Back to list

Campeonato Brasileiro
BRA Porto Alegre
October 8, 2021 - October 11, 2021
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CANALI Nicole 2000 BRA CMPR Parana
R 26 inscribed
CAVALCANTI Bianca 1995 BRA SCM Magnolia
R 13 inscribed
MELHEM Nicole 1976 BRA CMPR Parana
R 27 inscribed
MORAES Gabriela 2005 BRA CMPR Parana
R 25 inscribed
NETTO SIMEAO Amanda 1994 BRA CC Curitibano
R 2 inscribed
SCHNEN Valkiria 2000 BRA Sociedade Thalia
R 30 inscribed
ABREU Isabela 1995 BRA AMK Mestre Kato
R 21 inscribed
ALVES Tabea 1989 BRA AMK Mestre Kato
R 8 inscribed
CAMARGO Fernanda 1997 BRA AMK Mestre Kato
L 14 inscribed
COVOLAN Oriete 1957 BRA AMK Mestre Kato
R 48 inscribed
CYRILLO Jordana 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 50 inscribed
POLO Carolina 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 28 inscribed
SCHWANTES Lorana 1982 BRA AMK Mestre Kato
R 9 inscribed
AMARAL Clara 2004 BRA BTC Barroca
R 10 inscribed
DANTAS Bianca 1983 BRA BTC Barroca
R 5 inscribed
TELLO Cledola 1953 BRA BTC Barroca
R 36 inscribed
TELLO Marina 1983 BRA BTC Barroca
R 11 inscribed
BRECHERET Ana 1974 BRA CAP Paulistano
R 15 inscribed
DI CUNTO Patricia 1964 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
GALVAO Cecilia 1997 BRA CAP Paulistano
R 32 inscribed
ZETTERMANN Renata 2000 BRA CAP Paulistano
R 7 inscribed
FIGUEIREDO Erika 1981 BRA CGB Betancourt
R 41 inscribed
OLSCHOWSKY Marilia 1991 BRA CMSP Sao Paulo
R 34 inscribed
RODRIGUES Maria Rita 1991 BRA ECP Pinheiros
R 19 inscribed
SILVA Marcela 1994 BRA ECP Pinheiros
R 3 inscribed
BARDUS Michele 1976 BRA EEAM Abel Melian
R 20 inscribed
BONETTI Giovana 1999 BRA GNU Nautico Uniao
L --- inscribed
SIMANKE Mirela 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 43 inscribed
OLIVEIRA Leticia 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
R 31 inscribed
CARVALHO Luiza 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R 64 inscribed
VIANNA Rachel 1989 BRA SSJE Sao Jorge
R 35 inscribed
CORREIA Laura - BRA CAP Paulistano R 23 cancelled  
CORREIA Mariana - BRA CAP Paulistano R 33 cancelled  
MOREIRA Carolina - BRA ECP Pinheiros R --- cancelled  
KOMATSU Giulia - BRA PEPT Esgrima Todos R 67 cancelled  
PARO Maria - BRA PEPT Esgrima Todos R 37 cancelled  

31 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Epee Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FEP
SCHWANTES Lorana (1982 R)
ALVES Tabea (1989 R)
CAMARGO Fernanda (1997 L)
CANALI Nicole (2000 R)
BRA --- inscribed  
FEP 2
NETTO SIMEAO Amanda (1994 R)
SCHNEN Valkiria (2000 R)
FALQUI Eugenia (1993 L)
MORAES Gabriela (2005 R)
BRA --- inscribed  
FEP 3
ABREU Isabela (1995 R)
PORTUGAL Gabriela (2007 R)
MELHEM Nicole (1976 R)
MACEDO Manuela (2006 R)
BRA --- inscribed  
MG
DANTAS Bianca (1983 R)
TELLO Cledola (1953 R)
TELLO Marina (1983 R)
AMARAL Clara (2004 R)
BRA --- inscribed  

4 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FELTEN Valnei 1969 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
GARCIA Antonio Luis 1977 BRA CAP Paulistano
R --- inscribed
GUIMARÃES Edson 1997 BRA SCM Magnolia
R 99 inscribed
OLIVEIRA Jose 2005 BRA CMPR Parana
R 59 inscribed
PELLEGRINELLO Luca 2002 BRA LQ Life Quality
R 100 inscribed
SASAQUI Gabriel 1996 BRA SCM Magnolia
R 18 inscribed
SOUZA Luciano 1973 BRA CMPR Parana
R 33 inscribed
CUNHA Miguel 1966 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
L 97 inscribed
MUTTI João 2004 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 82 inscribed
OLIVETO Jose 1961 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 86 inscribed
PICARD Felipe 2000 BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro
R 108 inscribed
ASSIS Gabriel 1997 BRA AMK Mestre Kato
R 12 inscribed
BONAMIGO Gabriel 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 3 inscribed
CAMARGO Alexandre 1999 BRA AMK Mestre Kato
L 1 inscribed
CAVALHEIRO João 2005 BRA AMK Mestre Kato
R 104 inscribed
GUBERT Leopoldo 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 4 inscribed
LAZAROTO Fabrizio 1999 BRA AMK Mestre Kato
R 7 inscribed
ORO Lucae 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 24 inscribed
PETRICH Pedro 2003 BRA AMK Mestre Kato
R 9 inscribed
RAMOS Pedro 2002 BRA AMK Mestre Kato
R 22 inscribed
SCHWANTES Athos 1985 BRA AMK Mestre Kato
R 2 inscribed
TARTA Vinicius 2000 BRA AMK Mestre Kato
R 23 inscribed
DONATO Alvaro 2000 BRA BTC Barroca
R 8 inscribed
DONATO Olavo 2002 BRA BTC Barroca
R 20 inscribed
GIFFONI Miguel 2003 BRA BTC Barroca
R 27 inscribed
HOMSI Bernardo 2007 BRA BTC Barroca
75 inscribed
HORTA Anderson 1983 BRA BTC Barroca
R 71 inscribed
MENDES Tarcisio 2001 BRA BTC Barroca
R 19 inscribed
MOREIRA Carlos 1969 BRA BTC Barroca
R 29 inscribed
RODRIGUES Bryan 2002 BRA BTC Barroca
R 49 inscribed
GARCIA Guilherme Luis 1969 BRA CAP Paulistano
R 25 inscribed
NOGUEIRA Heitor 2006 BRA CAP Paulistano
L 69 inscribed
PETRACHI Luiz 1968 BRA CAP Paulistano
R 30 inscribed
PETTERLE Amaury 1990 BRA CDE Rio de Janeiro
L 10 inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 56 inscribed
BUSNARDO Lucas 2004 BRA ECP Pinheiros
R 31 inscribed
FERREIRA Nicolas 1992 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
GRUNHAUSER Richard 1991 BRA ECP Pinheiros
L 5 inscribed
GUARNERA Giacomo 1962 BRA ECP Pinheiros
R 58 inscribed
JULIO Gabriel 1998 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
PELLEGRINO Mauricio 2002 BRA ECP Pinheiros
R 14 inscribed
SEINI Leandro 2002 BRA ECP Pinheiros
R 13 inscribed
DE CARLI Ricardo 1989 BRA EEAM Abel Melian
R 111 inscribed
FIDELES João 1985 BRA EEAM Abel Melian
L 44 inscribed
YAMASHITA Koiti 1969 BRA EEAM Abel Melian
R 48 inscribed
HOFFMANN Joao 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R 113 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 43 inscribed
LEANDRO Rosa 1972 BRA GNU Nautico Uniao
R 65 inscribed
MEINE Paulo 1970 BRA GNU Nautico Uniao
R 120 inscribed
REPPOLD Leandro 1974 BRA GNU Nautico Uniao
R 50 inscribed
NEVES Vitor 2002 BRA Lindóia Tênis Clube
R 21 inscribed
SAUERESSIG Arthur 2006 BRA Lindóia Tênis Clube
R --- inscribed
JORGE Estevan 2003 BRA PEPT Esgrima Todos
L 35 inscribed
ALMEIDA Carlos 2003 BRA SSJE Sao Jorge
R 73 inscribed
ALMEIDA Carlos Humberto 1973 BRA SSJE Sao Jorge
R 98 inscribed
BARBI Matheus 2004 BRA SSJE Sao Jorge
R 28 inscribed
COSTA Eduardo 2000 BRA SSJE Sao Jorge
R 39 inscribed
RIBEIRO Rafael 2006 BRA SSJE Sao Jorge
R 47 inscribed
VASCONCELLOS Leopoldo 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 103 inscribed
WU Nicky 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 36 inscribed
NOGUEIRA Pedro - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
MANGIATERRA Rafael - BRA ECP Pinheiros R 34 cancelled  
SCHWUCHOW Bernardo - BRA ECP Pinheiros R 16 cancelled  
BORDIGNON João - BRA PEPT Esgrima Todos R 63 cancelled  
DOMINGUES Lucas - BRA PEPT Esgrima Todos R 117 cancelled  
GENTIL Ademir - BRA PEPT Esgrima Todos R 118 cancelled  
MEMARI Mateus - BRA PEPT Esgrima Todos R 61 cancelled  

