Back to list

Potsdamer Degen-Fest Alter Fritz + Königin Luise
GER Potsdam
January 25, 2020 - January 25, 2020
Required: National license

Epee Women's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
AHAUS Charlotte 2003 GER TV Lemgo
R --- inscribed
GALLASCH Anastasia 1980 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
KOHLMANN Janine 1990 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
LEH Cicelle 2003 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
MATTHES Anna 1998 GER OSC Potsdam
L --- inscribed
MÜLLER Anna-Renate 1997 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
SCHIRMER Chiara 1999 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
WALTERMANN Anna 2003 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
BECK Elena 2002 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
JOHN Lea 2002 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
KRAUTER Karoline 2004 GER Blau-Weiß Kleinmachnow
R --- inscribed
FAUSTIN Charlene 1990 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
SEIDEL Sylvia 1969 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
DELLMANN Klara 1997 GER OSC Potsdam
L --- inscribed
DRESE Luise 2002 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
GIESE Victoria 2002 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
ILIC Katarina 1995 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
POTAPENKO Lena 1993 KAZ FC Nur-Sultan
L --- inscribed
TULISZKA Alicja 2000 POL OSC Potsdam
R --- inscribed

19 Entries, 0 pending, 0 cancelled

Epee Men's Senior Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
DOGUE Marvin 1995 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
DOGUE Patrick 1992 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
EIFRIG Maximilian Johannes 1999 GER PFC Potsdam
R --- inscribed
FORSTNER Heinrich 1993 GER OSC Berlin
R --- inscribed
HAUPT Lennardt 2001 GER MFK OSC Potsdam
R --- inscribed
KAUFFMANN Jan 1999 GER MFK OSC Potsdam
--- inscribed
KLINKERT Moriz 2003 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
KNEIST Toni 1984 GER FC Offenbach
L --- inscribed
KNOCHE Tim 1999 GER MFK Berlin
--- inscribed
LEH Tim-Tyler 2003 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
LIEBIG Fabian 1994 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
MITTERRAND Fernand 1999 GER Wasserfreunde Spandau
R --- inscribed
NETZ Alexander 2001 GER MFK Berlin
L --- inscribed
OLEJARZ Dominik 1999 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
RÜLKE Casper 2003 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
SCHAEFFERS Max 2001 GER MFK Berlin
--- inscribed
SPLETZER Marc 2001 GER Wasserfreunde Spandau
R --- inscribed
UIBEL Pele 2000 GER Wasserfreunde Spandau, MFK Berlin
R --- inscribed
ZILLEKENS Christian 1995 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
SIMM Ralph 1975 GER Dresdener FC
R --- inscribed
BERGER Steven 2004 GER
R --- inscribed
SCHATTENFROH Sebastian 1970 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
UHLMANN Tobias 1972 GER FC Berlin Südwest
R --- inscribed
WILDE Lutz 1968 GER FC Berlin Südwest
L --- inscribed
HENNECKE Leon-Niclas 2000 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
NIEWIENDA Clemens 1995 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
PÖNISCH Thomas 1972 GER Fechtzentrum Berlin
R --- inscribed
BECKER Detlef 1959 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
EICHLER Felix 1988 GER OSC Potsdam
L --- inscribed
GERLACH Florian 1988 GER OSC Potsdam
R --- inscribed
LEISER Rico 1992 GER OSC Potsdam
L --- inscribed
KIRSCHEN Uwe 1967 GER SC Berlin
R --- inscribed
KUHRING Burkhard 1969 GER SC Berlin
R --- inscribed
ADLER Andreas 1985 GER SV Chemie Rodleben
R --- inscribed
DOERKS Felix 2000 GER SV Lok Pritzwalk
L --- inscribed
BURMEISTER Andreas 1993 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
DEGLER Wolfram 1973 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
HELLMICH Uwe 1963 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
INTER Michael 1974 GER SVA Oranienburg
R --- inscribed
KNÖLL Andreas 1970 GER SVA Oranienburg
L --- inscribed
HOECHSMANN Thomas 1978 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
MORIK Marco 1993 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
PROHL Christopher 1984 GER TSV Berlin-Wittenau
R --- inscribed
VANDIEKEN Karsten 1968 GER TSV Berlin-Wittenau
L --- inscribed
BERGER Matthias 1969 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
CICHOSZ Matthias 1962 GER USC Magdeburg
R --- inscribed
METZNER Andreas 1962 GER USV TU Dresden
R --- inscribed
KACHURA Konstantin 1998 KAZ FC Temirtau
R --- inscribed
MALACHOV Evgeny 1998 KAZ FC Temirtau
R --- inscribed
MISHCHENKO Vladislav 1994 KAZ FC Nur-Sultan
R --- inscribed
SUCHAREV Vladislav 1994 KAZ FC Nur-Sultan
R --- inscribed
HUTH Benjamin - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  
SEUFERT Julian - GER Fechtzentrum Berlin R --- cancelled  

51 Entries, 0 pending, 2 cancelled