 1994 BRA CDE Rio de Janeiro
R 12 inscribed
MOURA Vitor 1983 BRA CDE Rio de Janeiro
R 9 inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 26 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
IKUNO Dylan 2006 BRA ECP Pinheiros
R 24 inscribed
PATTO Erico 2006 BRA ECP Pinheiros
R 17 inscribed
PEKELMAN Bruno 2000 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
PEZZI Enrico 1994 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
SCAVASIN Fernando 1984 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
BOTELHO Arthur 2006 BRA Lindóia Tênis Clube
L 23 inscribed
MEDEIROS Felipe 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 18 inscribed
CARVALHO Fernando - BRA ECP Pinheiros R 36 cancelled  

23 Entries, 0 pending, 1 cancelled

Referees

Category Name Nation Inscribed by
ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
CN GOMES Eduardo Romao BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B LIENDO Juan VEN Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
PACHECO Ricardo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B VELOSSO Paulo Juan BRA Confederação Brasileira de Esgrima
Name Nation Inscribed by Role
Referees
Officials

Officials

MOURA Vitor BRA Coach CDE Rio de Janeiro