60 Entries, 0 pending, 7 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Epee Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FEP
GUBERT Leopoldo (2000 R)
LAZAROTO Fabrizio (1999 R)
BONAMIGO Gabriel (1999 L)
PETRICH Pedro (2003 R)
BRA --- inscribed  
FEP 2
ASSIS Gabriel (1997 R)
ORO Lucae (2000 R)
SOUZA Luciano (1973 R)
CAVALHEIRO João (2005 R)
BRA --- inscribed  
FEP 3
MELANI Ronald (1976 R)
CAMARGO Alexandre (1999 L)
TARTA Vinicius (2000 R)
BRA --- inscribed  
FEP 4
SCHWANTES Athos (1985 R)
SOUZA Helio (1994 R)
MATTANA Rafael (1992 R)
RAMOS Pedro (2002 R)
BRA --- inscribed  
MG
MENDES Tarcisio (2001 R)
GIFFONI Miguel (2003 R)
DONATO Alvaro (2000 R)
HORTA Anderson (1983 R)
BRA --- inscribed  
MG 2
MOREIRA Carlos (1969 R)
DONATO Olavo (2002 R)
HOMSI Bernardo (2007 )
BRA --- inscribed  

6 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
RODRIGUES Ana Clara Franke BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Foil Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BRECHERET Carolina 2004 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
FALCI Deise 1980 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
PAPAIANO Laura 2002 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
ROTHFELD Silvia 1971 BRA CAP Paulistano
R 19 inscribed
BRASIL Sofia 2006 BRA CGB Betancourt
R --- inscribed
GOMES Rafaella 2003 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 11 inscribed
HAUSCHILD Mariana 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 21 inscribed
BULCAO Ana Beatriz 1993 BRA ECP Pinheiros
L 1 inscribed
FRIAS Stella 2005 BRA ECP Pinheiros
R 18 inscribed
VIANNA Gabriella 2004 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
BALDI Valentina 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 15 inscribed
BECKER Daphne 2000 BRA GNU Nautico Uniao
R 8 inscribed
BONETTI Giovana 1999 BRA GNU Nautico Uniao
L 7 inscribed
CALAZANS Talia 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 4 inscribed
CHIES Milena 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 6 inscribed
MEINE Mariana 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
MORAIS Marina 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
PISTOIA Mariana 1998 BRA GNU Nautico Uniao
R 3 inscribed
TOLDO Ana 1997 BRA GNU Nautico Uniao
R 5 inscribed
MAGINI Gabriela 2005 BRA SSJE Sao Jorge
R 14 inscribed
MURRAY Maria Luiza - BRA CAP Paulistano R 12 cancelled  
FIGUEIREDO Erika - BRA CGB Betancourt R --- cancelled  

20 Entries, 0 pending, 2 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Foil Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic

0 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Foil Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DE NIGRIS Giovanni 1999 BRA CAP Paulistano
R 17 inscribed
MURRAY Guilherme 2002 BRA CAP Paulistano
R 10 inscribed
PACHECO Ricardo 2003 BRA CAP Paulistano
R 6 inscribed
TOMINO Rafael 2004 BRA CAP Paulistano
R 20 inscribed
ALBANO Luan 1993 BRA CDE Rio de Janeiro
R 19 inscribed
PUGLIESI Renan 1990 BRA CDE Rio de Janeiro
L 33 inscribed
QUEIROZ Jose 1994 BRA CDE Rio de Janeiro
R 54 inscribed
VASCONCELOS Italo 1992 BRA CDE Rio de Janeiro
R 32 inscribed
GALLEAZZI Felipe 2006 BRA CGB Betancourt
R 31 inscribed
LIMA Kevin 2002 BRA CMSP Sao Paulo
R 13 inscribed
TAKADA Victor 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 44 inscribed
TAVORA Lucas 2001 BRA CMSP Sao Paulo
R 45 inscribed
MARQUES Henrique 1996 BRA ECP Pinheiros
L 3 inscribed
MION Lorenzo 2004 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
MORAIS Paulo 2003 BRA ECP Pinheiros
R 9 inscribed
SCAVASIN Fernando 1984 BRA ECP Pinheiros
R 21 inscribed
SHIMBO Heitor 1983 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
SOUZA Pierre 1990 BRA ECP Pinheiros
R 5 inscribed
DE CARLI Ricardo 1989 BRA EEAM Abel Melian
R 41 inscribed
CAMARGO Pedro 2005 BRA GNU Nautico Uniao
R 46 inscribed
FONSECA Lucas 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 23 inscribed
FONSECA Pedro 2003 BRA GNU Nautico Uniao
R 25 inscribed
FRANTZ Diego 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 24 inscribed
FUMAGALLI Giorgio 2005 BRA GNU Nautico Uniao
L 26 inscribed
GASTAL Eduardo 1996 BRA GNU Nautico Uniao
R 12 inscribed
HOFMEISTER Andre 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 59 inscribed
HOFMEISTER Vicente 1999 BRA GNU Nautico Uniao
R 16 inscribed
JUCHEM Gabriel 2002 BRA GNU Nautico Uniao
R 42 inscribed
MACHADO Jerônimo 1986 BRA GNU Nautico Uniao
R 8 inscribed
MACHADO Murilo 2004 BRA GNU Nautico Uniao
R 28 inscribed
MAROSTEGA Pedro 1997 BRA GNU Nautico Uniao
R 4 inscribed
TOLDO Guilherme 1992 BRA GNU Nautico Uniao
L 1 inscribed
VELASCO Daniel 1994 BRA GNU Nautico Uniao
R 15 inscribed
XAVIER Marco 1987 BRA GNU Nautico Uniao
R 11 inscribed
IRACI Lucio - ARG AMK Mestre Kato R --- cancelled  
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L --- cancelled  
NOGUEIRA Pedro - BRA CAP Paulistano R 50 cancelled  
PISSATO Pedro - BRA CAP Paulistano L 18 cancelled  
RAMOS Rafael - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
GUARNERA Giacomo - BRA ECP Pinheiros R 53 cancelled  

34 Entries, 0 pending, 6 cancelled

Referees

ANZOLIN Carolina BRA Confederação Brasileira de Esgrima
BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Foil Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CDE
CDE Rio de Janeiro (BRA)
VASCONCELOS Italo (1992 R)
ALBANO Luan (1993 R)
QUEIROZ Jose (1994 R)
PUGLIESI Renan (1990 L)
BRA --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

GARRIGOS Henrique BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GARRIGOS Murilo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
A TROIS Karina BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Sabre Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
POLO Melissa 1975 BRA AMK Mestre Kato
R 11 inscribed
GROSCHE Stephanie 1992 BRA APE Paulista
R 6 inscribed
SCALABRIN Carla 1973 BRA APE Paulista
R 10 inscribed
CHIERIGHINI Pietra 2003 BRA CAP Paulistano
R 3 inscribed
LEE Luiza 2000 BRA CAP Paulistano
R 4 inscribed
TROIS Karina 1997 BRA CAP Paulistano
R 1 inscribed
PEKELMAN Luana 2003 BRA ECP Pinheiros
R 2 inscribed
ANZOLIN Carolina 1989 BRA EEAM Abel Melian
R 21 inscribed
CUNHA Isabela 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 7 inscribed
MORSCH Ana Clara 2003 BRA Lindóia Tênis Clube
R 9 inscribed
NEHRKE Eduarda 2005 BRA Lindóia Tênis Clube
R 14 inscribed
ZANESCO Barbara 1999 BRA Lindóia Tênis Clube
R 19 inscribed
GASPARIN Giulia - BRA AMK Mestre Kato R 5 cancelled  
TELLO Cledola - BRA BTC Barroca R --- cancelled  
CORREIA Mariana - BRA CAP Paulistano R --- cancelled  
CHEN Isabela - BRA ECP Pinheiros R 8 cancelled  

