Back to list

Stadtwerke-Pokal
GER Saalfeld
November 16, 2019 - November 16, 2019
Required: National license

Epee Women's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
BODE Josephine 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
DÖNITZ-MARR Amanda 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
HAUPT Emely 2008 GER PSV Weimar
R --- inscribed
ZOBEL Emilia 2008 GER SFV Oschatz
L --- inscribed
DÖRING Antonia 2008 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
OLSEN Nora - GER TV Markkleeberg L --- cancelled  

5 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle

Epee Women's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
VON BOGENDORFF Larissa Xenia 2006 GER Chemnitzer PSV
R --- inscribed
OBERENDER Yara 2005 GER FC Oelsnitz
R --- inscribed
VOGT Gine 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
WALTER Sarah 2006 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
BEBERHOLD Lara 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
GÖHRING Marlene 2005 GER PSV Weimar
R --- inscribed
KARRAS Lenie 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
RAUCH Emma 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
ROMEYKE Clara 2005 GER PSV Weimar
R --- inscribed
SCHUFFLITZ Celina 2005 GER SV Medizin Bautzen
R --- inscribed
SCHUBERT Michelle - GER FC Oelsnitz R --- cancelled  

10 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle

Epee Women's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
EIF Katja 2004 GER FSV Görlitz
R --- inscribed
SEIDEL Charlotte 2004 GER KSZU Meiningen
L --- inscribed
HAMMERSCHMIDT Luisa 2003 GER Medizin Bad Elster
R --- inscribed
DÖNITZ-MARR Martha 2004 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
PLETAT Fiona 2004 GER PSV Weimar
R --- inscribed
SEGURA Linda 2004 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
THIELE Emma 2004 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
BELGER Lydia 2003 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
POTTMEIER Franca - GER FC Oelsnitz L --- cancelled  

8 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle

Epee Men's U13 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
SEIDEL Hendrik 2007 GER KSZU Meiningen
R --- inscribed
STEIN Eric 2007 GER KSZU Meiningen
R --- inscribed
BERGNER Niklas 2007 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
PETERSEN Ole 2007 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
KARNAGEL Leopold 2007 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed

5 Inscriptions, 0 pending, 0 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle

Epee Men's U15 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HEIDE Rico 2005 GER FC Bischofswerda
R --- inscribed
WIEDEMANN Artur 2006 GER FC Bischofswerda
R --- inscribed
CZAJA Jan Fredrik 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
HILDEBRANDT Clemens 2005 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
KUNNIG Carl 2006 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
EVERS Luca Elias 2006 GER FSV Görlitz
R --- inscribed
TETTENBORN Alexander 2005 GER FSV Görlitz
R --- inscribed
SEIDEL Hendrik 2007 GER KSZU Meiningen
R --- inscribed
BAUER Colin 2006 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
NEUMANN Justus 2005 GER MTV Saalfeld
R --- inscribed
HARZ Carl 2006 GER PSV Weimar
R --- inscribed
PETERSEN Bertil 2005 GER SV Einheit Altenburg
R --- inscribed
FRITSCHE Enno 2006 GER SV Medizin Bautzen
R --- inscribed
SPREMBERG Paul 2006 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
STEIN Eric - GER KSZU Meiningen R --- cancelled  

14 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle

Epee Men's U17 Individual

Display list

Athlete / Team Seeding State lic
HONEKAMP Jan Josef 2003 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
JÄGER Adrian 2004 GER Fechtcentrum Halle
L --- inscribed
KLEINERT Simon 2004 GER Fechtcentrum Halle
R --- inscribed
TIMM Ronaldo 2003 GER KSV Weißwasser
R --- inscribed
PFENNIG Toni 2003 GER SFV Oschatz
R --- inscribed
NITSCHE Albert 2003 GER SV Medizin Bautzen
R --- inscribed
EBERT Ferdinand 2003 GER TV Markkleeberg
R --- inscribed
BERGMANN Jonas - GER FC Oelsnitz R --- cancelled  

7 Inscriptions, 0 pending, 1 cancelled

Referees/umpires

D DIETRICH Olaf GER FSV Görlitz
FEST Jana GER KSV Weißwasser
CN HERTEL Matthias GER Fechtcentrum Halle
KOKOTZ Lena GER FC Bischofswerda
LESCHKE Tobias GER SV Medizin Bautzen
E OLEAK Andreas GER KSZU Meiningen
STEIN Yannik GER FC Oelsnitz
THETMEYER Lucas GER Fechtcentrum Halle