Back to list

Leipziger Degenturnier
GER Leipzig
October 17, 2020 - October 17, 2020
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SCHOLZ Susanne 1989 GER Dresdener FC
R --- inscribed
CRUSTEWITZ Annett 1974 GER FC Leipzig
R --- inscribed
FROMMOLT Emily 2004 GER FC Leipzig
L --- inscribed
GROLLMISCH Felicitas 2002 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HENSE Nicoletta 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
HERZ Amelie 2003 GER FC Leipzig
R --- inscribed
JASKULLA Klara 2001 GER FC Leipzig
L --- inscribed
KRAUSE Rebekka 2000 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MENDE Marah 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
ZIEGLER Luise 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
OBERENDER Yara 2005 GER FC Oelsnitz
R --- waiting
THÜMMLER Silvana 1979 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
VOGEL Leona 2002 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
FAUSTIN Charlene 1990 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
MIELKE Lisa Marie 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- inscribed
SEIDEL Sylvia 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
PETERSEN Jara-Sophie 2003 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
MANSOURI Maya 1990 TUN FC Leipzig
L --- inscribed
RÖßNER Nele - GER Fechtclub Radebeul R --- cancelled  

17 Entries, 1 pending, 1 cancelled

Referees

CN HÖGNER Richard GER FC Leipzig
CN KRAUSE Dirk GER FC Leipzig
CN REISS Daniel GER FC Leipzig

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BATSCHWAROW Manolo Georgio 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
ENZMANN Jonas 2000 GER FC Leipzig
L --- inscribed
GIEßER Leon 2001 GER FC Leipzig
L --- inscribed
HÖCKE Wilhelm 2004 GER FC Leipzig
L --- inscribed
LADEMANN Louis 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MACHT Valentin Jannes 2005 GER FC Leipzig
R --- inscribed
MICHALSKI Christoph 2004 GER FC Leipzig
R --- inscribed
REIß Daniel 1984 GER FC Leipzig
R --- inscribed
THIELE Tom 2000 GER FC Leipzig
R --- inscribed
BERGMANN Jonas 2004 GER FC Oelsnitz
R --- inscribed
GEILHOF Florian 1998 GER FC Oelsnitz
L --- inscribed
LEIDHOLDT Levin 2002 GER FC Oelsnitz
L --- inscribed
STEIN Louis 2001 GER FC Oelsnitz
R --- inscribed
PECHE Robert 1979 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
SCHENKE Marco 2000 GER Fechtclub Radebeul
R --- inscribed
HENNECKE Leon-Niclas 2000 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
SEUFERT Julian 2004 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
TIMM Ronaldo 2003 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
PETERSEN Bertil 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
VOß Thilo 1987 GER TV Paderborn
R --- inscribed
BERGER Konstantin 2004 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
BERGER Matthias 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
METZNER Andreas 1962 GER USV TU Dresden
R --- inscribed
NAGY Marton 1986 HUN FC Leipzig
L --- inscribed
BREADEN MADDEN Gerard 1990 IRL Dresdener FC
L --- inscribed
FALCK-YTTER Jan 1961 NOR SV Esslingen, Bygdø FK
R --- inscribed
FIEDLER Jörg - GER FC Leipzig L --- cancelled  
KRAUSE Alexander - GER FC Leipzig R --- cancelled  
MICHALSKI Julius - GER FC Leipzig R --- cancelled  
PRZIKOPP Martin - GER FC Leipzig R --- cancelled  
ULBRICHT Vincent - GER Fechtclub Radebeul R --- cancelled  

26 Entries, 0 pending, 5 cancelled

Referees

CN HÖGNER Richard GER FC Leipzig
CN KRAUSE Dirk GER FC Leipzig
CN REISS Daniel GER FC Leipzig

Officials

BÜTTNER Christian GER Coach FC Leipzig
FIEDLER Jörg GER Coach FC Leipzig
FROMMOLT Hans-Wernfried GER Coach FC Leipzig
HÖGNER Richard GER Coach FC Leipzig
PECHE Robert GER Coach Fechtclub Radebeul
RIETDORF Clemens Johann GER Coach FC Leipzig