12 Entries, 0 pending, 4 cancelled

Referees

BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Sabre Women's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
FEP
GASPARIN Giulia (1991 R)
POLO Melissa (1975 R)
TAMINATO Leticia (1990 L)
MELHEM Nicole (1976 R)
BRA --- inscribed  

1 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
TOLDO Ana BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Sabre Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LOMBARDI Rafael 1998 BRA APE Paulista
R 5 inscribed
ZAGROBELNY Icaro 1995 BRA AMK Mestre Kato
R 31 inscribed
CHIERIGHINI Lorenzo 2005 BRA CAP Paulistano
R 25 inscribed
FACHINI Fernando 2002 BRA CAP Paulistano
R 8 inscribed
GARRIGOS Henrique 1996 BRA CAP Paulistano
L 3 inscribed
GARRIGOS Murilo 2001 BRA CAP Paulistano
R 9 inscribed
LEE Rafael 2003 BRA CAP Paulistano
R 13 inscribed
SALLES Fabio 2002 BRA CAP Paulistano
R 2 inscribed
ALEXANDRE Marcos 1994 BRA CDE Rio de Janeiro
R 14 inscribed
BENDER Rodrigo 1995 BRA CDE Rio de Janeiro
L 41 inscribed
MOURA Vitor 1983 BRA CDE Rio de Janeiro
R 23 inscribed
ONIAS Thiago 1996 BRA CDE Rio de Janeiro
L --- inscribed
VASCONCELOS Italo 1992 BRA CDE Rio de Janeiro
R --- inscribed
BENTO Fellipe 2005 BRA CMIL Rio de Janeiro
R 28 inscribed
BALDIN Rodrigo 1982 BRA CMSP Sao Paulo
R 10 inscribed
LEMES Fabio 1986 BRA CMSP Sao Paulo
R 35 inscribed
BECKER Matheus 2004 BRA ECP Pinheiros
R 7 inscribed
PEKELMAN Bruno 2000 BRA ECP Pinheiros
R 1 inscribed
PEZZI Enrico 1994 BRA ECP Pinheiros
L 4 inscribed
SCAVASIN Fernando 1984 BRA ECP Pinheiros
R 6 inscribed
VASQUES Gabriel 2002 BRA ECP Pinheiros
R 11 inscribed
MORAIS Arthur 2006 BRA GNU Nautico Uniao
R --- inscribed
BOTELHO Arthur 2006 BRA Lindóia Tênis Clube
L 48 inscribed
MEDEIROS Felipe 2004 BRA Lindóia Tênis Clube
R 21 inscribed
SCHUBERT Lucas 2006 BRA Lindóia Tênis Clube
R 39 inscribed
CARDOSO Victor - BRA AMK Mestre Kato R 50 cancelled  
NOGUEIRA Heitor - BRA CAP Paulistano L --- cancelled  
PATTO Erico - BRA ECP Pinheiros R 22 cancelled  

25 Entries, 0 pending, 3 cancelled

Referees

B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B MAROSTEGA Pedro BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima

Sabre Men's Senior Team

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
CDE
CDE Rio de Janeiro (BRA)
MOURA Vitor (1983 R)
ALEXANDRE Marcos (1994 R)
BENDER Rodrigo (1995 L)
ONIAS Thiago (1996 L)
BRA --- inscribed  
FEP
ASSIS Gabriel (1997 R)
GOLDENBERG Theo (1998 R)
ORO Lucae (2000 R)
ZAGROBELNY Icaro (1995 R)
BRA --- inscribed  

2 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Referees

BERTASO GOLDANI Lucio BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B GRANDON FICA Miguel Angel CHI Confederação Brasileira de Esgrima
HOFMEISTER Vicente BRA Confederação Brasileira de Esgrima
B JUAN Paulo BRA Confederação Brasileira de Esgrima
SOMMER Luiz BRA Confederação Brasileira de Esgrima
ZETTERMANN Renata BRA Confederação Brasileira de Esgrima