Back to list

2ª Etapa do Circuito Brasileiro Interclubes Juvenil
BRA Porto Alegre
June 26, 2021 - June 27, 2021
Required: National license

Foil Women's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
MURRAY Maria Luiza 2004 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 5 inscribed
GOMES Rafaella 2003 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
PASQUALETTI Marina 2006 BRA ECP Pinheiros
--- inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 1 inscribed
MEINE Mariana 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MORAIS Marina 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
QUADROS Isadora 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
QUADROS Julia 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 8 inscribed

13 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B LIENDO Juan VEN Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
MELIAN FERNANDEZ Abel Francisco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Foil Men's U20 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
PISSATO Pedro 2003 BRA CAP Paulistano
L 6 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA CGB Betancourt
R --- inscribed
LOBO Guilherme 2007 BRA CGB Betancourt
R --- inscribed
HALPERN Pedro 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R --- inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 5 inscribed
TAVORA Lucas 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 9 inscribed
CHOLFE Theo 2006 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
MONTAGNA Pedro 2005 BRA ECP Pinheiros
R 12 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
MURA Andre 2005 BRA ECP Pinheiros
L 8 inscribed
VIANNA Guilherme 2006 BRA ECP Pinheiros
R --- inscribed
CAMARGO Henrique 2007 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
CAMARGO Pedro 2005 BRA GNU Nautico Uniao
R 18 inscribed
FONSECA Lucas 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 11 inscribed
FONSECA Pedro 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 10 inscribed
FUMAGALLI Giorgio 2005 BRA GNU Nautico Uniao
L --- inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 21 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 19 inscribed

22 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B LIENDO Juan VEN Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
MELIAN FERNANDEZ Abel Francisco BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima