Back to list

Erzgebirgs-Cup
GER Aue
October 3, 2020 - October 4, 2020
Required: National license

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 GER Chemnitzer PSV
R --- unpaid
KAHL Grit 2006 GER Dresdener FC
R --- unpaid
KNAPP Vanessa 2006 GER Dresdener FC
R --- unpaid
RÖLKE Friederike 2006 GER Dresdener FC
R --- unpaid
BILOVOL Susanna 2005 GER FC Leipzig
R --- unpaid
BUßMANN Janna 2007 GER FC Leipzig
R --- unpaid
ENZMANN Eva 2006 GER FC Leipzig
R --- unpaid
FROMMOLT Emily 2004 GER FC Leipzig
L --- unpaid
HENSE Nicoletta 2004 GER FC Leipzig
R --- unpaid
HÖPEL Annika 2007 GER FC Leipzig
R --- unpaid
JIRMANN Mathilde 2006 GER FC Leipzig
R --- unpaid
MAIER Paula-Marlen 2006 GER FC Leipzig
R --- unpaid
MENDE Marah 2004 GER FC Leipzig
R --- unpaid
NAUMANN Josy 2005 GER FC Leipzig
R --- unpaid
PFANNES Hanna 2004 GER FC Leipzig
R --- unpaid
SEIDEL Lavinia Lucina 2007 GER FC Leipzig
R --- unpaid
ZIEGLER Luise 2004 GER FC Leipzig
R --- unpaid
ZIMMERMANN Judith Alexandra 2005 GER FC Leipzig
R --- unpaid
OBERENDER Yara 2005 GER FC Oelsnitz
R --- unpaid
POTTMEIER Franca 2004 GER FC Oelsnitz
L --- unpaid
KELLER Julia 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
MIELKE Lisa Marie 2005 GER Fechtzentrum Berlin
L --- waiting
SEGURA Linda 2004 GER SFV Oschatz
R --- unpaid
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- waiting
STIRNWEIS Isabelle 2007 GER TSV Trudering
R --- unpaid
STIRNWEIS Lioba 2005 GER TSV Trudering
R --- unpaid

0 Entries, 26 pending, 0 cancelled

Referees

KLEIN Carlo GER FC Oelsnitz
LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC
LEIDHOLDT Levin GER FC Oelsnitz
PECHE Robert GER Fechtclub Radebeul
CN REISS Daniel GER FC Leipzig
RÖSELER Josie GER FC Leipzig
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
E STUMPF Celine GER FC Leipzig
WESTPHAL Sharona GER FC Leipzig

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
LINEK Elias 2004 GER Dresdener FC
R --- unpaid
ALBRECHT Anton 2006 GER FC Leipzig
R --- unpaid
HÖCKE Wilhelm 2004 GER FC Leipzig
L --- unpaid
KRUTKO Dennis 2004 GER FC Leipzig
L --- unpaid
KUTZERA Konstantin 2006 GER FC Leipzig
R --- unpaid
LADEMANN Louis 2005 GER FC Leipzig
R --- unpaid
MACHT Valentin Jannes 2005 GER FC Leipzig
R --- unpaid
MICHALSKI Christoph 2004 GER FC Leipzig
R --- unpaid
RÖSELER Felix 2007 GER FC Leipzig
R --- unpaid
WOLLENBERG Hans Carlos 2007 GER FC Leipzig
R --- unpaid
BERGMANN Jonas 2004 GER FC Oelsnitz
R --- unpaid
KAPS Martin 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
ULBRICHT Vincent 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
SEUFERT Julian 2004 GER Fechtzentrum Berlin
R --- unpaid
PETERSEN Bertil 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- unpaid
PETERSEN Ole 2007 GER SV Einheit Altenburg
R --- unpaid
BERGER Konstantin 2004 GER USC Magdeburg
R --- waiting

0 Entries, 17 pending, 0 cancelled

Referees

KLEIN Carlo GER FC Oelsnitz
LANGHAMMER Tom GER Dresdener FC
LEIDHOLDT Levin GER FC Oelsnitz
PECHE Robert GER Fechtclub Radebeul
CN REISS Daniel GER FC Leipzig
RÖSELER Josie GER FC Leipzig
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
E STUMPF Celine GER FC Leipzig
WESTPHAL Sharona GER FC Leipzig

Foil Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- waiting
ARNOLD Stella 2006 GER Chemnitzer PSV
L --- unpaid
LOHS Lilian 2004 GER Chemnitzer PSV
R --- unpaid
BENEDIX Martha 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
DIETRICH Maja 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
PERL Marie 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
RANFT Abby 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
SCHLAUTMANN Josefine 2005 GER Fechtclub Radebeul
L --- unpaid
THIERBACH Isabell 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
WEMME Lina Elisabeth 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- unpaid
HASSINGER Liliane 2004 GER FSC Cottbus
R --- waiting
HASSINGER Sophie 2007 GER FSC Cottbus
L --- waiting
HUBOLD Pia 2006 GER FSC Jena
R --- waiting
MÜLLER Annika 2006 GER FSC Jena
R --- waiting
ROSENSTENGEL Emma 2004 GER KSV Weißwasser
R --- unpaid
ROSENSTENGEL Merle 2006 GER KSV Weißwasser
L --- unpaid
BERGER Julia 2005 GER SC Berlin
R --- waiting
SEIFFERT Veranika 2006 GER SC Berlin
R --- unpaid
FRIGEWSKI Joy 2007 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- waiting
HERWIG Finja Malu 2007 GER VFL Marburg FA
R --- waiting
ARNOLD Eva - GER Chemnitzer PSV R --- cancelled  
LOTH Lilli - GER Chemnitzer PSV R --- cancelled  
SCHARF Hanna - GER Chemnitzer PSV R --- cancelled  

0 Entries, 20 pending, 3 cancelled

Referees

DOYSCHER Vincent GER Fechtclub Radebeul
D FRITZLAR Uwe GER FSC Jena
CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D KLEIN Carlo GER FC Oelsnitz
D LEIDHOLDT Levin GER FC Oelsnitz
CN MORANDI Carlotta Sophie GER SC Berlin
NOWAK Hannes GER Fechtclub Radebeul
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor GER Fechtclub Radebeul
STERZIK Linda GER Dresdener FC

Foil Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
KRAUTER Theodor 2005 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- waiting
BRETSCHNER Liam 2005 GER Dresdener FC
L --- unpaid
LEUSCHKE Jakob 2005 GER Dresdener FC
R --- unpaid
STRELOW Alexander 2006 GER Dresdener FC
R --- unpaid
TIPPMER Paul 2006 GER Dresdener FC
R --- unpaid
WOLF Julien 2005 GER Dresdener FC
R --- unpaid
STEIN Yannik 2005 GER FC Oelsnitz
L --- unpaid
BENEDIX Carl 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
BERGERT Michael 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
GUßMANN Moritz Paul 2007 GER Fechtclub Radebeul
L --- unpaid
HANAWA Anthony 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
HAUKE Dominique 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
HOPPE Duncan 2007 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
JOST Florian 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- unpaid
JÜRGENSEN Johannes 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
KEMPE Kristof 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
MAUKSCH Paul 2004 GER Fechtclub Radebeul
L --- unpaid
SCHREIBER Felix 2006 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
SKIRLO Kostja 2004 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
ZISTL Killian 2005 GER Fechtclub Radebeul
R --- unpaid
MAYER Milan 2007 GER FSC Cottbus
R --- waiting
WALTER Sebastian 2007 GER FSC Cottbus
R --- waiting
KORTE Thore 2004 GER FSC Jena
R --- waiting
RENARD Nolann 2004 GER FSC Jena
R --- waiting
RILLING Noel 2006 GER FSC Jena
L --- waiting
SCHNABEL Lennart 2007 GER FSC Jena
L --- waiting
MC CONELL Lino 2005 GER SC Berlin
R --- unpaid
SALUS Hugo 2006 GER SC Berlin
R --- unpaid
BECKMANN Otto 2007 GER SV Angern
R --- waiting
KUSIAN Andreas 2004 GER SV Angern
R --- waiting

0 Entries, 30 pending, 0 cancelled

Referees

DOYSCHER Vincent GER Fechtclub Radebeul
D FRITZLAR Uwe GER FSC Jena
CN GASSAN Tim GER FSC Cottbus
D KLEIN Carlo GER FC Oelsnitz
D LEIDHOLDT Levin GER FC Oelsnitz
CN MORANDI Carlotta Sophie GER SC Berlin
NOWAK Hannes GER Fechtclub Radebeul
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor GER Fechtclub Radebeul
STERZIK Linda GER Dresdener FC
D SZUMODALSKY Emil GER FSC Jena

Officials

ARNOLD Enrico GER Parents Chemnitzer PSV
BECKMANN Benedikt GER Coach SV Angern
BECKMANN Heike GER Medical SV Angern
FANKHÄNEL Rico GER Coach FC Oelsnitz
FRIGEWSKI Damien GER Parents TSV Berlin-Wittenau
FRITSCHE André GER Coach KSV Weißwasser
FROMMOLT Hans-Wernfried GER Coach FC Leipzig
GNYNIUK Oleksii UKR Coach Berliner FC
ISHCHENKO Yuliya GER Coach FSC Cottbus
KRAUSE Kay GER Coach FSC Cottbus
LOHS Matthias GER Coach Chemnitzer PSV
MIELKE Lisa Marie GER Coach Fechtzentrum Berlin
MOEZ Fehri GER Coach Dresdener FC
PECHE Hubert GER Coach Fechtclub Radebeul
PECHE Robert GER Coach Fechtclub Radebeul
SCHLATTERER-KRAUTER Kathrin GER Medical Blau-Weiß Kleinmachnow
STIRNWEIS Richard DEU Coach TSV Trudering
WOLF Horst GER Coach Blau-Weiß Kleinmachnow